لوگو

ایراکد

ارائه راهکارهای خلاقانه جهت هوشمند سازی و مدیریت کسب و کار

ایمیل مارکتینگ

ایراکد

+ 0
مشتریان
+ 0
پروژه های انجام شده​
+ 0
سابقه فعالیت های ایراکد​
0 +
تجربه با کشور های بزرگ

با ایمیل بازاریابی کنید!

زمانی که برای اولین‌ بار ری تاملینسون در سال 1971  ایمیلی را که فقط متشکل از یک سری اعداد بود ارسال کرد، شاید هرگز به مخلیه کسی خطور نمی‌کرد که قرار است این نوع نامه نگاری دیجیتال به نام ایمیل مارکتینگ به زودی فراگیر شود و حتی مانند امروزی پای خود را در کسب و کار مردم نیز باز کند و به ابزاری برای بازاریابی تبدیل شود. امروزه دیجیتال مارکتینگ ایمیل را نیز به عنوان ابزاری برای اعلان خدمات و محصولات پذیرفته است و مفهومی به نام ایمیل مارکتینگ را به وجود آورده است.

ایمیل مارکتینگ امروزه به‌قدری مورد توجه قرار گرفته، که این کار به یک تخصص مهم تبدیل شده است. شرکت ایراکد نیز از جمله شرکت‌هاییی است که خدمات ایمیل مارکتینگ را به‌صورت تخصصی اراپه می‌دهد.

در ادامه این مقاله به بررسی بیشتر این نوع بازاریابی و نحوه خدمات رسانی شرکت ایراکد در خصوص این قعالیت، توضیح داده‌ایم.

ایمیل مارکتینگ چیست؟

 ایمیل مارکتینگ عبارت است ارسال ایمیل به افراد به منظور معرفی خدمات یا محصولات. مانند همه انواع بازاریابی خدمات ایمیل مارکتینگ نیز با هدف جذب مشتری بیشتر صورت می‌گیرد. ایمیل‌هایی که کاربران فرستاده می‌شوند به هر حال مورد بازدید قرار می‌گیرند. چرا که کاربر یا آن‌ها را می‌خواند یا بایگانی می‌کند و یا  حذف می‌کند که در هر سه حالت نیز خواه نا خواه محتوای ایمیل مورد بازدید قرار می‌گیرد. 

در مطالعه‌ای که در سال 2015 درباره ایمیل مارکتینگ انجام شد، مشخص شد که به ازای هر 1 دلاری که صرف این نوع بازاریابی می‌شود، 38 دلار بازگشت سرمایه به همراه دارد که این خود از مزایای مهم این نوع بازاریابی است.

 با ارسال ایمیل به کاربران، احتمال اینکه بسیاری از آن‌ها روانه وبسایت یا کانال‌های شما درشبکه‌های اجتماعی شوند زیاد است. افزایش بازدید کاربران از محصولات، آرزوی صاحبان کسب و کارهاست. آن‌ها امید دارند که با افزایش تعداد بازدیدکنندگان، بتوانند از آن‌ها مشتری‌های ثابت و هوادار بسازند و کسب و کار خود را تداوم یا رونق ببخشند.

خدمات ایمیل مارکتینگ چیست؟

خدمات ایمیل مارکتینگ، خدماتی است که توسط برخی شرکت‌ها به منظور بازاریابی برای سفارش‌دهندگان انجام می‌شود. ممکن است برخی از صاحبان کسب و کارها، وقت کافی برای پرداختن به بازاریابی از طریق ایمیل را نداشته باشند و با محول کردن آن به شرکت‌های مربوطه در وقت خود صرفه جویی کنند.

از سوی دیگر شما با دریافت خدمات ایمیل مارکتینگ از شرکت‌های باتجربه‌ای همچون ایراکد، نتیجه بسیار بهتر و پرسودتری را دریافت خواهید کرد. 

کاربردهای ایمیل مارکتینگ چیست؟

همانگونه که بیان شد، ایمیل مارکتینگ نیز مانند دیگر انواع بازاریابی برای جذب مشتری صورت می‌پذیرد. اما این فقط یکی روی سکه است. مخاطب ایمیل مارکتینگ صرفا کسانی نیستند که با برند شما آشنا نیستند تا بخواهید از طریق ارسال ایمیل آن‌ها را از محصولات و خدمات خود آگاه کنید؛ بلکه افرادی که برند شما را می‌شناسند یا حتی مشتری شما هستند نیز مخاطب ارسال ایمیل‌ها هستند. به عبارتی دیگر، هدف از ارسال ایمیل برای گروه اول شناساندن برند خود به آن‌هاست در حالی که برای گروه دوم هدف آگاهی بخشی از آخرین اخبار برند مورد علاقه آن‌هاست.

سرویس ارسال ایمیل

مزایای ایمیل مارکتینگ چیست؟

با مخاطب خود در ارتباط هستید

یکی از عوامل مثبت در جذب مشتری، ارتباط با مخاطب است. زمانی که مخاطب شما احساس کند که می‌تواند با شما ارتباط بگیرد، احتمال اینکه به برند شما علاقه‌مند شود بیشتر است. ایمیل مارکتینگ امکان ارتباط با مخاطب را فراهم می‌کند. وقتی به کمک نرم‌افزارهایی که خدمات ایمیل مارکتینگ را فراهم می‌کنند، به طور منظم برای مخاطب خود ایمیل می‌فرستید، در واقع دارید آن‌ها را از آخرین وضعیت برند خود آگاه می‌کنید. کاربرانی که به برند شما علاقه پیدا کرده‌اند، از دیدن آخرین اخبار برند شما احساس خوبی خواهند داشت و می‌توانید روی آن‌ها به عنوان مشتری آینده حساب کنید.

سئئو سایت خود را بهبود می‌بخشید

زمانی که کاربران ایمیل‌های مکرر شما را دریافت می‎‌کنند، از میان انبوهی از مخاطبین عده‌ای به وبسایت شما سر خواهند زد و حجم ترافیک وبسایت بالا خواهد رفت. افزایش ترافیک سایت موجب می‌شود تا رتبه سایت در گوگل افزایش پیدا کند و به مرور زمان در صدر نتایج این موتور جستجو قرار گیرد. بنابراین ایمیل مارکتینگ ضمن این که خود ابزاری برای بازاریابی مستقیم است، دیگر ابزار بازاریابی یعنی وبسایت شما را نیز تقویت می‌کند.

ایمیل مارکتینگ مقرون به‌صرفه است

ایمیل مارکتینگ هزینه‌ای چندانی ندارد و از سایر روش‌های بازاریابی به مراتب کم هزینه‌تر است. خصوصا اگر از نرم‌افزارهای رایگان استفاده کنید.

می‌توانید ایمیل‌ها را دسته بندی کنید

یکی از مزایای ایمیل مارکتینگ این است که می‌توانید بر اساس علایق مخاطب خود ایمیل‌ها را دسته‌بندی کرده و برای آن‌ ارسال کنید.

سفارش خدمات ایمیل مارکتینگ

هر چند سرویس‌های ایمیل مارکتینگ که در پایان مقاله اشاره خواهد شد، خدمات ایمیل مارکتینگ را برای شما فراهم می‌کنند. ولی راه ساده‌تری نیز وجود دارد. می‌توانید با سپردن به سایت‌های سفارش ایمیل مارکتینگ، زحمت خود را کمتر کنید. این سایت‌ها برای ارسال ایمیل به شکل‌های مختلف تعرفه‌هایی تعریف می‌کنند که شما متناسب با بودجه و هدف خود می‌توانید گزینه مناسب را انتخاب کنید.

پیشنهاد شرکت ایراکد به عنوان یکی از بزرگترین  شرکت های دیجیتال مارکتینگ ایران به شما این است که اگر تصمیم به بهره‌گیری از خدمات ایمیل مارکتینگ دارید پیش از هر اقدامی از مشاوره رایگان با ما ( با شماره تلفن 021-88881772 ) استفاده کنید. تولید محتوای متنی چگونه می‌تواند فروش بیشترتان کمک کند. این ها بخشی از سوالاتی است که پیش از سفارش بهتر است جواب آن‌ها با مشاوره گرفتن از یک متخصص بدانید.

تبلیغات ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ، به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های دیجیتال مارکتینگ، دارای اصول خاص خود است. برای تبلیغات ایمیل مارکتینگ، نیاز به بانک مخاطبین دارید. در صورتی که خود لیستی از افراد را داشته باشید، می‌توانید ایمیل‌های خود را ارسال کنید و در غیر این صورت می‌توانید از کسانی که در بازاریابی دیجیتال فعالیت می‌کنند کمک بگیرید. آن‌ها بانک مخاطبین هدفمندی را برای تبلیغات ایمیل مارکتینگ شما در نظر خواهند گرفت.

تبلیغات ایمیل مارکتینگ
قالب های ایمیل مارکتینگ

قالب‌های ایمیل مارکتینگ

قالب‌های فراوانی برای ارسال انواع ایمیل اعم از خبری و تبلیغاتی  وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را دانلود کنید. در انتخاب این قالب‌ها حتما به رسپانسیو بودن آن‌ها دقت کنید تا قابلیت نمایش شدن کامل ایمیل در گوشی‌ها و تبلت‌ها را نیز داشته باشد. همچنین دقت داشته باشید که قابلیت سفارشی‌سازی نیز داشته باشند تا بتوانید از سلیقه خود نیز برای تنظیم محیط قالب نیز استفاده کنید.

استراتژی ایمیل مارکتینگ

برای موفقیت‌آمیز بودن فرایند ایمیل مارکتینگ نیاز به استراتژی دارید. رعایت نکات زیر به شما کمک خواهد کرد تا شاهد بازخورد بهتری از ارسال ایمیل‌ها به کاربران باشید.

email

ایمیل خود را برای موبایل بهینه کنید

درصد زیادی از کاربران اینترنتی به دلیل فراگیر شدن استفاده از گوشی‌های هوشمند، کمتر از رایانه استفاده می‌کنند. این موضوع درباره چک کردن ایمیل هم صادق است. اپلیکیشن‌های مدیریت ایمیل که برای سیستم عامل اندروید طراحی شده‌اند، به کاربر امکان بررسی ایمیل‌ها را داده است. بسیاری از کاربران، ایمیل‌های خود را به وسیله گوشی چک می‌کنند. در صورتی که ایمیل‌هایی که ارسال می‌کنید برای موبایل بهینه نباشند، ناگزیر کاربر نیز آن را حذف خواهد کرد. به این راحتی گروهی از مخاطبین خود را از دست خواهید داد که البته تعداد آن‌ها کم هم نیست. رسپانسیو کردن، خدمات ایمیل مارکتینگ را کار‌آمدتر خواهد کرد.

در زمان مناسب ارسال کنید

بدیهی است که ساعاتی از روز که مخاطبینی شما مشغول به کار هستند کمتر ایمیل خود را چک می‌کنند. بنابراین این ساعات از روز برای ارسال ایمیل مناسب نیستند. بررسی‌ها نشان داده است که بهترین زمان برای ارسال ساعت هشت شب است. نتیجه این بررسی مشخص کرد که نه تنها در این ساعات افراد بیشتر ایمیل‌ها را باز می‌کنند بلکه بیشتر هم روی لینک‌ها کلیک می‌کنند و بیشتر اقدام به خرید می کنند. آمارها نشان می‌دهند که ساعت هشت شب بهترین زمان برای ارسال ایمیل است.

price-tag-2-filled

اضطرار ایجاد کنید

بسیاری از بازاریاب‌ها از تکنیک ایجاد اضطرار برای فروش بیشتر استفاده می‌کنند. استفاده از عباراتی مانند "بشتابید!، فرصت رو به پایان است، فقط یک روز دیگر!" و غیره با هدف تهیج مخاطب برای خرید استفاده می‌شوند. مغز انسان به گونه‌ای است که ناخواسته تحت تاثیر این کلمات قرار می‌گیرد. سعی کنید در ایمیل‌هایی برای فروش محصولات به کاربران ارسال می‌کنید، از این عبارات استفاده کنید. شاید برایتان جالب باشد که حتی سایت‌های بزرگ و پرفروشی مانند Amazon نیز از این تکنیک استفاده می‌کنند.

مراحل اجرای ایمیل مارکتینگ

حال با داشتن اطلاعات کافی از ایمیل مارکتینگ، وقت آن رسیده که نحوه اجرای آن را بیاموزیم. مراحل اجرای ایمیل مارکتینگ عبارتند از:

1 ـ مخاطب خود را بشناسید

مانند همه انواع بازاریابی، اولین قدم شناخت مخاطب است. ابتدا لازم از پرسونای مخاطب خود آگاه باشید. از نیازهای مخاطب آگاه شوید و متناسب با نیازهای آن‌ها ایمیل‌های خود را تولید کنید.

2 ـ لیستی از ایمیل کاربران تهیه کنید

برای ارسال ایمیل‌ها، نیاز به لیستی از کاربران خواهید داشت که به شما اجازه دریافت ایمیل‌ها را داده‌اند.

3 ـ برنامه خود را مشخص کنید

پیش از شروع به ارسال ایمیل به مخاطب خود برنامه‌ای برای این کار در نظر بگیرید و  از قبل مخاطب خود را نیز از زمان‌های دریافت ایمیل آگاه کنید. آن‌ها باید بدانند که چه زمان‌هایی ایمیل دریافت می‌کنند.

4 ـ نوع کمپین ایمیل را مشخص کنید

در این مرحله باید مشخص کنید که قرار است برای مخاطب خود چه محتوایی را به صورت منظم ارسال کنید. کمپین انواعی دارد مانند: کمپین خبری: در این نوع کمپین ایمیلی، آخرین اخبار به صورت منظم به ایمیل کاربر ارسالی می‌گردد. کمپین اعلان محصولات: در این نوع کمپین ایمیلی، آخرین اخبار محصولات و خدمات به مخاطب اسال می‌گردد. به عنوان کسی که صاحب کسب و کاری هستید، سر و کارتان با نوع دوم خواهد بود.

5 ـ میزان موفقیت خود را ارزیابی کنید

پس از ارسال ایمیل‌ها لازم است KPI فرآیند بازاریابی ایمیلی را بررسی کنید. برای این منظور مولفه‌هایی مانند نرخ تبدیل، نرخ باز شدن، نرخ کلیک‌پذیری و نرخ تبدیل را مورد ارزیابی قرار دهید

سیستم های ایمیل مارکتینگ

حال که با مفهوم ایمیل مارکتینگ و اهمیت آن آشنا شده‌اید، ممکن است بپرسید از کجا باید شروع کنیم و ابزارهای لازم برای این کار چیست؟ برای شروع این نوع بازاریابی به برنامه‌هایی نیاز دارید که خدمات ایمیل مارکتینگ را فراهم می‌کنند. در پایان این مقاله تعدادی از سیستم‌های ایمیل مارکتینگ را نام می‌بریم:

1) Constant Contact

این نرم‌افزار یکی از برزرگترین، سریع‌ترین و در عین حال راحت‌ترین ارائه‌دهندگان خدمات ایمیل مارکتینگ است. طراحی آن به گونه‌ای است که افراد تازه‌کار نیز از کار با آن احساس خوبی خواهند داشت. به کمک این ابزار می‌توانید لیست ایمیل‌ها، قالب‌های ایمیل، مخاطبین و تقویم ایمیل خود را مدیریت کنید. این نرم‌افزار به مدت 60 روز رایگان بوده و بعد اتمام این مدت قیمت‌ها از 20 دلار برای هر ماه شروع می‌شوند.

constant contact
sendinblue

2) SendinBlue

ابزاری سریع برای بازاریابی از طریق ایمیل و پیامک است که استفاده از آن بسیار راحت است و افرادی که هیچ‌ گونه تجربه‌ای در زمینه ایمیل مارکتینگ ندارند هم با آن احساس راحتی خواهند کرد. این نرم‌افزار نیز در دو نوع رایگان و تعرفه‌ایی خدمات ایمیل مارکتینگ را فراهم می‌کند. در صورتی استفاده از نوع رایگان آن، امکان ارسال 300 ایمیل در روز را خواهید داشت. تعرفه‌ها برای استفاده از نوع تعرفه‌ای آن نیز از 25 دلار شروع می‌شوند.

3) Drip

نرم‌افزار drip  ابزارهای متعددی دارد که به کمک آن شخصی‌سازی، قیف فروش و اتوماسیون بازاریابی راحت‌تر می‌کند. اگر می‌خواهید بازدید کنندگان خود را به هوادار و مشتری تبدیل کنید، drip  را به شما توصیه می‌کنیم. این نرم‌افزار فراتر از یک سیستم ایمیل مارکتینگ است. با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانید با مشتریان خود مکالمه‌ای عمیق‌تر داشته باشید و دقیقا در زمانی که آن‌ها قصد خرید دارند برایشان ایمیل ارسال کنید.

4) AWeber

یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‎ترین سیستم‌های ایمیل مارکتینگ است که ابزارهای زیادی را برای مدیریت ایمیل‌های کسب و کارهای کوچک و متوسط در خود جای داده است. شروع کار با این نرم‌افزار راحت بوده و قاببلیت اتصال به بسیاری از پلتفرم‌ها مانند وردپرس را نیز دارد. خدمات رایگان این نرم‌افزار تا 500 کاربر است و تعرفه‌های آن از 19 دلار برای هر ماه شروع می‌شود.

5) Getresponse

از دیگر سیستم‌های ایمیل مارکتینگ محبوب است که کار با آن بسیار راحت است. این سیستم قابلیت ساخت کمپین و دسته‌بندی مخاطبین  و ارسال ایمیل به گروهی خاصی از مخاطبین را دارد. با این امکانات می‌توانید کمپین‌های کارآمد برای افزایش بهره‌وری کسب و کار خود استفاده کنید. از این نرم‌افزار تا سی روز می‌توانید به صورت رایگان استفاده کنید. پس از اتمام سی روز، تعرفه‌ها از15 دلار شروع می‌شوند.

mailchimp

6) Mailchimp

در این نرم‌افزار برای ساخت ایمیل می‌توانید فایل‌ها را بکشید و رها کنید. قابلیت دسته‌بندی و  پاسخگویی خودکار از ویژگی‌های این سیستم ایمیل مارکتینگ است. همچنین در این نرم‌افزار می‌توانید برای ارسال ایمیل‌ها زمان خاصی را تعیین کنید. این نر‌م‌افزار قابلیت یکپارچه شدن با پلتفرم‌هایی دیگر مانند شاپفای، مگنتو و وردپرس را نیز دارد. اما از جمله معایب آن این است که  به لحاظ اتوماسیون بازاریابی نسبت به دیگر رقبای خود مانند drip  از قدرت کمتری برخوردار است.

تاثیر اپلیکیشن در کنار سایت

این مهم است که همواره در نظر داشته باشید، وجود یک سایت در کنار اپلیکیشن آموزشی می تواند در اعتبار برند شما موثر باشد. بسیاری از افراد زمانی که برای دریافت منابع آموزشی به سایت های آموزشی مراجعه می کنند، با دیدن اپلیکیشن آموزشی موبایل، با میل بیشتری به سراغ اپ می روند. زیرا می توانند خدمات آموزشی شما را بر روی گوشی همراه خود و در هر زمان داشته باشند.

ساخت اپلیکیشن فروشگاهی اندروید

برای ساخت اپلیکیشن اندروید می تواند از دو روش کلی استفاده کنید: ۱) از زبان های برنامه نویسی اندروید استفاده کنید ۲) از اپلیکیشن های اپ ساز بهره ببرید. ساخت اپلیکیشن با استفاده از زبان های برنامه نویسی کار ساده ای نیست و برای اینکه اپلیکیشنی که می سازید، کیفیت بالایی داشته و حرفه ای باشد، باید توسط یک برنامه نویس یا تیمی از برنامه نویسان حرفه ای و توسعه دهندگان اپلیکیشن، ساخته شود. ایراکد با دانش های کاربردی در زمینه طراحی اپلیکیشن های فروشگاهی میتواند برای انتخاب بهترین تیم حرفه ای طراحی اپلیکیشن گزینه ی مناسبی باشد. در صورتی که هیچ دانش برنامه نویسی ندارید و نمی خواهید پول زیادی بابت استخدام یک تیم برنامه نویسی و توسعه اپلیکیشن اندروید بپردازید، می توانید از اپلیکیشن های اپ ساز که هیچ نیازی به دانستن برنامه نویسی ندارند، کمک بگیرید که البته بعضی از آن ها پولی هستند ولی بعضی رایگان می باشند اما گزینه های متنوعی پیش روی شما نمی گذارند.

ساخت اپلیکیشن فروشگاهی IOS

سیستم عامل iOS که مخصوص گوشی های آیفون شرکت اپل است، پس از سیستم عامل اندروید، پرکاربردترین سیستم عامل در دنیا است. زبان های برنامه نویسی Objective-C و Swift بهترین زبان ها برای ساخت اپلیکیشن فروشگاهی iOS هستند. با وجود اینکه Objective-C سابقه بیشتری دارد، ولی Swift یک زبان جدیدتر، سریع تر و راحت تر است. البته اپلیکیشن های اپ ساز نیز برای ساخت اپلیکیشن های iOS موجود می باشند، ولی دقت داشته باشید که اپ استور اپل، برخلاف پلی استور گوگل، روی کیفیت اپلیکیشن هایی که منتشر می کند بسیار حساس است و هر اپلیکیشن بی کیفیتی که با یک اپ ساز بسازید، نمی تواند در اپ استور اپل منتشر شود ایراکد با دانش برنامه نویسی موبایل در زمینه اپ های ios بهترین خدمات را با بهترین کیفیت و در کوتاه ترین زمان در اختیار شما قرار میدهد. کافیست فروشگاه خود را برای طراحی اپلیکیشن حرفه ای فروشگاهی به ما بسپارید.

طراحی اپلیکیشن آموزشی

بسیاری از کسانی که صاحب مهارت و تخصص خاصی هستند، به جهت آنکه بتوانند از این مهارت، درجهت کسب درآمد بیشتر استفاده کنند، آن را به صورت ویدئوهای آموزشی در فضای مجازی عرضه کرده و یا دوره های مجازی آموزشی را راه اندازی می کنند. اما برای آن که این مسیر نیز کاربردی تر باشد، نیاز است که از ابزاری استفاده شود که افراد بتوانند در هرجا و در اوقات آزاد بدون نیاز به رایانه از آن بهره گیرند. از همین روست که ضرورت طراحی اپلیکیشن آموزشی حس می شود.

امروزه شرکت هایی که اپلیکیشن های آموزشی را می سازند و سیستم آموزشی با کیفیت و نوینی را راه اندازی می نمایند، توانسته اند بازار خوبی را برای خود ایجاد کرده و به کسب درآمد مناسبی برسند. با به کارگیری اپلیکیشن آموزشی، می توان دوره های آموزشی متفاوتی را ایجاد کرده و ثبت نام کاربران را برای شرکت در دوره ها و استفاده از کلاس های مجازی الزام نمود.

 

لازم است بدانید که برای تهیه و راه اندازی یک اپلیکیشن آموزشی حرفه ای باید نکات اصولی مهمی را مدنظر داشته باشید. این قواعد به شما این امکان را می دهد که بتوانید اپلیکیشن موفقی داشته باشید. در اینجا به شما خواهیم گفت که استانداردهای طراحی اپلیکیشن آموزشی چیست ؟

1- اولین نکته ای که در اپلیکیشن آموزشی مطرح است، سرعت لودینگ آن است. زمانی که اپ شروع به اجرا می نماید، نیاز دارد که فایل هایی را دانلود نماید. این موضوع باعث کند شدن سرعت لودینگ اپلیکیشن می شود. در این شرایط لازم است که حجم فایل ها را کاهش دهید. این موضوع از سوی کاربران همواره اهمیت ویژه ای داشته است.

2- برخی از سازندگان اپلیکیشن، از هاست برای اپ های تازه تولید شده استفاده می کنند. در صورتی که با بهره گیری از یک سرور قدرتمند می تواند سرعت لود شدن اپلیکیشن را افزایش دهد. از سویی دیگر، پشتیبانی که این سرور از اپ دارد، باعث می شود که سرعت اجرا اپلیکیشن بالاتر رفته و روان کار کند

3- برای طراحی اپلیکیشن آموزشی ، لازم است که به راحتی کاربران در اپ توجه کافی داشته باشید. جهت دریافت اطلاعات کاربران، از دریافت اطلاعات غیر ضروری خودداری کنید و تنها اطلاعات مورد نیاز را دریافت نمایید.

4 -این را نیز به یاد داشته باشید که برای ایجاد توجه بیشتر کاربران، نیازی به افکت های پیچیده ندارید. می توانید مطالب مهم خود را به صورت تصاویر به نمایش بگذارید. بسیاری از کاربران در فضای مجازی، رویت تصاویر برایشان مطلوب تر از خواندن متون است. از همین روست که می توانید با تصاویری مناسب، تاثیر بهتری را بر کاربران بگذارید.

5- در صفحه اصلی هنگام طراحی اپلیکیشن آموزشی ، باید به این نکته توجه داشته باشید که کاربر در آن بتواند به سهولت، متوجه امکانات و ویژگی های اپ شود. این امکان را باید داشته باشد که به سادگی بتواند ثبت نام خود را انجام داده و یا با نام کاربری خود به اپلیکیشن آموزشی وارد شود. باید بتواند به آسانی به دوره ها و فایل های موجود دسترسی داشته و از قوانین مطلع شده و در صورت لزوم با مدیریت اپلیکیشن تماس بگیرد.

6- به طور کلی در اپلیکیشن های آموزشی، محتواها در قالب های مختلفی در دسترسی کاربران واقع می شود. محتواهای متنی، صوتی و یا تصویری که مدیریت این محتواها برای کاربران مهم بوده و سهولت استفاده از آن ها و دانلود فایل ها، اهمیت زیادی دارد.

ویژگی های طراحی اپلیکیشن آموزشی

همان گونه که پیش از این اشاره شد، وجود انواع اپلیکیشن های آموزشی، توانسته است در سیستم آموزشی تحولی اساسی ایجاد کند. طراحی اپلیکیشن آموزشی دارای مزیت های بی شماری است که در این جا برخی از آنان را بر شمردیم.

الف -سهولت و سرعت در دسترسی به منابع آموزشی، اولین مزیت اپ های آموزشی است. بسیاری از افراد امروزه ترجیج می دهند از اپلیکیشن های موبایل، به جای استفاده از سایت ها بهره بگیرند.

ب – با استفاده از اپلیکیشن آموزشی، می توان به منابع آموزشی به صورت آنلاین دسترسی داشته و از کتابخانه های اینترنتی، بهره گرفت. این مزیت به خصوص برای دانشجویان، مطلوب است. زیرا می توانند در هر لحظه که نیاز به مطلبی دارند و هر جایی که هستند، از طریق منابع اپلیکیشن، به آن ها دسترسی داشته باشند. این بدان معناست که همواره، منابع آموزشی آن ها همراهشان است. از سویی دیگر، یافتن نکات مورد نظرشان با استفاده از اپ، سریع تر و آسان تر خواهد بود.

ج – برای بسیاری از کاربران، استفاده از اپلیکیشن آموزشی را به دلیل ارتباط ساده بین مدرسین و آن ها، می پسندند. قابلیت چت در طراحی اپلیکیشن آموزشی، می تواند فرصت مناسبی را دراختیار دانشجویان و کاربران بگذارد تا در هر زمان، با ارسال پیام های صوتی و متنی، با اساتید خود ارتباط داشته باشند.

د – اپلیکیشن آموزشی این امکان را می دهد که کاربران با استفاده از آن، بتوانند نتایج آزمون ها را به صورت تحلیلی داشته و از روند رشد آموزشی خود مطلع شوند.

ه – از نکات مهمی که می توان در طراحی اپلیکیشن آموزشی در نظر داشت این است که آموزش را در قالب بازی و سرگرمی ایجاد نمود. تا کاربران اشتیاق بیشتری به آموزش و یادگیری داشته باشند و میزان ماندگاری در ذهن آن ها نیز بیشتر شود.

 

مهم ترین امکاناتی که باید برای طراحی اپلیکیشن آموزشی در نظر گرفته شود

با راه اندازی و طراحی اپلیکیشن آموزشی، می توانید منابع آموزشی خود را به صورت فایل های صوتی، ویدئو و یا فایل پی دی اف، در دسته بندی های مشخصی ارائه داده و به فروش برسانید. همچنین می توانید مطالب خود را به صورت کتابخانه ای آرشیو نموده و یک منبع کامل از منابع آموزشی ایجاد کنید.

در اپلیکیشن آموزشی این امکان وجود دارد که پیام به صورت انفرادی ارسال شده و به صورت اختصاصی برای هر فایل صوتی و تصویری امکان اجرا وجود داشته باشد. همچنین قابلیت های اتصال به درگاه پرداخت آنلاین و یا پنل اس ام اس نیز در اپ آموزشی نیز وجود خواهد داشت

 

همچنین با توجه به تاثیر بسیار زیاد شبکه های اجتماعی در معرفی هر چه بهتر اپلیکیشن، می توان از این فضا در اپلیکیشن آموزشی استفاده کرده و اخبار علمی را نیز ارائه نمود. امروزه شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام توانسته اند بستر و فضای بسیار مناسبی را در دنیای مجازی ایجاد نمایند تا صاحبان مشاغل در آن برند و مهارت های خود را به نمایش بگذارند.

طراحی اپلیکیشن آموزشی مناسب چه نوع مشاغلی هست؟

این مهم نیست که در چه شاخه و زمینه ای فعالیت می کنید، یکی از راه هایی که می توانید به درآمد بهتر و رشد و ارتقاء کسب و کار خود فکر کنید، طراحی اپلیکیشن و استفاده از آن می باشد. طراحی اپلیکیشن آموزشی یکی از ابزارهای کارآمد برای مشاغلی است که نیاز دارند تا کارکنان و اعضای گروهشان، همواره درحال آموزش بوده و رشد آن ها را در ارتقاء سازمان موثر می دانند.

ممکن اس دارای کسب و کاری باشید که فعالیت خود را تازه شروع کرده و می خواهد برای جذب مشتریان بیشتر اقدام نموده و برند خود را معرفی نماید. اپلیکیشن ها می تواند نقش موثری در این خصوص داشته باشد. حتی برای مشاغلی که بزرگ بوده و سابقه زیادی دارند، نیز وجود اپلیکیشن های آموزشی و … می تواند در ارائه خدمات به مشتریان و کارکنان تاثیر زیادی داشته باشد.

امروزه استفاده از اپلیکیشن موبایل، توانسته است خدمات زیادی را به کاربران ارائه نموده و راحتی و رفاه را برای آنان به ارمغان آورد. مشاغلی مانند فروشگاه ها، بنگاه های املاک و یا رستوران ها با استفاده از اپلیکیشن های موبایل، توانسته اند به سرعت رشد کرده و فضای متفاوتی از کسب و کار را تجربه نمایند.

 

طراحی اپلیکیشن آموزشی چه تاثیری بر کسب و کار دارد؟

پیش از این نیز اشاره شد که امروزه اپلیکیشن ها توانستند در مشاغل و کسب و کارها تاثیر زیادی داشته باشند. از جمله آن ها می توان به مدوامت ارتباط صاحبان کسب و کار با مشتریانشان اشاره نمود. این موضوع باعث می شود که هزینه های تبلیغات به شدت کاهش یابد.

برای ارتقاء و رشد برند کسب و کار، می توان از طراحی اپلیکیشن آموزشی بهره برد و بدین ترتیب فروش بیشتری را نیز ایجاد کرد. ضمن آن که ساده بودن استفاده از اپلیکیشن و در دسترس بودن آن در هر زمان، باعث می شود که مشتریان بتوانند به سادگی خدمات و کالای مورد نظر خود را انتخاب کرده و تهیه نمایند.

نمایش بیشتر نمایش کمتر

راه کارهای کسب و کار آنلاین

سایت فروشگاهی

یکی از بهترین روش های توسعه کسب و کار طراحی یک سایت فروشگاهی است که محدودیت زمانی و مکانی را برای فروش محصولات, ار بین میبرد. فروشگاه ایراکد با بهترین خدمات در خدمت شماست.

ربات تلگرام

ربات تلگرامی یکی از پرکاربرد ترین امکانات تلگرام است و باعث میشود کسب و کار خود را متحول کنید. ایراکد این افتخار را دارد تا بهترین ربات های تلگرام در خدمت شما همراهان عزیز میباشد.

سئو و بهینه سازی سایت

ایراکد با خدمت خود در زمینه سئو و بهینه سازی سایت, تمام پارامترها و اقداماتی که میتواند شما در در صفحه اول گوگل قرار دهد, انجام میدهد. با ما همراه باشید تا تجربه بهترین بودن را درک نمایید.

اخبار طراحی سایت ایراکد

مقالات تولید محتوای متنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *