لوگوی ایراکد

آکادمی ایراکد

آموزش برنامه نویسی به روش نوین

مراحل نصب جوملا

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

فهرست محتوا

joomla

تنها لازم است با کار با کنترل پنل خود آشنا باشید و بدانید هر کدام از این مراحل را روی کنترل پنل هاست خود چگونه می‌توانید انجام دهید، مثلاً اگر با نحوه‌ی ایجاد دیتابیس یا extract کردن فایل‌ها روی کنترل پنل هاست خود آشنا باشید به آسانی می‌توانید همین فرآیند را در آن‌جا هم انجام دهید.

ابتدا لازم است نرم افزار xampp را دانلود و بر روی کامپیوتر خود نصب نمایید.

جهت نصب جوملا 3.6 بر روی لوکال هاست xampp به روش زیر عمل کنید.

1- ابتدا نرم افزار xampp را دانلود کرده و بر روی کامپیوترخود نصب کنید ( دانلود و آموزش نصب نرم افزار xampp ). مثلا نرم افزار را در درایو c از کامپیوتر خود نصب کنید. (در مراحل آموزش فرض ما بر این است که شما نرم افزار را به صورت پیشفرض در درایو c نصب نموده اید و مسیرها مطابق درایو c آموزش داده می شود)

2- سپس بسته نصبی آخرین نسخه فارسی جوملا 3.6 را دانلود کنید.

3- از درایو c کامپیوتر خود به مسیر C:\xampp\htdocs که نرم افزار xampp را نصب کرده اید بروید و در پوشه htdocs یک پوشه جدید بر فرض مثال به نام joomla ایجاد نمایید.

4- وارد پوشه joomla شوید و سپس فایل بسته نصبی جوملا 3.6 که قبلا دانلود نموده اید را در پوشه مورد نظر کپی کنید و از حالت فشرده خارج کنید.

5- سپس مرورگر خود را باز کنید و به آدرس http://localhost بروید و بر روی phpmyadmin کلیک نمایید. (قصد داریم یک دیتابیس ایجاد کنیم)

در صفحه باز شده از تب های بالای صفحه بر روی databasesکلیک کنید تا صفحه ای مانند تصویر زیر ظاهر شود.

در کادر وسط صفحه نام دیتابیس خود را وارد می کنیم مثال joomla و بر روی create کلیک می کنیم.

6- پس از ایجاد دیتابیس توسط مرورگر به آدرس http://localhost/joomla می رویم تا مراحل نصب جوملا شروع شود. (دقت کنید نام joomla در انتهای آدرس نام همان پوشه ای است که در درایو c و مسیر مورد نظر که در بالا گفتیم ایجاد کردیم و فایل بسته نصبی جوملا 3.6 را در آن اکسترکت کردیم.)

7- پس از رفتن به آدرس فوق یک صفحه نمایش داده می شود که صفحه خوش آمد گویی است و اطلاعاتی در مورد جوملا به شما می دهد. در این صفحه باید روی گزینه گام بعدی (مرحله بعد) کلیک کنیم.

8- سپس به صفحه دوم می رویم که صفحه ای مانند تصویر زیر خواهد بود. اطلاعات خواسته شده را بر فرض مثال مانند تصویر زیر وارد کنید.

1- نام سایت: عنوان سایت خود را وارد کنید.

– توضیحات متا: توضیحی در رابطه با وبسایت خود وارد نمایید. دقت کنیدکه توضیحات متا در سئو شما تاثیر بسیار دارد پس در وارد نمودن آن حساسیت به خرج دهید و از کلمات کلیدی در آن استفاده کنید.

– ایمیل مدیر: آدرس ایمیل خود را وارد کنید.

– نام کاربری: یک نام کاربری واردکنید. (این نام هنگام ورود به پنل جوملا لازم است به یاد داشته باشید و از یک نام معتبر استفاده کنید تا قابل حدس زدن برای هکر ها نباشد)

– رمز عبور: یک رمز عبور قوی واردکنید. بهتر است بیشتر از 6 کاراکتر و همچنین شامل حروف و عدد باشد.

– تکرار رمز عبور: رمز عبور انتخابی خود را دوباره وارد کنید.

9- بر روی دکمه ادامه کلیک کنید. صفحه ای مانند تصویر زیر نمایش داده می شود و از شما اطلاعات دیتابیس که ایجاد کرده بودید را می خواهد و اطلاعات آن را باید وارد نمایید.

– نوع پایگاه داده: به صورت پیشفرض بر روی MySQL باشد.

– نام هاست: localhost باشد.

– نام کاربری: root وارد کنید.

– رمز عبور: این فیلد باید خالی باشد. رمز عبور دیتابیس برای نصب جوملا بر روی لوکال نیاز نیست وارد کنیم.

– نام پایگاه داده: نام دیتابیس که ایجاد کرده اید را وارد کنید

– پیشوند جداول پایگاه داده: به صورت پیشفرض باشد و تغییر ندهیم.

10- پس از وارد نمودن اطلاعات روی دکمه ادامه کلیک میکنیم. و صفحه ای مانند تصویر زیر نمایش داده می شود و مشخصات آن را چک کنید.

11- در مرحله آخر روی نصب کلیک می کنیم و به صفحه ای مانند تصویر زیر هدایت می شویم و مراحل نصب نمایش داده می شود.

12- بعد از اینکه جوملا نصب شد پیغام “جوملا با موفقیت نصب شد” نمایش داده می شود مانند تصویر زیر و در این قسمت باید روی گزینه حذف پوشه install کلیک کنید تا پوشه نصب جوملا حذف شود. این مورد را باید حتما انجام دهید چون امنیتی است و بدون حذف پوشه نصب نمی توانید وارد مدیریت جوملا شوید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات ایراکد

تماس با ما
  • برای صحبت با کارشناسان ما میتوانید با شماره 88881772-021 تماس بگیرید