ایراکد

ارائه راهکارهای خلاقانه جهت هوشمند سازی و مدیریت کسب و کار

طراحی اپلیکیشن باربری؛ ارائه خدمات حمل و نقل آنلاین

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

فهرست محتوا

Freight application1

بشر امروز تمایل دارد تا اکثر امور روزانه خود را به صورت آنلاین و بدون صرف هزینه‌های اضافی به انجام برساند. به همین علت، سفارش اپ و شمار اپلیکیشن‌های کاربردی روز به روز در حال افزایش است و به بسیاری از جنبه‌های زندگی نفوذ پیدا کرده است. طراحی اپلیکیشن باربری خیال شما را از بابت یک جابه‌جایی مطمئن و بدون دردسر راحت خواهد کرد!

در این بلاگ ایراکد تصمیم گرفتیم تا قدری پیرامون طراحی اپلیکیشن باربری و حمل و نقل صحبت کنیم و نیازمندی‌های آن را بررسی کنیم. پس با ما همراه باشید.

 

طراحی اپلیکیشن باربری چیست؟ و چه اهمیتی دارد؟

صنعت حمل و نقل یکی دیگر از زوایای زندگی بشر امروزی است که به فضای دیجیتال ورود پیدا کرده است و اقدام به ارائه خدمات در بستر اینترنت نموده است.

طراحی اپلیکیشن باربری می‌تواند یک روش عالی برای ارائه خدمات به مشتریان باشد که صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌های حاشیه‌ای را به همراه داشته باشد. با کمک این اپلیکیشن می‌توان حمل و نقل انواع اقسام کالاها را با وسایل نقلیه مختلف صورت داد و از بابت پیگیری مرسوله اطمینان حاصل کرد.

در دوره‌ای از زمان که بسیاری از افراد در رنج سنی گوناگون، یک تلفن همراه هوشمند در دست دارند، ارائه خدمات و محصولات‌تان از طریق این جعبه‌های جادویی کوچک، کاری هوشمندانه و پرمنفعت می‌باشد!

طراحی اپلیکیشن باربری مانند americanfreight در واقع اتفاقی دو سر برد است! درست مانند دیگر روش‌های مدیریت کسب و کارهای آنلاین که نه تنها برای کسب درآمد شرکت ارائه‌دهنده خدمت مفید و سودآور است که برای مصرف‌کننده این خدمات نیز سراسر سودمندی است!

شما می‌توانید به عنوان یک شرکت حمل و نقل باتجربه اقدام به طراحی اپلیکیشن باربری اختصاصی برای بیزینس خود نمایید، و یا حتی می‌توانید فردی باشید که به عنوان واسط، امکانات حمل و نقل را برای متقاضی فراهم می‌آورد.

در هر حال ایده سودآور و پررونقی است که تنها باید به درستی به آن پرداخته شود زیرا امکانات ایجاد این کسب و کار آنلاین فراهم می‌باشد و آن هم تلفن‌های همراه هوشمندی است که قابلیت‌های کارآمدی را برای پیاده‌سازی این موضوع دارا هستند.

پس با طراحی اپلیکیشن باربری با یک تیر دو نشان خواهید زد! هم خدمات خود را به افراد بیشتری معرفی خواهید کرد و بازاریابی سودمندی را صورت خواهید داد و هم از یک کانال پربازدید و قدرتمند خدمات خود را ارائه خواهید کرد!

طراحی اپلیکیشن باربری

امکانات ضروری در طراحی اپلیکیشن باربری:

حال در این بخش لازم است تا به صورت تخصصی به موضوع باربری و حمل و نقل بپردازیم و بررسی کنیم که چنین اپلیکیشنی چه امکاناتی را باید دارا باشد؟!

لازم به ذکر است که طراحی اپلیکیشن باربری نیز مانند دیگر اپلیکیشن‌ها باید قابلیت‌های اولیه را داشته باشد اما چیزی که سبب تمایز و موفقیت یک اپلیکیشن می‌شود، خلاقیت و پرداختن به جزئیات است. به عبارت دیگر برای سبقت گرفتن از رقبا حوزه کاری خود، سعی کنید مزیت و قابلیت‌های سودمندی را به اپلیکیشن اختصاصی خود افزون نمایید تا کاربران بیشتری به استفاده از خدمات شما تشویق گردند.

پنل شخصی:

یکی از ضروریات اپلیکیشن‌ها وجود پنل‌های مدیریتی با سطوح دسترسی و امکانات خاص است. در طراحی اپلیکیشن باربری سه دسته کاربر وجود خواهد داشت، مدیریت، رانندگان و مشتریان.

پس در نتیجه باید این سه پنل اختصاصی با شرایط و قابلیت‌های مخصوص به خود طراحی گردند تا فرآیندهای صورت گرفته در اپ سازماندهی شوند.

  • پنل مدیریت : برای بررسی رانندگان، سفارشات و سازماندهی و ارتباط مشتری به راننده و …
  • پنل مشتریان : تنظیمات مربوط به مرسوله، پیگیری و مشاهده رزروهای گذشته و …
  • پنل رانندگان : مشاهده وضعیت درخواست‌ها، پذیرفتن یا عدم پذیرش یک درخواست حمل و نقل و …

امکان صدور بیمه‌نامه و بارنامه:

صدور بارنامه و بیمه‌نامه در طراحی اپلیکیشن باربری نیز مانند با همان درجه اهمیت در روش مدیریت سنتی اتفاق بیفتد تا راننده نسبت به انتقال بدون خسارت مرسوله متعهد گردد و مشتری نیز با اطمینان بیشتری از خدمات شما بهره‌مند شود. صدور این موارد از سمت مدیریت و برای قانونی بودن و جلب رضایت دو طرف صورت می‌پذیرد.

امکان پرداخت آنلاین:

قطعا زمانی که تصمیم دارید تا کسب درآمد خود را بستر آنلاین مدیریت کنید، باید برای پرداخت وجه از روش‌های پرداخت آنلاین و استفاده از درگاه‌های معتبر استفاده نمایید.

تعیین نوع بار:

مشتری باید امکان تعیین نوع بار و حجم آن را قبل از ثبت درخواست دارا باشد تا برای حمل و نقل مرسوله وسایل حمل و نقل مناسب ارسال گردد. به عنوان مثال؛ نوع مرسوله شکستی باید با احتیاط بیشتری حمل شود، پی راننده باید از نوع مرسوله مطلع باشد.

تعیین نوع وسیله نقلیه:

درست مانند یک فروشگاه اینترنتی که ویژگی‌هایی از قبیل؛ رنگ، سایز و … را از مشتری جویا می‌شود، در اپلیکیشن مربوط به حمل و نقل نیز، باید نوع وسیله نقلیه مورد نظر مشتری تعیین گردد.

ساخت اپلیکیشن باربری

موقعیت‌یابی:

به لطف قابلیت GPS و ثبت موقعیت مکانی در تلفن‌های همراه هوشمند، مشتری لحظه به لحظه از موقعیت مرسوله خود آگاه بوده و تمام پیگیری‌ها به راحتی اتفاق می‌افتد.

امکان رزرو:

در طراحی اپلیکیشن باربری باید به ویژگی رزرو نیز پرداخته شود تا مشتری برای تاریخ مورد نظر از قبل وسیله نقلیه دلخواه را رزرو نماید.

فرم عضویت رانندگان متقاضی:

برای موضوع دعوت به همکاری نیز یک منو در اپلیکیشن حمل و نقل در نظر بگیرید تا رانندگان علاقه‌مند، درخواست تمایل به همکاری را در آن قسمت ارسال نمایند.

پشتیبانی آفلاین:

اگر علاوه بر پشتیبانی و پاسخگویی به سوالات مشتریان یا رانندگان به صورت آنلاین، راه‌های تعاملی آفلاین را هم در دسترس قرار دهید، میزان رضایت و سرعت پیشرفت امور افزایش چشم‌گیری خواهد داشت.

پنل مدیریت مالی:

موضوع تراکنش‌های مالی چه برای رانندگان و چه برای مشتریان از واجبات است. پس سازماندهی این بخش را با دقت بیشتری انجام دهید تا دچار کسری در پرداخت‌ها نشوید.

ساخت اپ باربری

نتیجه‌گیری

بازار استفاده از اپلیکیشن‌های کاربردی در زمانه حاظر بسیار داغ است و برای هر مشکلی یا خدمتی چندین اپلیکیشن طراحی شده است! طراحی اپلیکیشن باربری نیز یکی از این خدمات پراستفاده است که روزانه بسیاری از افراد به آن نیاز دارند. در نتیجه با معرفی شرکت حمل و نقل خود در قالب یک اپلیکیشن، مشتریان بیشتری را جذب خواهید کرد و یا حتی می‌توانید از ایده آن به عنوان واسطه اتصال مشتری با رانندگان استفاده نمایید.

در هر حال این بلاگ ایراکد اصلی‌ترین امکانات یک اپلیکیشن حوزه باربری و حمل و نقل را تشریح کرد تا آگاهی شما را پیرامون این حوزه بالا برده باش

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *