ایراکد

ارائه راهکارهای خلاقانه جهت هوشمند سازی و مدیریت کسب و کار

چالش های توسعه اپلیکیشن های موبایل برای ios

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

فهرست محتوا

ios apps

اپل 77.32 میلیون آیفون را در سه ماهه اول سال 2018 فروخت و بیش از 61 میلیارد دلار درآمد را به دست آورد، طبق آمار منتشر شده انتظار میرود که تنها سال پر جنب و جوش، سال 2018 باشد، زیرا اپل محصولات جدید و نسخه های جدید iOS را عرضه می کند، روابطی را ایجاد می کند تا پیشنهادات خود را به سطح بعدی تبدیل کند و بهترین شیوه ها را برای مدیریت دستگاه های مختلف آن ایجاد کند.

اپل همواره با نوآوری های پیشرفته خود شناخته شده است و میراث آن همچنان ادامه دارد. تلاش های ثابت شرکت در گسترش قابلیت های دستگاه های خود، فرصتی عالی برای توسعه برنامه های موبایل iOS و همچنین ارائه چالش های خاصی می باشد. هر شرکتی که برنامه های توسعه iOS را ارائه می دهد، باید بتواند این پیشرفت ها را ارتقا دهد و برنامه های خود را حتی بیشتر و هیجان انگیز تر کند.

در ادامه این مقاله به بررسی این چالش ها می پردازیم.

apps

چالش 1 : عدم سازگاری برنامه

حالا که اپل به تکنولوژی 64 بیتی منتقل شده، به توسعه دهندگان اطلاع داده است که “macOS Mojave آخرین نسخه macOS برای اجرای برنامه های 32 بیتی است “. به این معناست که توسعه دهندگان برنامه باید برنامه تلفن همراه خود را بهینه سازی کنند تا آن را با تکنولوژی 64 بیتی سازگار سازند.اگرچه توسعه دهندگان هنوز هم می توانند با استفاده از Mac خود از برنامه های 32 بیتی استفاده کنند، پردازش اپل از نسخه های قدیمی برنامه ها و دستگاه ها بسیار بحث برانگیز است.اگر برنامه ها به طور مرتب به روز نمی شوند، ممکن است دستگاه را کند کند. در نتیجه، توسعه دهندگان سیستم عامل iOS باید برنامه را با آخرین نسخه منتشر کنند.

چالش 2 : محدودیت عملکرد و حافظه

یک چالش عمده برای توسعه دهندگان iOS، تعادل عملکرد برنامه و محدودیت های حافظه دستگاه است. دستگاه های آیفون مانند دستگاه های اندرویدی با عملکرد جمع آوری زباله همراه نیستند. این امر برای ارائه دهندگان خدمات توسعه برنامه های آیفون برای مدیریت حافظه دشوار است. هدف از جمع آوری زباله شناسایی و حذف اشیائی است که برنامه ها دیگر نیازی به آنها نداشته باشند، به طوری که منابع خود را می توان دوباره احیا و استفاده کرد.

یک راه حل برای این چالش وجود دارد. اطمینان حاصل کنید که ارائه دهنده خدمات توسعه نرم افزار آیفون از Objective-C برای نوشتن کد استفاده می کند. این برنامه با یک مدل مدیریت حافظه همراه است و باعث می شود تا کار توسعه iOS برنامه موبایل آسانتر شود.

چالش 3 : تست Beta

وقتی یک برنامه منتشر می شود بدترین چیزی که می تواند اتفاق بیفتد بازخورد منفی از کاربران است. برای توسعه دهنده برنامه مهم است که تعامل کاربر با برنامه را تعیین کند، که می تواند در طول آزمایش بتا به دست آید، که نوعی آزمایش پذیرش کاربر خارجی است. این مرحله دوم آزمایش تست نرم افزاری است که توسط کاربران واقعی برنامه انجام شده است تا قابلیت عملکرد برنامه را بررسی وهر گونه اشکالات واختلالات احتمالی را شناسایی کنند.

چالش 4 : شرایط شبکه ضعیف

مهم نیست که کاربران شما از سرعت همان کارشما استفاده کنند. این شانس وجود دارد که از نسخه آهسته شبکه استفاده کنند. اگر چه همه توسعه دهندگان برنامه در این نقطه توجهی نمی کنند، اگر به رسانه های غنی مانند برنامه های ویدئویی از اینترنت توجه می کنید، نگرانی ها در مورد برنامه شما اهمیت دارد.

چالش 5 : تاییدیه فروشگاه App

فروشگاه App اپل دارای مقرراتی است که باید دنبال شود. بنابراین قبل از اجرای برنامه توسعه تلفن همراه خود، تمام قوانین را بخوانید. این به برنامه شما کمک می کند تا در فروشگاه App تأیید شود. این همچنین می تواند زمان شما را نجات دهد و به چالش های سرمایه گذاری های مختلف کمک کند.

سخن پایانی

اپل هر ساله نوآوری های سخت افزاری و نرم افزاری را معرفی می کند. بنگاه های توسعه ی iOS باید با این نوآوری ها کار کنند تا بتوانند چالش هایی را که در طول فرآیند توسعه برنامه بوجود آمده اند به حداقل برسانند.چالش های ذکر شده یکی از لیست هاست. توسعه دهندگان با چالش های بسیاری مانند این روبرو می شوند. برای رسیدگی به چالش ها، توسعه دهندگان با حداقل سرمایه گذاری و به خطر انداختن محصولات نهایی باید ریسک زیادی را بپذیرند.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.