شبکه نمایشی گوگل یا Google Display Network چیست؟

شبکه نمایشی گوگل یا Google Display Network چیست؟

مقدمه

شبکه نمایش گوگل (GDN) همچنان بزرگترین شبکه تبلیغات متنی در اینترنت است. همچنین یک راه مقرون به صرفه برای ورود به بازار برای آگاهی و مشارکت مجدد است. به احتمال زیاد، مخاطبان هدف شما را می توان در GDN پیدا کرد به همین دلیل افزایش عملکرد شبکه نمایش گوگل میتواتند راهی کاربردی برای افزایش و رشد کسب و کار شما باشد. گزینه های هدف گذاری بی پایان هستند. از دستیابی به یک مخاطب کاملاً جدید با تلاش‌های آگاهی‌رسانی گرفته تا هدف‌گیری مجدد مشتریان فعلی‌تان، Google Display Network مکانی مؤثر برای یافتن نتایجی است که به دنبال آن هستید.

آنچه در این مقاله می خوانید:

شبکه نمایش گوگل (GDN) همچنان بزرگترین شبکه تبلیغات متنی در اینترنت است. همچنین یک راه مقرون به صرفه برای ورود به بازار برای آگاهی و مشارکت مجدد است. به احتمال زیاد، مخاطبان هدف شما را می توان در GDN پیدا کرد به همین دلیل افزایش عملکرد شبکه نمایش گوگل میتواتند راهی کاربردی برای افزایش و رشد کسب و کار شما باشد. گزینه های هدف گذاری بی پایان هستند. از دستیابی به یک مخاطب کاملاً جدید با تلاش‌های آگاهی‌رسانی گرفته تا هدف‌گیری مجدد مشتریان فعلی‌تان، Google Display Network مکانی مؤثر برای یافتن نتایجی است که به دنبال آن هستید.

با حرکت اجتناب‌ناپذیر به سمت اتوماسیون در Google Ads، درک اهرم‌ها و مکانیسم‌هایی که می‌توانید برای رسیدن به عملکرد مطلوب دستکاری کنید، مهم است. در این پست، شش نکته را می یابید که به شما کمک می کند در عین حال که کنترل کمپین های خود را کنترل می کنید، به اتوماسیون متمایل شوید. با شرکت خدمات دیجیتال مارکتینگ ایراکد همراه باشید و روش های صحیح بازاریابی آنلاین را درک کنید.

 

افزایش عملکرد شبکه نمایش گوگل

 

6 نکته برای افزایش عملکرد شبکه نمایش گوگل:

6 نکته برای افزایش عملکرد شبکه نمایش گوگل

  1. کمپین های بازاریابی مجدد:

بدیهی است، اما این با فاصله زیاد بزرگترین فرصت است: اگر قرار است هر نوع بازدهی را در شبکه نمایش مشاهده کنید، به احتمال زیاد آن را از بازاریابی مجدد خواهید دید.

بازاریابی مجدد به شما این امکان را می دهد که یک کوکی از طریق مرورگر بازدیدکنندگان وب سایت خود سپرده گذاری کنید. سپس می‌توانید هر زمان که بازدیدکنندگان از سایت‌های دیگر در شبکه نمایش Google بازدید می‌کنند، تبلیغاتی را با هدف قرار دادن آن بازدیدکنندگان نمایش دهید.

ممکن است کمی ترسناک به نظر برسد، اما به این دلیل کار می کند که افرادی که تبلیغات شما را می بینند از قبل با برند شما آشنا هستند. علاوه بر این، ثابت شده است که بازاریابی مجدد CPA های کمتری را ارائه می دهد، بنابراین یک گزینه عالی برای تبلیغ کنندگانی است که با بودجه کمتری کار می کنند.

در اینجا نحوه راه اندازی یک کمپین بازاریابی مجدد اساسی برای هدف قرار دادن کاربرانی که قبلاً از وب سایت شما بازدید کرده اند، آمده است:

  1. بازاریابی مجدد را راه اندازی کنید و یک برچسب بازاریابی مجدد به تمام صفحات وب سایت خود اضافه کنید.
  2. فهرست‌های بازاریابی مجدد را با استفاده از برگه مخاطبان در کتابخانه مشترک Google Ads تنظیم کنید:

 

افزایش عملکرد شبکه نمایش گوگل

 

3. ظرف چند روز، فهرست «همه بازدیدکنندگان» شما شروع به پر شدن خواهد کرد. همانطور که در بالا ذکر شد، می‌توانید از طریق برگه مخاطبین در AdWords نظارت کنید.

4. هنگامی که لیست انتخابی شما در عرض 30 روز حداقل 100 بازدیدکننده به دست آورد، آماده شروع بازاریابی مجدد هستید. برای راه اندازی یک کمپین جدید، روی +Campaign کلیک کنید، سپس هدف کمپین خود را انتخاب کنید. برای فعال کردن همه ویژگی‌ها، «ایجاد کمپین بدون راهنمایی هدف» را انتخاب کنید:

 

نقش کمپین بازاریابی مجدد در افزایش عملکرد شبکه نمایش گوگل

 

  1. نوع کمپین خود را برای «فقط شبکه نمایش» انتخاب کنید:

 

نوع کمپین بازاریابی و افزایش عملکرد شبکه نمایش گوگل

 

6. مکان هدف، زبان، استراتژی پیشنهاد، بودجه و نام کمپین را انتخاب کنید.

7. روی ذخیره کلیک کنید و ادامه دهید.

8. اولین گروه تبلیغاتی خود را نام ببرید، قیمت پیش فرض CPC خود را تنظیم کنید (در صورت وجود). روی نحوه تعامل آنها با کسب و کار شما» در بخش «بخش‌های مخاطب» کلیک کنید:

 

cpc و افزایش عملکرد شبکه نمایش گوگل

 

9. در منوی کشویی «انتخاب دسته»، از بخش‌های مختلف، از جمله بازدیدکنندگان وب‌سایت، کاربران برنامه، فهرست‌های مشتریان و موارد دیگر، انتخاب کنید:

 

انتخاب دسته در افزایش عملکرد شبکه نمایش گوگل

 

10. یکی از لیست های بازاریابی مجدد را که قبلاً از طریق برگه مخاطبان ایجاد کرده اید، انتخاب کنید. در این مثال، ما «همه بازدیدکنندگان وب سایت» را هدف قرار خواهیم داد:

 

همه بازدیدکنندگان و افزایش عملکرد شبکه نمایش گوگل

 

11. اگر می‌خواهید تبلیغات خود را ایجاد کنید، روی ذخیره کلیک کنید و ادامه دهید، یا اگر می‌خواهید بعداً این کار را انجام دهید، از ایجاد آگهی رد شوید.
12. هنگامی که تبلیغات شما ایجاد شد، واجد شرایط ارائه به تمام بازدیدکنندگان وب سایت قبلی هر زمان که در حال مرور سایت ها در GDN هستند، می شوند.

پست های مفید زیادی در مورد نحوه بهینه سازی کمپین های بازاریابی مجدد وجود دارد، از جمله نحوه تنظیم محدودیت فرکانس مناسب و نحوه نظارت بر عملکرد.

برای مطالعه مقالات بیشتر از سایت ایراکد در زمینه شبکه های اجتماعی می توانید روی لینک زیر کلیک کنید.

ساخت لینک با تصاویر

  1. مخاطبان مشابه را هدف قرار دهید:

ویژگی Similar Segments در Google Ads تلاش می کند افرادی را با علایق و عادت های مرور مشابه به عنوان مخاطبان بازاریابی مجدد شما پیدا کند.

اگر قبلاً بازاریابی مجدد را راه‌اندازی کرده‌اید، توصیه می‌کنم بخش‌های مشابه را در گروه‌های تبلیغاتی خود هدف قرار دهید تا ببینید آیا می‌توانید عملکرد را افزایش دهید.

برای هدف قرار دادن مخاطبان مشابه، یک کمپین نمایشی جدید راه‌اندازی کنید و گزینه «مشابه با فهرست‌های بازاریابی مجدد» را در تنظیمات هدف‌گیری شبکه نمایش انتخاب کنید:

 

بازاریابی مجدد و افزایش عملکرد شبکه نمایش گوگل

 

مخاطبان مشابه به شما این امکان را می دهند که دامنه کمپین های بازاریابی مجدد موجود را افزایش دهید تا کاربران جدیدی را به سمت سایت خود هدایت کنید که عادات مروری مشابه با بازدیدکنندگان قبلی وب سایت دارند.

نکته حرفه ای: من همیشه توصیه می کنم به جای گروه بندی آنها در یک کمپین، لیست های بازاریابی مجدد و مخاطبان مشابه را به کمپین های جداگانه برای نظارت بر عملکرد نسبی تقسیم کنید. بخش‌های مشابه معمولاً تعداد مخاطبان بسیار بیشتری نسبت به لیست‌های بازاریابی مجدد شما خواهند داشت.

 

  1. روی جایگذاری ها تمرکز کنید:

از بین تمام گزینه‌های هدف‌یابی که در شبکه نمایش Google برای تبلیغ‌کنندگان در دسترس است، بهترین راه برای به دست آوردن کنترل دقیق بر محل نمایش تبلیغات شما استفاده از مکان‌های مدیریت شده است. اگر از روش‌های هدف‌گیری مانند علایق یا موضوعات استفاده می‌کنید، گوگل اساساً حدس می‌زند که کدام سایت‌ها مرتبط هستند، به این معنی که این خطر وجود دارد که تبلیغات شما در وب‌سایت‌های نامربوط ارائه شود.

با هدف قرار دادن مکان‌ها، می‌توانید دقیقاً سایت‌هایی را که می‌خواهید تبلیغات شما در آن نمایش داده شود، انتخاب کنید، بنابراین یک گزینه امن برای تبلیغ‌کنندگانی است که فقط به تبلیغات نمایشی منشعب می‌شوند.برای راه‌اندازی مکان‌یابی، به تنظیمات هدف‌یابی کمپین شبکه نمایشی خود بروید و «مکان‌ها» را از فهرست کشویی هدف‌یابی آگهی انتخاب کنید:

 

هدف یابی آگهی و افزایش عملکرد شبکه نمایش گوگل

 

سپس می توانید با جستجوی کلمات کلیدی یا وب سایت های خاص، مکان های خاصی را از لیست انتخاب کنید:

 

جستجوی کلمه کلیدی و افزایش عملکرد شبکه نمایش گوگل

 

اگر فهرستی از مکان‌ها (وب‌سایت‌ها) با عملکرد بالا دارید، می‌توانید شروع به جدا کردن آنها به گروه‌های تبلیغاتی فردی کنید. سپس، می توانید به طور مؤثرتری پیشنهادات خود را در مکان هایی که بهترین بازده را ارائه می دهند، مدیریت کنید.

 

  1. برنامه های موبایلی را فراموش نکنید:

آیا از کلمه کلیدی، موضوع یا هدف گذاری مورد علاقه استفاده می کنید؟
آیا مدتی است که مکان‌هایی را که تبلیغات شما در آن‌ها نمایش داده می‌شود نظارت کرده‌اید؟

اگر چنین است، این احتمال وجود دارد که بازی های موبایل بخش زیادی از بودجه شما را هدر دهند. این مشکلی است که عمدتاً به دلیل استفاده کودکان از برنامه های تلفن همراه والدین خود ظاهر شده است، که اغلب منجر به کلیک تصادفی روی تبلیغات می شود.

نحوه بررسی اینکه آیا بازی‌های موبایل بخشی از بودجه نمایش شما را اشغال کرده‌اند یا خیر: به کمپین شبکه نمایش خود بروید، روی برگه Placements برای کمپین کلیک کنید (در قسمت «محتوا» در سمت چپ) و سپس روی «مشاهده کجا» کلیک کنید. “تبلیغات شما کجا ظاهر شد”:

 

تبلیغات و افزایش عملکرد شبکه نمایش گوگل

 

شما این توانایی را دارید که برنامه های تلفن همراه را به طور کلی یا در سطح دسته حذف کنید. نکاتی در مورد نحوه حذف را می توان در اینجا یافت.

 

  1. مخاطبان درون بازار را هدف قرار دهید:

مخاطبان درون بازار را در افزایش عملکرد شبکه نمایش گوگل، افرادی هستند که گوگل بر اساس رفتار و فعالیت مرورشان، مشخص کرده است که به آنچه شما ارائه می دهید علاقه مند هستند. این مخاطب شامل کاربرانی است که به طور فعال در حال جستجو و مقایسه محصولات و خدمات مطابق با خدمات شما هستند. برای اینکه ببینید آیا مخاطبان درون بازار یک روش هدف‌یابی موفق برای شما هستند، از طریق برگه «علایق و بازاریابی مجدد» یک کمپین راه‌اندازی کنید.
قبل از بررسی نوع مخاطبی که می‌خواهید هدف قرار دهید، مخاطبان درون بازار را از منوی کشویی انتخاب کنید:

 

هدف گیری مخاطبان درون بازار و افزایش عملکرد شبکه نمایش گوگل

 

از آنجا، دسته ها و زیرمجموعه های مختلفی از مخاطبان درون بازار را خواهید یافت:

 

دسته مخاطبان و افزایش عملکرد شبکه نمایش گوگل

 

نکته حرفه ای: برای دریافت بازتابی واقعی از اینکه آیا این روش هدف گذاری می تواند برای کسب و کار شما کارساز باشد یا خیر، مطمئن شوید که هدف گذاری مخاطبان در بازار خود را به یک کمپین جداگانه تقسیم کرده اید.

سپس، به گزارش مکان‌ها به خوبی توجه کنید تا عملکرد را در طول زمان اصلاح کنید.

 

  1. از تبلیغات نمایشی Responsive برای افزایش عملکرد شبکه نمایش گوگل استفاده کنید:

دوران تکیه بر تست تصویر ثابت برای درک آنچه بیشتر مورد توجه کاربران است، گذشته است.
در واقع، تبلیغات Responsive Display اکنون نوع تبلیغات پیش فرض این کمپین هستند. آنها همچنین به دلیل موجودی موجود بیشتر از تبلیغات ثابت نشان می دهند.تبلیغات نمایشی واکنش‌گرا ترکیبی از سرفصل‌ها، توضیحات، تصاویر و ویدیوها (در صورت وجود) است که برای کمپین خود انتخاب می‌کنید.سپس گوگل بر اساس موجودی تبلیغات موجود ترکیب و مطابقت می دهد تا مرتبط ترین تبلیغ ممکن را به هر کاربر نشان دهد.
در اینجا مثالی از نحوه ایجاد یک تبلیغ نمایشی واکنشگرا در رابط Google Ads آورده شده است:

 

تبلیغات نمایشی و افزایش عملکرد شبکه نمایش گوگل

 

با افزودن دارایی های خود، رابط کاربری در زمان واقعی به روز می شود. گوگل همچنین قدرت تبلیغات شما را بر اساس تنوع و کمیت دارایی های ارائه شده محک می زند.

این رابط همچنین نمونه‌هایی از تبلیغات شما را نشان می‌دهد که در ویژگی‌های مختلف Google، مانند وب‌سایت‌ها، برنامه‌ها و Gmail مورد شبیه سازی قرار گرفته‌اند.

 

نتیجه نهایی

شبکه نمایش یک معدن طلا از فرصت ها است – اگر از آن به روش درست استفاده کنید.
اتکای گوگل به اتوماسیون می‌تواند عملکرد کمپین را تغییر دهد یا آن را خراب کند.
با انتخاب اهرم های مناسب برای ایجاد تنظیمات کمپین و انتخاب مرتبط ترین مخاطبان، کنترل بیشتری بر عملکرد کمپین خواهید داشت.
همیشه ایده خوبی است که هنگام راه اندازی یک کمپین تنظیمات را دوباره بررسی کنید، و همچنین در مورد تغییرات صنعتی که ممکن است بر کمپین های شما تأثیر بگذارد، به روز باشید.

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره رایگان

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form