لوگوی ایراکد

آکادمی ایراکد

آموزش برنامه نویسی به روش نوین

3 مزیت داشتن اپلیکیشن موبایل

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

فهرست محتوا

نقش اپلیکیشن‌های گوشی‌های هوشمند در استارت‌آپ‌ها

امروزه با فراگیری استفاده از گوشی‌های هوشمند در دنیا، کاربرد و اهمیت و مزایای داشتن اپلیکیشن‌ موبایل که روی این گوشی‌ها نصب می‌شوند، روز به روز در حال افزایش است. گوشی‌های هوشمند موبایل ابزارهایی بسیار کاربردی هستند که می‌توان آن‌ها را همه‌جا همراه خود حمل کرده و تحت هر شرایطی از آن‌ها استفاده کنید.

گوشی‌های هوشمند، برخلاف گوشی‌های ساده، تنها ابزاری برای ارتباط از راه دور نیستند بلکه جعبه‌ابزاری بسیار مجهز هستند که همیشه همراه شماست. اولین قابلیتی که در گوشی‌های همراه سبب شد که از یک وسیله‌ی ارتباطی فراتر روند، مجهز‌شدن تلفن‌های همراه به دوربین بود و رفته رفته با تقویت دوربین‌های گوشی‌ها، نیاز به دوربین عکاسی، حداقل برای کاربردهای آماتور به طور قابل توجهی کاهش یافت.

مزایای داشتن اپلیکیشن موبایل

رفته رفته با ظهور سیستم‌های عامل جدید مثل اندروید و iOS و حتی منتشرشدن نسخه‌ی ویندوز برای گوشی‌، این وسایل ارتباطی به مرحله‌ای رسیدند که گوشی هوشمند نامیده شدند. مزایای داشتن اپلیکیشن موبایل این گوشی‌ها را به جزء لاینفک زندگی بشر تبدیل کرده است و زندگی کردن بدون آن‌ها غیرقابل تصور است.

اپلیکیشن‌هایی که روی گوشی‌های هوشمند نصب می‌شوند تمامی جنبه‌های زندگی بشر را تحت تأثیر قرار داده‌اند و همانند چاقویی دولبه می‌باشند که استفاده‌ی افراطی و نادرست از آن‌ها اثرات منفی روی زندگی جامعه‌ی بشری می‌گذارد ولی در صورتی که به درستی مصرف شوند و پتانسیل‌های بی‌نظیر آن‌ها شناخته شده و مورد استفاده قرار گیرد، سبب جهشی بی‌نظیر در پیشرفت جوامع بشری خواهند داشت.

مقایسه‌ی اپلیکیشن‌های موبایل با نرم‌افزارهای کامپیوتری

می‌توان گفت که اپلیکیشن‌های موبایل، نوادگان نرم‌افزارهای کامپیوتری هستند. امروزه خیلی از نرم‌افزارهایی که تا پیش از ظهور گوشی‌های هوشمند تنها تحت سیستم‌های عامل کامپیوتری قابل استفاده بودند، دارای نسخه‌های اندروید، iOS و ویندوز موبایل نیز شده‌اند. در واقع می‌توان گفت که گوشی‌های هوشمند، همانند کامپیوترهایی جیبی هستند که با بهترین زبان های برنامه نویسی طراحی اپلیکیشن تبدیل میشوند.

مقایسه‌ی اپلیکیشن‌های موبایل با نرم‌افزارهای کامپیوتری

از جمله مزایای داشتن اپلیکیشن موبایل برای یک نرم‌افزار در مقایسه با داشتن نسخه‌هایی که تنها روی کامپیوتر نصب می‌شوند، می‌توان به قابل حمل‌تر بودن، اشاره کرد. درست است که امروزه لپ‌تاپ‌هایی بسیار سبک و قابل حمل، و در عین حال قوی و با حافظه‌ی داخلی بسیار زیاد در بازار موجود است، ولی هیچ لپ‌تاپی به اندازه‌ی یک گوشی هوشمند، قابل حمل نیست؛ شما هرگز نمی‌توانید یک لپ‌تاپ را در جیبتان حمل کنید!

یکی دیگر از مزایای داشتن اپلیکیشن موبایل این است که موبایل‌ها نسبت به لپ‌تاپ‌ها و کامپیوترها ارزان‌تر هستند و طیف وسیع‌تری از جامعه از موبایل استفاده می‌کنند. بنابراین، اگر مالک یک شرکت نرم‌افزاری هستید و استفاده‌ی بیشتر از نرم‌افزار شما به معنی سود بیشتر برای شماست، بنابراین شک نداشته باشید که موجود بودن نسخه‌های موبایل از نرم‌افزارهای شما، درآمد شما را بسیار بیشتر خواهد کرد.

امروزه خیلی از گوشی‌های هوشمند مجهز به دوربین‌های بسیار خوبی هستند که می‌توان با آن‌ها عکاسی و فیلم‌برداری کرد. اگر ورودی نرم‌افزاری که ارائه می‌دهید، عکس یا فیلم یا حتی صدا باشد، برتری نسخه‌ی موبایل نسبت به نسخه‌ی کامپیوتری نرم‌افزار این است که نیازی به انتقال فایل از دوربین، ضبط صوت، یا گوشی به کامپیوتر ندارد و می‌توانید با یک گوشی هوشمند مجهز به اپلیکیشن، همه‌ی کارها را یکجا و سریع انجام دهید.

البته در نظر داشته باشید که معمولا گوشی‌ها توان پردازشی و حافظه‌ی کمتری نسبت به کامپیوترها دارند و بنابراین، امکان طراحی اپلیکیشن موبایل کاربردی برای بعضی نرم‌افزارهای سنگین وجود ندارد. به علاوه، انجام بعضی کارها با کامپیوتری که دارای موس و کیبورد است و نیازی به نگهداشتن با دست ندارد، راحت‌تر است.

 کاربردهای مختلف اپلیکیشن‌های گوشی‌های هوشمند

یکی از مزایای داشتن اپلیکیشن موبایل کاربردهای بسیار متنوع این اپلیکیشن‌ها است. امروزه اپلیکیشن‌های موبایل در تمامی جنبه‌های زندگی روزانه‌ی انسان‌ها کاربرد دارند. خیلی از اپلیکیشن‌های موبایل بازی‌هایی هستند که صرفا برای پرکردن اوقات فراغت به کار می‌روند. در مقابل، بعضی از اپلیکیشن‌های موبایل نقشی حیاتی در کسب و کار و زندگی شغلی افراد دارند.

کاربردهای اپلیکیشن‌های گوشی‌های هوشمند روز به روز در حال گسترش است. امروزه خیلی از بانک‌ها، موئسسات مالی و شرکت‌های خدمات الکترونیک بسیاری از خدمات خود را به واسطه‌ی همین اپلیکیشن‌ها انجام داده و حجم زیادی از خدمات حضوری خود و در نتیجه، میزان زیادی از هزینه‌هایشان را کاهش داده‌اند. حتی بسیاری از سازمان ها با داشتن سایت باز هم نیاز به اپلیکیشن موبایل را احساس میکنند. پیشنهاد ما به شما تبدیل سایت به اپلیکیشن است .

اپلیکییشن‌های موبایل راه خود را به حوزه‌های سلامت و پزشکی نیز باز کرده‌اند. امروزه بعضی از اپلیکیشن‌ها با راهنمایی و برنامه‌دادن به شما در ورزش و تغذیه نقش غیرقابل انکاری در حفظ سلامت قلبی عروقی جوامع بشری و حتی بهبود جوامع از نظر زیبایی‌شناسی داشته‌اند (هرچه تناسب اندام بیشتر جامعه‌ی زیباتر!). درست است که قیمت اپ های موبایل ممکن است بالا باشد ولی ارزش این را دارد که برای کسب و کار خود روی آن سرمایه گذاری کنید.

از دیگر مزایای داشتن اپلیکیشن موبایل امکان نظارت از راه دور روی وضعیت جسمانی افراد و مشاوره و حتی اقدامات پزشکی است. اپلیکیشن‌های پزشکی رفته رفته می‌توانند باعث نجات جان افراد شوند! اپلیکیشنی را تصور کنید که بتواند تغییرات فشار خون و ضربان قلب ر تشخیص داده و به سرویس‌های اورژانس گزارش دهد.

امروزه با اپلیکیشن‌های فروشگاهی می‌توانید در حالی که در تختخواب خود هستید خرید کنید و تنها با گرفتن چند عکس از گیاه آپارتمانی خود، بیماری‌اش را تشخیص داده و درمان مناسب را برای آن پیدا کنید.

بعضی از دستگاه‌های خانگی مثل تلوزیون، یخچال، ماشین لباس‌شویی و سیستم‌های سرمایشی-گرمایشی و تهویه‌ی مطبوع دارای اپلیکیشن‌های موبایل هستند که امکان نظارت برعملکرد و کنترل از راه دور آن‌ها را برای کاربر فرآهم می‌آورند.

 کاربردهای مختلف اپلیکیشن‌های گوشی‌های هوشمند

از مزایای داشتن اپلیکیشن موبایل برای یک وسیله‌ی خانگی برای شرکت تولیدکننده‌، این است که حتی اگر این نرم‌افزار خیلی هم کاربردی نباشید، نسبت به دستگاه‌هایی که فاقد چنین اپلیکیشنی هستند، مشتریان بسیار بیشتری به خود جلب می‌کند. به علاوه، چنین اپلیکیشن‌هایی می‌توانند امکان ارتباط با مشتری برای تسهیل خدمات پس از فروش و دریافت بازخورد ایرادات دستگاه را بهبود ‌بخشند.

نقش اپلیکیشن‌های گوشی‌های هوشمند در استارت‌آپ‌ها

امروزه اگر بخواهید یک کسب و کار جدید راه بیاندازید، یکی از مواردی که باید برای کسب و کار خود در نظر بگیرید، طراحی یک اپلیکیشن موبایل است. از مزایای داشتن اپلیکیشن‌های موبایل برای راه‌اندازی کسب و کارهای جدید می‌توان به امکان استفاده از روش‌های بازاریابی اتوماتیک با این اپلیکیشن‌ها در مقیاس بسیار وسیع، نام برد.

گاهی اوقات یک اپلیکیشن جدید به خودی خود می‌تواند یک کسب و کار جدید باشد. مثل اپلیکیشن‌هایی که در پلی‌استور گوگل یا اپ‌استور اپل به فروش می‌رسند یا اپلیکیشن‌هایی که صرفا برای بازاریابی طراحی می‌شوند و از طریق بازاریابی شما را به درآمد می‌رسانند.

نقش اپلیکیشن‌های گوشی‌های هوشمند در استارت‌آپ‌ها

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات ایراکد

  • برای صحبت با کارشناسان ما میتوانید با شماره 88881772-021 تماس بگیرید