لوگوی ایراکد

آکادمی ایراکد

آموزش برنامه نویسی به روش نوین

بازاریابی شبکه های اجتماعی و اشتباهات رایج آن

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

فهرست محتوا

بازاریابی در شبکه های اجتماعی

انتخاب درست شبکه اجتماعی

در این مقاله قصد داریم درباره انتخاب شبکه های اجتماعی کارآمد  و بازاریابی شبکه های اجتماعی برای کسب و کار صحبت کنیم. استفاده یک شبکه اجتماعی که بتواند در کسب و کار ما موثر واقع شود می تواند بر سئوی سایت ما هم اثر مهمی بگذارد. به همین دلیل لازم نیست در تمامی شبکه های اجتماعی حضور داشته باشیم فقط به این خاطر که هیچ مخاطبی را از دست ندهیم بلکه باید در چند شبکه اجتماعی موثر حضور داشته و کسب و کار خود را معرفی کنیم چون به نسبت هزینه ای که در شبکه های اجتماعی با مخاطب کم صرف می کنیم آورده ی خوبی نخواهیم داشت.

بازاریابی در شبکه های اجتماعی
social media

چه محتوایی در کدام سوشال؟

باید دقت داشته باشیم که محتواهایی که در وب سایت و شبکه های اجتماعی قرار می دهیم نباید عینا مثل هم باشد بلکه باید برای هرکدام محتوایی متناسب با خودش را ارائه دهیم و کار اشتباهی است که محتوایی را که در وب سایت قرار داده ایم را با همان شکل و مطالب و هشتگ در شبکه های اجتماعی تکرار کنیم و برای ما مفید نخواهد بود. در نتیجه باید برای هرکدام، استراتژی، نوع محتوا، هشتگ ها و … برای بازاریابی شبکه های اجتماعی متفاوت باشد.

انتظارات کاربر در هر سوشال

انتظارات کاربران در شبکه های اجتماعی مختلف متفاوت است. برای مثال کاربر اینستاگرام ممکن است انتظار یک محتوای فان و جالب را داشته باشد در صورتی که این موضوع ممکن است در مورد کاربر تلگرام صدق نکند. به همین دلیل این احتمال وجود دارد که محتوای مطالبی که در هرکدام از شبکه های اجتماعی قرار می دهیم نیز با هم کاملا متفاوت باشد چون انتظارات کاربر در هر سوشال متفاوت است و اگر محتوا در تمام سوشال ها یکسان باشد کاربر دلیلی نمی بیند که در هر دوی آنها حضور داشته باشد. مورد دیگری که اهمیت دارد این است که تعداد و کمیت محتوا مهم نیست بلکه کیفیت محتوای به اشتراک گذاشته شده مهم است.

ارتباط سوشال با سئو در بازاریابی شبکه های اجتماعی

ارتباط سوشیال در بازاریابی شبکه های اجتماعی

قطعا می دانید که تعدادی از شبکه های اجتماعی مثل: لینکدین، فیس بوک، توییتر و … در سئوی وب سایت شما تاثیر مستقیم دارند و این تاثیر می تواند از دو جهت باشد: یکی اینکه وقتی کاربر پست شما را در صفحه شخصی خود در هرکدام از این شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارد برای شما مفید خواهد بود. دوم اینکه اگر خود شما هم در صفحات شخصی خود این پست ها را به اشتراک بگذارید در معرفی سایت شما به دیگران موثر خواهد بود. با توجه به این موارد می توان نتیجه گرفت که اشتراک گذاری پست ها در سوشال می تواند تاثیر مستقیم و مهمی در افزایش سئوی وب سایت شما داشته باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات ایراکد

  • برای صحبت با کارشناسان ما میتوانید با شماره 88881772-021 تماس بگیرید