ترندهای بازاریابی صنعت خرده فروشی در سال 2023

ترندهای بازاریابی صنعت خرده فروشی در سال 2023

مقدمه

مهم نیست از چه پلتفرم دیجیتالی برای تبلیغ کسب و کار خود استفاده می کنید، ارائه مداوم ایده های محتوای تازه برای جلب توجه مخاطبان و بازاریابی محتوای خرده فروشی می تواند یک چالش واقعی باشد.محتوای پرطرفدار قبل از اینکه حتی در آخرین پست خود "انتشار" را بزنید می آید و می رود، بنابراین چگونه برای کمپین بازاریابی بزرگ بعدی خود به طور موثر برنامه ریزی می کنید؟ اگر احساس می کنید گیر کرده اید و به دنبال ایده هایی هستید، با مشورت با یک خدمات دیجیتال مارکتینگ میتوانید بازاریابی محتوایی خود را سامان ببخشید. البته برای یادگیری از روند استراتژی محتوایی میتوانید به این 11 روند برای برند خرده فروشی خود تطبیق دهید.

آنچه در این مقاله می خوانید:

مهم نیست از چه پلتفرم دیجیتالی برای تبلیغ کسب و کار خود استفاده می کنید، ارائه مداوم ایده های محتوای تازه برای جلب توجه مخاطبان و بازاریابی محتوای خرده فروشی می تواند یک چالش واقعی باشد.

محتوای پرطرفدار قبل از اینکه حتی در آخرین پست خود “انتشار” را بزنید می آید و می رود، بنابراین چگونه برای کمپین بازاریابی بزرگ بعدی خود به طور موثر برنامه ریزی می کنید؟ اگر احساس می کنید گیر کرده اید و به دنبال ایده هایی هستید، با مشورت با یک خدمات دیجیتال مارکتینگ میتوانید بازاریابی محتوایی خود را سامان ببخشید. البته برای یادگیری از روند استراتژی محتوایی میتوانید به این 11 روند برای برند خرده فروشی خود تطبیق دهید. برای برخورداری از خدمات تولید محتوا می توانید با ما در ارتباط باشید.

 

بازاریابی محتوای خرده فروشی

 

11 گرایش بازاریابی محتوای خرده فروشی برای الهام بخشیدن به کمپین بعدی شما

11 گرایش بازاریابی محتوای خرده فروشی

 

1. برای مرتبط ماندن ارزش ارائه دهید:

با هر محتوایی که ایجاد می کنید، همیشه باید به این فکر کنید که “بیننده از این کار چه نتیجه ای خواهد گرفت؟ بسیاری از برندها وجود دارند که حواس مخاطبان را با محتوای خود منحرف می‌کنند، بنابراین تمرکز بر ارزشی که ارائه می‌دهید به شما کمک می‌کند تا برند شما را در ذهن خود نگه دارید و با مشتریانتان مرتبط باشید.

 

2. مشتریان خود را درگیر کنید:

هیچ کس نمی خواهد شاهد رگبار مداوم محتوای فروش از هر برندی باشد. اما وقتی محصولی دارید که باید به آن فشار بیاورید، چگونه مردم را علاقه مند و درگیر نگه می دارید؟

شما به پایگاه مشتریان فعلی خود رو می زنید تا از قدرت بازاریابی دهان به دهان استفاده کنید مشتریان می توانند عناوین شغلی افتخاری ایجاد کنند و کارت ویزیت جدید خود را در کانال های اجتماعی خود به اشتراک بگذارند.

درگیر کردن مشتری در بازاریابی محتوای خرده فروشی

 

3. روی ویدیوی کوتاه برای بازاریابی محتوای خرده فروشی تاکید بیشتر داشته باشید:

بر کسی پوشیده نیست که محتوای ویدیویی در حال تبدیل شدن به یکی از اجزای اصلی هر کمپین بازاریابی محتوای خوب است.

از سال 2021، Wyzowl گزارش می دهد که کاربران به طور متوسط ​​18 ساعت در هفته را صرف تماشای محتوای ویدیویی در پلتفرم های مختلف و به ویژه ویدیوهای کوتاه تر می کنند.

با توجه به ظهور سریع TikTok، این تعجب آور نیست. اما اگر از این نوع محتوا استفاده نمی کنید، اکنون زمان آن است که درباره آن فکر کنید.

 

4. محتوایی ایجاد کنید که واقعاً سرگرم کننده باشد:

همه ما می دانیم که هدف از بازاریابی فروش محصولات بیشتر و جلب مشتریان بیشتر است.
اما هیچ چیز مانع از این نمی شود که در حین انجام این کار از تفریح ​​لذت ببرید!
با وجود رقابت زیاد و مخاطبانی که به دنبال رضایت فوری هستند، محتوای سرگرم کننده باید اولویت اصلی هر برند خرده فروشی باشد. ایجاد محتوای بازاریابی خنده دار یکی از دشوارترین روش ها برای درست کردن است. وقتی این کار را انجام می دهید، واقعاً می تواند نتیجه دهد.

برای مطالعه مقالات بیشتر از سایت ایراکد در زمینه شبکه های اجتماعی می توانید روی لینک زیر کلیک کنید.

استراتژی محتوایی چیست؟

 

تولید محتوای سرگرم کننده در بازاریابی محتوای خرده فروشی

 

5. آنچه برای برند شما اهمیت دارد را برجسته کنید:

در محیط مصرف‌کننده‌ای که اکنون به شدت به مسائل زیست‌محیطی و اجتماعی توجه می‌کند، قابلیت ارتباط زمانی که به ارزش‌های برند می‌رسد، هرگز مهم‌تر از این نبوده است.

اگر می‌خواهید ارزش‌های شرکت خود را با وضوح بیشتری تبلیغ کنید، حساب TikTok  مکان خوبی برای جستجوی الهام است. ویدیوهای راهنما و آموزشی یک هدف آموزشی و آموزنده را ارائه می‌کنند و در عین حال روایت‌هایی را حول محور خودتوانمندسازی می‌بافند تا ارتباطات عاطفی با مخاطبان خود ایجاد کنند. این برند همچنین توجه مخاطبان غیر سنتی را در پلتفرم‌های اجتماعی خود به‌خاطر ویدیوهایی که برای مشتریان بالای 50 سال در اینستاگرام و TikTok هدف قرار می‌دهند، به خود جلب کرده است. جونز رود با پذیرش اینکه چه کسی هستند و به چه چیزی اعتقاد دارد، به سرعت به یک برند برجسته برای محتوای ویدیویی موفق تبدیل شده است.

 

6. از مشارکت با اینفلوئنسر برای آموزش مخاطبان خود استفاده کنید:

مشارکت با اینفلوئنسرها به این زودی ها از بین نمی رود.

کار استراتژیک با افرادی که مشتریان شما از قبل دنبال می‌کنند، راه خوبی برای نشان دادن نام تجاری شما در مقابل مخاطبان جدید و یادآوری آنچه ارائه می‌دهید به مشتریان فعلی است.

مشارکت اینفلوئنسرها در بازاریابی محتوای خرده فروشی

 

7. به واگن محتوای شنیداری برای بازاریابی محتوای خرده فروشی بپیوندید:

برای کانال‌های اول ویدیو مانند TikTok یا حتی Reelهای اینستاگرام، یافتن صدای مناسب برای تنظیم آهنگ برای محتوای شما ضروری است. این روزها برای وایرال شدن یک soundbite (تکه صدا که میم می شود) زیاد لازم نیست.

داشتن یک کاتالوگ از ایده های ویدیویی که می توانید به سرعت فیلم برداری و منتشر کنید، راهی عالی برای پرش به این روندها به محض ظاهر شدن آنها است. صداهای پرطرفدار می توانند از هیچ جا بیرون بیایند، بنابراین اگر می خواهید از این کلیپ های صوتی در ویدیوهای خود استفاده کنید، باید آماده باشید.

 

8. ایجاد اعتماد با کارشناسان حوزه مربوط:

ایجاد محتوای آموزشی و آموزنده برای مخاطبان یک چیز است.
اما اگر آنها برای برند شما جدید هستند، چگونه می دانند که می توانند به آنچه می گویید اعتماد کنند؟

یکی از بهترین راه‌ها برای ایجاد اعتبار در اینجا، همکاری با کارشناسان موضوع است.این تاکتیکی است که معمولاً در بازاریابی B2B استفاده می شود، اما مارک های خرده فروشی B2C نیز در اینجا شروع به موفقیت می کنند.

 

ایجاد اعتماد در بازاریابی محتوای خرده فروشی

 

9. توجه به لحظات :

درست مانند صداهای پرطرفدار، هرگز نمی دانید چه زمانی لحظه ای در آگاهی فرهنگی فرا می رسد، می توانید برای تبلیغ محصولات خود از آن استفاده کنید.

 

10. از منطقه امن خود در جهت بازاریابی محتوای خرده فروشی خارج شوید:

وقتی با بودجه بازاریابی محدودی کار می کنید، آزمایش پلتفرم ها یا کانال های جدید یک حرکت پرخطر است. با این حال، برای موفق ترین مارک ها، واقعاً می تواند ارزش آن را داشته باشد.

چه راه اندازی یک حساب کاربری جدید در رسانه های اجتماعی یا استفاده از فرمت محتوای کاملاً متفاوت، آزمایش چیزی کمی متفاوت می تواند به سرعت شما را از رقبای خود جلوتر قرار دهد.  ممکن است فکر نکنید که بسیاری از مردم علاقه مند به غواصی عمیق صوتی در یک فروشگاه مواد غذایی باشند. اما پادکست آنقدر موفق شد که تا به امروز به انتشار قسمت های جدید ادامه می دهند.فکر کردن در خارج از چارچوب، نشانه ی یک بازاریاب بزرگ است.اما فراموش نکنید که قبل از ایجاد هرگونه تغییر استراتژی بزرگ مانند این تحقیق خود را انجام دهید.

 

کمپین های بازاریابی محتوای خرده فروشی

 

11. فراتر از کانال های تک پلتفرمی فکر کنید:

با توجه به اینکه فناوری به شدت در زندگی روزمره ما ادغام شده است، تجربیات خرده فروشی دیگر کاملاً آنلاین یا آفلاین نیستند. مشتریان می‌خواهند و به یک تجربه همه‌کانالی نیاز دارند و آنها را از تلفن‌هایشان به فروشگاه می‌برند و دوباره برمی‌گردانند.

مطالعات زیادی مزایای بازاریابی همه‌کانالی را نشان داده‌اند، از دسترسی و رضایت بیشتر مشتری گرفته تا سود بیشتر در تمام بخش‌های شرکت.

 

نتیجه نهایی:

صدها گزینه ممکن برای ایجاد محتوای بازاریابی جذاب وجود دارد.

(و ما مطمئناً طرفدار این نیستیم که همه اینها را یکجا امتحان کنید!)

اما با کمی تفکر استراتژیک، برند شما می تواند هر یک از این روندها را به موفقیت برساند. تبلیغ نام تجاری خرده فروشی خود به طور مؤثر از طریق بازاریابی محتوا امکان پذیر است، بنابراین اگر احساس می کنید الهام گرفته اید، زمان آن رسیده است که روی طرح بازاریابی محتوای جدید خود کار کنید.

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره رایگان

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form