چگونه یک کمپین لینک بیلدینگ سریع راه اندازی کنیم؟

لینک بیلدینگ و کمپین های لینک سازی

چکیده

آنچه در این مقاله می خوانید:

آیا اصول اولیه کمپین لینک بیلدینگ را می دانید؟ این راهنمای پیشرفته به شما نشان می دهد که چگونه این کار را سریع انجام دهید. در این نوشته که به نقل از سایت hrefs تهیه و تدوین شده است درباره لینک سازی و کمپین های متنوع آن صحبت خواهیم کرد. شرکت خدمات سئو ایراکد با به روزترین خدمات میتواند در این راستا استراتژی های کمپین ها را طراحی و پیاده سازی نماید.

توسعه لینک بیلدینگ را می توان به سه وظیفه تقسیم کرد:

 1. یافتن چشم اندازها
 2. پیدا کردن اطلاعات تماس
 3. ارسال ایمیل

 

کمپین لینک بیلدینگ 1

 

بیشتر اطلاعاتی که به صورت آنلاین می خوانید بر روی آخرین بخش متمرکز شده است: ارسال ایمیل. اما اگر قبلاً به وبلاگ نویسان اطلاع رسانی کرده اید، می دانید که گلوگاه های واقعی هنگام یافتن مشتریان بالقوه و اطلاعات تماس رخ می دهد.

در این آموزش کاربردی، ما بر چگونگی کارآمدتر کردن دو بخش اول فرآیند تمرکز خواهیم کرد. و همچنین در مورد نحوه سیستماتیک کردن، خودکارسازی و مقیاس‌بندی دسترسی خود صحبت خواهیم کرد.


فرآیند کمپین لینک بیلدینگ

قبل از انجام هر کاری، ابتدا باید یک نوع کمپین را برای اجرا انتخاب کنیم. برای ساده نگه داشتن کارها، بیایید یک کمپین پست مهمان را انتخاب کنیم. دلیل اینکه من از آن برای نشان دادن این فرآیند استفاده می کنم این است که یک مثال ساده است. من توضیح خواهم داد که چگونه می توانید آن را در سایر استراتژی های لینک بیلدینگ اعمال کنید.

 

مرحله 1. یافتن مشتریان احتمالی

اولین قطعه از پازل، کنار گذاشتن روش معمول استفاده از گوگل برای یافتن مشتریان احتمالی است.

اشتباه نکنید، گوگل برای یافتن افراد بالقوه برای همه انواع کمپین ها عالی است، اما زمانی که سرعت هدف باشد، یک گلوگاه بزرگ است. شما باید نتایج را استخراج کنید، معیارهای سئو را با ابزار شخص ثالث بررسی انبوه کنید، و خوب، خیلی طول می کشد. بنابراین در عوض، ما از Ahrefs’ Content Explorer استفاده خواهیم کرد.
-Content Explorer یک پایگاه داده قابل جستجو و فیلتر از حدود یک میلیارد صفحه وب است. اکنون، کاری که ما در اینجا انجام نمی‌دهیم این است که از اپراتورهای جستجو برای یافتن «صفحه‌های نوشتن برای ما» استفاده کنیم – حتی اگر این کار با Content Explorer امکان‌پذیر باشد.

 

کمپین لینک بیلدینگ 2

 

در عوض، ما از آن برای یافتن سایت‌هایی که درباره موضوعات مرتبط می‌نویسند استفاده می‌کنیم.
برای این موضوع سه دلیل وجود دارد:

 1. اکثر مردم برای پست های مهمان مشتاق هستند – حتی اگر صفحه “برای ما بنویسید” نداشته باشند.
 2. اگر وب‌سایت‌ها قبلاً محتوایی درباره موضوعات مرتبط منتشر کرده‌اند، می‌دانیم که آن‌ها احتمالا مناسب هستند.
 3. این دو بخش کلیدی داده (URL پست و نویسنده) را به ما می دهد تا اطلاعات تماس را آسان تر پیدا کنیم.

برای شروع، به Content Explorer می‌رویم و جستجوی «در عنوان» را مانند این اجرا می‌کنیم تا پست‌های وبلاگ درباره موضوعات مرتبط را پیدا کنیم:

به عنوان مثال، اگر سایتی داریم که مکمل های سلامتی می فروشد، می توانیم چیزی شبیه به زیر را جستجو کنیم:

 

کمپین لینک بیلدینگ 3

 

برای توضیح نحوه کار این جستجو:

 • پرانتز کلمات را با هم گروه بندی می کند.
 • عملگر OR می گوید که نتایج حاوی هر یک از کلمات داخل پرانتز (به عنوان مثال، چگونه یا چرا) را در برمیگیرد.
 • عملگر AND می گوید که حداقل با یکی از کلمات گروه اول (چگونه یا چرا) و از گروه دوم (عضله یا ورزشگاه) نتایج را برگردانید.

همه اینها را کنار هم بگذارید، و آنچه ما به طور موثر به دنبال آن هستیم، صفحاتی با کلمات “چگونه” یا “چرا” و “عضله” یا “ورزشگاه” در برچسب عنوان آنها هستند. بیشتر اینها پست های وبلاگ مربوط به عضله سازی یا رفتن به باشگاه هستند. به عنوان مثال، در اینجا فقط تعدادی از نتایج جستجوی ما آمده است:

 

کمپین لینک بیلدینگ 4

از اینجابرای کمپین لینک بیلدینگ ما باید نتایج را فقط برای صفحاتی فیلتر کنیم که عبارتند از:

 انگلیسی. Content Explorer صفحات را به بسیاری از زبان‌ها ذخیره می‌کند، اما ما فقط صفحات انگلیسی را می‌خواهیم زیرا به زبان انگلیسی توسعه می‌دهیم. افرادی که محتوا را به زبان دیگری نوشته اند ممکن است نتوانند ایمیل ارتباطی ما را بخوانند.

پخش زنده باشد. Content Explorer صفحات زنده و مرده را ذخیره می کند. برای ما منطقی نیست که با نویسندگان صفحات مرده ارتباط برقرار کنیم، زیرا آنها سوال خواهند کرد که چگونه آن صفحه را پیدا کرده‌ایم و چرا ایمیلی از ما دریافت می‌کنند.

در وب سایت های DR 20-95. رتبه‌بندی دامنه (DR) یک معیار سئوی Ahrefs است که «اقتدار پیوند» سایت را اندازه‌گیری می‌کند. احتمالاً ارزش صرف زمان و تلاش زیاد برای نوشتن پست های مهمان برای اکثر وب سایت های کم DR را ندارد. و دامنه هایی با امتیاز DR فوق العاده بالا تقریباً همیشه وب سایت هایی مانند فیس بوک، گوگل و غیره هستند. ما می خواهیم هر دوی آنها را فیلتر کنیم تا از اتلاف وقت جلوگیری کنیم.

ما همچنین باید چندین صفحه را از یک دامنه فیلتر کنیم زیرا فقط می خواهیم یک بار با هر وب سایت تماس بگیریم. برای انجام این کار، می‌توانیم از کادر انتخاب «یک صفحه در هر دامنه» استفاده کنیم. 2685 چشم انداز برای دو دقیقه کار بد نیست.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که نتایج را به CSV صادر کنید و همه چیز را به یک برگه Google وارد کنید. برای این کار از اکسل استفاده نکنید. دلیل آن در مرحله بعدی مشخص خواهد شد.

 

نکته: هنگام استفاده از جابجایی «یک صفحه در هر دامنه» می‌توانید تا 2000 نتیجه از Content Explorer صادر کنید. اگر بیش از 2000 نتیجه برای جستجوی شما وجود دارد، فیلتر DR را تنظیم کنید و نتایج را به صورت دسته‌ای صادر کنید.

به عنوان مثال، اگر هنگام فیلتر کردن صفحات در سایت های DR 20-95، 3500 نتیجه داشته باشید، می توانید در عوض صفحات سایت های DR 20-50 را فیلتر کنید، نتایج را صادر کنید، سپس این روند را برای صفحات سایت های DR 51-95 تکرار کنید. سپس تنها کاری که باید انجام دهید این است که آنها را در Google Sheets ادغام کنید.

 

مرحله 2. پیدا کردن اطلاعات تماس

قبل از اینکه بتوانیم با هر یک از این سایت‌ها ارتباط برقرار کنیم، باید برخی از اطلاعات تماس مانند نام، نام خانوادگی و آدرس ایمیل شخص مناسب را پیدا کنیم.
این معمولاً به دو دلیل یک گلوگاه بزرگ است:

 • این یک فرآیند دستی است. شما باید از سایت ها بازدید کنید، نام شخصی را که باید با آن تماس بگیرید پیدا کنید و آدرس ایمیل او را جستجو کنید.
 • پیدا کردن اطلاعات تماس برخی از سایت‌ها آسان‌تر از سایرین است. گاهی اوقات می توانید به راحتی بیش از 15 دقیقه را صرف جستجوی تنها یک آدرس ایمیل کنید.

یک راه حل پیشنهاد می کنم:

به‌جای یافتن ایمیل‌ها به صورت دستی، به Hunter – ابزار جستجوی ایمیل – اجازه می‌دهیم کار سخت را برای ما انجام دهد. ما فقط باید یک نام، نام خانوادگی و نام دامنه به آن بدهید.

به عنوان مثال، اگر نام کامل و “ahrefs.com” را در Hunter قرار دهیم، آدرس ایمیل من را پیدا می کند:

 

کمپین لینک بیلدینگ 7

اما چگونه می توانیم نام و دامنه مشتریان احتمالی خود را بدست آوریم؟

خوب، اگر به صادرات از Content Explorer نگاه کنیم، می بینیم که قبلاً نام نویسنده برای برخی از مشتریان احتمالی وجود دارد.

 

کمپین لینک بیلدینگ 8

 

نکته: من به دلایل حفظ حریم خصوصی همه نام های موجود در صادرات را با نام های جعلی جایگزین کردم. اگر این موارد را به همراه «URL محتوا» به هانتر بدهیم، دامنه را خارج می‌کند و سعی می‌کند آدرس ایمیل آن شخص را پیدا کند. اگر آن را پیدا کرد، می دانیم که آنها به نوعی با سایت مرتبط هستند. اگر اینطور نیست، فقط می توانیم فرض کنیم که آنها یک وبلاگ نویس مهمان هستند و فعلاً آنها را نادیده بگیریم.

بنابراین این روند به این شکل است: ابتدا صفحات بدون نام نویسنده را فیلتر می کنیم.

دوم، ما از شر تمام ستون ها به جز عنوان محتوا، URL محتوا و نویسنده خلاص خواهیم شد.

 

کمپین لینک بیلدینگ 10

سوم، دو ستون دیگر (D و E) اضافه می کنیم:

 

کمپین لینک بیلدینگ 11

در سلول D1 این فرمول را وارد می کنیم:

=IFERROR(ARRAYFORMULA(IF(C1:C=”Author”,”First name”,IFERROR(IF(search(” “,C1:C),LEFT(C1:C,FIND(” “,C1:C)-1),C1:C),C1:C))),””)

در سلول E1 این فرمول را وارد می کنیم:

=IFERROR(ARRAYFORMULA(IF(C1:C=”Author”,”Last name”,IF(LEN(D1:D) < 1,””,IFERROR(IF(search(” “,C1:C),TRIM(RIGHT(SUBSTITUTE(C1:C,” “,REPT(” “,100)),100)),””),”unknown”)))),””)

این باعث تقسیم نام و نام خانوادگی می شود.

 

کمپین لینک بیلدینگ 12

 

این مهم است زیرا ما از ابزار وب Hunter برای یافتن آدرس های ایمیل استفاده نمی کنیم. ما از افزونه Google Sheets آنها برای بررسی انبوه آنها استفاده خواهیم کرد.
اگر دنبال می کنید، باید ثبت نام کنید و یک کلید API برای این کار دریافت کنید، که به شما 50 جستجوی رایگان در ماه می دهد. پس از آماده شدن برای رفتن، آن را در Sheets بارگیری کنید و از گزینه ایمیل یاب استفاده کنید.

بهش بگویید نام، نام خانوادگی و URL را کجا پیدا کند. نام شرکت را خالی بگذارید.

 

کمپین لینک بیلدینگ 13

یافتن آدرس‌های ایمیل را برای کمپین لینک بیلدینگ بزنید و کار جادویی خود را شروع می‌کند.
توجه داشته باشید که این آدرس ایمیل برای همه پیدا نمی‌شود. نام باید از طرف شخصی مرتبط با وب سایت باشد (به این معنی که آنها یک ایمیل شخصی @domain دارند) و باید در پایگاه داده Hunter باشد. مرحله آخر این است که ایمیل هایی را که هانتر پیدا می کند با استفاده از ابزاری مانند Neverbounce تأیید کنید. برای انجام این کار، به ابزار انبوه Neverbounces می‌رویم، فهرست را آپلود می‌کنیم، سپس فهرست را پاک می‌کنیم.

نکته: با ثبت نام در Neverbounce، 1000 اعتبار رایگان دریافت خواهید کرد. اگر بعد از آن به موارد بیشتری نیاز دارید، بسیار ارزان است – بین 3 تا 8 دلار به ازای هر 1000 ایمیل.

در نهایت، ایمیل‌های معتبر را صادر می‌کنیم و از فرمول VLOOKUP برای آوردن آن‌ها به صفحه خود استفاده می‌کنیم.اکنون ما تعداد زیادی مشتری داریم که تقریباً آماده ارائه هستند.

 

کمپین لینک بیلدینگ 16

 

بیایید آنها را به CSV صادر کنیم، و ما برای بخش پایانی فرآیند آماده هستیم.

برای مطالعه مقالات بیشتر از سایت ایراکد در زمینه شبکه های اجتماعی می توانید روی لینک زیر کلیک کنید.

بهینه سازی تصاویر سایت

 

مرحله 3. ارسال ایمیل برای کمپین لینک بیلدینگ

خبر خوب: بیشتر کار سخت انجام شده است. تنها چیزی که باقی می ماند این است که مشتریان بالقوه را در ابزاری مانند Mailshake، Buzzstream یا Pitchbox آپلود کنید.

بعد این فقط یک مورد برای نوشتن یک الگوی فراگیر با استفاده از فیلدهای ادغام است.

 

کمپین لینک بیلدینگ 17

نکته: لطفاً یک ایمیل ارتباطی بهتر از مثال بالا بنویسید. من آن را عمداً برای اهداف نمایشی ساده نگه داشتم.

اکنون، در این مرحله، می‌توانید بدون شخصی‌سازی ایمیل‌ها را به سمت چپ، راست و مرکز پخش کنید – اما ما واقعاً این کار را توصیه نمی‌کنیم. شخصی سازی ایمیل های خود تقریباً تنها عامل تمایز بین رویکرد هرزنامه و غیر هرزنامه در اینجا است. فقط به این دلیل که ما چیزها را خودکار می کنیم به این معنی نیست که قوانین دسترسی خوب دیگر اعمال نمی شود.

روشی که من می بینم این است: ما چیزهای خسته کننده را خودکار می کنیم تا بتوانیم زمان بیشتری را برای چیزهای مهم صرف کنیم، مانند شخصی سازی ایمیل ها و بررسی مجدد اینکه مشتریان بالقوه ما سالم هستند. آیا این کارها را کند می کند؟ البته، اما حتی اگر شخصی سازی هر ایمیل پنج دقیقه طول بکشد، باز هم 12 ایمیل در ساعت است. اگر نرخ تبدیل پایین 8% را فرض کنیم، باز هم یک لینک در هر ساعت کار است. اما، اگر هنوز برای یک پیوند کار زیادی به نظر می رسد، بخش بعدی ممکن است برای شما جالب باشد.

 

چگونه می توان این فرآیند را سیستماتیک، خودکار و مقیاس کرد؟

پیدا کردن شخصی که برای شما ایمیل های کمکی ارسال کند به اندازه کافی ساده است: فقط یک لیست شغلی را در یک وب سایت فریلنسری مانند Upwork ارسال کنید.
اما چرا در آنجا توقف کنید؟ کاملاً امکان پذیر است که:

 • تقریباً هر بخش از فرآیند را سیستماتیک و تفویض اختیار کنید.
 • کارها را خودکار کنید تا قطعات متحرک را کاهش دهید.
 • مقیاس بندی کنید و به افراد بالقوه بیشتری دسترسی پیدا کنید.

در اینجا نحوه انجام هر یک از این کارها آمده است:


سیستماتیک کردن

آنچه در بالا داریم فرآیندی برای ایجاد لینک است، اما فرآیندها مانند سیستم ها نیستند. یک فرآیند مجموعه ای از مراحل برای دستیابی به یک هدف نهایی است، در حالی که یک سیستم این مراحل را به هم می پیوندد. اساساً، با سیستم ها، هنگامی که چرخ ها را به حرکت در می آورید، همه چیز به خودی خود رسیدگی می کند. در اینجا یک راه ساده برای تبدیل فرآیند بالا به یک سیستم وجود دارد:

ابتدا یک برد Trello با لیست هایی برای هر قسمت از فرآیند تنظیم کنید.

 

کمپین لینک بیلدینگ 18

دوم، برای هر مرحله مستندات ایجاد کنید. من Google Docs را برای این کار بهترین می‌دانم زیرا می‌توانید به راحتی آن‌ها را با سایر اعضای تیم خود به اشتراک بگذارید. بنابراین برای فرآیند بالا، سه سند ایجاد می‌کنید: یکی برای جستجو، دیگری برای یافتن اطلاعات تماس و دیگری برای ارسال ایمیل.

 

کمپین لیتک بیلدینگ 19

 

سوم، یک لیست جدید در صفحه Trello ایجاد کنید و پیوندهایی را به اسناد در آنجا اضافه کنید.
اکنون، هر زمان که یک کمپین لینک بیلدینگ راه اندازی می کنید، فقط باید یک کارت جدید ایجاد کنید، فردی که مسئول انجام اولین کار است را تگ کنید و به مستندات اشاره کنید.
با این حال، ممکن است از خود بپرسید که وقتی فرد این کار را انجام می دهد چه اتفاقی می افتد؟ آیا مجبور نیستید مراقب چیزها باشید و مراحل را به فرد بعدی اختصاص دهید؟جواب منفی است. فقط تخصیص مرحله بعدی را بخشی از مستندات خود کنید.

 

کمپین لینک بیلدینگ 20

 

اتوماسیون

داشتن سیستمی که در آن همه چرخ‌دنده‌ها به چرخش ادامه می‌دهند، فوق‌العاده است، اما آیا بهتر نیست اگر بتوانید تعداد چرخ‌دنده‌هایی را که نیاز به چرخش دارند کاهش دهید؟ اینجاست که اتوماسیون وارد عمل می شود.این ویدیو را تماشا کنید تا یاد بگیرید که چگونه بخش اعظم فرآیند بالا را با Zapier خودکار کنید:

 

مقیاس بندی

با خواندن این راهنما، ممکن است متوجه شده باشید که اگرچه این فرآیند سریع، سیستماتیک است و حتی می‌تواند نیمه خودکار باشد، چشم‌اندازهای زیادی روی میز باقی می‌گذارد.

از این گذشته، Content Explorer فقط نام برخی از صفحات را پیدا می کند، Hunter فقط آدرس های ایمیل را برای برخی مشتریان احتمالی پیدا می کند و Neverbounce فقط برخی از ایمیل ها را تأیید می کند.اگر با 1000 مشتری احتمالی شروع کنید، ممکن است در پایان این فرآیند فقط 100 نفر آماده داشته باشید.

از آنجایی که برای کمپین لینک بیلدینگ فقط تعداد محدودی از مشتریان وجود دارد، منطقی نیست که 90 درصد آنها را روی میز بگذاریم. اما نکته اینجاست: من به شما نمی گویم.هدف از این فرآیند این است که یک کمپین لینک بیلدینگ را در سریع ترین زمان ممکن آغاز کنید – نه اینکه آن را تا حد کمال اجرا کنید. انجام کارها از این طریق به شما امکان می دهد به سرعت متوجه شوید که آیا یک کمپین دارای استقامت است یا خیر. اگر استقامت ندارد، دوباره شروع کنید.

اگر استقامت دارد، وقت آن است که مقیاس بندیش را انجام دهید.

شما قبلاً یک سیستم در محل خود دارید، بنابراین مقیاس‌بندی موارد به آسانی ایجاد یک سند اضافی برای یافتن نام‌ها و آدرس‌های ایمیل به صورت دستی است.

با این حال، این تنها راه برای مقیاس نیست. شما همچنین می توانید:

 1. کمپین های بیشتری را اجرا کنید.
 2. این اصول را در تاکتیک های لینک سازی بیشتر به کار ببرید

بیایید در مورد گزینه دوم بیشتر صحبت کنیم.

 

استفاده از این فرآیند برای سایر تاکتیک های لینک سازی

همه آنچه در بالا در مورد آن صحبت کردیم می تواند تقریباً برای هر تاکتیک لینک سازی اعمال شود – تا زمانی که فرآیند جستجوی شما نام و نام خانوادگی را به شما بدهد.
اما نکته اینجاست: اکثر فرآیندهای جستجو این امکان را به شما نمی دهند.

به عنوان مثال، فرض کنید یک فرصت لینک سازی شکسته را در Site Explorer پیدا کرده اید.

 

کمپین لینک بیلدینگ 21

کمپین لینک بیلدینگ 12

 

اگر گزارش بک لینک ها را برای این فرصت صادر کنید، نام نویسنده را نخواهید دید. این مسئله بزرگی نیست تا زمانی که لیست مشتریان بالقوه شما لیستی از صفحات وب (نه وب سایت ها) باشد، فقط باید یک مرحله دیگر به این فرآیند اضافه کنید: از URL Profiler برای کشیدن نام استفاده کنید.

چگونه؟ فقط مشتریان احتمالی را در URL Profiler قرار دهید و کادر “خوانایی” را علامت بزنید.

 

کمپین لیتک سازی 23

 

این کار نام نویسنده را در صورت امکان از صفحات خارج می کند.

نکته : URL Profiler رایگان نیست، اما یک آزمایش 14 روزه رایگان وجود دارد.

آیا به اندازه Content Explorer پیدا می کند؟ در تجربه من، نه کاملاً – اما خیلی بدتر هم نیست.

این را با داده های موجود خود با استفاده از VLOOKUPS در Google Sheets ادغام کنید.


از Google برای یافتن چشم اندازهای کمپین لینک بیلدینگ استفاده می کنید؟

همچنین می توانید معیارهای SEO Ahrefs مانند DR، UR و ترافیک ارگانیک را با URL Profiler انجام دهید. فقط کادرهای مناسب را برای نقاط داده ای که می خواهید بکشید علامت بزنید.

 

کمپین لینک بیلدینک و مقیاس پذیری آن

 

از آنجا، ما تقریباً همان فرآیند قبلی را طی می‌کنیم: ایمیل‌ها را پیدا کنیم، آنها را تأیید کنیم، ارتباط برقرار کنیم.

5 روش موثر برای به دست آوردن یک بک لینک طبیعی: 

 1. محتوای شگفت انگیز منحصر به فردی ایجاد کنید که هیچ کس دیگری ندارد.
 2. تصاویر اصلی را که خودتان گرفته اید اضافه کنید.
 3. نمودارها و اینفوگرافیک هایی را ایجاد کنید که افراد بتوانند دانلود کرده و به اشتراک بگذارند یا به وب سایت خود اضافه کنند.
 4. یک مسابقه یا ماشین حساب اضافه کنید. کارل یک ماشین حساب مخزن ماهی در یک وب سایت حیوان خانگی دارد که حجم آب یک مخزن ماهی را محاسبه می کند. این یک راه عالی برای به اشتراک گذاری و پیوند است.
 5. محتوای ویدیویی خود را بسازید که افراد بتوانند در وب سایت خود جاسازی کنند.

راه های بسیار بیشتری وجود دارد، اما این پنج مورد تمام چیزی است که برای موفقیت در ساخت لینک خود نیاز دارید.

نتیجه نهایی

شروع یک کمپین لینک بیلدینگ نیازی به روزها یا حتی ساعت ها نیست.

با استفاده از فرآیندی که در این راهنما بیان شده است، باید حداقل در عرض 30 دقیقه یا بیشتر چند پست مهمان ارسال کنید – حتی اگر تجربه لینک سازی زیادی ندارید.

 

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

[printfriendly current='yes']

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره رایگان

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form