ایراکد

ارائه راهکارهای خلاقانه جهت هوشمند سازی و مدیریت کسب و کار

6 نکته مهم که باید در طراحی اپلیکیشن اندروید و IOS بدانید!

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 2

No votes so far! Be the first to rate this post.

فهرست محتوا

طراحی اپلیکیشن موبایل

طبق گزارش mary meeker در سال 1400 ساعات استفاده از اینترنت در هر سال به سرعت در حال افزایش است و در این آمار، استفاده از تلفن همراه بسیار بیشتر از لپ تاپ و دسکتاپ ها رشد کرده است. طراحی اپلیکیشن موبایل، علاوه بر همگام بودن با تکنولوژی، از اصلی ترین و اساسی ترین مواردی است که کسب و کارها باید در نظر بگیرند.  طراحی اپلیکیشن اندروید و ios می‌تواند در راه اندازی یک ایده و کسب و کار جدید و یک استارت آپ (Startup) و دربخش‌های متفاوتی مانند فروشگاه های آنلاین، وبسایت‌های تخفیف گروهی، وب سایت کتابخانه مجازی، حسابداری، امور اطلاع رسانی، مارکتینگ و بسیاری مباحث دیگر انجام گیرد.

1- برای کسب و کار خود اپلیکیشن موبایل طراحی کنیم یا سایت؟

هنگامی‌که قصد تصمیم‌گیری بین وب‌سایت یا اپلیکیشن را دارید، انتخاب مناسب‌ترین گزینه قطعاً به هدف نهایی شما بستگی دارد. به فرض مثال اگر شما قصد ایجاد یک بازی تعاملی را دارید احتمالاً اپلیکیشن بهترین گزینه است. اما اگر هدف شما ارائه‌ی محتوایی به مخاطبتان است، احتمالاً طراحی وب‌سایت گزینه بهتری است. گاهی ممکن است به این نتیجه برسید که هر دو را داشته باشید، ولی داشتن اپلیکیشن موبایل بدون وب‌سایت کاملاً بی‌فایده است.

2- امکانات طراحی اپلیکیشن اندروید و IOS

 

امکانات طراحی اپلیکیشن موبایل

3- چرا به طراحی اپلیکیشن اندروید و IOS نیاز داریم؟

در عصر حاضر بیزینس‌های مختلف که اکثر کارها بر پایه موارد مارکتینگ استوار شده است، انتخاب و اتخاذ شیوه و استراتژی مناسب باعث خواهد شد تا هر برندی در بین رقبای خود، به رتبه اول گروه صعود کند. ضمن اینکه طراحی اپلیکیشن موبایل علاوه بر حفظ مشتریان جدید، افراد بالقوه‌ای را هم جذب خواهد کرد. بنابراین، توسعه اپلیکیشن‌های موبایلی به نیازهای استاندارد و اساسی جهت ایجاد بیزینسی موفق تبدیل شده اند. زیرا چنین اپلیکیشن‌هایی به شیوه برد برد عمل می کنند. بدین گونه که هم نیازهای مشتری را درک کرده و پوشش می دهند، مضاف براینکه رضایتمندی مشتریان، به سودآوری و موفقیت کمپانی ختم خواهد شد. اپلیکیشن‌های موبایلی، کاربری ساده و آسانی داشته، در زمان و هزینه صرفه جویی می کنند و تقریباً در هر مکانی می توان از آن‌ها استفاده کرد. همچنین این امکان را به وجود می آورند تا صاحبان هر برند و بیزینسی، بدون صرف هزینه بالا و زمان زیاد، تبلیغات انجام داده و برند خود را به شیوه مناسبی مطرح کنند؛ به همین دلیل، ارزش و اعتبار برند افزایش خواهد یافت.

4- فرایند طراحی اپلیکیشن اندروید و IOS

تحقیق و ترسیم پلن اپلیکیشن

بعد از عقد قرارداد اولین مرحله، طراحی پلن اپلیکیشن است. در این بخش به بررسی امکانات مورد نیاز و آنالیز کامل رقبا پرداخته می شود تا در مراحل بعدی بتوان یک اپلیکیشن جامع و رقابتی طراحی کرد. تمامی آنچه اپلیکیشن شما نیاز دارد در این بخش ترسیم خواهد شد تا با یک نگاه کلی طراحی گرافیک شروع شود.

طراحی گرافیک و دیتابیس

بعد از طراحی پلن کلی اپلیکیشن نوبت به طراحی گرافیک اپلیکیشن متناسب با متدهای روز است. در این بخش دیتابیس اپلیکیشن نیز همزمان طراحی خواهد شد. گرافیک طراحی شده در این مرحله برای شما ارسال خواهد شد تا نسبت به تایید یا عدم تایید آن اقدام کنید. در صورت عدم تایید طرح گرافیکی دیگری برای شما طراحی خواهد شد.

تست نهایی و تحویل

در این مرحله از طراحی اپلیکیشن موبایل بعد از تایید نهایی گرافیک و اصلاحیه توسط شما، ایراکد شروع به برنامه نویسی اپلیکیشن در پلتفرم های مختلف خواهد کرد. در نهایت در سیستم عامل های مختلف از جمله اندروید و IOS خروجی گرفته شده و برای تست اولیه برای مشتری ارسال خواهد شد.

تست نهایی و تحویل

بعد از تست های نهایی توسط مشتری و تیم ایراکد و برطرف کردن تمامی مشکلات احتمالی پروژه آماده تحویل خواهد بود. در این مرحله به درخواست مشتری پروژه در استورهای مختلف از جمله گوگل پلی، بازار و استورهای اپل ایرانی بارگذاری خواهد شد. در این مرحله اپلیکیشن آماده استفاده است.

بازاریابی و کمک به جذب مشتری

طبیعتا زمانی که اپلیکیشن شما در استورهای مختلف بارگذاری می شود نیاز به روش هایی برای جذب مشتری اولیه است. در این قسمت تیم ایراکد به شما کمک خواهد کرد که در سریع ترین زمان ممکن مشتریانی جذب کنید. همچنین در ادامه می توانید از خدمت مشاوره اپلیکیشن در حوزه بازاریابی نیزاستفاده کنید.

برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن حرفه ای

5- برخی از حوزه های طراحی اپلیکیشن اندروید و IOS

 • ساخت اپلیکیشن موبایل خدماتی
 • اپلیکیشن رستوران
 • اپلیکیشن فروشگاهی
 • ساخت اپلیکیشن مشابه دیوار
 • اپلیکیشن مشابه اسنپ
 • ساخت اپ نوبت دهی
 • طراحی اپلیکیشن بیمه
 • اپلیکیشن خبری
 • طراحی اپلیکیشن مشاوره املاک
 • ساخت اپلیکیشن موبایل گردشگری
 • طراحی اپلیکیشن آموزشی
 • ساخت اپلیکیشن باربری آنلاین
 • طراحی اپلیکیشن اندروید و ios مشابه دیجی کالا
 • طراحی اپلیکیشن آچاره
 • اپلیکیشن بازاریابی
 • ساخت اپلیکیشن آموزش مجازی
 • طراحی اپلیکیشن شرکتی
 • اپلیکیشن حقوقی
 • و…

 

6- مزایای طراحی اپلیکیشن اندروید و IOS

امروزه هر کسب و کاری قصد دارد مخاطبان، محبوبیت برند، فروش و درآمدزایی خود را افزایش دهد. یک برنامه تلفن همراه توانایی انجام همه این کارها را دارد و به مشاغل کمک می کند فرصت های رشد چندگانه را پیدا کنند و درآمد خود را افزایش دهند. در اینجا برخی مزایای طراحی اپلیکیشن موبایل برای مشاغل و کسب و کارها آورده شده است:

 • کارایی را بهبود می‌بخشد

از آنجا که برنامه‌های تجاری بصورت اختصاصی ساخته می‌شوند و الزامات تجاری شما را در ذهن دارند، این برنامه مانند یک برنامه جامع با عملکردهای متنوع عمل می‌کند و نیاز چندین برنامه را نفی می‌کند. همچنین از آنجا که این برنامه‌ها متناسب با سبک کار شما طراحی شده‌اند، باعث افزایش بهره وری کارمندان و به نوبه خود بازگشت سرمایه تجاری می‌شوند.

 • داده‌های شما را ایمن می‌کند

برنامه‌های عمومی کسب و کار ممکن است از ویژگی‌های امنیتی ویژه‌ای برخوردار نباشند که ممکن است داده‌های تجاری شما را به خطر بیندازد. داشتن یک اپلیکیشن سفارشی که فقط برای مشاغل شما ساخته شده باشد، می‌تواند سیستم امنیت داده شما را تقویت کند زیرا اقدامات امنیتی مربوطه با توجه به نیازهای تجاری شما در حین توسعه و ساخت اپلیکیشن موبایل انجام می‌شود.

 • طراحی اپلیکیشن اندروید و IOS ارتباط با مشتری را بهبود می‌بخشد

اپ های تجاری سفارشی به شما امکان می‌دهد به روزرسانی های شخصی مربوط به محصولات و خدمات خود را در زمان واقعی برای مشتریان فعلی خود ارسال کنید. علاوه بر این به شما امکان دسترسی به جزئیات مشتری و دریافت بازخورد را می‌دهد که می‌تواند برای بهبود روابط طولانی مدت با مشتری استفاده شود. در برنامه های کاربردی صاحبان کا می توانند نوتیفیکیشن را فعال کرده تا در سریعترین زمان ممکن پاسخ مشتریان را بدهند. این مزیت باعث ایجاد مشتریان وفادار میشود. اگر در طراحی اپلیکیشن موبایل امکانات خاصی مانند پاداش دادن برای هر کاربر را برای مشتریان در نظر داشته باشید این وفاداری روز به روز افزایش پیدا میکند.

 • نگهداری آسان

با استفاده از برنامه‌های منظم برای کارهای روزمره، خود را در رأس یک توسعه دهنده ناشناخته برنامه تلفن همراه قرار می‌دهید. اگر برنامه نویس به دلایلی تصمیم به قطع برنامه گرفت شما می‌توانید یک برنامه جدید پیدا کنید و کارهای فعلی خود را متوقف کنید. با ساختن برنامه کسب و کار سفارشی خود، کنترل کامل آن را به دست می‌آورید و نیازی نیست که برای هر کاری به دیگران وابسته باشید.

 • دسترسی آسان به اسناد و پرونده‌ها

هنگام مسافرت، دسترسی آسان به تمام اسناد و مدارک کاری بسیار مفید است. با داشتن یک برنامه سفارشی برای مشاغل خود به راحتی می‌توانید تلفن خود را با دسکتاپ خود هماهنگ کرده و به کلیه اسناد، وظایف، تقویم‌ها و غیره دسترسی داشته باشید.

 

مزایای ساخت اپلیکیشن

 • بازیابی اطلاعات را تسهیل می‌کند

افزودن فرم‌ها و نظرسنجی‌های ساده در برنامه تلفن همراه می‌تواند به شما در کسب اطلاعات مورد نیاز مشتری کمک کند. جدا از اینکه یک روش محتاطانه برای جمع آوری اطلاعات است، در مشتریان و کارمندان نیز صرفه جویی می‌کند زیرا آنها مجبور نیستند اسناد را به صورت فیزیکی ارائه دهند.

 • راحتی قابلیت دسترسی

از دیگر فواید طراحی اپلیکیشن موبایل این است که دسترسی به کسب و کار را برای کاربران راحت تر می سازد. حتی در اپلیکیشن ها میتوان برخی از تخفیف ها را برای برخی مشتریان ایجاد کرد که رابطه بین برنامه کاربردی و مشتریان را قوی تر سازد.

 • برندسازی با طراحی اپلیکیشن اندروید و IOS

یکی از راه های موثر در برندسازی ایجاد اپ موبایل است. با ایجاد لوگوی زیبا برای برنامه و تنظیم آن در هنگام ورد، باعث میشود همیشه در ذهن مخاطبان باقی بماند و حتی در صورت راضی بودن آن را به دیگران تبلیغ کنند.

 • خدمات منحصر به فرد و پرداخت

با توجه به اینکه رقابت در برخی از حوزه ها سخت تر است، میتوانید برای ورود به این چالش طراحی اپلیکیشن را در نظر داشته باشید. برای کاربر پسند بودن برنامه های کاربردی در صورت فروش محصول، پیشنهاد میشود حتما گزینه پرداخت را فعال کنید.

 • فتح بازارهای جدید

در نهایت اگر صاحب یک کسب و کار باشید و به رشد کسب و کارتون فکر می کنید اگر اپلکیشن نداشته باشید به زودی یک امکان و مزیت مهم رو برای کسب و کارتون از دست خواهید داد. دنیای کسب و کار رو به پیشرفت است و اگر روی موج این پیشرفت سوار نشوید قطعا عقب خواهید ماند!

 

طراحی اپلیکیشن اندروید و ios

کلام پایانی

با مدرن شدن زندگی در هزاره سوم، طراحی اپلیکیشن اندروید و IOS متنوع بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. برنامه‌هایی که به راحتی و با چند اشاره انگشت بسیاری از نیازهای امروزی و روزمره افراد را برآورده می‌کنند. با توجه به سرعت توسعه این اپلیکیشن‌ها و استفاده بهتر از آنها سعی کردیم شما را با اطلاعاتی در این زمینه آشنا کنیم.

دانلود نسخه PDF مقاله

منابع:

shorturl.at

gg.gg

tinyurl

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.