تولید محتوای اینستاگرام چگونه باید باشد؟ (8 نکته مهم)

تولید محتوای اینستاگرام چگونه باید باشد؟ (8 نکته مهم)

مقدمه

تولید محتوای اینستاگرام می تواند در جذب برند و رشد مخاطبان تفاوت ایجاد کند. بهترین روش ها برای برنامه های محتوای اینستاگرام را بخوانید. آیا پست های اینستاگرام شما نتایج دلخواه را به همراه ندارد؟سپس شاید لازم باشد در مورد تغییر شکل استراتژی خود و ایجاد یک برنامه محتوا فکر کنید.برنامه‌های محتوا می‌توانند به راهنمایی نحوه انتشار محتوا کمک کنند تا مطمئن شوید که به اهداف خاصی دست می‌یابید و به عملکرد بهتر محتوای شما کمک می‌کند.در این راهنما، یاد خواهید گرفت که چگونه یک برنامه محتوا ایجاد کنید که باعث افزایش دسترسی برند و تبدیل در اینستاگرام شود. همچنین نکات مفیدی را برای کمک به تقویت محتوای خود یاد خواهید گرفت. شرکت دیجیتال مارکتینگ ایراکد با انجام خدمات اینستاگرام این راه را برای کاربران هموترتر کرده است. برای برخورداری از خدمات شبکه های اجتماعی می توانید از شرکت های دیجیتال مارکتینگ کمک بگیرید.

آنچه در این مقاله می خوانید:

تولید محتوای اینستاگرام می تواند در جذب برند و رشد مخاطبان تفاوت ایجاد کند. بهترین روش ها برای برنامه های محتوای اینستاگرام را بخوانید. آیا پست های اینستاگرام شما نتایج دلخواه را به همراه ندارد؟

سپس شاید لازم باشد در مورد تغییر شکل استراتژی خود و ایجاد یک برنامه محتوا فکر کنید.برنامه‌های محتوا می‌توانند به راهنمایی نحوه انتشار محتوا کمک کنند تا مطمئن شوید که به اهداف خاصی دست می‌یابید و به عملکرد بهتر محتوای شما کمک می‌کند.در این راهنما، یاد خواهید گرفت که چگونه یک برنامه محتوا ایجاد کنید که باعث افزایش دسترسی برند و تبدیل در اینستاگرام شود. همچنین نکات مفیدی را برای کمک به تقویت محتوای خود یاد خواهید گرفت. شرکت دیجیتال مارکتینگ ایراکد با انجام خدمات اینستاگرام این راه را برای کاربران هموترتر کرده است. برای برخورداری از خدمات شبکه های اجتماعی می توانید از شرکت های دیجیتال مارکتینگ کمک بگیرید.

۸ نکته مهم تولید محتوای اینستاگرام

8 نکته کلیدی برای تولید محتوای هدفمند اینستاگرام:

  1. هدف خود را مشخص کنید

اولین کاری که می خواهید انجام دهید این است که هدف یا اهداف تولید محتوای اینستاگرام خود را ایجاد کنید.

می خواهی به چه چیز برسی؟ آیا این کار برای رشد مخاطبان شما، ایجاد تعامل بیشتر یا ایجاد فروش است؟ هنگامی که برنامه خود را مشخص کردید، بهتر آماده خواهید بود که محتوای خود را برای رسیدن به آن اهداف تنظیم کنید.سپس، می‌توانید شاخص‌های کلیدی عملکرد (KPI) را برای علامت‌گذاری نقاط تحلیلی که می‌خواهید همراه با کمپین اینستاگرام خود مشاهده کنید، تنظیم کنید.پس از انتخاب هدف و برخی از شاخص های کلیدی عملکرد، مفید است که هدف خود را به نقاط عطف مختلفی تقسیم کنید که می خواهید در طول مسیر به آنها برسید.برای مثال، فرض کنید می‌خواهید تا پایان سه‌ماهه ۲۰ درصد مخاطبان خود را افزایش دهید.چند نقطه عطف در مسیری که می توانید برای رسیدن به آن هدف مشخص کنید، کدامند؟ چه نوع محتوا، موضوعات یا سری محتوایی را می توانید برای افزایش تعامل ایجاد کنید؟اکنون که خوب فکرهای خود را انجام داده اید، زمان آن رسیده است که تقویم محتوای خود را بسازید.

 

هدف از تولید محتوای اینستاگرام

 

  1. تقویم محتوای خود را برنامه ریزی کنید

یک تقویم محتوا مهم است زیرا نقشه راه شما برای هدایت مسیر شما، کمک به رسیدن به اهداف و تعیین تاریخ پایان کمپین است.

به این ترتیب، متوجه خواهید شد که چه زمانی به هدف خود رسیده اید و می توانید راه های بهبود استراتژی محتوای خود را برای کمپین بعدی خود دوباره تنظیم و تجزیه و تحلیل کنید.علاوه بر این، یک تقویم محتوا می تواند به سازماندهی ایده ها و کمپین ها کمک کند، به شما در شناسایی شکاف های محتوایی کمک کند و به ایجاد ثبات (که برای اینستاگرام بسیار مهم است) کمک کند.
هنگام ایجاد برنامه محتوایی خود برای یک ماه، سه ماهه یا کمپین اخیر، تعیین این که کدام روزهای هفته می خواهید درباره چه مواردی صحبت کنید، مفید است.بعد، موضوع را انتخاب کنید و سپس عنوان مناسب را ایجاد کنید. تقسیم برنامه‌ریزی محتوا به مراحل کوچک‌تر، ساخت تقویم محتوا را آسان‌تر می‌کند. سپس، اگر اهداف، موضوعات و زیرنویس‌های خود را دارید، می‌توانید به مرحله بعدی بروید: تصاویر یا ویدیوهای لازم را ایجاد کنید.در نهایت، می‌توانید موضوعات، روزهایی که پست می‌کنید، و زیرنویس‌ها و هشتگ‌ها را در یک سند ساده Google، Word یا Excel جمع‌آوری کنید تا زمانی که آماده برنامه‌ریزی محتوای خود هستید، بتوانید به راحتی کپی و جای‌گذاری کنید.نکته: محتوای خود را با ابتکارات بازاریابی هماهنگ کنید

اگر قبلاً برخی از ابتکارات بازاریابی را دارید، زمان مناسبی است که آنها را در کمپین بازاریابی خود بگنجانید. به عنوان مثال، ممکن است شما یک محصول جدید منتشر کنید.

سپس، می توانید یک سری محتوا برای آن ایجاد کنید. چند پست در مورد انتشار محصول ایجاد کنید، یک هدیه درج کنید، در تبلیغ محصول خود یا یک ویدیو با استفاده از آن تاثیر داشته باشید و آن مزایا را به بازار عرضه کنید.رویدادها یا تعطیلات یکی دیگر از راه‌های عالی برای جذب مشتریان و تبدیل مشتریان بیشتر به مشتریان است. اگر رویدادی در پیش دارید، می‌توانید کمپینی ایجاد کنید که در آن رویداد تبلیغاتی کند و درباره سخنرانان درگیر، محصولاتی که در آنجا حضور خواهند داشت یا کیف‌های جالبی که در این رویداد هدیه می‌دهید بحث کنید.تعطیلات یکی دیگر از راه های سرگرم کننده و مثبت برای ترغیب مشتریان به صحبت درباره برند شما است. هدایا یا معاملات تعطیلات راه دیگری برای افزایش آگاهی از برند و جذب فالوور است.

 

  1. تم و لحن ثابتی در تولید محتوای اینستاگرام داشته باشید

ایجاد یک لحن یا راهنمای برند می تواند راهی موثر برای اطمینان از ثابت نگه داشتن پست ها باشد. شما همچنین می خواهید یک موضوع مشابه را در سراسر پست های خود حفظ کنید، از جمله سبک، فونت و رنگ.

برای الهام گرفتن، می توانید به وب سایت، محتوا و لوگوهای خود نگاه کنید تا به ایجاد لحن و موضوع مناسب برای پست های خود کمک کنید. علاوه بر این، اینستاگرام ابزارهایی را در استوری ها دارد که می تواند به شما کمک کند تا یک طرح رنگی تکمیل کننده برند خود داشته باشید.شما همچنین می خواهید در مورد ظاهر محتوای خود هم برای عکس ها و هم برای فیلم ها فکر کنید. یک زاویه یا فیلتر ثابت برای تنظیم لحن مناسب در نظر بگیرید و به دنبال محتوای خود بگردید.
همچنین بسیار مهم است که در مورد پیام‌های خود فکر کنید، چه برای زیرنویس، نظرات یا پاسخ به پیام‌های مستقیم.داشتن یک روش عملیاتی استاندارد برای نحوه پاسخگویی به مشتریان در اینستاگرام بسیار مهم است، به خصوص اگر چندین نفر به نظرات و پیام‌ها پاسخ می‌دهند تا مطمئن شوید که مطابق با لحن برند است.

 

لحن محتوای اینستاگرام

 

  1. خلاقیت خود را به نمایش بگذارید

اینستا چیزی بیش از یک برنامه اشتراک گذاری عکس است. راه های مختلفی برای  تولید محتوای اینستاگرام وجود دارد که می تواند برند شما را برجسته کرده و تعامل را افزایش دهد.

بیایید در مورد روش های آن صحبت کنیم و نکاتی را در مورد زمان استفاده از آنها به اشتراک بگذاریم.همانطور که می دانید اینستاگرام دارای تصاویر است. تصاویر راهی عالی برای نمایش محصولات هستند. همچنین برای به اشتراک گذاری نقل قول ها، طرح سوالاتی که در عنوان تصویر به آنها پاسخ می دهید، یا تبلیغ معاملات یا هدایا عالی است.ویدئوها روشی عالی برای نشان دادن نگاه‌های پنهانی از چیزی است که در راه است یا ایجاد تیزر محصول است. همچنین می‌توانید از ویدیوها برای BTS تجاری استفاده کنید و نحوه استفاده بهینه از محصول خود را نشان دهید.می‌توانید از Reelهای اینستاگرام یا ویدیوهای کوتاه برای نمایش محصولات، اشتراک‌گذاری استوری و افزایش مخاطبان خود استفاده کنید.

-IGTV یا تلویزیون اینستاگرام :

ویدیوهای طولانی تر در فید اینستاگرام هستند. برندها از این موارد استفاده می کنند تا عمیق تر به توصیف یک موضوع خاص بپردازند.خرید اینستاگرامی قابلیتی است که به مصرف کنندگان اجازه می دهد تا از طریق عکس ها و ویدیوهای شما از محصولات شما خرید کنند. برندها می‌توانند برچسب‌های محصول و راه‌اندازی محصول را ایجاد کنند که در آن مشتریان می‌توانند محصولات را مستقیماً از طریق اینستاگرام خریداری کنند.سپس، مشتریان مجبور نیستند برای رفتن به وب سایت شما، اینستاگرام را ترک کنند. در عوض، آنها می توانند به سرعت از طریق برنامه خرید کنند.استوری ها عکس ها یا ویدیوهایی هستند که 24 ساعت طول می کشند (مگر اینکه آنها را به نکات برجسته خود در پروفایل خود اضافه کنید) که در آنها می توانید پست های پروفایل خود را به اشتراک بگذارید یا محتوای جدید ارسال کنید. این یک راه محبوب برای به دست آوردن فالوورهای بیشتر و تعامل با مصرف کنندگان است.محتوای تولید شده توسط کاربر یا محتوای ایجاد شده توسط تأثیرات، مشتریان یا سایر کاربران راهی عالی برای گسترش دسترسی شما به مخاطبان مختلف و تبلیغ بیشتر محصولات شما است.اگر یک محصول جدید توسط شخصی تبلیغ شده باشد که قبلاً آن را دنبال می کنند، مردم بیشتر شیفته یادگیری در مورد یک محصول جدید هستند.به همین ترتیب، در صورت مشاهده پست مشتری که قبلاً آن را دوست دارد، می‌تواند به ایجاد اعتماد با مشتریانی که به برند شما تازه وارد هستند کمک کند. اما چه محتوایی در فضای مجازی پخش می شود؟ این می تواند مفید باشد که به افرادی که در اینستاگرام رقبای شما هستند نگاه کنید و پیچ و تاب منحصر به فرد برند خود را در آن ایجاد کنید.

 

  1. زیرنویس‌ها و CTAهای متقاعدکننده را ایجاد کنید

اگرچه داشتن تصاویر با کیفیت بالا و ویدیوهای جذاب بسیار خوب است، اما زیرنویس‌ها و فراخوان برای اقدام همچنان اهمیت دارند. اگر مصرف‌کننده را با تصویر یا ویدیوی خود جذب کرده‌اید، می‌خواهید آن‌ها را با عنوان و CTA خود بچرخانید.
برای اطمینان از اینکه مصرف کنندگان صفحه شما را دنبال می کنند، با پست شما درگیر می شوند یا محصول شما را خریداری می کنند، زمان گذاشتن صرف ساختن CTA مناسب ضروری است.

برای مطالعه مقالات بیشتر از سایت ایراکد در زمینه شبکه های اجتماعی می توانید روی لینک زیر کلیک کنید.

15 راهکار کاربردی برای افزایش فروش در اینستاگرام

 

cta در تولید محتوا اینستاگرام

 

  1. هشتگ های صحیح تولید محتوای اینستاگرام را انتخاب کنید

همچنین تحقیق و انتخاب هشتگ های مناسب برای اطمینان از اینکه پست های شما به مخاطبان مورد نظر و برخی از موارد جدید که ممکن است به برند شما علاقه مند هستند برسد، بسیار مهم است.
هشتگ ها به محتوای شما اجازه می دهند تا به کاربرانی فراتر از فالوورهای پروفایل شما دسترسی پیدا کنند. همانطور که برای هشتگ های خاص محتوا ایجاد می کنید، توجه داشته باشید که کدام پست ها عملکرد خوبی دارند.

به این ترتیب، می توانید پست های بعدی را برای هشتگ های خاص ایجاد کنید که دید محتوای شما را افزایش می دهد.

 

  1. بهترین زمان برای ارسال پست را بدانید

برنامه ریزی پست های پیش از موعد می تواند به کاهش استرس استراتژی رسانه های اجتماعی کمک کند. می‌توانید از Meta Business Suites برای برنامه‌ریزی پست‌ها برای بازاریابی شبکه های اجتماعی و تنظیم پست‌ها برای یک هفته یا چند هفته استفاده کنید.

اگر مطمئن نیستید که چه زمانی پست کنید، آن‌ها روزها و زمان‌هایی را پیشنهاد کرده‌اند که تجزیه و تحلیل نشان می‌دهد کجا بیشترین تعامل و بازدید را خواهید داشت. اگرچه، انجام برخی تحقیقات خاص در صنعت خود برای دیدن بهترین زمان و روز برای ارسال پست‌های خود مفید خواهد بود. یکی از نکات مهمی که هنگام برنامه ریزی محتوای خود باید در نظر داشته باشید، تعطیلات آینده است. آیا می‌خواهید برای جشن تعطیلات پستی بنویسید، از تعطیلات برای انجام یک تبلیغ یا هدیه استفاده کنید، یا اینکه اصلاً در آن روز پست نکنید؟مهم نیست که چه چیزی را انتخاب می کنید، مهم است که تعطیلات را در نظر داشته باشید.

 

زمان تولید محتوای اینستاگرام

 

  1. نتایج را اندازه گیری و تنظیم کنید

-Instagram Insights، هم در برنامه و هم از طریق Meta Business Suites، می‌تواند تعداد بازدیدهای یک پست و آمار تعامل با پست‌ها را نشان دهد تا به شما کمک کند ببینید کدام نوع محتوا بهتر کار می‌کند. می‌توانید لایک‌ها، اشتراک‌گذاری‌ها، نظرات و ذخیره‌های محتوای خود را ببینید.

مارک‌ها همچنین می‌توانند از Insights برای دریافت معیارهای فعالیت پولی استفاده کنند. Insights -یک راه عالی برای مشاهده روندها است تا بتوانید استراتژی محتوای خود را تنظیم کنید.همچنین می‌توانید معیارهایی را در فالوورهای خود مشاهده کنید تا ببینید چه تعداد فالوور دریافت می‌کنید، سن فالوورهای خود و اطلاعاتی در مورد اینکه چه زمانی بیشترین فعالیت آنلاین را دارند. به این ترتیب، می‌توانید زمان‌هایی را که پست می‌کنید تنظیم کنید تا اطمینان حاصل کنید که در دستیابی به مخاطبان خود بهتر هستید.

جمع بندی

برنامه ریزی محتوا بهترین راه برای کمک به افزایش دسترسی و تعامل در تولید محتوای اینستاگرام  است. ایجاد یک تقویم محتوایی با الهام از اهداف بازاریابی فعلی و متناسب کردن محتوای خود با موضوعی که توسط معیارها پشتیبانی می شود، بهترین راه برای کمک به رسیدن به اهداف شما است.

 

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره رایگان

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form