لوگو

10 راهکار افزایش فروش فروشگاه اینترنتی

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 4 / 5. Vote count: 1

No votes so far! Be the first to rate this post.

فهرست محتوا

فروش اینترنتی با 10 استراتژی

فروش فروشگاه اینترنتی شما،  مانند سایر مراحل راه اندازی فروشگاه شما نیاز به برنامه ریزی دقیق و انتخاب استراتژی مناسب دارد. اگر تجربه فروش در دنیای خارج از اینترنت را دارید، با بازاریابی  آشنا هستید.اما بازاریابی در فضای مجازی کاملا متفاوت است.

با کمک طراحی فروشگاه آنلاین خود می توانید نسبت به قبل با مشتریان بیشتری در ارتباط باشید و در تجربه خرید آنها کنترل بیشتری داشته باشید. اما این کار به این معنی نیست که اگر فروشگاه خود را بسازید، سریع به فروش می‌رسید.

ما به بررسی بهترین راه های افزایش فروش فروشگاه آنلاین شما می پردازیم. ما نه تنها نحوه افزایش ترافیک سایت فروشگاهی شما، بلکه نحوه ترکیب بازاریابی بین فروشگاه آنلاین و فیزیکی را بررسی خواهیم کرد تا با انتخاب بهترین استراتژی بتوانید به فروش دلخواه خود دست یابید.

فروش فروشگاه انلاین

افزایش فروش سایت فروشگاهی شما

مخاطبین شما در زمینه‌ی بازاریابی به سه دسته تقسیم می‌شوند:

 1. افرادی که قبلاً از شما خرید کرده اند یا با فروشگاه شما آشنایی دارند.
 2. افرادی که به دنبال خرید محصولی هستند که شما ارائه می دهید.
 3. مشتریان بالقوه

در حالی که این سه مورد بسیار بدیهی است اما شناخت آنها می تواند به شما کمک کند تا در مورد استراتژی‌های مختلف بازاریابی خود از جمله چگونگی افزایش فروش فروشگاه اینترنتی، چگونگی صرف وقت و هزینه‌ی خود تصمیم گیری کنید.

برای دسته اول که با شما آشنا هستند، باید مستقیماً با آنها ارتباط برقرار کنید چه از طریق ایمیل چه بازاریابی محتوا و یا از طریق شبکه‌های اجتماعی. شما می توانید مستقیم و بصورت رایگان با این مخاطبین ارتباط برقرار کنید.

برای دسته دوم، باید راهی پیدا کنید که آنها بتوانند محصولی را که شما ارائه می دهید بیابند. این روش می تواند شامل بهینه سازی موتور جستجو (SEO)، تولید محتوا (مانند وبلاگ نویسی) و تبلیغات گوگل باشد.

و برای دسته سوم باید در مورد برند خود آگاهی ایجاد کنید. آیا شما راه حلی برای مشکلی ارائه می‌دهید؟ چه مزیت رقابتی نسبت به رقبا دارید؟ این پاسخ ها در انتخاب استراتژی بازاریابی شما  تأثیر خواهد داشت.

پس از راه اندازی فروشگاه، می توانید تبلیغات گسترده‌ی سایت فروشگاهی را آغاز کنید. در ادامه به چگونگی معرفی فروشگاه شما به مشتریان بیشتر می‌پردازیم تا بتوانید بودجه تبلیغاتی خود را هوشمندانه خرج کنید و میزان فروش فروشگاه آنلاین خود را بالا ببرید.

10 استراتژی بازاریابی بالابردن فروش فروشگاه اینترنتی شما

استراتژی افزایش فروش

 1. ایمیل مارکتینگ

حتی برای یک فروشگاه فیزیکی، داشتن یک استراتژی بازاریابی از طریق ایمیل مهم است. تا جایی که می توانید آدرس ایمیل مشتریان، مشتریان احتمالی و یا افرادی که به کسب وکار شما علاقمند هستند و غیره را جمع کنید و اخبار مختلف فروشگاه خود از جمله جشنواره‌های خرید، تخفیف ها و غیراه را با آنها به اشتراک بگذارید.

بازاریابی از طریق ایمیل همچنان یکی از اثرگذارترین ابزارهای بازاریابی در تجارت الکترونیک است، بنابراین تا جایی که می‌توانید  آدرس های ایمیل مشتریان خود را جمع آوری کنید. برخی از برند ها از باکسهای پاپ آپ استفاده می کنند تا از مشتریان درخواست کنند در ازای یک تبلیغ کوچک، مانند 15٪ تخفیف در خرید اول یا ارسال رایگان، آدرس ایمیل خود را وارد کنند.

همچنین باید به طور مداوم با مشتریان خود از طریق ایمیل ارتباط برقرار کنید. یک ایمیل پیش فرض ایجاد کنید که شامل تبلیغات، محصولات جدید و سایر اخبار باشد که می تواند مشتریان را به بازدید از سایت شما ترغیب کند و به افزایش فروش فروشگاه آنلاین شما منجر شود.

 1. تثبیت حضور شما در شبکه های اجتماعی و افزایش فروش

در  هر کسب‌وکار اینترنتی، باید از هر فرصتی برای تثبیت تعامل خود با مشتریان خود در شبکه های اجتماعی استفاده کنید. یکی از ساده ترین و موثرترین راه ها این است که به کانال های اجتماعی خود اهمیت بیشتری دهید و با تولید محتوای بصری جذاب سعی کنید فروش خود را افزایش دهید.

روش های دیگر بازاریابی شبکه های اجتماعی عبارتند از: تبلیغات در پیجهای معتبر،تبلیغات توسط اینفلوئنسرها و استفاده از هشتگهای مناسب

اگر قبلاً در کانال های اجتماعی با مخاطبان ارتباط خوبی داشته اید سعی کنید که این  ارتباط را بیشتر و عمیق تر کنید. پست های خود را افزایش دهید و وقت بیشتری را صرف ایجاد محتوای غنی و فیلم های کوتاه و جذاب کنید. افزایش تعامل با دنبال کنندگان خود، شانس آگاهی از برند شما را افزایش می دهد.

لازم نیست در همه شبکه‌های اجتماعی حضور داشته باشید. تنها کافیست شبکه ای که مشتریان شما در آن بیشترین حضور را دارند شناسایی کنید و بستری مناسب برای افزایش فروش فروشگاه اینترنتی خود فراهم کنید.

 1. سئو راهی همیشگی و پایدار برای افزایش فروش فروشگاه اینترنتی

بهینه سازی موتورهای جست‌وجو موارد زیادی را در بر می گیرد و بسیار حائز اهمیت است. اگر تازه شروع به کار کرده اید در اینجا چند نکته وجود دارد که باید آنها را رعایت کنید:

 • خود را در ذهن کاربر ماندگار کنید. نیازهای مشتریان هدف خود را شناسایی کنید و بر آورده کردن آنها را اولویت خود قرار دهید.
 • تولید محتوا را جدی بگیرید. محتوایی را منتشر کنید تا علاوه بر معرفی برند شما و تبلیغات محصولات و خدماتتان باعث جذب مشتری شود.
 • متا تگ ها نیز مهم هستند. برچسب های عنوان، به موتورهای جستجو کمک می کنند تا موضوع و ماهیت هر صفحه از فروشگاه شما را درک کنند. هر صفحه از وب سایت شما باید برچسب عنوان منحصر به فرد خود را داشته باشد. توضیحات متا خلاصه ای کوتاه از هر صفحه است. وقتی سایت شما در صفحه نتایج موتورهای جستجو نشان داده می شود، کاربران در اولین نگاه برچسب عنوان و توضیحات متای شما را می بینند پس باید بگونه ای باشند که مخاطب را به سمت سایت شما بکشند.
 1. افزایش فروش  فروشگاه اینترنتی با تولید محتوای غنی

تولید محتوای جامع و غنی برای افرادی که قصد خرید محصولات شما را دارند بهترین راه برای افزایش ترافیک سایت شما و به دنبال آن افزایش فروش محصولات شما می باشد.

 1. Google Ads

استفاده از Google Ads یکی از بهترین راههای بازاریابی سایت فروشگاهی شماست.

increase your sale with google ads

بازاریابی از طریق موتورهای جستجو راهی عالی برای تبلیغ وب سایت شما است و می‌تواند در افزایش فروش شما نقش به سزایی داشته باشد.

 1. تبلیغ در شبکه های اجتماعی راهی برای افزایش فروش فروشگاه اینترنتی

رسانه های اجتماعی مکانی عالی برای صرف هزینه تبلیغات هستند چون مردم بیشتر وقت خود را در شبکه های اجتماعی می گذرانند. اگر قصد خرید بیلبورد را داشتید، بهترین جاده برای نصب آن کدام جاده است؟ به تبلیغات در شبکه های اجتماعی نیز مانند این فکر کنید.

اگر مخاطبان شما زمان بیشتری را در اینستاگرام صرف کنند نسبت به توییتر، باید هزینه های خود را در اینستاگرام متمرکز کنید.

می توانید از عکس و فیلم برای تبلیغات خود استفاده کنید، اما در مقیاس کوچک شروع کنید. تبلیغات از طریق عکس می تواند راهی عالی برای قرار دادن محصول شما در معرض دید افراد جدید باشد.

 1. همکاری با سایر برندها

با برندهای مکمل خود مشارکت کنید. کسب و کارهایی با مخاطبان هدف مشابه و اهداف تجاری یکسان را شناسایی کنید و مسیر رشد خود را با آنها شریک شوید. به طور مثال اگر فروشگاه لباس دارید با یک فروشگاه اینترنتی که کفش میفروشد همکاری کنید.

همچنین شما میتوانید برای افزایش فروش فروشگاه اینترنتی خود از کسب‌وکارهای دیگر در پادکست، مقالات و پستهای شبکه‌ی اجتماعی خود حمایت کنید. یا محصولات آنها را در قرعه کشی ها و مسابقات فروشگاه خود هدیه دهید.

 1. شرکت در کنفرانسهای آنلاین

با افزایش همایش ها و کنفرانس های آنلاین، ممکن است فرصت هایی برای افزایش آگاهی از برند شما وجود داشته باشد. با شرکت در وبینارها یا کنفرانس های مجازی می توانید درباره کسب و کار خود صحبت کنید و فروش فروشگاه اینترنتی خود را با معرفی بیشتر محصولاتتان به جامعه هدف افزایش دهید.

 1. اینفلوئنسر مارکتینگ در افزایش فروش فروشگاه اینترنتی

 2. increasing sale with influencers

اینفلوئنسرها افرادی هستند که مخاطبان آنلاین زیادی دارند و تأثیر زیادی بر رفتار مخاطبان دارند. کار با اینفلوئنسر مناسب می تواند محصول شما را به مشتریان بالقوه معرفی کند و باعث افزایش آگاهی از برند شما شود. برای استفاده بهینه از بازاریابی اینفلوئنسر، مطمئن شوید که اینفلوئنسر هدف شما همسو با مخاطبان هدف شما هستند و ارزش های آنها با نام تجاری شما همسو می باشد.

 

 1. استفاده از تجارب فروشگاه فیزیکی

اگر کسب‌وکار شما  در خارج از اینترنت صاحب نام است و مشتریان وفاردار خود را دارد می توانید از تجربه های خود در فروش حضوری برای افزایش فروش فروشگاه آنلاین  خود استفاده کنید.

و در پایان، اولین حضور آنلاین شما می‌تواند بسیار دلهره آور باشد، اما اگر با برنامه ریزی کامل پیش بروید بسیار آسان خواهد بود. ثابت قدم بمانید، صبور باشید و با انتخاب بهترین روش بازاریابی برای کسب و کارتان به درآمد دلخواه خود دست یابید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما در ایراکد چه خدماتی ارائه می دهیم:

دپارتمان طراحی سایت | دپارتمان طراحی اپلیکیشن | دپارتمان برنامه نویسی | دپارتمان دیجیتال مارکتینگ