هر آنچه که درباره تولید محتوا متنی سایت باید بدانید؟

تولید محتوا متنی

چکیده

آنچه در این مقاله می خوانید:

تولید محتوا متنی سایت: کاربران اینترنت اولین جایی که بعد از ایجاد سوال به آن مراجعه میکنند گوگل است.. منبعی که برای هر سوالی پاسخی دارد. آن پاسخ هایی که گوگل به سوالات شما میدهد محتوا بوده پس ناگزیر به استفاده از محتوا و تولید آن هستیم. در این مقاله سعی داریم هر آنچه که شما در مورد خدمات تولید محتوا میخواهید بدانید در اختیارتان قرار دهیم. با ما همراه باشید.

تولید محتوا

تولید محتوا متنی چیست؟

 

فرایند تولید ایده های موضوعی که برای شخص خریدار جذاب باشد را تولید محتوا گویند. حال این محتوا میتواند نوشتاری، تصویری، وبلاگ، ویدئو، اینفوگرافیک و سایر قالب ها باشد. و بستگی به نوع محصول، این قالب ها متفاوت است.

دلایل اهمیت تولید محتوا متنی سایت:

هنگام ایجاد محتوا اطلاعات مفیدی به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار میدهید. و به این ترتیب مشتریان بالقوه را به سایت خود جذب کرده و از طریق تعامل با کیفیت حفظ میکنید.

بازاریابی محتوا 62 درصد هزینه کمتری نسبت به بازاریابی سنتی دارد.

61 درصد خرید های آنلاین مشتریان نتیجه مستقیم مشتری در حال خواندن وبلاگ است.

شرکت هایی که در ماه وبلاگ های بیشتری منتشر میکنند 3.5 برابر ترافیک بیشتری نسبت به شرکت های دیگر دارند.

محتوا برابر است با رشد تجارت پس بهتر است با استراتژی محتوا خود شروع کنیم.

 

دلایل اهمیت تولید محتوا

مراحل ایجاد محتوا متنی سایت:

 

 • برنامه ریزی و استراتژی محتوا

بدون ایجاد برنامه نمیتوان تولید محتوا متنی نمود همانگونه که خانه بدون نقشه و مجسمه یا شرکتی بدون برنامه ریزی و استرتژی هدف به درستی شکل نمیگیرد. پس برای تولید محتوای خوب باید قدم به قدم با این مراحل همراه باشید.

 • اهداف محتوای خود را تعیین کنید:

اهداف نوشته ها میتواند متغیر باشد مثلا بعضی نوشته ها برای جذب مخاطب نوشته شده ولی بعضی ازنوشته های داخل سایت برای جذب کاربران سایت از طریق دادن اطلاعات به آنها میباشد. از طرفی باید نوشته های شما با فعالیت شما هم مطابقت داشته باشد تا به نتیجه دلخواه خود برسید.

 • پرسونای مخاطب ایجاد کنید:

ساختن یک استراتژی محتوا بیشتر از آنچه که فکر کنید چه نوع محتوایی می خواهید ایجاد کنید، اهمیت دارد. ابتدا باید بدانید با چه کسی صحبت می کنید؟ چگونه می خواهید با آنها صحبت کنید؟  و کجا آنها را پیدا کنید؟

 

نکته اصلی ایجاد محتوای موفقیت آمیز این است که هر خواننده احساس کند که مستقیم با آنها صحبت می کنید. تنها راه برای انجام این کار صمیمی بودن با بازدید کنندگان و مشتریان است. شما باید آنها را مانند دوست قدیمی خود بشناسید و از موانع آنها ، نقاط درد ، چالش ها و ترس های آنها آگاه بوده و بهترین نتیجه ممکن آنها ، راه حل رویایی و بزرگترین خیالات آنها را درک کنید.

 • ممیزی محتوا را ایجاد کنید

 

ممیزی محتوا صرفاً از کارهایی که قبلاً انجام داده اید موجودی گرفته ، سپس آن را سازمان می دهد تا در یک برنامه محتوای جدید خود قرار بگیرد. این روند ممکن است نوشتن مجدد مقاله باشد .

در اینجا نحوه انجام ممیزی محتوا آورده شده است:

 

 • تمام مطالب خود را در صفحه گسترده جمع کنید.
 • ستون هایی را برای کلمات کلیدی مورد نظر ، شخصیت خریدار ، مرحله سفر خریدار ، قالب و موضوع اصلی ایجاد کنید ، سپس این موارد را برای هر قطعه محتوا پر کنید.
 • ستونهایی را برای معیارهای کلیدی خود ، مانند نمایش صفحه ، اشتراک گذاری ها ، و غیره اضافه کنید.
 • سرانجام ، هر پست (با استفاده از هایلایت یا ستون دیگر) را توسط آن دسته از مواردی که به خوبی انجام می دهند ، نیاز به بهبود دارند ، باید بازنویسی شوند ، یا می توانند با یک پست دیگر ادغام شوند.

در حالی که ممکن است یک ممیزی محتوا خسته کننده به نظر برسد ، تمام کارهای دستی ارزش افزایش ترافیک و هدایت را دارند.

 

 • قالب مناسب را انتخاب کنید:

 

فرمی که انتخاب می کنید ممکن است یک پست وبلاگ ، ویدئو ، نمایش به صورت اسلاید ، گرافیک ، کتاب الکترونیکی ، whitepaper ، پادکست یا مواردی باشد که ذهن خلاق شما می تواند تصور کند. تا زمانی که این محتوا به شخصیت شما خدمت کند ، از نظر شما خوب خواهد بود.

 • تبلیغ محتوا

شما باید مردم را به سمت نوشته های خود هدایت کنید و در بعضی موارد آنها را مجذوب خود کرده تا به عنوان خریدار به شما مراجعه کنند. از این رو تبلیغ در گوگل محتوا به اندازه استراتژی محتوا و تولید محتوا مهم است. برنامه تبلیغاتی شما باید توسط شخصیت شما هدایت شود. وقت خود را آنلاین می گذرانند؟ در چه ساعات روز از یک بستر خاص استفاده می کنند؟ چند بار می خواهند محتوای شما را ببینند؟

برای مطالعه مقالات بیشتر از سایت ایراکد در زمینه شبکه های اجتماعی می توانید روی لینک زیر کلیک کنید.

قدرت بازاریابی محتوا

تبلیغ محتوا

فرایند تولید محتوا متنی

 

هر کاری که بخواهید انجام دهید فرایندی دارد تولید محتوا هم از این قائده مستثنی نیست و برای خود دارای فرایند و مراحلی است که در زیر عنوان میشود. برای ایجاد محتوا و ایجاد فضای ذهنی خلاقانه مراحل زیر را دنبال کنید.

 

 • تحقیقات جستجوگرها

تحقیقات کلمات کلیدی حجم جستجوی یک عبارت خاص از کلمات کلیدی را به شما نشان می دهد و اینکه  آیا ارزش ایجاد تولید محتوا در پیرامون آن مطلب را به شما نمایش میدهد.

 • ایده

اکنون که شما تعیین کرده اید که کلمات کلیدی را برای هدف قرار دهید ، وقت آن است که ایده های محتوا را طوفان کنید. تحقیقات HubSpot نشان می دهد که بهترین راه برای سازماندهی محتوا از طریق خوشه های موضوعی است ، به این معنی که شما یک صفحه ستونی بلند و کامل را بر اساس یک کلمه کلیدی ایجاد می کنید که سپس به محتوایی که ایجاد کرده اید در زیر خرده فروشی های مرتبط پیوند دارد

 • نوشتن

قدرت تولید محتوای خاص شما ممکن است فیلم یا گرافیک یا پادکست باشد. هرچه باشد ، روند ایجاد محتوا از دستورالعملهای بسیار مشابه پیروی می کند:

 

 • برای شخصیت خود بنویسید. برای ساختن اثری که طنین انداز باشد ، از صدای آنها ، حسن هایشان و حتی طنز آنها استفاده کنید.
 • از عناوین ، توضیحات متا و سایر تیزرها برای مجبور کردن مخاطبان خود برای خواندن مطالب خود استفاده کنید. فایده مطالب خود را درست در این عنوان قرار دهید تا به آنها اطلاع دهید که چرا باید آن را بخوانند.
 • چیزی منحصر به فرد ایجاد کنید. به سادگی اطلاعاتی را که قبلاً در آنجا موجود است استفاده نکنید. برای تأکید بر نکات خود ، از یک سبک منحصر به فرد استفاده کنید یا به تحقیقات جدید استناد کنید.
 • به یک ایده بچسبید و از مطالب خود برای تقویت آن استفاده کنید. خواننده خود را با ادامه دادن و تلاش برای توضیح چندین مضامین نیمه مرتبط در یک قطعه سر در گم نکنید.
 • با صدای خود صادق باشید. اگر اینگونه صحبت نمی کنند ، سعی نکنید مخاطب خود را با نثر فصیح یا لغات گسترده تحت تأثیر قرار دهید.
 • موجز و واضح باشید. شما می خواهید مخاطب شما با شما ارتباط برقرار کند و از محتوای شما استفاده کند پس نیازی به استعاره های مختلف یا استعاره های گیج کننده نیست.

 

 • بارگزاری

اکنون که محتوای شما آماده است ، باید آن را در جایی قرار دهید که افراد بتوانند به آن دسترسی پیدا کنند. سیستم مدیریت محتوا (CMS) نرم افزاری است که میزبان محتوای دیجیتالی است و به شما امکان می دهد آن را در وب سایت خود (یا هر جای دیگری در وب) نمایش دهید.

بارگزاری محتوا

 

ابزارهای تولید محتوا متنی:

 

 • بوم

این نرم افزار دارای قالب های زیبایی شناختی است که می توانید با استفاده از رنگ ها ، تصاویر و متن ها به محتوای خود را جذاب کنید.

 • گیف

به شما امکان می دهد میلیون ها GIF از قبل ایجاد شده را در پایگاه داده خود جستجو کرده یا حتی خودتان نیز گیف ایجاد کنید.

 

 • پادکست

ابزارهایی برای تولید محتوای صوتی است مانند تولید محتوای پادکست که بسیار هم قابل استفاده بوده و کاربرد آن راحت میباشد. شما میتوانید با کوچکترین وسایل شروع به ضبط صدای خود کرده و پادکست ایجاد کنید.

 

ایجاد یک برنامه تولید محتوا متنی

 

از آنجا که محتوا همه جا وجود دارد موفقیت آن به تطبیق با رسانه ای که در آن به اشتراک گذاشته میشود بستگی دارد. به عنوان مثال محتوای رسانه های اجتماعی با محتوای وب سایت متفاوت است بنابران شما باید بدانید که تولید محتوای خود را متناسب با آن شبکه ها ایجاد کنید.

 ایجاد یک برنامه محتوا

 

 • محتوای رسانه های اجتماعی:

اینستاگرام

اینستاگرام  برای به اشتراک گذاری تصاویر با کیفیت بالا و فیلم های کوتاه با شرح های مختصر بسیار مفید است. هشتگ ها هم تا زمانی که به حساب و تجارت شما مربوط باشند ، روی این پلتفرم خوب کار می کنند.

فیسبوک

برای به اشتراک گذاری در بین مخاطبان انبوه میتوان از فیسبوک استفاده کردو و بهترین نوع محتوا م ویدئوها هستند.

یوتیوب

برای اشتراک گذاری محصولات و فیلم های آموزشی یوتیوب جای خوبی برای اشتراک گذاری است.

 • محتوای وبسایت:

محتوای وبسایت باید روی سه چیز متمرکز شود : شخصیت شما، کلمات کلیدی مورد نظر و راه حل شما. محتوایی مناسب است تا کاربر راه به راه حل شما راهنمایی کند. باید مراقب باشید تا مخاطب خود را با محتوای رسانه های اجتماعی و سایر عناصر منحرف کننده دور نکنید. پس از جذب مشتری بالقوه باید تمام تلاش خود ر برای نگ داشتن مشتری داشته باشید. و همین عملکرد اصلی محتوای شماست.

 

 • محتوای وبلاگ

 

هدف از نوشتن وبلاگ، حمایت از مشاغل شما با جذب افراد غریبه و آوردن پیشتازههای واجد شرایط است. تحقیقات نشان داده است شرکت هایی که بیشتر وبلاگ میکنند ترافیک بیشتری نیز دارند پس قدرت یک وبلاگ را دست کم نگیرید تا در نهایت کسب و کار خود را رونق دهید.

محتوای وبلاگ

 

تحلیل محتوا

 

مهمترین مرحله در ایجاد محتوا تحلیل محتواست. شما باید داده های خود را بر اساس محتوایی که ایجاد میکنید تحلیل کنید ما در اینجا چند ابزار برای تحلیل محتوایتان در اختیار شما قرار میدهیم.

 

 • بازدیدهای صفحه: تعداد کاربرانی که از صفحه شما بازدید کردند.

 

 • نرخ گزافه گویی: درصد بازدیدکنندگانی که بعد از بازدید صفحه شما را ترک کردند.
 • نرخ تبدیل: درصد بازدیدکنندگانی که با CTA درگیر هستند.
 • نرخ تعامل: افرادی که از طریق لایک و اشتراک گذاری و کامنت با شما در تعامل هستند.
 • رشد مخاطبان: مشترکین یا مخاطبانی که از یک قطعه محتوا تولید میشوند.

 

نتیجه گیری:

تولید محتوا یک فرایند تکرار شونده است که به طرز چشمگیری با مخاطبان شما در ارتباط است. پس از روند تولید محتوا ، می توانید کارهای خلاقانه ای تولید کرده که نه تنها مخاطبان شما را خوشحال کند بلکه باعث رشد و پیشرفت کار شما نیز می شود.

 

 

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

[printfriendly current='yes']

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره رایگان

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form