سئو ویدئوهای یوتیوب؛ نحوه رتبه بندی ویدیوهای یوتیوب در گوگل

چکیده

آنچه در این مقاله می خوانید:

به دنبال دریافت بازدیدهای بیشتر از ویدیوهای YouTube از Google هستید؟ در این مقاله، نحوه سئو ویدئوهای یوتیوب در گوگل خود را در 5 مرحله آسان خواهید آموخت. ما همچنین چند نکته اضافی در مورد نحوه استفاده از ویدیوها برای افزایش ترافیک وب سایت و سئو وبسایت قرار داده ایم. می توانید برای برخورداری از مزایای شرکت خدمات سئو با ما در تماس باشید.

 

سئو ویدئوهای یوتیوب

 

سئو ویدیو چیست؟

سئوی ویدئو فرآیند دریافت بازدید بیشتراز ویدئو از گوگل و استفاده از ویدئوها برای افزایش ترافیک ارگانیک به وبسایت شما است.

در این راهنما، ما عمدتاً روی بخش اول تمرکز خواهیم کرد: دریافت بازدیدهای بیشتر از Google برای سئو ویدئوهای یوتیوب. چیزی که در مورد آن صحبت نمی کنیم، رتبه بندی ویدیوها در یوتیوب است.

 

نحوه سئو ویدئوهای یوتیوب در گوگل:

این پنج مرحله را دنبال کنید:

 • موضوعات با “پتانسیل ترافیک” پیدا کنید.
 • یک ویدیوی “بهینه شده” ایجاد کنید.
 • زیرنویس های بسته را اصلاح کنید.
 • یک تصویر کوچک فریبنده آپلود کنید.
 • مُهر زمان اضافه کنید.

 

مرحله 1. موضوعات ویدیویی با «پتانسیل ترافیک» را پیدا کنید:

هر ویدیویی پتانسیل جذب بازدید از گوگل را ندارد.

به عنوان مثال، در اینجا یک ویدیو با بیش از 2.2 میلیون بازدید در YouTube وجود دارد:

 

سئو ویدئوهای یوتیوب 2

 

با این حال در گوگل برای هیچ چیزی رتبه بندی نمی کند:

 

سئو ویدئوهای یوتیوب 3

 

دلیل این کار ساده است:

برای اینکه یک ویدیو بتواند از گوگل بازدید کند، دو چیز باید درست باشد:

مردم باید برای آن موضوع در گوگل جستجو کنند. اگر کسی آن را جستجو نمی کند، هیچ کس روی ویدیوی شما کلیک نمی کند حتی اگر رتبه بندی شود. موضوع باید دارای هدف ویدیویی باشد. این به این معنی است که اکثر جستجوگران ترجیح می دهند به جای مطالعه در مورد آن، ویدیویی در مورد موضوع تماشا کنند.

منطق اینجاست که از آنجایی که گوگل قصد دارد به کاربران آنچه را که می‌خواهند بدهد، دیدن ویدیوها در نتایج جستجو نشانه واضحی است که جستجوگران می‌خواهند یک ویدیو را تماشا کنند.

سوال این است که چگونه می توانید این موضوعات را به راحتی پیدا کنید؟

جواب ساده است. به دنبال ویدیوهای مرتبطی باشید که ترافیک زیادی از Google دریافت می‌کنند، زیرا اینها به وضوح در مورد موضوعاتی با «نیت ویدیویی» هستند که افراد زیادی در جستجوی آن هستند.

 

در اینجا سه ​​راه برای انجام این کار وجود دارد:

 1. از Content Explorer استفاده کنید:

Content Explorer به شما امکان می دهد در پایگاه داده بیش از 1.1 میلیارد صفحه وب برای ذکر یک کلمه یا عبارت خاص جستجو کنید. در این شاخص، در حال حاضر بیش از 47 میلیون صفحه از YouTube وجود دارد.

برای شروع، این جستجو را اجرا کنید:

site:youtube.com inurl:watch title:topic

 

سئو ویدئوهای یوتیوب 4

 

نتایج را بر اساس ترافیک جستجو از بالا به پایین مرتب کنید. این باید لیستی از ویدیوهای مرتبط YouTube را که در حال حاضر ترافیک جستجوی ارگانیک دریافت می کنند به شما ارائه دهد.

 

سئو ویدئوهای یوتیوب 5

 

برای مثال، ویدیوی ماکارونی و پنیر هر ماه تقریباً 17400 کلیک از جستجوی ارگانیک دریافت می‌کند.

اگر یک کانال آشپزی دارید، ممکن است ارزش ایجاد یک ویدیو در مورد این موضوع را داشته باشد.

هنگام جستجوی ایده‌ها در Content Explorer، ارزش آن را دارد که به نمودار «ترافیک ارگانیک» در شش ماه گذشته توجه کنید تا مطمئن شوید که ترافیک در طول زمان ثابت است.

 

سئو ویدئوهای یوتیوب 6

 

 1. از Site Explorer استفاده کنید:

به Site Explorer بروید و یوتیوب را جستجو کنید.به گزارش «کلمات کلیدی ارگانیک» بروید، سپس یک کلمه کلیدی مرتبط را به فیلتر «شامل» اضافه کنید.

 

سئو ویدئوهای یوتیوب 7

 

در اینجا، سئو ویدئوهای یوتیوب را برای جستارهایی مشاهده می کنیم که شامل کلمه «دستور» است. ”

اگر روی علامت کنار هر یک از این نشانی‌های اینترنتی کلیک کنیم، ترافیک ارگانیک ماهانه تخمینی جهانی آن‌ها را مشاهده می‌کنیم.

 

سئو ویدئوهای یوتیوب 8

 

به عنوان مثال، این ویدیو ماهانه حدود 13000 بازدید ارگانیک دارد. اگر روی URL ویدیو کلیک کنیم، می بینیم که این یک دستور پخت وافل بلژیکی است، بنابراین این موضوع دیگری است که ممکن است ارزش پرداختن به آن را در یک کانال آشپزی داشته باشد.

قبل از پیگیری موضوع، پیوند «نمای کلی» را در کارت بزنید و نمودار «ترافیک ارگانیک» را بررسی کنید تا مطمئن شوید که در طول زمان ثابت است. شما می خواهید نموداری مانند این را ببینید:

 

سئو ویدئوهای یوتیوب 9

 

و نه به این شکل:

 

سئو ویدئوهای یوتیوب 10

 

افزایش شدید ترافیک و به دنبال آن مقدار کمی ترافیک برای مدت طولانی، نشانه موضوعی با کاهش علاقه است.

 

 1. از ابزار Google و Ahrefs’ Batch Analysis استفاده کنید:

این اسکراپر رایگان SERP را به مرورگر خود اضافه کنید، سپس این جستجو را در Google اجرا کنید:

site:youtube.com [enter topic here]

در مرحله بعد، به تنظیمات  < تنظیمات جستجو بروید < سپس نتایج هر صفحه را روی 100 تنظیم کنید.

به نتایج برگردید و اسکراپر SERP را بزنید تا نتایج دانلود شود.

 

سئو ویدئوهای یوتیوب 11

 

CSV دانلود شده را باز کنید، سپس URL های یوتیوب را در ابزار تحلیل دسته ای Ahrefs کپی کنید. حالت را روی “URL” تنظیم کنید و “Analyze” را بزنید:

 

سئو ویدئوهای یوتیوب 12

 

نتایج را بر اساس ستون «ترافیک» مرتب کنید تا ببینید کدام ویدیوها بیشترین ترافیک جستجوی ارگانیک را دارند.

 

سئو ویدئوهای یوتیوب 13

 

در مورد این موضوعات ویدیو بسازید.

 

مرحله 2. یک ویدیوی “بهینه شده” ایجاد کنید:

یادگیری نحوه ساخت ویدیوهای YouTube مورد علاقه مردم فراتر از محدوده این راهنما است.

اما ما قصد داریم چند نکته را در طول فرآیند ایجاد در نظر داشته باشید که ممکن است به شما در سئو ویدئوهای یوتیوب ویژگی های Google SERP مانند “لحظه های کلیدی” و “کلیپ های پیشنهادی” کمک کند:

 

سئو ویدئوهای یوتیوب 14

 

در حال حاضر، بیایید توجه خود را روی «کلیپ های پیشنهادی» متمرکز کنیم. ” (ما “لحظه های کلیدی” را در مرحله 5 پوشش خواهیم داد).

با قضاوت بر اساس مقاله تحقیقاتی گوگل، نحوه انتخاب کلیپ های پیشنهادی از نقطه نظر فنی چندان ساده نیست. بنابراین به جای تمرکز بر نکات فنی، بیایید روی گام‌های عملی برای برداشتن تمرکز کنیم که ممکن است به پیروزی در آنها کمک کند.

اولین مورد استفاده از زبان ساده و “افعال عمل” برای توصیف هر مرحله در ویدیو است. برای مثال، اگر ویدیوی شما به مردم می‌گوید چگونه برنج بپزند، دستورالعمل‌های گفتاری ساده ممکن است به شرح زیر باشد:

برای شروع، برنج را با آب سرد بشویید. این کار را سه بار تکرار کنید، سپس برنج را در تابه بریزید. آب تازه را اضافه کنید، بگذارید بجوشد، روی آن را بپوشانید، سپس به مدت 15الی20 دقیقه بجوشانید. آب اضافی آن را خالی کرده و سرو کنید.

 

اطمینان حاصل کنید که در صورت امکان از کرک های غیر ضروری و حواس پرتی بین دستورالعمل ها اجتناب کنید. به عبارت دیگر، در توضیح اینکه چگونه مادرتان یک بار از یکی از مراحل منحرف شده و در نهایت با برنج سوخته شده است، از مماس استفاده نکنید. این فقط وضوح را کاهش می دهد، که ممکن است الگوریتم های پردازش زبان گوگل را اشتباه بگیرد.

دوم این است که مطمئن شوید صدای شما واضح و با کیفیت است. برای انجام این کار، از یک میکروفون مناسب استفاده کنید و نویز پس زمینه را به حداقل برسانید.

سومین مورد این است که همانطور که در مورد آن صحبت می کنید نشان دهید در مورد چه چیزی صحبت می کنید.

به عنوان مثال، اگر به مردم می‌گویید «تابه را روی اجاق بگذارید»، در حین انجام این کار، فیلمی از این فرآیند را روی صفحه نمایش دهید. این ممکن است اطمینان Google را نسبت به همسویی دستورالعمل‌های گفتاری با محتوای ویدیو افزایش دهد و این برای سئو ویدئوهای یوتیوب بسیار کاربردی است.

 

مرحله 3. زیرنویس‌های بسته خود را اصلاح کنید:

یوتیوب به طور خودکار زیرنویس‌های بسته را به ویدیوها اضافه می‌کند. مشکل این است که اینها به ندرت کامل هستند. غلط املایی کلمات و اشتباهات گرامری یک مسئله رایج است.

در اینجا یکی از ویدیوهای آکادمی سازندگان YouTube در مورد CC می گوید:

از نظر جستجو، کشف و تعامل، زیرنویس‌ها یکی از قدرتمندترین داده‌های موجود هستند. اینترنت مبتنی بر متن است، بنابراین ویدیوی شما از موتورهای جستجو مخفی می ماند مگر اینکه متن پیوست شده به آن قابل برداشت باشد. درک ماهیت ویدیوی خود فقط در یک عنوان یا توضیحات ممکن است سخت باشد، حتی برچسب ها دارای محدودیت کاراکتر هستند. اما یک فایل زیرنویس بسته، رونوشت متنی از کل ویدیوی شما را ارائه می دهد و آن را برای سئو ویدئوهای یوتیوب باز می کند.

همین ویدیو در ادامه می گوید:

ثابت شده است که نوشتار روی صفحه آنقدر جذاب است که میزان تکمیل ساعت را افزایش می دهد. این دو عامل منجر به افزایش چشمگیر در رتبه بندی و تعامل سئو می شود.

با توجه به این نقل قول ها، به نظر می رسد که افزودن CC به دو چیز اصلی کمک می کند:

درک ویدیوی شما گوگل ویدیوی شما را بدون درک موضوع آن رتبه‌بندی نمی‌کند و به نظر می‌رسد زیرنویس‌های بسته به این موضوع کمک می‌کنند.

نامزدی. بسیاری از مردم در محیط‌های پر سر و صدا یا حساس به صدا ویدیوها را تماشا می‌کنند و بیش از 5 درصد از جمعیت جهان تا حدی دچار کم شنوایی هستند. زیرنویس‌های بسته کمک می‌کنند مطمئن شوید که ویدیوی شما برای افراد بیشتری مفید است. این باعث بهبود تعامل می شود که به نوبه خود ممکن است منجر به رتبه های بالاتر در گوگل شود.

 

همچنین شایان ذکر است که اگر ویدیوی خود را اسکریپت کرده اید، رفع شرح های بسته به صورت دستی زمان زیادی طول نمی کشد، بنابراین ارزش انجام این کار را دارد.

 

مرحله 4. یک تصویر کوچک فریبنده آپلود کنید:

برای سئو ویدئوهای یوتیوب ویدیوهایی که تصاویر کوچک ضعیفی دارند به اندازه ویدیوهایی که عکس های فریبنده دارند، از Google کلیک نمی کنند. در اینجا نمونه‌ای از یک تصویر کوچک شوم در یک چرخ فلک ویدیویی برای پرسش «چگونه پنکیک درست کنیم» آمده است:

 

سئو ویدئوهای یوتیوب 15

 

این نه تنها از نظر بصری کسل کننده و غیر الهام بخش است، بلکه تصویر کوچک یک تخم مرغ را نشان می دهد، نه پنکیک. در اینجا چند نکته برای ایجاد تصاویر کوچک وجود دارد که جستجوگران را ترغیب به کلیک کردن می کند:

از یک تصویر کوچک سفارشی استفاده کنید

عکسی از ویدیوی خود انتخاب نکنید. یک تصویر کوچک سفارشی و فریبنده ایجاد کنید تا توجه جستجوگر را جلب کنید.

از نسبت تصویر صحیح استفاده کنید

گوگل تصاویر کوچک ویدئو را با فرمت 16:9 نشان می دهد. در نتیجه، مواردی که نسبت ابعاد دیگری دارند می‌توانند در نتایج جستجو عجیب به نظر برسند و این ممکن است کلیک را منصرف کند.

 

سئو ویدئوهای یوتیوب 37

 

 

از یک تصویر متجانس استفاده کنید

یک تصویر کوچک ایجاد کنید که به صورت بصری نشان دهد که ویدیو سؤال کاربر را حل می کند. برای مثال، اگر شخصی عبارت «چگونه کراوات ببندد» را جستجو کند، این تصویر کوچک منطقی است:

 

سئو ویدئوهای یوتیوب 16

 

از طرف دیگر، این یکی سود زیادی ندارد زیرا به سختی می توانید بگویید که فرد یکی را پوشیده است:

 

سئو ویدئوهای یوتیوب 17

 

از کنتراست به نفع خود استفاده کنید

از رنگ‌هایی مانند سفید، خاکستری و قرمز روی تصویر کوچک خود اجتناب کنید زیرا با نتایج جستجو ترکیب می‌شوند. در عوض، از رنگ‌های متضاد و متضاد استفاده کنید. ما تمایل داریم از آبی تیره و نارنجی استفاده کنیم:

 

سئو ویدئوهای یوتیوب 18

 

از متن توصیفی روی تصویر کوچک استفاده کنید

این کاری است که ما برای همه ویدیوهای YouTube خود انجام می دهیم. به عنوان مثال، ویدیوی ما در مورد یادگیری سئو دارای عبارت “Learn SEO” در تصویر کوچک است:

 

سئو ویدئوهای یوتیوب 19

 

معمولاً به سراغ چیزهای کوتاهی می رویم که عنوان ویدیو را تکمیل می کند.

از هر متنی که استفاده می کنید، مطمئن شوید که با فونتی خوانا نوشته شده باشد و در اندازه های کوچک و بزرگ خوب به نظر برسد.

برای مطالعه مقالات بیشتر از سایت ایراکد در زمینه شبکه های اجتماعی می توانید روی لینک زیر کلیک کنید.

اشتباهات رایج در سئو

مرحله 5. مُهرهای زمانی را اضافه کنید:

قبلاً به طور خلاصه به “لحظه های کلیدی” که گوگل گاهی اوقات در نتایج جستجو نشان می دهد اشاره کردیم.

 

سئو ویدئوهای یوتیوب 20

 

در اینجا آنچه گوگل در مورد آنها می گوید:

هنگامی که مواردی مانند نحوه ویدیوهای چند مرحله‌ای یا ویدیوهای طولانی مانند سخنرانی یا یک مستند را جستجو می‌کنید، «جستجو» پیوندهایی را به لحظات کلیدی ویدیو ارائه می‌کند […] شما می‌توانید به راحتی اسکن کنید تا ببینید آیا یک ویدیو دارای آنچه شما به دنبال آن هستید، و بخش مربوطه از محتوا را پیدا کنید.

گوگل همچنین می گوید:

اگر ویدیوی شما در YouTube میزبانی می‌شود، جستجوی Google ممکن است به طور خودکار کلیپ‌ها را برای ویدیوی شما بر اساس توضیحات ویدیو در YouTube فعال کند و ممکن است مجبور نباشید مهر زمانی خاصی را در توضیحات YouTube خود علامت بزنید. با این حال، می‌توانید با صراحت بیشتری درباره نکات مهم در ویدیوی خود به ما بگویید و ما آن اطلاعات را ترجیح می‌دهیم.

به طور خلاصه، گوگل احتمالاً “لحظه های کلیدی” را برای ویدیوهای شما نشان می دهد اگر نکات مهم را در توضیحات YouTube علامت گذاری کنید.

برای انجام این کار، از برچسب های زمانی و برچسب ها استفاده کنید.

مهر زمانی چیست؟ این زمانی است که یک کلیپ در قالب [ساعت]:[دقیقه]:[ثانیه] شروع می‌شود. در صورت عدم نیاز، می توانید [ساعت] را نفی کنید. مُهرهای ویدیویی به‌طور خودکار پیوند داده می‌شوند.

برچسب چیست؟ این یک توضیح مختصر و واضح در مورد کلیپ است.

می‌توانید نمونه‌ای از مُهرهای زمانی و برچسب‌ها را در ویدیوی ما درباره SEO YouTube مشاهده کنید.

 

سئو ویدئوهای یوتیوب 21

 

این نه مُهر زمانی بینندگان را به بخش‌هایی از ویدیو در مورد سئو ویدئوهای یوتیوب، تحقیق کلمات کلیدی YouTube، شناسایی هدف جستجو و غیره می‌برد.

ظاهراً به لطف این بهینه‌سازی‌ها، Google اکنون «لحظه‌های کلیدی» را برای ویدیوی ما برای پرسش «نحوه رتبه‌بندی ویدیوهای YouTube» نشان می‌دهد. ”

در اینجا چند نکته برای افزودن مُهر زمانی و برچسب‌ها وجود دارد:

مهر زمانی را به توضیحات ویدیو اضافه کنید. آن را در نظر پین شده قرار ندهید.

هر مهر زمانی را روی یک خط جدید قرار دهید. برچسب را در همان خط مشخص کنید.

برچسب را مختصر اما توصیفی نگه دارید. برچسب شما باید مستقیماً بیانیه ای از آنچه در این بخش است باشد (به عنوان مثال، “ماکارونی را بجوشانید” نه “ماکارونی خود را در ماهیتابه قرار دهید و آن را به مدت 10الی15 دقیقه بپزید تا آل دنته شود”)

مُهرهای زمانی را به ترتیب زمانی فهرست کنید. قبل از نقاط قبلی، برای چیزی در انتهای ویدیوتان مهر زمانی اضافه نکنید.

برچسب ها را تا حدود 40 کاراکتر یا کمتر نگه دارید. گوگل موارد طولانی تر را کوتاه می کند.

تعداد زیادی مُهر زمان اضافه نکنید. گوگل حداکثر یا حداقل تعداد مهرهای زمانی را که در نتایج جستجو نشان می دهد ذکر نکرده است. با این حال، بعید است که آنها یک چرخ فلک با صدها نفر از آنها را نشان دهند. به عنوان یک قانون کلی، ما بیش از ده مُهر زمانی در هر ویدیو را توصیه نمی‌کنیم.

محتوای روی صفحه را با برچسب تراز کنید. اگر برچسب شما می‌گوید «پیاز را خرد کنید»، سعی کنید زمانی که پیاز را به وضوح روی صفحه خرد می‌کنید، مهر زمانی را اضافه کنید.

توجه داشته باشید که نتایج «لحظه کلیدی» در حال حاضر فقط برای ویدیوهای YouTube در دسترس هستند، بنابراین این چیزی نیست که برای ویدیوهایی که در مکان‌های دیگر میزبانی شده‌اند کار کند.

با این حال، گوگل گفته است که قصد دارد به زودی پشتیبانی از ویدیوهای دیگر را نیز معرفی کند.

ما همچنین راهی را برای تولیدکنندگان محتوای بیشتر در سرتاسر وب معرفی می‌کنیم تا ویدیوهای خود را علامت‌گذاری کنند تا راحت‌تر جستجو شوند. به زودی می‌توانید این لحظات کلیدی را از ناشران ویدیو در سراسر جهان، مانند CBS Sports و NDTV، پیدا کنید، زیرا آنها نشانه‌گذاری را به ویدیوهای خود اضافه می‌کنند.

 

چگونه از ویدیوها برای دریافت ترافیک وب سایت بیشتر استفاده کنیم؟

سئو ویدئوهای یوتیوب فقط به این معنی نیست که بازدیدهای ویدیویی YouTube از گوگل بیشتر شود. همچنین شامل استفاده از ویدیوها برای جذب ترافیک بیشتر به وب سایت شما از جستجوی ارگانیک است.

در زیر سه نکته برای کمک به آن وجود دارد.

 1. فیلم های مرتبط را در صفحات رتبه بندی برتر جاسازی کنید:

گوگل یک برگه “ویدیوها” دارد که در آن دو نوع نتیجه وجود دارد: ویدیوهای مربوط به یوتیوب و صفحاتی از نتایج ارگانیک با جاسازی‌های ویدئویی مرتبط

اون دومی مهمه این بدان معناست که اگر در حال حاضر رتبه بالایی در گوگل دارید، می‌توانید با قرار دادن یک ویدیوی مرتبط، آن صفحات را در برگه «ویدیوها» گوگل نشان دهید.

وقتی شخصی روی یکی از این نتایج کلیک می کند، Google آنها را به وب سایت شما می فرستد – نه YouTube.

در واقع، جاسازی‌های ویدیو در طول سه ماه گذشته بیش از 25000 بازدید از وبلاگ ما را از Google ارسال کرده است.

 

چگونه بهترین صفحات را برای جاسازی ویدیوهای مرتبط پیدا می کنید؟

به گزارش «نتایج جستجو» در Google Search Console بروید، روی برگه «pages» کلیک کنید، سپس نتایج را بر اساس کلیک‌ها از زیاد به پایین مرتب کنید. این نشان می دهد صفحاتی که در چند ماه گذشته بیشترین ترافیک را از گوگل دریافت کرده اند.

 

سئو ویدئوهای یوتیوب 22

 

از کنسول جستجو استفاده نمی کنید؟!

دامنه خود را در اکسپلورر سایت Ahrefs جای‌گذاری کنید و به گزارش «صفحات برتر» بروید تا بیشترین ترافیک تخمین زده شده را ببینید.

 

سئو ویدئوهای یوتیوب 23

 

به دنبال صفحاتی بگردید که در آنها ویدیوی مرتبط و مفیدی در مورد موضوعی مشابه دارید، سپس آن ویدیو را در زمان و مکانی که منطقی است در صفحه جاسازی کنید.

برای مثال، راهنمای ما برای برچسب‌های YouTube یکی از پست‌های برتر ما با حدود 2400 بازدید جستجو در ماه است. اما متأسفانه، در تب «ویدیوها» گوگل ظاهر نمی‌شود، زیرا ما هنوز ویدیویی درباره برچسب‌های یوتیوب برای جاسازی در پست نداریم.

با این حال، ما یک ویدیوی مفید و مرتبط در مورد سئوی یوتیوب داریم، بنابراین تصمیم گرفتیم آن را در انتهای پست بگذاریم.

 

سئو ویدئوهای یوتیوب 24

 

مدت کوتاهی پس از انجام این کار، صفحه ما در برگه ویدیوها برای پرس و جو ظاهر شد، “برچسب های یوتیوب”:

 

سئو ویدئوهای یوتیوب 25

 

این قبلاً چند کلیک در عرض چند روز به ما ارسال کرده است.

 

سئو ویدئوهای یوتیوب 26

 

 1. نشانه گذاری طرحواره را برای ویدیوهای جاسازی شده اضافه کنید

گوگل گاهی اوقات نتایج غنی از ویدئو را برای صفحات وب با ویدئوهای جاسازی شده نشان می دهد.

 

سئو ویدئوهای یوتیوب 27

 

با این حال، سئو ویدئوهای یوتیوب را گوگل می گوید که صفحات برای این نوع نتیجه واجد شرایط نیستند مگر اینکه ویدیوی جاسازی شده با استفاده از کد طرحواره صحیح علامت گذاری شده باشد:

برای اینکه محتوای شما برای نمایش به عنوان یک نتیجه غنی از ویدیو واجد شرایط باشد، باید ویژگی های VideoObject مورد نیاز را وارد کنید. از مشاهدات ما، این کاملاً درست نیست.

اگر ویدیوی تعبیه‌شده شما در YouTube میزبانی می‌شود، Google اغلب یک نتیجه غنی از ویدیو را حتی در غیاب نشانه‌گذاری طرحواره VideoObject نشان می‌دهد.

به عنوان مثال، در اینجا یک نتیجه غنی از ویدیو برای یک پست متوسط ​​با یک ویدیوی یوتیوب جاسازی شده است:

 

سئو ویدئوهای یوتیوب 28

 

اگر آن URL را با ابزار تست داده های ساخت یافته گوگل بررسی کنیم، می بینیم که هیچ نشانه گذاری VideoObject در صفحه وجود ندارد:

 

سئو ویدئوهای یوتیوب 29

 

با این اوصاف، گوگل همچنان اضافه کردن نشانه‌گذاری ویدیو را برای ویدیوهای جاسازی شده توصیه می‌کند، حتی اگر در یوتیوب میزبانی شوند.

اگر ویدیوها را در سایت خود میزبانی می کنید، Google باید قبل از اینکه آنها را برای نتایج غنی از ویدیو در نظر بگیرد، نشانه گذاری VideoObject را ببیند.

اگر از وردپرس استفاده می کنید، اضافه کردن این نشانه گذاری با افزونه رایگانی مانند Schema &amp; Structured Data for WP &amp; AMP ساده است. پس از نصب، روی Structured Data &gt; Schema Types در منو ضربه بزنید.

 

سئو ویدئوهای یوتیوب 30

 

در مرحله بعد، روی دکمه “Add Schema type” کلیک کنید.

 

سئو ویدئوهای یوتیوب 31

 

“VideoObject” را از منوی کشویی انتخاب کنید، سپس دوباره “Next” را بزنید:

 

سئو ویدئوهای یوتیوب 32

 

روی منوی کشویی «نوع پست» کلیک کنید و آن را به «نمایش جهانی» تغییر دهید:

 

سئو ویدئوهای یوتیوب 33

 

برای آخرین بار «بعدی» را بزنید و کارتان تمام شد.

اکنون، هر زمان که پست یا صفحه ای را ویرایش می کنید، باید گزینه ای برای «تغییر طرح واره فعلی» در پایین ویرایشگر وجود داشته باشد.

 

سئو ویدئوهای یوتیوب 34

 

روی این کلیک کنید و گزینه هایی برای روشن یا خاموش کردن نشانه گذاری VideoObject و افزودن ویژگی ها مشاهده خواهید کرد.

 

سئو ویدئوهای یوتیوب 35

 

ویژگی هایی که گوگل می گوید باید آنها را پر کنید عبارتند از:

نام؛

شرح؛

تاریخ آپلود؛

نشانی اینترنتی تصویر کوچک

همه فیلدهای دیگر را می توان خالی گذاشت، اگرچه توصیه می کنیم ویژگی های مفیدی مانند مدت زمان را پر کنید.

 

 1. رونویسی را به صفحات نازک با جاسازی اضافه کنید

اگر قصد دارید ویدیویی را در یک صفحه وب با متن کم یا بدون متن جاسازی کنید، آن را در کنار یک متن نوشته شده منتشر کنید.

این همان کاری است که Moz با ویدیوهای جمعه وایت برد خود انجام می دهد و برخی از آنها ترافیک زیادی از Google دریافت می کنند.

 

سئو ویدئوهای یوتیوب 36

 

از نقطه نظر UX، این یک حرکت مثبت است زیرا برخی از بازدیدکنندگان خواندن را به تماشای یک ویدیو ترجیح می دهند – و گوگل می خواهد محتوایی را رتبه بندی کند که تا حد امکان برای جستجوگران جذاب باشد.

فقط رونوشت را به کلمه چسبانده و منتشر نکنید. کپی را به عنوان یک پست وبلاگ ویرایش و قالب بندی کنید. عناوین فرعی و تصاویر را اضافه کنید تا رونوشت منتشر شده جایگزین خوبی برای کسانی باشد که متن را به ویدیو ترجیح می دهند.

 

سخن پایانی

سئو ویدئوهای یوتیوب یک موضوع پویا است زیرا گوگل به طور مداوم نحوه نمایش فیلم ها را در نتایج جستجو تغییر می دهد. با این حال، دو “بهترین شیوه” کلی ثابت باقی می مانند:

 1. ایجاد ویدیوهای جذاب و جذاب برای کاربران
 2. هر کاری که در توان دارید انجام دهید تا به گوگل کمک کنید آن محتوا را بهتر درک کند تا شانس نمایش ویدیوهای شما در نتایج جستجوی وب را افزایش دهید.

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره رایگان

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form