ایراکد

ارائه راهکارهای خلاقانه جهت هوشمند سازی و مدیریت کسب و کار

مدیریت کامپوننت ها در جوملا

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

فهرست محتوا

اگر لازم است تا یک امکان دیگر را به سایت خود اضافه کنید میتوانید این کار را با یک کامپوننت انجام دهید. آیا میخواهید یک بنر تبلیغاتی را نمایش دهید؟ این کار را میتوانید با یک کامپوننت انجام دهید. کامپوننت ها اجزای برنامه نویسی آماده ای هستند که میتوانید آن را به سایت خود اضافه کنید تا عملکردهایی که به صورت پیش فرض در آن وجود ندارد را مورد استفاده قرار دهید.

جوملا به صورت پیش فرض دارای هفت کامپوننت مانند بنرهای تبلیغاتی و فرم های تماس است که در این بخش با برخی از آن ها آشنا می شوید.

معرفی کامپوننت های هسته جوملا

management components the joomla

خبرخوان (News Feed):

استفاده خبر خوان روشی برای نمایش محتوای سایر وبسایت ها در وبسایت شما است. کامپوننت خبرخوان روشی ساده برای انجام این کار فراهم می کند. شما آدرس فید سایت مورد نظر را گرفته و در یک خبرخوان جدید قرار می دهید.برای پیدا کردن آدرس فید یک سایت باید به دنبال آیکن RSS یا نمادی که لینک فید سایت مورد نظر را نشان می دهد , باشید.خبر خوان ها در مجموعه ها سازماندهی می شوند.شکل زیر صفحه ایجاد یک خبرخوان جدید را نمایش می دهد.

هنگام انتخاب فید سایت های مختلف برای سایت دقت کنید. اغلب سایت عبارت های خاصی برای فید های خود دارند و شما باید پیش از استفاده به دقت آنها را بررسی کنید. برخی فید ها صرفا برای استفاده شخصی است و امکان استفاده از آنها به عنوان محتوای سایت وجود ندارد. این ارائه دهندگان در صورتی که متوجه سو استفاده شما شوند فید ها را برای سایت شما غیر فعال می کنند. نباید از محتوای دیگر سایت ها به عنوان جایگزینی برای محتوای اصلی سایت خود استفاده کنید.

یکی از راه های مفید استفاده از کامپوننت خبر خوان نمایش فید های خودتان در هریک از شبکه های اجتماعی است . به عنوان مثال می توانید فید خود یا دوستانتان در سایت تویتر یا فیس بوک را نمایش دهید.

سه طرح منو برای نمایش محتوای کامپوننت خبرخوان وجود دارد :

طرح مطلب ( مطلب اختصاصی ) : این طرح آخرین محتوای یک خبر خوان را نمایش می دهد.
طرح مجموعه : این طرح لیستی از خبرخوان های موجود در یک مجموعه که امکان نمایش آن برای کاربر وجود دارد را همراه با توضیحات هر خبرخوان نمایش می دهد. با کلیک روی هر لینک طرحح مطلب اختصاص نمایش داده می شود.
طرح فهرست مجموعه : این طرح لیستی از تمام مجموعه های کامپوننت خبر خوان که امکان نمایش آن ها برای کاربر وجود دارد را نمایش می دهد. عنوان هر مجموعه لیست به طرح همانن مجموعه است.

management-components-the-joomla

تماس ها(Contacts):

یکی از انواع مهم اطلاعاتی که باید در سایت شما وجود داشته باشد این است که بازدید کنندگان چگونه با شما یا سایر اعضای گروه شما در ارتباط باشند.کامپوننت تماس ها روشی ساده برای سازماندهی و مدیریت فرم های تماس و پروفایل ها فراهم می کند. در این کامپوننت فیلد های مختلفی وجود دارد که می توانید در صورت لزوم از هریک از آنها استفاده کنید. از جمله فیلد های مختلف آدرس , یک فیلد تصویر , یک فیلد اطلاعات گوناگون و همچنین قابلیت ایجاد یک فرم ارسال ایمیل برای هر تماس. اگرچه ممکن است واسط کامپوننت پیچیده به نظر برسد اما شما می توانید هر یک از این بخش ها را به دلخواه حذف کنید.

تنها در بخش مدیریت سایت امکان ایجاد یک تماس جدید وجود دارد. هر تماس باید در یک مجموعه تماس قرار داشته باشد. یکی از مزایای استفاده از ساختار مجموعه ای این است که شما می توانید روی مجموعه های مختلف ویژگی های متفاوتی از کامپوننت را به کار ببرید. به عنوان مثال شما ممکن است مجموعه ای داشته باشید که تنها اطلاعات معرفی تماس در آن وجود داشته باشد, یک مجموعه دیگر تنها شامل اطلاعات متفرقه تماس ها باشد و مجموعه دیگر تنها شامل فرم های تماس باشد.

دو طرح منو برای نمایش محتوای کامپوننت تماس ها وجود دارد :

طرح تماس استاندارد : این طرح اطلاعات یک تماس خاص را نمایش می دهد .
طرح مجموعه تماس : این طرح لیستی از تمام تماس های موجود در یک مجموعه خاص که برای کاربر قابل مشاده است را نمایش می دهد. با کلیک روی عنوان هر تماس طرح تماسس استاندارد آن تماس نمایش داده می شود.
پیشنهاد می شود در صورت استفاده از فرم های تماس یک افزونه آنتی اسپم رو جوملا نصب کنید مانند آنهایی که با استفاده از تولید یک کد captcha تشخیص می دهند که یک انسان فرم را پر میکند یا یک ربات نرم افزاری. همچنین اغلب پیشنهاد می شود که ایمیل تماس ها را برای کاربر نمایش ندهید.

management-components-the-joomla

جستجو(Search):

کامپوننت جستجو قابلیت جستجو برای سایت شما فراهم می کند. امکان جستجو مطالب , توضیحات مجموعه و بخش ها , پیوند ها و تماس ها وجود دارد . حوزه جستجو با استفاده از پلاگین های جستجو کنترل میشود تا واژه یا عبارت مورد نظر تنها در حوزه ای که کاربر مشخص کرده است جستجو شود.

یک طرح منو برای نمایش کامپوننت جستجو وجود دارد. در این طرح یک فرم جستجو نمایش داده می شود.
امکان نمایش فرم جستجو در ماژول جستجو نیز وجود دارد.

management-components-the-joomla

تبلیغات:

این کامپوننت دارای دو عملکرد اصلی است:

1) نمایش بنرهای تبلیغاتی

2) جمع آوری داده هایی درباره آن بنرها مانند تعداد دفعاتی که نمایش داده شده و تعداد دفعاتی که روی آن کلیک شده است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 3]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.