آکادمی ایراکد

آموزش برنامه نویسی به روش نوین

چگونه مرجع محتوای خودمان باشیم؟ (سئوی محتوا)

 

هدف از تولید محتوا چیست؟

خیلی از مواقع محتواهایی تولید می شود که شاید خروجی خوبی داشته باشند ولی هدف مشخصی از تولید آنها وجود ندارد و نمیدانیم که قرار است چه نوع مخاطبی را جذب کند. محتوایی که بدون هدف تولید شود چه برای وب سایت چه برای سوشال ها اگر بدون هدف باشد، دقت نمی شود که آیا محتوا کپی است یا اصلا بدرد میخورد یا نه؟ محتوایی که تولید می شود باید برای ما سود و آورده ای داشته باشد و بتواند در نهایت به جذب مخاطب منجر شود. در نتیجه هدف گذاری برای تولید محتواها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

مثالهایی درباره تولید محتوای هدفمند

  1. جذب نیروی استخدام: برای مثال شرکتی برای جذب و استخدام نیروی مورد نیاز خود، در یک کانتنت ویژگی های یک نیروی خوب و کارآمد را بیان کرده بود و در کنار آن به صورت کاملا مختصر بیان کرده بود که اگر شخصی دارای این ویژگی ها باشد توسط شرکت ما جذب خواهد شد. در این حالت کاملا هدف از تولید محتوا مشخص است.
  2. فروش بلیط کارگاه: برای برگذاری یکی کارگاه ابتدا یک سری ویدئوها را تولید می کنند و بخشی از موضوعی که قرار است بیان شود را تولید کرده و رایگان در اختیار افرار قرار میدهند و می گویند احتمالا چند موضوع دیگر هم در کارگاه یا وبینار بیان شود. با این روش فرد ویدئو را می بیند و اگر برای او جذاب باشد در کارگاه ثبت نام کرده و بلیط آن را تهیه می کند. در این مورد نیز هدف تولید محتوا مشخص و روشن است.

خدمات ایراکد

  • برای صحبت با کارشناسان ما میتوانید با شماره 91015061-021 تماس بگیرید