آکادمی ایراکد

آموزش برنامه نویسی به روش نوین

اشتباهات رایج در سئو

 

کپی کاری نکنیم!

مسلما اگر محتوایی که تولید می کنید مال خودتان باشد خیلی  خیلی بهتر است از محتوایی که از جاهای دیگر کپی کنید و کنار هم قرار دهید. اگر محتوایی را از  جاهای دیگر کپی کنید و کنار هم قرار دهید و منتشر کنید به مرور زمان با پیشرفته شدن الگوریتم های گوگل این مورد مشخص خواهد شد و در نهایت شما در رتبه های بالای گوگل قرار نخواهید گرفت چون گوگل کپی بودن مطالب شما را تشخیص داده است. پس بهتر است محتوا متعلق به خودتان باشد و اگر هم قرار است از سایتی کپی کنید حتما منبع آن را ذکر کنید تا بتوانید با این روش اعتماد سازی کنید و برند شما زیر سوال نرود.

بازنویسی محتوا؛ خوب یا بد؟

یعنی شما محتوایی را با ادبیات خودتان بازنویسی کنید. درست است که این کار با کپی کردن فرق زیادی دارد ولی از آنجایی که الگوریتم های گوگل روز به روز به سمت مفهوم گرایی پیش می روند این کار نیز مشخص خواهد شد و تاثیر مثبتی در سئو نخواهد داشت. گاهی هم برای باز نویسی از ربات های بازنویسی استفاده می کنند که ممکن است تا مدتی خوب باشد و در نتایج  بالای گوگل حضور داشته باشند ولی بعد از مدتی باز هم الگوریتم های گوگل متوجه این موضوع خواهد شد و سایت آنها جریمه خواهد شد.

اشتباهات رایج در ALT تصاویر

بسیاری از افراد برای تصاویری که در میان مطالب سایت خود قرار می دهند متن جایگزین در نظر می گیرند که اگر شخص نتواند تصویر را مشاهده کند بتواند متن جایگزین آن را ببیند و متوجه تصویر شود. اشتباه رایجی که صورت می گیرد این است که بعضی افراد عنوان مطلب خود را عینا برای متن جایگزین تصویر قرار می دهند که فایده ای ندارد چون باید اسم فایل دقیقا مرتبط با تصویر باشد و از عدد هم در  آن استفاده نشود. همچنین باید سعی کنیم تصاویر انتخابی ما در گوگل کمیاب باشند تا وقتی در نتایج گوگل مشاهده می شوند برای کاربر جذاب باشد و باعث شود کاربر به سایت شما مراجعه کند.

خدمات ایراکد

  • برای صحبت با کارشناسان ما میتوانید با شماره 91015061-021 تماس بگیرید