ایراکد

ارائه راهکارهای خلاقانه جهت هوشمند سازی و مدیریت کسب و کار

نمونه کار طراحی نرم افزار میز خدمت شهرداری بیرجند

Device Slider

مشخصات پروژه

عنوان نمونه کار

نمونه کار طراحی نرم افزار میز خدمت شهرداری بیرجند

مشتری

شهرداری بیرجند

کاربران نرم افزار

تمامی ارگان ها و سازمان ها

گالری

توضیحات پروژه

سامانه میز خدمت  الکترونیک ، یک نرم افزار در بستر اینترنت می باشد که کاربری  ان برای پرسنل سازمان ها ،ادارات ، شرکت ها ،  ارباب رجوع ها  می باشد و از طریق دامنه avarez.iracode.com قابل دسترس می باشد. این سامانه در بهمن 93  به بهره برداری رسید.

 

شرح عملکرد و کارکردهای نرم‌افزار:

 

 • قابلیت تعریف و تنظیم اطلاعات پایه مورد نیاز برای ارائه خدمات
 • قابلیت تعریف خدمات
 • قابلیت تعریف فرآیند ارائه خدمات تعریف شده برای دستگاه در قالب استاندارد BPMN 2.0
 • قابلیت مشاهده نمودار خدمت  و فعالیت های مربوطه به صورت دیداری
 • قابلیت فعال‌سازی خدمت
 • قابلیت گزارشگیری گزارش‌های مورد نیاز دستگاه
 • قابلیت اطلاع رسانی در مورد خدمات
 • قابلیت اطلاع رسانی در مورد روند اجرای خدمات به ارباب رجوع
 • قابلیت مدیریت عملکرد
 • قابلیت تیکتینگ و مدیریت شکایات
 • قابلیت فعال سازی پرداخت آنلاین، پنل ارسال پیامک و پنل ارسال پست الکترونیک
 • قابلیت نمایش responsive صفحات سامانه در تمام مرورگرها و موبایل
 • قابلیت تعریف سطوح دسترسی
 • قابلیت تعریف کارتابل جهت نمایش پرونده های جاری کاربر
 • قابلیت دسترسی سوابق پرونده های بررسی شده و مرتبط با کاربر در قالب بخش خدمات
 • مدیریت تغییر فرآیند و اعمال تغییرات فرآیند به پرونده های در حال اجرا

 

به منظور جلوگیری از اختلالات احتمالی تعداد کاربران همزمان 100 کابر توصیه شده است و حداکثر کاربرانی که به طور همزمان اجازه کار بر روی سیستم را دارند 10000 نفر می باشد.

امنیت نرم افزار میز خدمت:

امروزه با گسترش سریع اینترنت و افزایش تعداد نرم افزاهایی که در بستر اینترنت سرویس دهی می کنند بحث امنیت در طراحی و پیاده سازی نرم افزار بسیار پراهمیت تر از گذشته شده است. یکی از بخش های مهم امنیت در نرم افزار نحوه نگهداری و جابجایی داده های مهم مانند رمز عبور و یا اطلاعات کارت بانکی در خریدهای اینترنتی می باشد .

امنیت مقوله ای بسیار مهم در طراحی نرم افزار است، به خصوص نرم افزارهایی که به دلیل ماهیت یا بستری که در آن قرار می گیرند در دسترس همگانی می باشند و افراد مختلف می توانند به آن دسترسی داشته باشند .

حفاظت کردن از اطلاعات یعنی محرمانه بودن و دسترسی به آنها عواقب بدی مانند زیان های تجاری و مسئولیت های قانونی در بر دارد. به عبارتی محافظت نکردن از اطلاعات و داده های محرمانه مانند به سرقت رفتن شماره کارت اعتباری مشتری نرم افزار عواقب بدی دارد و باعث از بین رفتن اعتبار نرم افزار می شود. یا اینکه اگر داده های یکپارچه نگهداری نشوند، ممکن است بدافزاری باعث شود تا اطلاعات شرکت از بین برود .همینطور امنیت نرم افزار از هک جلوگیری کرده  و از اطلاعات کاربر محافظت می کند .

مفهوم امنیت نرم‌افزار شامل حفاظت از سیستمهای عامل و برنامه‌های کاربردی سازمان از دستیابی غیرمجاز می‌باشد. منظور از دستیابی غیر مجاز هرگونه سوء استفاده، تغییرات و حذف عمدی یا غیرعمدی است‌. چنانچه در برنامه‌ها یا نرم افزارها به اندازه کافی به مسائل امنیتی توجه شده باشد، رایانه‌ها چه از جنبه‌های سخت‌افزاری و چه از جنبه‌های نرم‌افزاری قابلیت محافظت از خود را دارند. رایانه‌ها با اجرای چنین نرم‌افزارهای امنی از خود و اطلاعات ذخیره شده محافظت خواهند نمود و این امر نقش مهمی دراعمال شیوه‌های امنیتی مراکزی دارد که دارای سیستمهای رایانه‌ای هستند. هرچه برنامه‌ها و سیستم‌ها، پیچیده‌تر و بزرگتر باشند نیاز به اعمال شیوه‌های کنترل دسترسی و ایمن‌سازی نرم‌افزارها بیشتر احساس می‌شود .

مجتمع برنامه نویسی ایرانیان با در نظرگرفتن این اهم ، جهت حفظ و نگهداری اطلاعات مشتریان خود قابلیت های زیر را در نظر گرفته است :

 • استفاده از captcha : کاربردهای زیادی در جهت افزایش امنیت دارد برای مثال جلوگیری از نظرات اسپم در سایت و وبلاگ  و همچینین جلوگیری از هک پسورد . در این نرم افزار زمان ورود کاربر code captcha  دریافت می کند برای تشخیص کاربر (ربات نباشد)
 • استفاده از الگوریتم bcrypt : برای هش کردن پسورد که از امنیت بسیار بالایی برخوردارست رمز عبور را cooding می کند و قابل دی کد نیست .
 • lock : در محدوده زمانی که مشخص کرده شده از قبل اگر بعد از آن مدت زمان کاربر پشت سیستم نباشد , سیستم قفل می شود .
 • کنترل از طریق ip : اگر کاربر با ip دیگری وارد نرم افزار شود چک می شود  .

امنیت نرم افزار

سرعت نرم افزار میز خدمت :

امروزه باید نرم افزار ایده آلی داشته باشیم که زمان انجام کار را برای ما به حداقل ممکن برساند . نرم افزاری که استفاده می کنیم باید سبک و سریع باشد و نیاز به نصب نرم افزار های جانبی نداشته باشد و با جستجوگر های مختلف سازگاری داشته باشد . اگر نرم افزار سرعت خوبی نداشته باشد قطعا کاربران و مخاطبان خود را از دست می دهد . هر کاربر فقط چند ثانیه برای بارگذاری صفحات منتظر می ماند . و اگر بیشتر از آن مدت زمان طول بکشد ممکن است موجب کلافگی و عدم رضایت کاربر شود و مخاطب را از دست بدهیم . پس نرم افزار باید سرعت مناسبی داشته باشد تا بتواند مخاطب خود را جذب کند و نگه دارد . در این نرم افزار ما برای افزایش سرعت از فریم ورک استفاده کرده ایم . قوانینی که در فریم ورک هستند امنیت را افزایش می دهند و به روند توسعه پروژه سرعت می بخشند .

سرعت نرم افزار

منابع تاثیر گذار در کارایی نرم افزار :

پیچیدگی برنامه یکی از بزرگترین عوامل موثر بر عملکرد و کارکرد برنامه است. برنامه‌های کاربردی و خدمات امروزه، به خصوص خدماتی که از طریق وب ارائه می‌شوند، از مجموع منابع مختلفی استفاده می‌کنند: پایگاه داده، فضای ابری و غیره. در حالی که مشتری یا کارمند مطلب یا برنامه واحدی را در یک پنجره مرورگر جستجو می‌کند، برنامه‌ها و اجزای مختلفی باید اجرا شوند تا یک تجربه عالی را نصیب کاربر نهایی کنند. ممکن است وب سرور و سرور برنامه که در حال اجرا هستند به خوبی عمل کنند اما اگر پایگاه‌داده با مشکل رو به رو شود، کاربر نهایی عذاب خواهد کشید.

در ساختار نرم افزار های مجتمع برنامه نویسی ایرانیان  از دیتابیس های mysql استفاده میشود و این دیتابیس دارای قابلیت و امکانات بسیاری است. برای مثال: یکی از قابلیت‌های مهم MySQL این است که اجازه می‌دهد تا تراکنش‌ها را به عقب برگردانید، اقدام‌ها و خرابی را بازیابی کنید و به دلیل ساختار منحصربه‌فرد موتور ذخیره‌سازی، سریع‌تر، مطمئن‌تر و ارزان‌تر است.
بنابراین در صورت بروز مشکل در داده های نرم افزار به راحتی قابل بازیابی خواهد بود. و با ایجاد یک لایه امنیتی داده سخت، از داده‌های حساس در مقابل متجاوزین محافظت می‌کند.

عوامل موثر

تخصص و تجربه ی ایراکد در زمینه طراحی سایت های تجاری، فروشگاهی و سازمانی همچنین نرم افزارهای تخصصی، این شرکت را به عنوان بهترین شرکت طراحی سایت و بهترین شرکت برنامه نویسی با تجربه و قدمت چندین دهه قرار داده است. مشاوره تخصصی و پشتیبانی آنلاین 1600 وب سایت و صدها پروژه ی نرم افزاری باعث تمایز و برتری این مجموعه نسبت به رقبا شده است.

مشخصات فنی این سامانه به شرح زیر است:

 • نسخه Web دارد (پنل مدیریت(
 • با زبان PHP نوشته شده است (framework yii2)
 • رابط کاربری سامانه با HTML5 ، CSS3 ، JavaScript وJQuery  ساخته شده است.
 • با پایگاه داده های MySQL سازگاری دارد.
 • با کلیه مرورگرها پشتیبانی می شود.
 • زیرساخت ارتباطی و نحوه دسترسی به نرم افزار، از طریق اینترنت می باشد.

مشخصات فنی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]