لوگوی ایراکد

آکادمی ایراکد

آموزش برنامه نویسی به روش نوین

رپورتاژ آگهی و نکات مهم آن

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

فهرست محتوا

رپورتاژ آگهی

هر نوع محتوایی که ما برای وب سایتی ارسال می کنیم و به درخواست خودمان منتشر می شود که شاید کمی جنبه تبلیغاتی داشته باشد و درون آن لینک سایت خودمان را قرار می دهیم تا کاربران از این طریق با سایت ما آشنا شوند به نوعی رپورتاژ آگهی محسوب می شود.

رپورتاژ آگهی معمولا دو جنبه مهم دارد:

  1. PR
  2. SEO

چطور رپورتاژ آگهی کاربردی بنویسیم؟

رپورتاژ آگهی هیچ وقت از سایت حذف نمی شود برای همین بهتر است که محتوایی که می نویسیم کمی هم جنبه آموزشی داشته باشد که به صورت غیر مستقیم بتواند محصول یا محتوای ما را معرفی کند. بسیاری از رپورتاژ آگهی هایی که شما در وب سایت ها می بینید از ابتدا شروع به معرفی خدمت، سرویس یا محصول خود کرده اند و دو سه تا لینک هم از وب سایت خود قرار داده اند و جز این ارزش دیگری ندارند. اگر قرار است رپورتاژ آگهی ما شامل 5-6 پاراگراف باشد، پیشنهاد می کنیم که حداقل 50 یا 60 درصد رپورتاژ را به محتوایی که در حوزه کاری شما مطرح است اختصاص دهید. به این ترتیب به خواننده رپورتاژ کمک می کند که اطلاعاتی درباره وب سایت شما بدست بیاورد.

این نکته باید رعایت شود که ترجیحا در پاراگراف اول یک محتوای آموزشی یا یک خبر ارائه شود و اصلا راجع به برند صحبت نشودو اصلا نگران نباشید که اگر درباره برند صحبت نمی کنید کاربر تا انتها مطلب شما را نخواند بلکه بالعکس اگر محتوای رپورتاژ شما جذاب باشد باعث می شود کاربر تا انتهای آن را مطالعه کند و بعد با محصول شما آشنا شود. نکته مهم دیگری که وجود دارد بهتر است از روش بیان داستان استفاده کنید. یعنی ابتدا داستان یا موضوعی را روایت کنید و بعد از آن محصول خود را معرفی کنید.

کاربردهای رپورتاژ آگهی

عنوان مناسب

همانطور که می دانید وقتی شما در وب سایت های خبری رپورتاژ آگهی خود را قرار می دهید بعد گذشت مدتی مطلب شما در اسلاید شو یا در مطالب هفته یا جاهایی که کاربران خیلی به آن دسترسی دارند قرار می گیرد. به همین دلیل خیلی مهم است که عنوانی انتخاب کنید که اولا هیچ صحبتی از برند در آن نشده باشد، ثانیا عنوانی باشد که کاربر به آن جذب شود و آن را بخواند. سعی کنید عنوان های دروغین استفاده نکنید و خیلی هم تبلیغ گونه صحبت نکنید و سعی کنید موضوعی باشد که واقعا قرار است به آن اشاره کنید.

استفاده از تصاویر

استفاده از تصاویر خوب برای رپورتاژ آگهی از اهمیت زیادی برخوردار است چون به وسیله آن رپورتاژ آگهی شما در سایت های دیگر دیده می شود و کمک می کند که کاربران از خواندن مطلب خسته نشوند، دوما می توانند سرویس شما را به وسیله آن تصویر بهتر بشناسند. مثلا داشتن یک اینفوگرافیک به این دلیل که در ذهن کاربر بهتر می ماند و کاربر به راحتی می تواند آن را برای دیگران ارسال کند از اهمیت زیادی در رپورتاژ آگهی برخوردار است.

استفاده از تصاویر در رپورتاژ آگهی

زیرعنوان ها 

در مطالب رپورتاژ آگهی بهتر است از هدینگ استفاده کنید و زیرعنوان ها را به درستی استفاده کنید. این عنوان ها و زیر عنوان ها از این نظر اهمیت دارند که اگر کاربر زمان کافی برای مطالعه متن شما نداشته باشد می تواند با مطالعه عنوان های مطلب متوجه موضوع مورد نظر شما شود.

لینک در رپورتاژ آگهی

لینک دهی در سئوی وب سایت اهمیت زیادی دارد. اگر قرار است 3 تا لینک در رپورتاژ آگهی قرار دهید خیلی بهتر است ک یکی از آنها را به وب سایتی بدهیم که در حوزه ما نیست و درباره آن موضوع صحبت کرده اند مانند ویکی پدیا. این موضوع باعث می شود گوگل به ما شک نکند و اعتباری که کسب می کنیم از رپورتاژ آگهی، اعتبار بهتری باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات ایراکد

تماس با ما
  • برای صحبت با کارشناسان ما میتوانید با شماره 88881772-021 تماس بگیرید