ایراکد

ارائه راهکارهای خلاقانه جهت هوشمند سازی و مدیریت کسب و کار

چگونه طراح وب سایت شوم؟ فقط در 3 ماه + برنامه

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 1 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

فهرست محتوا

چگونه طراح یک وب سایت شویم؟

هدف از این مقاله به تحقق رساندن اهداف یک کاربر در زمینه طراحی وبسایت شخصی و آشنایی او با اینکه از کجا شروع کند، میباشد. هدف گذاری مخاطب برای بازار کار، رساندن وی به درک هر چه بهتر طراحی یک سایت مطلوب، چگونگی طراحی وب سایت و تطبیق دادن خود به بازار های جهانی، داشتن انگیزه و هدف جهت پیشرفت در طراحی یک وب سایت مطابق با استاندارد های ایران و جهان، رویکرد و چشم انداز این مقاله خواهد بود.

طراحی وب امروزه بخشی اصلی از استراتژی بازاریابی هر کسب و کاری است. بدون وب سایت ، شرکت ها باید فقط به فروش محل آجر و ملات اعتماد کنند. یک وب سایت به هر شرکت یا شخصی این امکان را می دهد تا با مخاطبان گسترده ای ارتباط برقرار کند و وب سایتی کاملاً خوب طراحی شده به گونه ای ایجاد می شود که بازدیدکنندگان را به مشتری ، طرفدار ، طرفدار و پیرو محصول ، خدمات یا برند شما تبدیل کند. بهترین شرکت های طراحی وبسایت باید تمامی استانداردهای روز جهانی را در طراحی خود استفاده کنند.

در اینجا ، ما یک راهنمای گام به گام ارائه می دهیم تا به شما کمک کند مهارت ها ، ابزارها و دانش اساسی را که برای ایجاد یک حرفه طولانی مدت و موفق در طراحی وب لازم دارید ، درک کنید.

گام های طراحی یک وب سایت شامل :

1-شروع به کار در طراحی وب

اولین گام آشنایی با کار یک چگونگی طراحی وب سایت می باشد، این کار نیز مانند کار های دیگر پستی و بلندی های خود را دارد:

رسم سایت، نظریه طراحی وب، چیدمان و ساختار، تجربه ی کاربری، معیارها و تجزیه و تحلیل

بعد از شناختن سختی هایی که یک طراح سایت با آن رو برو می شود باید به پایان کار نیز بنگریم و طراحی یک سایت زیبا را ببینیم که در ساختن آن موفق بوده ایم

2-تخصص های لازم در زمینه ی چگونگی طراحی وب سایت

برای طراحی یک سایت منحصر به فرد یک گروه متخصص لازم است که شامل:

گرافیست سایت: که معمولا برای طراحی اشکال گرافیکی کار با psd و … است باید این شخص با انگیزه و خلاق در حرفه خود باشد.

برنامه نویس سمت سمت کاربر که در اصطلاح با نام (client side) گفته می شود، این شخص وظیفه طراحی پوسته سایت (بخشی از سایت که کاربر با آن ارتباط دارد) را دارد که از زبان های html , css ، bootstrap بهره میگیرد.

برنامه نویسی سمت سرور(server side): با استفاده از زبان های برنامه نویسی مانند asp.net و php ارتیاط مرورگر با سرور سایت را برقرار می کند.

 

گام های طراحی یک وب سایت

 

برای مطالعه در زمینه طراحی سایت با قالب وردپرس به اینجا مراجعه کنید.

چگونه یک طراحی سایت موفق داشته باشیم؟

نیاز های بازار را در چگونگی طراحی وب سایت نظر بگیرید

اولین نکته که بسیار مهم است اینکه باید هر روز خودتان را آپدیت کرده و با آمدن ورژن جدیدی از نرم افزار کاربردی تحت وب به سمت یادگیری ورژن جدید تر بروید.  چرا؟ چون بازار کار طراحی وب سایت هر روز نیاز به آپدیت شدن دارد و پروژه هایی در دست آماده سازی را باید با سرعت بالاتر و امنیت بیشتر در اختیار مشتری قرار دهید. پس بهتر است که آخرین ورژن آپدیت شده را استفاده کنید تا مشتری از کار شما رضایت کامل داشته باشد. اگر به این نکته توجه کرده باشید ملاحظه خواهید کرد که در دانشگاه ها نرم افزار های منسوخ شده آموزش داده میشود به این دلیل شما باید هرآنچه که در دانشگاه یاد گرفتید را کنار بگذارید چون قرار است در بازرا کار به روز باشید و نرم افزار های جدید یاد بگیرید. اگر اینطور نباشد شما از بازار عقب مانده و تلاش شما برای گرفتن پروژه های بیشتر و همینطور کار بر روی سایت بی فایده خواهد بود و رقبا در این زمینه از شما پیشی میگیرند پس نکته این که باید در زمینه طراحی سایت به روز باشید.

در طراحی سایت نیاز های بازار را در نظر بگیرید

داشتن برنامه بلند مدت

این نکته بسیار حائز اهمیت است که می خواهید به صورت شخصی کار کنید یا یک کارمند نمونه در یک شرکت باشید همه این ها به عهده شماست. زمان بندی استارت یک پروژه، امری بسیار مهم است که حتما باید به آن توجه شود. با شناخت اینکه ،develop هستی یا ul با مشورت گرفتن از افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند می توانید بهترین عملکرد را از خودت ارائه دهید.

در کار تمرکز داشته باشد

به عنوان مثال اگر امروز شروع به یادگیری html کردید با خودتان نگویید اگر php بلد بودم کلی جلو می افتادم پس هیچوقت خودتان را سرزنش نکرده زیرا همه این کارا ها نیازمند یک زمانبندی خاص است. اگر با صبر و حوصله پیش بروید و طبق چارچوب یک طراح وب سایت عمل کنید مطمعنا موفق خواهید شد  و زمان را از دست نخواهید داد.

استاندارد های ایران را در سطح جهانی انجام بده

نباید نسبت به انجام پروژه دلسرد باشید. کار کردن در این زمینه باید خلاق بوده چون دنیای وب فقط خلاقیت احتیاج دارد.

کم هزینه کن اما مفید هزینه کن

شاید در ابتدا بخواهید سرعت عملکرد و رشدتان را بالا ببرید و با خودتات بگویید دیگر وقت آن رسیده که شرکت بزنم نیروی کار جذب کنم و هزینه بدم اما ما به تو این نکته را متذکر میشویم که تجربه از دانش اولیه خیلی مهم تر است. می توانی  2 سال دیدن ویدئوی آموزشی این تجربه را کسب کرده یا استاد خصوصی گرفته و یا می توانید خودتان با سرچ در گوگل به این تجربه دست پیدا کنید. گوگل منبعی است سرشار از اطلاعات مفید که با سرچ داخل آن خیلی از سوالات پاسخ داده شده و میتوانید گام هایتان را  محکم بردارید. از تلاش دست برندارید  و خسته و نامید نشوید با پشتکار و تلاش به اهدافتان جامعه عمل بپوشانید.

نتیجه گیری :

ما در این مقاله به یک نتیجه کلی رسیدم که چگونه طراح حرفه ای یک سایت در حد استاندارد های ایران شویم و اینکه چگونه در بازرا کار ایران و جهان فعالیت کنیم که متضرر نشویم و وقت و هزینه مان کجا و صرف چه چیز هایی شود. داشتن تجربه همیشه یک امتیاز محسوب می شود.

bitlly

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *