7 مرحله برای ایجاد محتوای بهینه سئو شده

چکیده

آنچه در این مقاله می خوانید:

محتوای بهینه برای موتورهای جستجو (SEO) بسیار با اهمیت است با این حال، شما نمی توانید بدون محتوای سئو شده داشته باشید. این یک جنبه حیاتی است که به شما کمک می کند در نتایج جستجو ظاهر شوید.

اما سئو نویسی چیست؟ چگونه برای موتورهای جستجو می نویسید در حالی که هنوز برای افرادی که از آنها استفاده می کنند می نویسید؟ آیا فرآیندی وجود دارد که هر کسی بتواند سئونویس بهتری دنبال کند؟

در این راهنما، من قصد دارم به همه این سؤالات پاسخ دهم و رویکردی گام به گام برای ایجاد محتوای بهینه شده برای جستجوی کامل که خوانندگان شما (و Google) دوست دارند، به شما ارائه کنم. با این راهنمایی شما میتوانید هم خودتان محتوایی سئو شده ارائه دهید و هم به یک شرکت خدمات سئو این مهم را بسپارید.

 

منظور از “محتوای بهینه” چیست؟

سئو نویسی فرآیند نوشتن محتوا با هدف رتبه بندی در صفحه اول یک موتور جستجو است. برای انجام این کار، باید روی سه چیز تمرکز کنید:

 1. بدانید جستجوگران هنگام جستجوی کلمه کلیدی مورد نظر شما به چه چیزی نیاز دارند (به عنوان مثال، هدف جستجو)
 2. بهترین پاسخ ممکن را برای یک عبارت جستجوی داده شده ایجاد کنید (به عنوان مثال، تحقیق و دانش)
 3. پاسخ را به گونه ای ارائه دهید که خواندن و درک آسان باشد (یعنی مهارت های نوشتاری خوبی داشته باشید)

فراتر از آن، شما همچنین باید اصول اولیه عناصر سئوی صفحه، مانند متا تگ ها، متن جایگزین تصویر، لینک های داخلی و غیره را بدانید. اما بعداً به آن ها خواهم پرداخت. در حال حاضر، بیایید این سوال را بررسی کنیم: “چرا باید به آن اهمیت بدهید؟”

 

نوشتن برای سئو 1

 

چرا محتوای بهینه مهم است؟

محتوای بهینه شده مهم است زیرا گوگل روزانه 3.5 میلیارد جستجو دریافت می کند. این بدان معناست که مشتریان شما مطمئناً از Google برای یافتن اطلاعات استفاده می کنند.

علاوه بر این، هنگامی که در صفحه اول گوگل برای کلمات کلیدی هدف خود قرار می گیرید، ترافیک رایگان، تکراری و بسیار مرتبط به وب سایت خود دریافت می کنید.

به عبارت دیگر سئو = پول در بانک.

همانطور که هزینه های تبلیغات پرداخت شده افزایش می یابد و مشارکت در رسانه های اجتماعی سخت تر و دشوارتر می شود، ترافیک ارگانیک همچنان به عنوان یکی از مهم ترین کانال های بازاریابی که هر کسب و کار مدرنی می تواند در آن سرمایه گذاری کند، تسلط دارد.

بنابراین چگونه می توانید رتبه بندی های ارگانیک شماره 1 را بدست آورید؟

 

هفت مرحله برای ایجاد محتوای بهینه شده برای جستجو:

خوشبختانه برای شما، فرآیندی که من استفاده می کنم نسبتاً ساده و قابل پیگیری است. هنگامی که تحقیقات کلمه کلیدی خود را به پایان رساندم و فهمیدم چه کلمه کلیدی را هدف قرار می دهم، هر مقاله ای که در وبلاگ خود منتشر می کنم هفت مرحله نوشتن سئو زیر را طی می کند:

 

 1. در SERP ها برای کلید واژه(های) هدف خود تحقیق کنید:

به یاد دارید که گفتم نوشتن محتوای بهینه شده شامل درک هدف جستجو است؟

هدف جستجو، هدفی است که جستجوگر هنگام تایپ یک پرس و جو دارد. به عنوان مثال، اگر کسی برای “بهترین رستوران های نزدیک من” جستجو کند، قصد او این است که یک رستوران خوب در نزدیکی مکان فعلی خود پیدا کند.

ساده به نظر می رسد، اما اشتباه کردن آن می تواند به طرز شگفت انگیزی آسان باشد. و اگر اشتباه متوجه شوید، هیچ امیدی به رتبه بندی در صفحه شماره 1 گوگل ندارید—هرچقدر هم که محتوای شما عالی باشد.

می‌پرسید چطور ممکن است اشتباه متوجه شوید؟

فرض کنید کلمه کلیدی “ایده های ذخیره سازی RV” را هدف قرار داده اید. در ابتدا، ممکن است فکر کنید که این کلمه کلیدی با ایده هایی در مورد نحوه ذخیره RV خود در زمانی که از آن استفاده نمی کنید، نتایجی را ارائه می دهد.

اما اگر این چیزی است که شما فکر می کنید، در اشتباه هستید. حداقل از نظر گوگل. در اینجا نتایج واقعی آمده است:

 

نوشتن برای سئو 2

 

همانطور که می بینید، نتایج برتر برای این کلمه کلیدی همگی راهنماهایی در مورد چگونگی به دست آوردن فضای ذخیره سازی بیشتر در داخل RV شما هستند، نه مکان های ذخیره سازی RV.

به همین دلیل است که قبل از شروع نوشتن هر چیزی، بسیار مهم است که صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) را بررسی کنید. شما می توانید این کار را به سرعت و به راحتی با Keywords Explorer  (همانطور که در بالا انجام دادم) یا با جستجوی کلمه کلیدی گوگل انجام دهید.

علاوه بر این، در مرحله تحقیق، می خواهید به دنبال قطعه های برجسته بگردید. یک قطعه برجسته، تکه‌ای از اطلاعاتی است که Google از یک صفحه وب رتبه‌بندی می‌گیرد و درست در نتایج جستجو نمایش می‌دهد:

 

نوشتن برای سئو 3

 

می‌توانید محتوای خود را برای قطعه‌های برجسته مانند مورد بالا بهینه کنید تا از برخی رقابت‌پذیری یک کلمه کلیدی عبور کنید و سریع‌تر رتبه‌بندی کنید.

بهترین راه برای یافتن سریع و آسان اسنیپت های برجسته،  Keywords Explorerاست. فقط کلیدواژه هایی را که مورد هدف قرار داده اید، وارد کنید، روی کشویی «ویژگی های SERP» کلیک کنید، دکمه Featured را علامت بزنید و روی «اعمال» کلیک کنید. ”

 

نوشتن برای سئو 4

 

اکنون فقط کلمات کلیدی به شما نشان داده می شود که یک کلمه برجسته دارند!

هنگامی که هدف جستجو را درک کردید، قبل از شروع نوشتن یک مرحله دیگر وجود دارد.

 

 1. یک طرح کلی مقاله ایجاد کنید برای محتوای بهینه شده:

ایجاد طرح کلی محتوا یک گام مهم در نوشتن سئو است. طرح کلی فرآیند نوشتن را سریع‌تر و آسان‌تر می‌کند و در عین حال سطح بالایی از کنترل کیفیت را تضمین می‌کند.

بخشی از روند کلی پر کردن جزئیات مهم سئو است، مانند سؤالات رایجی که مردم هنگام جستجوی یک کلمه کلیدی می پرسند.

بخش دیگری از فرآیند، تعیین عنوان و زیرعنوان، اهداف و زاویه رویکرد مقاله شما است. چه چیزی مقاله شما را متفاوت یا بهتر از سایر مقالات موجود می کند؟

 

 1. پیش نویس خود را بنویسید:

تقریباً هر مقاله عالی با یک پیش نویس خام شروع می شود.

چرا؟

زیرا فرآیند پیش نویس به شما کمک می کند تا ایده های خود را اصلاح کنید و مرحله تحقیق را انجام دهید. و به شما کمک می کند تا جریان محتوای خود را بهبود بخشید. همچنین، شما این فرصت را دارید که به راحتی چیزها را تغییر دهید و بازنگری کنید بدون اینکه احساس کنید بعد از داشتن یک محصول تمام شده از نو شروع کرده اید.

من همیشه پیش‌نویس‌هایم را در Google Docs می‌نویسم. این امکان برقراری ارتباط آسان بین ویراستاران، طراحان و غیره من و من را فراهم می کند.

پیش نویس شما زمان مناسبی برای نوشتن جریان آزاد است بدون اینکه نگران کامل کردن کلمات یا قالب بندی همه چیز باشید. فقط هسته مطالب موجود در صفحه را دریافت کنید.

برای مطالعه مقالات بیشتر از سایت ایراکد در زمینه شبکه های اجتماعی می توانید روی لینک زیر کلیک کنید.

تاثیر ux بر سئو

اهمیت توضیحات متا

نوشتن برای سئو 5

 

 1. بازخورد دریافت کنید و پیش نویس را اصلاح کنید:

اگرچه همیشه امکان پذیر نیست، دریافت بازخورد در مورد پیش نویس شما می تواند مفید باشد.

اگر اعضای تیم یا کارمندان دارید، از آنها بخواهید پیش نویس را برای شما بررسی کنند و نظرات خود را بیان کنند. بهتر است، اگر مخاطبی دارید، بازخورد آنها را نیز دریافت کنید.

یک گروه فیس بوک یا لیست ایمیل می تواند برای این کار عالی باشد. اگر چند عضو قابل اعتماد دارید، پیش نویس خود را به آنها ارسال کنید تا ببینید مشتریان واقعی شما در مورد نوشته شما چه فکر می کنند. آنها ممکن است بازخوردی ارائه دهند که شما فکرش را نمی کردید. در واقع، بازخورد ممکن است حاوی اطلاعاتی باشد که هنوز حتی در Google وجود ندارد.

پس از دریافت بازخورد، نوشته خود را مطابق با آن اصلاح کنید. سپس به مرحله 5 بروید.

 

 1. ویرایش و قالب بندی پیش نویس به یک مقاله مناسب:

اکنون زمان شما برای صیقل دادن مقاله است. سرمایه گذاری روی یک ویرایشگر، اگر قبلاً ویرایشگر ندارید، می تواند کیفیت محتوای شما را به طرز چشمگیری بهبود بخشد. اما اگر توانایی خرید آن را ندارید، می توانید خودتان محتوا را ویرایش کنید.

چطوری این کار را انجام میدهی؟

وقتی محتوای بهینه شده ایجاد می کنم، هدف من ساده است: ارائه بهترین پاسخ ممکن با کمترین کلمات ممکن در قالبی که به راحتی قابل مشاهده است.

بنابراین هنگام ویرایش، سؤالات زیر را از خود بپرسید:

آیا این بهترین پاسخ است؟

آیا من آن را به سادگی توضیح می دهم؟

آیا این مقاله برای کسی (با زمان محدود) آسان است که بگذرد و آنچه را که نیاز دارد به دست آورد؟

می توانید با سازماندهی بهتر مطالب با عنوان و عنوان فرعی، استفاده از حروف کج یا پررنگ برای برجسته کردن نکات کلیدی و تغییر طول جملات برای جذاب نگه داشتن مطالب، نوشتار خود را بهبود ببخشید.

همچنین ایده خوبی است که از کلمات بیش از حد پیچیده اجتناب کنید، زیرا اینها می توانند درک مطلب شما را دشوار کنند. البته، اگر راه ساده‌تری برای توضیح چیزی وجود نداشته باشد، استفاده از کلمات فنی بیشتر خوب است.

در نهایت، استفاده از عکس‌ها، فیلم‌ها  برای شکستن متن‌های طولانی و نمایش بصری نکاتتان، عادت خوبی است. داشتن رسانه نیز ممکن است به سئو کمک کند.

همانطور که در حال ویرایش هستید، به خواندن مطالب خود با صدای بلند برای خودتان فکر کنید. خواندن آن با صدای بلند به شما نشان می‌دهد که قسمت‌های خشک یا خسته‌کننده کجا هستند، نقاطی را برجسته می‌کند که چیزها بیش از حد پیچیده یا نامشخص می‌شوند و می‌تواند باعث برجسته شدن خطاهای گرامری شود.

صحبت از گرامر – Google Docs همچنین به طور خودکار به شما نشان می دهد که اشتباه املایی کجاست یا اشتباه گرامری داشته اید. این ویژگی مفید به شما این امکان را می دهد که در هنگام ویرایش به جای نکات فنی روی کیفیت محتوا تمرکز کنید.

 

 1. عناصر سئوی خود را تنظیم کنید و پست خود را منتشر کنید:

در حالی که داشتن یک مقاله عالی گام بزرگی برای رتبه بندی در گوگل است، برای دستیابی به رتبه های صفحه شماره 1 کمی بیشتر از آن زمان لازم است.

در ابتدای این مقاله به سئو صفحه اشاره کردم. این به موارد زیر اشاره دارد:

 • برچسب عنوان
 • توضیحات متا
 • تگ گراف را باز کنید
 • اسلاگ URL
 • دسته بندی صفحه یا پست
 • متن جایگزین تصویر
 • و …

 

با این حال، اکثر سیستم های مدیریت محتوا (CMS) دارای یک پلاگین یا تنظیماتی هستند که می توانید این داده ها را بارگذاری کنید. اگر این کار را نکردند، من به شدت پیشنهاد می‌کنم به یکی که این کار را می‌کند تغییر دهید!

 

 1. لینک های داخلی را به روز کنید:

پس از انتشار پست خود، همیشه باید پیوندهای داخلی از سایر صفحات سایت خود را به مقاله جدید اضافه کنید تا به موتورهای جستجو و کاربران کمک کنید تا به آن حرکت کنند.

این نه تنها سایت شما را کاربرپسند می‌کند، بلکه به Google کمک می‌کند تا سایت شما را بخزد و صفحه جدید شما را مشخص کند (از طریق anchor text) تا به درستی آن را فهرست کند.

یک راه آسان برای شناسایی سریع فرصت‌های پیوند داخلی، با  Google است. با تایپ “site:yoursitehere.com [related keyword here]” از آن استفاده می کنید. com [کلید واژه مرتبط در اینجا]» را در گوگل وارد کنید.

به عنوان مثال، زمانی که به دنبال فرصت‌های لینک داخلی به این صفحه «نوشتن سئو» می‌گشتم، “site:ahrefs.com SEO writing” را جستجو کردم. com SEO نوشتن، و بیش از 1000 صفحه را با متن مرتبط در صفحه برگرداند.

در نتایج مقالات مرتبط پیمایش کنید و تعدادی را برای افزودن پیوندهای داخلی که به پست جدید منتشر شده شما اشاره می کنند، انتخاب کنید.

اگر آن اصلاح‌کننده جستجو نتایجی را ارائه نمی‌دهد که به اندازه کافی مرتبط باشند تا فرصت‌های پیوند داخلی را بیابند، می‌توانید با یک اپراتور جستجوی تطابق دقیق، نتایج بسیار مرتبط‌تری دریافت کنید.

 

نوشتن برای سئو 6

 

هدف من همیشه اضافه کردن حداقل سه تا پنج لینک داخلی به هر مقاله جدید است. اما این تعداد به تعداد صفحاتی که در حال حاضر دارید بستگی دارد ، اگر هزاران یا ده ها هزار صفحه دارید، ممکن است بخواهید ده ها یا حتی صدها پیوند داخلی اضافه کنید.

 

سخن آخر

محتوای بهینه شده به ایجاد بهترین پاسخ ممکن برای یک پرس و جو ارائه شده به گونه ای خلاصه می شود که به راحتی قابل درک و بررسی است.

تا زمانی که به آن و بهترین روش‌های اولیه سئوی صفحه که اشاره کردم، دقت کنید، بر جنبه محتوایی سئو تسلط دارید.

 

منبع: https://ahrefs.com/blog/seo-writing/

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره رایگان

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form