سئو داخلی سایت(SEO On Page): راهنمای جامع مبتدیان (قسمت اول)

چکیده

آنچه در این مقاله می خوانید:

سئو داخلی سایت: بسیاری از مردم فکر می کنند که در سئو داخلی  صفحه چیزی جز قرار دادن چند کلمه کلیدی اینجا و آنجا وجود ندارد. این دروغ است. اگرچه قرار دادن کلمات کلیدی همچنان اهمیت دارد، اما اهمیت آن نسبت به گذشته بسیار کمتر است.
در حالی که بهینه سازی هر صفحه نسبت به گذشته ساده تر است، اما هنوز هم بدون شک ساده ترین بخش سئو است. این یکی از معدود مواردی است که کنترل کامل روی آن دارید و به مهارت فنی زیادی نیاز ندارد. می توانید برای برخورداری از مزایای شرکت خدمات سئو با ما در تماس باشید.

بیایید ابتدا مطمئن شویم که متوجه شده ایم سئو صفحه چیست و چرا اهمیت دارد.

 

سئو داخلی 2

 

سئو داخلی صفحه چیست؟

سئوی روی صفحه (که در سایت سئوی سایت نیز نامیده می شود) عمل بهینه سازی صفحات وب برای رتبه بالاتر در موتورهای جستجو است. این شامل بهینه سازی برای محتوای قابل مشاهده و کد منبع HTML است.

 

چرا سئو داخلی صفحه مهم است؟

گوگل به محتوای صفحه شما نگاه می کند تا مشخص کند که آیا این یک نتیجه مرتبط برای عبارت جستجو است یا خیر. بخشی از این فرآیند شامل جستجوی کلمات کلیدی است.

ابتدایی ترین سیگنال مرتبط بودن اطلاعات زمانی است که محتوا حاوی کلمات کلیدی مشابهی است که عبارت جستجوی شما وجود دارد. به عنوان مثال، در مورد صفحات وب، اگر آن کلمات کلیدی در صفحه ظاهر شوند، یا اگر در عنوان یا متن متن ظاهر شوند، ممکن است اطلاعات مرتبط تر باشد.

اما سئوی صفحه بیشتر از گنجاندن کلمات کلیدی در محتوای شما وجود دارد – خیلی بیشتر.

گوگل در نهایت به دنبال مرتبط ترین نتیجه جستجو برای یک پرس و جو است، بنابراین الگوریتم های آنها همچنین به دنبال محتوای مرتبط دیگر در صفحه هستند. اگر صفحه شما درباره سگ است و نژادهای مختلف را ذکر نمی کنید، گوگل می داند که احتمالاً نتایج مرتبط تری وجود دارد.

فقط فکر کنید: وقتی «سگ» را جستجو می کنید، احتمالاً نمی خواهید صفحه ای با کلمه «سگ» صدها بار روی آن باشد. با در نظر گرفتن این موضوع، الگوریتم‌ها ارزیابی می‌کنند که آیا صفحه حاوی محتوای مرتبط دیگری فراتر از کلمه کلیدی «سگ» است – مانند تصاویر سگ‌ها، ویدیوها یا حتی فهرستی از نژادها.
ارتباط آنقدر بخش بزرگی از سئوی صفحه است که اگر آن را کرک نکنید، بعید است رتبه بندی کنید.

 

سئو داخلی 3

 

قبل از اینکه حتی به بهینه سازی فنی مانند قرار دادن کلمات کلیدی در اینجا یا آنجا فکر کنید، باید محتوایی ایجاد کنید که گوگل بخواهد رتبه بندی کند. برای آن، شما نیاز به یک کلمه کلیدی هدف اصلی در ذهن دارید. اگر اینطور نیست راهنمای تحقیق کلمات کلیدی ما را بخوانید.

در غیر این صورت، در اینجا چهار چیز وجود دارد که باید به آنها تسلط داشته باشید:

1. مرتبط باشید

ارتباط بدون شک مهمترین بخش سئوی صفحه است، به این معنی که محتوای خود را با هدف جستجو هماهنگ کنید. نمی توانید به جستجوگران آنچه می خواهند بدهید، و شانس شما برای رتبه بندی بسیار کم است.
از آنجایی که هیچ کس هدف جستجو را بهتر از گوگل درک نمی کند، بهترین نقطه شروع تجزیه و تحلیل نتایج رتبه بندی برتر فعلی برای سه C هدف جستجو است:

الف. نوع محتوا
ب. فرمت محتوا
ج. زاویه محتوا

ما قبلاً به طور خلاصه به این مفهوم در راهنمای تحقیق کلمات کلیدی خود پرداختیم. اما در اینجا کمی عمیق‌تر می‌شویم، زیرا باز هم، همسو کردن محتوای شما با هدف بسیار مهم است.

الف. نوع محتوا

انواع محتوا معمولاً در یکی از پنج سطل قرار می گیرند: پست های وبلاگ، محصول، دسته بندی، صفحات فرود یا ویدیوها. به عنوان مثال، تمام صفحات رتبه بندی برتر برای “لباس ماکسی مشکی” صفحات دسته بندی تجارت الکترونیک از فروشگاه های معروف هستند.

 

سئو داخلی 4

 

رتبه بندی ایالات متحده برای “لباس ماکسی” از طریق Ahrefs’ Keywords Explorer.

اگر می خواهید برای این کلمه کلیدی رتبه بندی کنید، بعید است که با یک پست وبلاگ اتفاق بیفتد. جستجوگران در حالت خرید هستند، نه در حالت یادگیری.
با این حال، برای برخی از کلمات کلیدی، همه چیز واضح نیست.
اگر به نتایج رتبه‌بندی برتر «گیاهان» نگاه کنیم، ترکیبی از صفحات تجارت الکترونیک و پست‌های وبلاگ را مشاهده خواهید کرد.

 

سئو داخلی 5

 

رتبه بندی ایالات متحده برای “گیاهان” از طریق Ahrefs’ Keywords Explorer.

اگر این اتفاق افتاد، بهترین قضاوت خود را به کار ببرید. در این مورد، اگرچه تقریباً 50 / 50 تقسیم بین پست های وبلاگ و صفحات تجارت الکترونیک در نتایج وجود دارد، سه صفحه برتر صفحات تجارت الکترونیک هستند. این به ما می‌گوید که بیشتر جستجوگران به دنبال خرید هستند، نه یادگیری، بنابراین شما احتمالاً بهترین شانس را برای رتبه‌بندی این کلمه کلیدی با یک صفحه تجارت الکترونیک خواهید داشت.

 

ب. قالب محتوا در بهینه سازی سئو داخلی

قالب محتوا بیشتر در مورد پست‌های وبلاگ کاربرد دارد، زیرا آنها معمولاً یا نحوه ارسال، فهرست‌ها، مقالات خبری، نظرات یا بررسی‌ها هستند.
به عنوان مثال، همه نتایج برای «بازراه‌اندازی اجباری iPad»، علاوه بر نتایج apple.com، نحوه راهنمایی است.

 

سئو داخلی 6

 

برای کلمه کلیدی “ایده های بازاریابی”، همه آنها فهرست هستند.

 

سئو داخلی 7

 

برای داشتن بهترین شانس در رتبه بندی برای هر یک از این کلمات کلیدی، باید از همین روش پیروی کنید. تلاش برای رتبه‌بندی فهرست زمانی که جستجوگران می‌خواهند چگونه راهنمایی کنند، نبردی دشوار خواهد بود.

با این حال، مانند نوع محتوا، SERP همیشه به وضوح مثال های بالا نیست.

فقط نگاهی به صفحات رتبه بندی برتر برای “چگونه مشترکین بیشتری در یوتیوب به دست آوریم” بیندازید. ترکیبی کاملاً یکنواخت از پست‌های وبلاگ در قالب‌های نحوه و فهرست وجود دارد.

 

سئو داخلی 8

 

در این مورد، از آنجایی که “چگونه” در کلمه کلیدی هدف قرار دارد، احتمالا بهترین راه برای رفتن خواهد بود. اما شایان ذکر است که دقیقاً پاسخ قطعی وجود ندارد. همه چیزها را متفاوت می بینند، و شما می توانید به هر سمتی بروید. ما قالب فهرستی را برای پست خود در مورد بدست آوردن مشترکین بیشتر YouTube انتخاب کردیم زیرا به نظر می رسید برای نکاتی که می خواستیم به اشتراک بگذاریم مطابقت بهتری دارد.

رتبه بندی صفحه ما در جایگاه 9 برای “چگونه مشترکین یوتیوب بیشتری به دست آوریم.”

ج. زاویه محتوا

زاویه محتوا به “نقطه فروش” اصلی محتوا اشاره دارد. به عنوان مثال، به نظر می رسد کسانی که به دنبال “چگونه لاته درست کنیم” می خواهند بدانند چگونه آن را در خانه درست کنند – بدون تجهیزات تخصصی.

 

سئو داخلی 10

 

رتبه بندی ایالات متحده برای “چگونه لاته درست کنیم” از طریق Ahrefs’ Keywords Explorer
برای “بهترین مک بوک”، مردم به وضوح به دنبال نتایج تازه هستند:

 

سئو داخلی 11

 

رتبه بندی ایالات متحده برای “بهترین مک بوک” از طریق اکسپلورر کلمات کلیدی Ahrefs.

فقط در صورتی که تا به حال به اصل مطلب پی نبرده اید، زاویه محتوا همیشه به این واضحی نیست. اگر به نتایج برتر «دستور پخت برنج سرخ شده» نگاه کنید، زوایای مختلفی وجود دارد: بهترین، آسان، سبک رستورانی و غیره.

 

سئو داخلی 12

 

رتبه بندی ایالات متحده برای “دستور پخت برنج سرخ شده” از طریق Ahrefs’ Keywords Explorer.
در این مورد، زاویه محتوای کامل حدس هر کسی است. فقط به سراغ زاویه‌ای بروید که فکر می‌کنید برای کسی که در جستجوی «نحوه درست کردن برنج سرخ‌شده» است، جذاب‌ترین و مفیدتر است.

 

2. دقیق باشید

داشتن محتوایی که به طور کلی با هدف جستجو همخوانی داشته باشد، شروع خوبی است، اما به ندرت کافی است. برای اینکه شایسته جایگاهی در صفحه اول گوگل باشد، باید به وعده خود عمل کند. و این به معنای پوشش همه چیزهایی است که جستجوگران انتظار دارند و می خواهند ببینند.
با توجه به اینکه شما سه C هدف جستجو را شناسایی کرده اید، احتمالاً در حال حاضر ایده تقریبی از آنچه جستجوگران ممکن است بخواهند ببینند دارید. به عنوان مثال، اگر در مورد نحوه خرید بیت کوین می نویسید و صفحات رتبه بندی برتر برای مبتدیان هستند، احتمالاً عاقلانه نیست که بلاک چین را با جزئیات پیچیده توضیح دهید.
با این حال، تجزیه و تحلیل سه C فقط به شما دید سطح بالایی از قصد می دهد. برای درک بهتر اینکه محتوای شما باید چه چیزی را پوشش دهد، باید با تجزیه و تحلیل بیشتر صفحات مرتبط با رتبه بندی بالا، عمیق تر بگردید.
کلمه کلیدی در اینجا “مرتبط” است. اگر کلمه کلیدی “بهترین مجموعه های باشگاه گلف” را هدف قرار داده اید و قصد دارید پستی در مورد بهترین مجموعه ها بنویسید، پس تحلیل و الهام گرفتن از صفحات تجارت الکترونیک با رتبه برتر یا پست های مربوط به باشگاه های فردی بی فایده است. شما می خواهید صفحات مشابه صفحه خود را تجزیه و تحلیل کنید.

به دنبال عناوین فرعی رایج باشید

اکثر صفحات یک موضوع را با عنوان های فرعی به موضوعات فرعی تقسیم می کنند. اینها بینش سریعی در مورد آنچه جستجوگران به دنبال آن هستند ارائه می دهد، به خصوص اگر متوجه عناوین فرعی یکسان یا مشابه در چندین صفحه شوید.
به عنوان مثال، اگر زیر عنوان ها را برای سایر راهنمای سئو داخلی صفحه بررسی کنیم، می بینیم که هر صفحه دارای یک تعریف است.
با توجه به اینکه همه صفحات مرتبط با رتبه بندی برتر شامل این موارد می شوند، منطقی است نتیجه گیری کنیم که این چیزی است که جستجوگران می خواهند بدانند. گوگل احتمالاً می‌داند که صفحاتی که این موارد را پوشش می‌دهند منجر به رضایت بیشتر کاربر نسبت به مواردی می‌شوند که این کار را نمی‌کنند – و تصمیم می‌گیرد آنها را در رتبه بالاتری قرار دهد.

اگر فهرستی می‌نویسید، می‌توانید برای اطلاعاتی در مورد محصولات، خدمات یا نکات خاصی که ممکن است بخواهید در آن بگنجانید، به سرفصل‌های فرعی نگاه کنید.

فقط به یاد داشته باشید که این رویکرد را با کمی نمک انجام دهید. اگر کلمه کلیدی شما “بهترین مجموعه های باشگاه گلف” است و همه صفحات رتبه بندی برتر مجموعه ای را ذکر می کنند که می دانید وحشتناک است، نباید آن را فقط به این دلیل وارد کنید که دیگران این کار را انجام داده اند.

به دنبال موضوعات فرعی در بین رتبه بندی کلمات کلیدی باشید

طبق مطالعه ما بر روی سه میلیون عبارت جستجو، متوسط صفحه رتبه بندی برتر برای نزدیک به 1000 کلمه کلیدی مرتبط دیگر در 10 مورد برتر رتبه بندی می شود.
بسیاری از این کلمات کلیدی راه های دیگری برای جستجوی همان چیز خواهند بود. برای مثال، اگر صفحه رتبه‌بندی برتر «بهترین مجموعه‌های باشگاه گلف» را به Site Explorer Ahrefs متصل کنیم و گزارش کلمات کلیدی ارگانیک را بررسی کنیم، می‌بینیم که برای کلمات کلیدی مانند:

• بهترین مجموعه چوب گلف
• بهترین مجموعه باشگاه گلف 2020
• مجموعه خوبی از چوب گلف
• بهترین مجموعه گلف کامل
• بهترین مجموعه گلف

 

سئو داخلی 15

 

اما برخی از کلمات کلیدی نشان دهنده موضوعات فرعی هستند که تحت عنوان گسترده تر قرار می گیرند.
به عنوان مثال، همان صفحه همچنین در 10 رتبه برتر برای موارد زیر قرار دارد:

• ست چوب گلف مردانه
• بهترین باشگاه های گلف ارزان قیمت
• بهترین مارک های باشگاه گلف
• ست چوب گلف با کیف
• بهترین باشگاه های گلف آماتور

برای مطالعه مقالات بیشتر از سایت ایراکد در زمینه شبکه های اجتماعی می توانید روی لینک زیر کلیک کنید.

کلمات کلیدی مقاله چگونه باید باشد؟

 

سئو داخلی 16

 

جستجوی موضوعات فرعی در میان کلمات کلیدی صفحات مرتبط با رتبه بندی برتر، راهی عالی برای یافتن مواردی است که ممکن است بخواهید در محتوای خود پوشش دهید.

راه دیگر برای انجام این کار این است که به دنبال تقاطع کلمات کلیدی بین چندین صفحه باشید. برای انجام این کار، چند URL صفحه مرتبط را به ابزار Ahrefs Content Gap متصل کنید، سپس با تعداد تقاطع‌ها بازی کنید تا مجموعه‌ای از نتایج معنادار داشته باشید.

 

سئو داخلی 17

 

صفحات مرتبط با رتبه بندی برتر را در ابزار شکاف محتوا Ahrefs وارد کنید….

 

سئو داخلی 18

 

سپس کلید « intersect» را تنظیم کنید تا زمانی که کلمات کلیدی را مشاهده کنید که نشان دهنده موضوعات فرعی هستند.
به صورت دستی به صفحات نگاه کنید
یافتن زیرعنوان‌ها و کلمات کلیدی رایج سریع‌ترین راه برای دستیابی به بینش در مورد مواردی است که باید پوشش داد. اما شما نمی توانید همه چیز را از این طریق یاد بگیرید. هیچ جایگزینی برای تجزیه و تحلیل دستی صفحات برای درک بهتر موضوع وجود ندارد.
اگر سه صفحه برتر را در مورد بهترین ست های چوب گلف باز کنیم، متوجه می شویم که اکثر مجموعه های برجسته ست های مبتدی زیر 300 دلار هستند. هیچ‌کدام «بهترین» مجموعه‌های واقعی را فهرست نمی‌کنند زیرا این مجموعه‌ها هزاران و هزاران قیمت دارند. این به ما می‌گوید که بیشتر افراد مبتدی هستند که این کلمه کلیدی را جستجو می‌کنند، بنابراین هیچ فایده‌ای برای بررسی محصولات پیشرفته وجود ندارد زیرا جستجوگران آن را مفید نمی‌یابند.

فراتر از آن، می بینیم که اکثر صفحات برتر، مزایا و معایب هر مجموعه را فهرست می کنند.

 

سئو داخلی 19

 

صفحه شماره 1 “بهترین مجموعه باشگاه گلف” مزایا و معایب را فهرست می کند.

به ویژگی های SERP نگاه کنید

فراتر از تجزیه و تحلیل صفحات رقیب، با بررسی ویژگی‌های SERP مانند قطعه‌های برجسته و جعبه‌های «افراد نیز سؤال می‌کنند» (PAA) چیزی برای یادگیری وجود دارد.

به عنوان مثال، در حالی که هیچ قطعه برجسته ای برای “بهترین چوب گلف” وجود ندارد، یک جعبه PAA وجود دارد. و این سوالات بینش هایی را در مورد چیزهایی که جستجوگران ممکن است بخواهند بدانند ارائه می دهد.

 

سئو داخلی 20

 

جعبه «مردم هم می پرسند» برای «بهترین ست های چوب گلف».

این سوال دوم تا آخر به ما می‌گوید که جستجوگران احتمالاً کاملاً از قیمت آگاه هستند و مجموعه‌ای از باشگاه‌های با کیفیت را با قیمت منصفانه می‌خواهند. این تایید می کند که ما پس از تجزیه و تحلیل دستی صفحات رتبه بندی برتر فکر می کردیم. اکثر جستجوگران تقریباً به طور قطع مبتدی هستند و به دنبال کلوپ های برتر مطلق نیستند.

اگر به نتایج “چگونه چوب گلف را بچرخانیم” نگاه کنیم، می بینیم که قطعه برجسته یک ویدیو از YouTube است.

 

سئو داخلی 21

 

حتی اگر بخواهید این کلمه کلیدی را با یک پست وبلاگ هدف قرار دهید، این واقعیت که یک رتبه بندی ویدیو در قطعه وجود دارد به ما می گوید که جستجوگران احتمالاً کمک بصری می خواهند. به همین دلیل، منطقی است که ویدیوها یا تصاویری که این نوسان را در پست خود نشان می‌دهند قرار دهید.

 

3. منحصر به فرد باشید

دادن آنچه به جستجوگران می‌خواهد حیاتی است، اما همچنین باید چیز جدیدی را به میز بیاورید. این کار را انجام ندهید و محتوای شما مانند سایرین خواهد بود. و هیچ‌کس نمی‌خواهد به محتوای دیگری «من هم» پیوند بزند.
همه چیزهایی که تاکنون پوشش داده‌ایم باید چارچوبی برنده برای محتوای شما ارائه می‌کردند، اما هنوز هم باید فضایی برای خلاقیت وجود داشته باشد.

به عنوان مثال، اگر به SERP برای «نکات SEO» نگاه کنیم، هدف واضح است. مردم لیستی از نکات را برای بهبود رتبه بندی و افزایش ترافیک می خواهند.
این همان چیزی است که ما ایجاد کردیم، همانطور که از رتبه بندی پست در رتبه شماره 2 می بینید.
اما در حالی که بسیاری از نکات موجود در لیست ما منحصر به فرد نیستند، برخی از آنها وجود دارد که در هیچ جای دیگری نخواهید یافت. یکی این است که ویدیوها را در پست های مرتبط جاسازی کنید تا از گوگل ترافیک دریافت کنید. اگر شخصی به صفحه ما برخورد کند، آن نکته را مفید بداند و تصمیم بگیرد که می‌خواهد آن را با دیگران به اشتراک بگذارد، چاره‌ای جز اشتراک‌گذاری یا پیوند به صفحه ما ندارد.
انجام این کار با انواع محتوا کمی سخت تر است، اما هنوز هم ممکن است.

برای مثال، ممکن است ایجاد یک صفحه محصول یا دسته بندی منحصر به فرد تقریبا غیرممکن به نظر برسد، اما همیشه می توانید از مواردی مانند:

• فیلترهای بهتر
• عکاسی بهتر از محصول
• توضیحات محصول منحصر به فرد
• بررسی ها

 

4. شفاف باشید

مهم نیست که محتوای شما چقدر با هدف جستجو مطابقت داشته باشد یا چقدر دقیق باشد، اگر نامشخص باشد هیچ کس آن را نخواهد خواند. به عنوان مثال، صفحه زیر با هدف کاربر برای کلمه کلیدی “همه دانه آماده سازی” مطابقت دارد – اما این یک دیوار از متن کوچک است که هیچ کس نمی خواهد آن را بخواند.

این نکات ساده را دنبال کنید تا محتوای واضحی ایجاد کنید که مردم بخواهند بخوانند:

• برای کمک به کفگیرها از گلوله استفاده کنید.
• از عناوین فرعی توصیفی (H2 H6) برای سلسله مراتب استفاده کنید.
• از تصاویر برای شکستن متن استفاده کنید.
• از کلمات ساده ای استفاده کنید که همه بتوانند آن را بفهمند.
• از جملات و پاراگراف های کوتاه برای جلوگیری از “دیوارهای متن” استفاده کنید.
• از یک فونت بزرگ برای کمک به خوانندگان برای جلوگیری از خستگی چشم استفاده کنید.
• همانطور که صحبت می کنید بنویسید تا چیزها سرگرم کننده تر و مکالمه تر شوند.

 

این در مورد این است که جستجوگران بتوانند آنچه را که به دنبال آن هستند تا حد ممکن آسان کنند. اگر همه چیزهایی را که مردم می‌خواهند بدانند در صفحه خود پوشش می‌دهید، اما نمی‌توانند آن را پیدا کنند، در جستجوی صفحه‌ای که واضح‌تر و هضم‌تر باشد، دکمه بازگشت را فشار می‌دهند.
علاوه بر توصیه‌های بالا، توصیه می‌کنیم «نیاز به دانستن» را قبل از «خوب دانستن» قرار دهید. این روش به روش هرم معکوس معروف است.

 

سئو داخلی 24

 

به عنوان مثال، زمانی که ما در حال نوشتن راهنمای خود برای تغییر مسیرهای 301 در مقابل 302 بودیم، زمینه زیادی برای پوشش وجود داشت. اما ما همچنین از تجزیه و تحلیل SERP متوجه شدیم که اکثر جستجوگران فقط می‌خواهند تفاوت بین این دو نوع تغییر مسیر را بدانند. بنابراین اگر چه ما یک راهنمای کامل نوشتیم که نکات مربوط به هر دو  و سئو داخلی را توضیح دادیم، اما مطمئن شدیم که تفاوت اصلی را در یک جمله در ابتدای پست خلاصه کرده ایم.

اگر درباره «خوب دانستن» و «نیاز به دانستن» برای موضوع خود مطمئن نیستید، دوباره به صفحات رتبه بندی برتر نگاهی بیندازید. اگر این کار را برای مثال بهترین چوب گلف خود انجام دهیم، می بینیم که همه آنها قبل از پرداختن به جزئیات هر مجموعه، مجموعه های برتر چوب گلف را فهرست می کنند، بنابراین مردم احتمالاً انتخاب های برتر را قبل از مزایا و معایب و سایر اطلاعات می خواهند.

ایجاد محتوایی که گوگل و جستجوگران می‌خواهند ببینند بخش سخت آن است. اکنون فقط باید موارد فنی مانند متا تگ ها و URL ها را بهینه کنید. این نقطه عطف بر روی کیک است و به گوگل و جستجوگران کمک می‌کند تا به این نتیجه برسند که صفحه شما بهترین نتیجه است.

هدف از سئو محتوا چیست؟

خیلی از مواقع محتواهایی تولید می شود که شاید خروجی خوبی داشته باشند ولی هدف مشخصی از تولید آنها وجود ندارد و نمیدانیم که قرار است چه نوع مخاطبی را جذب کند. محتوایی که بدون هدف تولید محتوا شود چه برای وب سایت چه برای سوشال ها اگر بدون هدف باشد، دقت نمی شود که آیا محتوا کپی است یا اصلا بدرد میخورد یا نه؟ محتوایی که تولید می شود باید برای ما سود و آورده ای داشته باشد و بتواند در نهایت به جذب مخاطب منجر شود. در نتیجه هدف گذاری برای سئو محتوا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به همین منظور مشورت با شرکت خدمات سئو میتواند در این زمینه برای بهبود سئوی محتوا در سایت و شبکه های اجتماعی کمک کننده باشد.

سئو محتوا و اهمیت آن در سئوی وبسایت

مثالهایی درباره سئو و بهینه سازی محتوا هدفمند

  1. جذب نیروی استخدام: برای مثال شرکتی برای جذب و استخدام نیروی مورد نیاز خود، در یک کانتنت ویژگی های یک نیروی خوب و کارآمد را بیان کرده بود و در کنار آن به صورت کاملا مختصر بیان کرده بود که اگر شخصی دارای این ویژگی ها باشد توسط شرکت ما جذب خواهد شد. در این حالت کاملا هدف از تولید محتوا مشخص است.
  2. فروش بلیط کارگاه: برای برگذاری یکی کارگاه ابتدا یک سری ویدئوها را تولید می کنند و بخشی از موضوعی که قرار است بیان شود را تولید کرده و رایگان در اختیار افرار قرار میدهند و می گویند احتمالا چند موضوع دیگر هم در کارگاه یا وبینار بیان شود. با این روش فرد ویدئو را می بیند و اگر برای او جذاب باشد در کارگاه ثبت نام کرده و بلیط آن را تهیه می کند. در این مورد نیز هدف تولید محتوا مشخص و روشن است.

 

در نهایت

به منظور طولانی نشدن این محتوا تصمیم گرفتیم تا بخش‌های بعدی موضوع سئو داخلی را در قسمت دوم این مقاله منتشر نماییم. پس منتظر قسمت دوم سئو داخلی؛ راهنمای جامع مبتدیان از ایراکد بمانید…

منبع:

https://ahrefs.com/blog/on-page-seo/

 

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

[printfriendly current='yes']

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره رایگان

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form