4 دلیل برای ایجاد لینک های بیشتر از یک وب سایت

ایجاد لینک های بیشتر از یک وبسایت

چکیده

آنچه در این مقاله می خوانید:

اکثر سئوکاران اهمیتی نمی دهند که لینک های بیشتر از یک وبسایت دریافت می کنند. آنها فقط به تعداد وب‌سایت‌های منحصربه‌فرد (دامنه‌های ارجاع‌دهنده) که به آنها پیوند می‌دهند اهمیت می‌دهند.

احتمالاً چند دلیل برای این وجود دارد.

اول، بیشتر مطالعات در مقیاس بزرگ، ارتباط قوی بین ترافیک ارگانیک و تعداد بک لینک های وب سایت های منحصر به فرد (دامنه های ارجاع) را نشان می دهند. استراتژی لینک سازی خیلی مهم است و این توسط یک شرکت خدمات سئو میتواند با برنامه و استراتژی عملی و اجرا شود.

 

ایجاد لینک های بیشتر از یک وبسایت

دوم:

برخی نگران هستند که داشتن بک لینک های بیش از حد از یک وب سایت غیر طبیعی است. با این حال به نظر نمی رسد که اینطور باشد. ما یک مطالعه کوچک انجام دادیم و دریافتیم که 79.23٪ از دامنه های ارجاع دهنده چندین بار به یک وب سایت پیوند می دهند.

 

ایجاد لینک های بیشتر از یک وبسایت 2

و اکثر وب سایت ها 2 تا 5 بار لینک می دهند.

 

ایجاد لینک های بیشتر از یک وبسایت 3

 

 به عبارت دیگر، داشتن لینک های بیشتر از یک وبسایت کاملاً طبیعی است. اما چه دلایل قانع کننده ای برای ایجاد چندین لینک از هر دامنه وجود دارد؟ در اینجا به چهار مورد از آنها اشاره می کنیم:

 

 

4 دلیل برای ایجاد لینک های بیشتر از یک وبسایت

  1. “اقتدار” صفحات خود را افزایش دهید:

هر صفحه وب دارای مقدار مشخصی از “مرجعیت” به نام رتبه صفحه (PR) است. این از طریق پیوندهای داخلی و خارجی به صفحات دیگر جریان می یابد.

 

ایجاد لینک های بیشتر از یک وبسایت 4

 

PageRank پایه و اساس الگوریتم رتبه‌بندی گوگل است و امروزه همچنان یک سیگنال رتبه‌بندی است.

از آنجایی که روابط عمومی از صفحه ای به صفحه دیگر جریان دارد، دریافت لینک های بیشتر از یک وبسایت «اقتدار» آنها را افزایش می دهد.

اگرچه ما دوست داریم اعدادی را برای تخمین اهمیت روابط عمومی امروز بنویسیم، اما این امکان پذیر نیست. Google امتیازات عمومی روابط عمومی را در سال 2016 متوقف کرد. با این حال، ما یک ارتباط واضح بین ترافیک ارگانیک و معیار مرجع در سطح صفحه، رتبه‌بندی URL، پیدا کردیم.

برای مطالعه مقالات بیشتر از سایت ایراکد در زمینه شبکه های اجتماعی می توانید روی لینک زیر کلیک کنید.

بهترین توضیحات متا

ایجاد لینک های بیشتر از یک وبسایت 5

2. لینک هایی به صفحات بیشتری دریافت کنید:

نموداری را که قبلا به اشتراک گذاشته بودیم به خاطر دارید؟

همبستگی بین ترافیک ارگانیک و تعداد دامنه های ارجاع دهنده را در سطح صفحه نشان می دهد – نه در سطح دامنه. این مهم است زیرا نشان می دهد که برای افزایش ترافیک ارگانیک، باید روی ایجاد پیوند به صفحاتی که می خواهید در گوگل رتبه بندی کنید تمرکز کنید.

اما نکته اینجاست: مردم همیشه به صفحاتی که می خواهید رتبه بندی کنید لینک نمی دهند.

به عنوان مثال، اینجا یک وب سایت است که به یکی از مطالعات ما پیوند دارد و نه چیز دیگری:

 

ایجاد لینک های بیشتر از یک وبسایت 7

مطالعات داده‌های ما آهن‌رباهای پیوند فوق‌العاده‌ای هستند، اما به ندرت ترافیک ارگانیک را هدایت می‌کنند. مطمئناً، ما می‌توانیم با توزیع برخی از آن “مرجعیت” در صفحات مهم از طریق پیوندهای داخلی از پیوندهایی که آنها هدایت می‌کنند، استفاده کنیم. اما همیشه بهتر است پیوندهایی را مستقیماً به صفحاتی که می خواهید رتبه بندی کنید دریافت کنید.به همین دلیل، اگر ما یک کمپین لینک سازی برای یک محتوای جدید اجرا می کردیم، باز هم راه اندازی این وب سایت منطقی بود.


3. ترافیک ارجاعی بیشتری برای لینک های بیشتر از یک وبسایت دریافت کنید:

بک لینک از صفحات پربازدید می تواند ترافیک ارجاعی را به وب سایت شما هدایت کند. این نه تنها می تواند تاثیر مثبتی بر کسب و کار شما با ایجاد تبدیل داشته باشد، بلکه بر سئوی شما نیز تاثیر می گذارد. این به این دلیل است که توجه بیشتر به محتوای شما می تواند منجر به پیوندهای بیشتر شود.

فقط به نمودار دامنه های ارجاعی مطالعه گزیده های برجسته ما نگاه کنید:

 

ایجاد لینک های بیشتر از یک وبسایت 8

در 36 ماه پس از انتشار بیش از 1200 دامنه ارجاع دهنده را جذب کرده است. این به طور متوسط ​​34 RD در ماه است. با این حال، صفحه تقریبا هیچ ترافیک ارگانیکی دریافت نمی کند. این بدان معناست که آن لینک‌دهندگان باید صفحه ما را از راه‌های دیگری کشف کرده باشند – به احتمال زیاد از صفحات پیوندی دیگری که ترافیک دریافت می‌کنند.باور این موضوع سخت نیست اگر به صفحاتی که به مطالعه ما پیوند دارند نگاه کنیم، تعداد کمی از آنها ترافیک ارگانیک زیادی دریافت می کنند:
اگر دقیق‌تر نگاه کنید، می‌بینید که چهار صفحه از شش صفحه ارجاع‌دهنده با بیشترین ترافیک ارگانیک در backlinko.com هستند. این نشان می دهد که چگونه پیوندهای یک دامنه به حتی یک صفحه می توانند به طور همزمان رتبه صفحه، ترافیک ارجاع و پیوندها را برای شما ارسال کنند.خلاصه داستان این است که:

اگر فرصتی برای دریافت لینک از یک صفحه پر بازدید وجود دارد، مهم نیست که قبلاً پیوندی از آن وب سایت داشته باشید. ارزش پیگیری دارد، حتی اگر فقط برای ترافیک ارجاع باشد.

نکته

اگر از گوگل آنالیتیکس استفاده می کنید، می توانید ببینید کدام سایت ها بیشترین ترافیک ارجاع (با ارزش) را برای شما ارسال می کنند. فقط به Acquisition > All Traffic > Referral بروید، سپس جدول را بر اساس تبدیل یا کاربران مرتب کنید.

 

 

ایجاد لینک های بیشتر از یک وبسایت 10

 

سپس می توانید منابع ارجاع با عملکرد برتر را به اکسپلورر سایت Ahrefs متصل کنید و گزارش صفحات برتر را بررسی کنید. این صفحه‌های برتر آن‌ها را براساس ترافیک ارگانیک تخمینی نشان می‌دهد.
از اینجا، گزارش برای صفحاتی که ممکن است منطقی باشد که پیوند متنی ارائه شود، به چشم بیاید.

به عنوان مثال، اگر به گزارش صفحات برتر برای smartblogger.com نگاه کنیم، ترافیک زیادی به یک پست در مورد کسب درآمد از وبلاگ نویسی می بینیم. و اگر به خود پست نگاه کنیم می بینیم که در آن به اهمیت سئو اشاره شده و همچنین یک وبلاگ رقیب سئو را توصیه می کند.

 

ایجاد لینک های بیشتر از یک وبسایت 12

به نظر می رسد این یک فرصت عالی برای ارائه یک پیوند متنی از یک صفحه پر بازدید است.


4. لینک ها را راحت تر بسازید:

دریافت لینک از افرادی که قبلاً به شما پیوند داده اند، معمولاً ساده تر از انجام «ارتباط سرد» است.

اما چگونه این افراد را پیدا می کنیم؟

به گزارش Backlinks در Ahrefs Site Explorer بروید، گزینه گروه‌بندی «One link per domain» را تنظیم کنید و فیلتر «dofollow» را اعمال کنید. از آنجا، ستون “پیوندها” را به چشم بیاورید تا وب سایت هایی را که قبلاً چندین بار به شما پیوند داده اند را بیابید.

 

ایجاد لینک های بیشتر از یک وبسایت 13

 

به عنوان مثال، ما ده پیوند از gotchseo.com به پست های مختلف وبلاگ داریم.

از اینجا مشخص است که ناتان – مرد پشت سایت gotchseo.com – از طرفداران محتوای ما است. بنابراین اگر چیزی را منتشر کنیم که ممکن است در آینده مورد علاقه او باشد، می‌توانیم تماس بگیریم و آن را به اشتراک بگذاریم. اگر از آن لذت می برد و آن را ارزشمند می دانست، ممکن است انتخاب کند که به آن پیوند دهد. اگر نه، ما همیشه می‌توانیم به دنبال یک فرصت پیوند متنی در سایت او باشیم. و اگر وجود دارد، لینک های بیشتر از یک وبسایت را وارد کنید. برای یافتن فرصت‌های مرتبط، می‌توانیم از سایت استفاده کنیم: عملگر جستجو جفت شده با کلمه یا عبارتی که پست ما را توصیف می‌کند.

 

ایجاد لینک های بیشتر از یک وبسایت 15

 

فقط به یاد داشته باشید که احتمالاً بهترین ایده نیست که برای پیوند دهنده های سریال همان ایمیل های ارتباطی مانند دیگران ارسال کنید. آنها قبلاً طرفدار کار شما هستند و قبلاً بارها با شما ارتباط برقرار کرده اند، بنابراین با یک صحبت کلی به آنها توهین نکنید.

نکته

اگر از طرفداران صفحات گسترده هستید، من همچنین توصیه می‌کنم فهرست دامنه‌های ارجاع‌دهنده خود را صادر کرده و آن را با لیست مشتریان احتمالی پیوند خود مطابقت دهید. شما می توانید بلافاصله یادداشت هایی در مورد زمینه پیوندهای قبلی آنها ایجاد کنید و از آنها در طرح خود استفاده کنید.

نتیجه نهایی

من مطمئن هستم که شما فرصتی را برای نشان داده شدن در صفحه ای که ترافیک زیادی دارد از دست نمی دهید – حتی اگر سایت قبلاً به شما پیوند داده شده باشد. اما من می خواستم به این موضوع بپردازم زیرا مانند همه چیزهای سئو، تصورات نادرستی در اطراف وجود دارد.

و در نهایت، من می‌خواستم شما را به بازنگری در رویکرد خود برای ایجاد لینک تشویق کنم. پس از همه، این احتمالاً خلاقانه ترین و دشوارترین بخش سئو است.

 

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره رایگان

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form