لوگو

ایراکد

ارائه راهکارهای خلاقانه جهت هوشمند سازی و مدیریت کسب و کار

سامانه ثبت و نگهداری اطلاعات سازمان مدیریت بحران کشور

سازمان مدیریت بحران کشور یکی از سازمان های دولتی ایران میباشد که زیر نظر وزارت کشور ایران فعالیت میکنند. و وظیفه پیشگیری و آمادگی از بحران ها، مدیریت آنها و ارائه کمک های اولیه به آسیب دیدگان و ساماندهی و بازسازی مناطق آسیب دیده را بر عهده دارد. این سازمان از سال 1387 در زمان دولت نهم شروع به فعالیت کرده و در تعیین قوانین و چهارچوب های به دست آمده از نحوه عملکرد سازمان های مشابه که پیش از آن در در ایران بنا نهاده شده بودند و از عملکرد مطلوبی برخوردار نبوده و منحل شده بودند، بهره گرفته شده است.
Device Slider

مشخصات پروژه

عنوان نمونه کار

سامانه ثبت و نگهداری اطلاعات سازمان مدیریت بحران کشور

مشتری

کاربران نرم افزار

گالری

توضیحات پروژه

 

مراحل اجرایی این سامانه در سه فاز میباشد :

 

فاز اول:

اطلاعات فنی سامانه مدیریت بحران کشور:

 

سامانه مدیریت بحران دارای 13 زیر سیستم میباشد که در زیر به آنها پرداخته میشود

1- داشبورد مدیریتی:

مربوط به اطلاعات مدیریان و دسترسی این گروه به سیستم میباشد.

 

2- حوادث :

در سامانه ی ثبت حوادث و سوانح، کاربران می توانند به راحتی و در اسرع زمان ، از طریق فرم های الکترونیکی و سیستم Gis اطلاعات را ثبت نمایند. گستردگی این مساله به تمام کشور مربوط می شود.یعنی چنانچه در هر مکانی حادثه و یا سانحه رخ دهد باید در سیستم ثبت شود و در نهایت می توان از تمامی اطلاعات ثبت شده به صورت پارامتریک گزارش گیری نمود .

 

3- واحد هشدار سریع :

سامانه کشیک و یا هشدار سریع امکان ثبت اطلاعات تمامی افراد که در طی شبانه روز به صورت کشیک هستند و همچنین ثبت لوحه کشیک روزانه و ماهیانه را به کاربر می دهد. تمامی فعالیت های انجام شده در طی روز در این سامانه ثبت کرده و امکان گزارش گیری های متنوع را به کاربر می دهد.

 

4-خسارات :

سیستم لیستی از حوادث اخیر را به کاربر نمایش می دهد بعد از مشاهده لیست برای ثبت خسارت، کاربر گزینه نمایش فرم های خسارت را برای سطر مورد نظر انتخاب می کند، سیستم اطلاعات تخصصی، عمومی و خسارات اولیه را به کاربر نمایش می دهد.کاربر می تواند عملیاتی را انجام دهد که عبارتند از: گزارش گیری، تایید فرم ها، مشاهده فرم های 15 گانه و ثبت نظر دستگاه اجرایی

 

5- پروژه ها : 

سامانه پروژه ها از تصویب و مشخص شدن اعتبارات عمرانی و جاری بتفکیک دستگاه اجرایی توسط شورای برنامه ریزی و توسعه استان اعتبارات مصوب در قالب موافقت نامه های عمرانی و جاری با حضور کارشناسان دستگاه اجرایی در کل دفتر برنامه ریزی و بودجه استانداری با هماهنگی کارشناسان مرتبط مستقر در بودجه تنطیم و مبادله می گردد.

 

6- مانورها :

سامانه ی مانور های آموزشی یک سامانه جهت ثبت و مدیریت تمام مانور هایی است که در یک مرکز برگزار می گردد.در این سامانه می توان تمام مانور ها را از زمان اخذ مجوز برای برگزاری مانور تا زمان اجرای مانور و ارزیابی نهایی مدیریت کرد.آمادگی هرچه بیشتر و بهترِ سازمان‌ها برای مقابله با حوادث احتمالی باعث کاهش بسیاری از هزینه‌‌های حوادث در سازمان‌ها می‌شود. گاه و در برخی حوادث، تأخیر و آماده‌نبودن سازمان در مقابله با آن‌ها، ادامۀ حیات سازمان را غیرممکن می‌سازد و خسارت‌های مالی و جانی فراوانی به سازمان و جامعه وارد می‌آورد

مانور

7- دوره های آموزشی :

سامانه ی دوره های آموزشی در طراحی سامانه مدیریت بحران جهت ثبت و مدیریت تمام دوره هایی است که در یک مرکز برگزار می گردد. در این سامانه می توان تمام دوره هارا از زمان اخذ مجوز برای برگزاری دوره تا زمان اجرای دوره و ارزیابی نهایی مدیریت کرد. هم چنین در نسخه های آتی این نرم افزار می توان دوره ها را برای موافقت یا عدم موافقت با مجوز نرم افزار ، مدیریت نمود و به گزارش گیری از دوره ها پرداخت

 

8- مردم نهاد :

نرم افزار مدیریت تشکل های مردمی (NGO)  محصولی از دپارتمان برنامه نویسی تحت وب شرکت مهر نگار ایرانیان می باشد که با هدف ایجاد ساختار نرم افزاری جهت مدیریت بهتر و آسان تر اطلاعات مربوط به این تشکلات به کار می رود.به طور کلی این سامانه مورد استفاده وزارت خانه ها  ،استانداری ها ، شهرداری ها ، سازمانها و تمامی ارگانهای می باشد که می خواهند دیتا بانک اطلاعاتی از تشکل های مردمی (NGO) مربوط با مجموعه خود را ثبت ، مدیریت و گزارشگیری کنند.

 

9- تجهیزات :

سامانه مدیریت بحران ایراکد شامل تمامی موارد کاربردی و تجهیزات هر سازمان است که در این قسمت مشخص میشود و برای هر فرد طبق مسئولیتی که داراست تجهیزات خاص سپرده میشود.

فاز اول

10- شورای هماهنگی : 

سامانه ثبت و نگهداری اطلاعات مدیریت بحران یکی دیگر از محصولات نرم افزاری ایراکد است که به منظور مدیریت جلسات ، اعضا،  طراحی و پیاده سازی شده است  ثبت و نگهداری اطلاعات به صورت منظم و منسجم، سهولت در دریافت این اطلاعات از جمله اهداف کلیدی این سامانه به شمار می آید.

 

11-  WEBGIS :

امروزه سيستم اطلاعات مكاني (GIS) آنچنان در مديريت و كنترل مناطق و شهر ها و … نفوذ كرده است كه نبود آن مي تواند شكاف غير قابل جبراني در بدنه آن ها وارد نمايد .تمام مراكز دولتي و غير دولتي از داده هاي GIS براي رشد و توسعه اهداف خود بهره ميگيرند .اين علم و تكنولوژي مفيد روز به روز جاي خود را در قسمت هاي مختلف جامعه باز نموده و توجه کارشناسان و متخصصين را به خود جلب نموده است و اين در حالي است كه تصميم گيري هاي حساس و دقيق نيازمند استفاده از اين تكنولوژي مي باشد.

 

فاز دوم

نگاه چند بعدی به داده ها :

با رسم انواع چارت ها و گراف ها، از ابعاد و زوایای مختلف به داده ها نگاه کنید و بهترین آنالیز اطلاعات را تجربه کنید. این چارت ها شامل انواع جدول، لیست، ماتریس های یک بعدی و دو بعدی، انواع گراف های میله ای، ستونی، خطی، سطحی، دایره ای و حلقه ای، نمودارهای تحلیلی مانند رادار، حبابی و پراکندگی، همچنین شکل های مختلف نقشه و ده ها نوع آیتم اطلاعاتی دیگر می باشد، این امکان را می دهد که به سادگی و به سرعت داده های موجود در سازمان را آنالیز نمایید.

فاز دوم

 

فاز سوم

آنالیز آسان و سریع با ابزارهای فیلتر، مرتب سازی و دسته بندی

برای آنالیز اطلاعات لازم است داده های مورد نظر را بارها و بارها به اشکال مختلف فیلتر کنیم، دسته بندی آن را تغییر دهیم یا بر اساس فیلدهای مختلف مرتب کنیم. تا نقاط مخفی درون داده خود را نشان دهد. داشبورد مدیریتی با ارائه ابزارهای آنالیز اطلاعات ساده و در دسترس به مدیران و تحلیل گران این امکان را می دهد که در کمترین زمان داده های خود را آنالیز نمایند.

 

تخصص و تجربه ی ایراکد در زمینه طراحی سایت های تجاری، فروشگاهی و سازمانی همچنین نرم افزارهای تخصصی، این شرکت را به عنوان بهترین شرکت طراحی سایت و بهترین شرکت برنامه نویسی با تجربه و قدمت چندین دهه قرار داده است. مشاوره تخصصی و پشتیبانی آنلاین 1600 وب سایت و صدها پروژه ی نرم افزاری باعث تمایز و برتری این مجموعه نسبت به رقبا شده است.

مشخصات فنی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]