استفاده از پادکست برای لینک سازی

چکیده

آنچه در این مقاله می خوانید:

استفاده از پادکست برای لینک سازی: تخمین زده می شود که بیش از 2 میلیون پادکست وجود دارد. این بدان معناست که مهم نیست در چه صنعتی هستید، تقریباً به طور قطع ده ها پادکست مرتبط وجود دارد که می توانید در آنها مهمان باشید.

بسیاری از این پادکست ها فرصت های لینک سازی عالی را نیز نشان می دهند. می توانید برای برخورداری از مزایای شرکت سئو با ما در تماس باشید.

در این راهنما، یاد خواهید گرفت که چگونه از پادکست ها برای ایجاد پیوندهای بیشتر به وب سایت خود استفاده کنید:

 • لینک بیلدینگ پادکست چیست؟
 • مزایای ایجاد لینک پادکست
 • نحوه ساخت لینک پادکست
 • آیا می توانید با میزبانی پادکست خود پیوند ایجاد کنید

 

نحوه استفاده از پادکست برای لینک سازی 1

 

لینک بیلدینگ پادکست چیست؟

ایجاد پیوند پادکست جایی است که شما خود را به عنوان مهمان در پادکست های صنعتی مطرح می کنید و پیوندی را از یک صفحه قسمت دریافت می کنید. تا زمانی که پادکست ها را برای ارائه عاقلانه انتخاب می کنید، تقریباً یک پیوند از آنها تضمین شده است.

 

مزایای ساخت لینک پادکست چیست؟

ایجاد لینک پادکست سه مزیت اصلی دارد:

 • هر قسمت فقط حدود 60 دقیقه طول می کشد.
 • این یک راه عالی برای ایجاد پیوندهای صفحه اصلی و ایجاد اعتبار سایت است.
 • شما می توانید برند و محتوای خود را برای مخاطبان جدید تبلیغ کنید. 

 

نحوه ساخت لینک پادکست

ایجاد پیوند پادکست بسیار ساده است و شامل چهار مرحله است:

 • پادکست های صنعتی را پیدا کنید
 • پادکست ها را ارزشیابی کنید
 • به آنها پیشنهاد بدهید
 • قسمت خود را ضبط کنید

 

نحوه استفاده از پادکست برای لینک سازی 2

 

بیایید قدم به قدم این موارد را مرور کنیم.


1. پادکست های صنعتی را پیدا کنید

اولین نقطه تماس شما ایجاد یک لیست بزرگ از پادکست های احتمالی است. چند راه برای انجام این کار وجود دارد. من توصیه می‌کنم یک صفحه‌گسترده خالی ایجاد کنید، همه این تاکتیک‌ها را اجرا کنید و در حین حرکت پادکست‌ها را به صفحه اضافه کنید.

در گوگل جستجو کنید

وقتی نوبت به یافتن پادکست در جایگاه شما می رسد، گوگل بهترین دوست شماست. فقط بهترین پادکست های صنعتی را جستجو کنید، و لیست های زیادی را مشاهده خواهید کرد. همچنین ممکن است چرخ فلک پادکست را در نتایج جستجو ببینید.
اگر پادکستی می بینید که امیدوارکننده به نظر می رسد، آن را به برگه خود اضافه کنید. نام پادکست و وب سایت آن را یادداشت کنید


جستجو در پادکست های اپل

برنامه Apple Podcasts را باز کنید و موضوع خود را جستجو کنید. برای دیدن همه پادکست های مرتبط با موضوع خود، روی “see all” در نمایش ها ضربه بزنید.

پادکست های امیدوارکننده را در برگه خود یادداشت کنید.


پادکسترهای پرکار را مهندسی معکوس بکنید

اگر یک مهمان پادکست پرکار را در صنعت خود می شناسید، صفحه اصلی وب سایت آنها را به اکسپلورر سایت Ahrefs متصل کنید. سپس حالت «URL دقیق» را از منوی بازشو انتخاب کنید، به گزارش Backlinks بروید و نتایج را با «اپیزود» در عنوان صفحه ارجاع فیلتر کنید.
نتایج را بررسی کنید و پادکست های مرتبط را به صفحه گسترده خود اضافه کنید.

 2. پادکست ها را ارزشیابی کنید

همه پادکست های موجود در لیست شما ارزش ارائه را ندارند و برخی از آنها بیشتر از بقیه در اولویت خواهند بود. به همین دلیل است که بررسی بسیار مهم است، زیرا نمی‌خواهید وقت خود را برای اجرای نمایش‌های اشتباه تلف کنید.در اینجا یک فرآیند ساده برای بررسی وجود دارد:

بهتر است با داده های پیوند شروع کنید، زیرا می توانید این فرآیند را با استفاده از ابزار تجزیه و تحلیل دسته ای Ahrefs خودکار کنید. فقط وب‌سایت‌های فهرست خود را جای‌گذاری کنید، داده‌ها را صادر کنید، سپس داده‌های رتبه‌بندی دامنه (DR) را کپی و جای‌گذاری کنید و آن را با لیست موجود خود ادغام کنید:
DR قدرت نسبی نمایه بک لینک یک وب سایت را در مقایسه با سایر سایت های پایگاه داده ما نشان می دهد. به این ترتیب، پیوندهای صفحات در وب‌سایت‌های با DR بالا تمایل بیشتری به «اقتدار» دارند.

نیازی به حذف پادکست‌هایی با وب‌سایت‌های با DR پایین از فهرست شما نیست، اما معمولاً بهتر است آن‌هایی را که وب‌سایت‌هایی با DR بالا دارند در اولویت قرار دهید، اگر پیوندها در اولویت شما هستند. برای انجام این کار، لیست خود را بر اساس DR از بالاترین به کمترین مرتب کنید.

اکنون به سادگی می توانید در لیست کار کنید تا بررسی کنید که آیا پادکست:

1. پیوند به مهمانان

2. همچنان در حال اجراست. 

 

برای مطالعه مقالات بیشتر از سایت ایراکد در زمینه شبکه های اجتماعی می توانید روی لینک زیر کلیک کنید.

کسب رتبه بالاتر در گوگل مپ

 

نحوه استفاده از پادکست برای لینک سازی 3

 

نکته: به یاد داشته باشید که پیوندها تنها مزیت مهمان بودن در پادکست نیستند. اگر به یکی از آنها برخورد کردید که به مهمانان پیوند نمی خورد، اما مخاطبان زیادی دارد، ممکن است ارزش معرفی آن را داشته باشد – صرفاً برای قرار گرفتن در معرض.


3. به پادکست ها پیشنهاد کنید

پیشنهاد به یک پادکست کاملاً ساده است. شما یا روند درخواست آن را دنبال کنید یا از طریق ایمیل تماس بگیرید و خود را به عنوان مهمان معرفی کنید.

در صورت داشتن برنامه، همیشه روند درخواست را دنبال کنید، زیرا هرکسی که این برنامه را می‌خواند، احتمالاً از طرح‌های کسانی که نمی‌توانند دستورالعمل‌های ساده را دنبال کنند، چشم ‌پوشی می‌کند. به عنوان مثال، پادکست TechSEO دارای یک فرم ارسال مهمان است:

  ارتباط با دن (مجری مشترک پادکست) از طریق ایمیل در اینجا چندان منطقی نخواهد بود، زیرا او به وضوح نمی‌خواهد به این ترتیب آهنگ‌ها را دریافت کند – و بعید است که مهمانی بخواهد که نتواند دستورالعمل‌های اولیه را دنبال کند.اگر پادکست فرآیند درخواستی نداشته باشد، باید ایمیل میزبان را پیدا کنید و از این طریق با آنها تماس بگیرید (در اینجا شش راه برای پیدا کردن آدرس ایمیل وجود دارد).در مورد خود زمین، توصیه همه در اینجا کمی متفاوت خواهد بود. اما به طور کلی، شما می خواهید سه W را پوشش دهید:

چه کسی هستید؟

توضیح دهید که چه کسی هستید، برای چه کسی کار می کنید و غیره

چرا؟

توضیح دهید که چرا می‌توانید مهمان پادکست خوبی باشید. خودت را بفروش

چی؟

توضیح دهید که می خواهید در مورد چه چیزی صحبت کنید.  این باید چیزی باشد که احتمالاً برای مخاطبان نمایش جذاب باشد، قبلاً پوشش داده نشده باشد و با تخصص شما همسو باشد.

در صورت امکان، چیزی را که قبلاً در مورد آن نوشته یا صحبت کرده اید مطرح کنید. سپس می توانید از آن به عنوان یادداشت های خود برای قسمت پادکست استفاده کنید.به عنوان مثال، اگر من به پادکست TechSEO دسترسی داشته باشم، منطقی است که یک قسمت درباره محتوای تکراری ارائه دهم. این به این دلیل است که موضوع به وضوح برای مخاطبان برنامه جذاب است و چیزی است که قبلاً در مورد آن نوشته‌ام  و در حالی که به تاریخچه قسمت های آن نگاه می کردم، متوجه شدم که نمایش ظاهرا هنوز این موضوع را پوشش نداده است:

نکته: پیشنهادها را به صورت دسته‌ای ارسال کنید، زیرا اکثر میزبان‌ها پاسخ نمی‌دهند. اگر بتوانید هر هفته 5 تا 10 مورد ارسال کنید، باید بتوانید یک جریان کاملاً ثابت از ظاهر پادکست ایجاد کنید.

 

 1. پادکست خود را ضبط کنید

ضبط پادکست بخش آسانی است زیرا میزبان معمولاً بیشتر کارهای سنگین را انجام می دهد. فقط باید به موقع حاضر شوید و به سوالات آنها پاسخ دهید.در اینجا چند نکته وجود دارد تا مطمئن شوید همه چیز به خوبی پیش می رود:

 • روی یک میکروفون مناسب سرمایه گذاری کنید
 • مطمئن شوید که اتصال اینترنت پایداری دارید
 • مکانی آرام (نه کافی شاپ) پیدا کنید

معمولاً چند هفته قبل از پخش زنده قسمت شما می‌گذرد. میزبان احتمالاً زمانی که این کار را انجام دهد به شما اطلاع خواهد داد.

 

نحوه استفاده از پادکست برای لینک سازی 4

آیا می توانید با میزبانی پادکست خود لینک ایجاد کنید؟

آره. پادکست ها اغلب لینک هایی را از شنوندگانی جذب می کنند که در محتوای خود به مهمانان ارجاع می دهند. این باعث می‌شود میزبانی پادکست راه دیگری برای جذب بک لینک‌ها باشد.

به عنوان مثال، اگر Authority Hackers را به Site Explorer متصل کنیم، به گزارش Best by Links برویم، و صفحاتی را با “#” در عناوین فیلتر کنیم، می بینیم که تعداد کمی از قسمت های پادکست آن بک لینک جذب می کنند. نکته: ما از “#” به عنوان یک ردپای استفاده می کنیم زیرا Authority Hacker از قالب #000 برای شماره قسمت در عنوان صفحه استفاده می کند.با این حال، میزبانی یک پادکست کار زیادی است، بنابراین کاری نیست که ما آن را صرفاً برای اهداف لینک سازی انجام دهیم. پیوندها بیشتر یک مزیت اضافی هستند.

 
 افکار نهایی

پادکست ها راهی عالی برای به دست آوردن لینک ها و نمایش بیشتر برای برند شما هستند. همچنین می‌توانید محتوای مرتبط دیگری را در طول پادکست ذکر کنید تا آن را در معرض دید مخاطبان بیشتری قرار دهید، و این ممکن است منجر به بک لینک‌های بیشتر شود.

 

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

[printfriendly current='yes']

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره رایگان

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form