ایراکد

ارائه راهکارهای خلاقانه جهت هوشمند سازی و مدیریت کسب و کار

پلاگین ها و قالب ها در جوملا

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

فهرست محتوا

joomla

پلاگین ها

پلاگین ها قطعات کوتاه اما قدرتمندی از کد هستند که طیف گسترده ای از وظایف را انجام می دهند . گزینه هایی مانند ویرایشگرها که برای ایجاد و ویرایش محتوا استفاده می شود پلاگین هستند. هرکدام از دکمه ها در پنجره ویرایشگر ( تصویر / صفحه بندی / ادامه مطلب ) نیز پلاگین هستند. پلاگین ها همه چیز را از احراز هویت کاربران تا حوزه هایی که در جستجو های کامپوننت جستجو بررسی می شوند را کنترل می کنند. اغلب کاربران جوملا نیازی به تغییر در پلاگین های موجود در هسته جوملا ندارند . اگر چه ممکن است بخواهید پلاگین های جدید روی جوملا نصب کنید.

plugins and templates
پلاگین ها

 

برای پیکربندی یک پلاگین وارد صفحه مدیریت پلاگین ها شده روی نام پلاگین مورد نظر کلیک کنید و یا پس از انتخاب چک باکس کنار نام پلاگین روی دکمه ویرایش در نوار ابزار کلیک کنید .اغلب فقط می توانید پلاگین را فعال یا غیر فعال کنید با این حال ممکن است برای برخی از پلاگین ها گزینه های بیشتری وجود داشته باشد. شکل زیر صفحه ویرایش پلاگین Search – Content را نشان می دهد .

پلاگین هایی مانند صفحه بندی ،آمار،تماس سازو…وجود دارد که با نصب هرکدام میتوانید از آنها در سایت خود استفاده کنید.

قالب ها

این بخش از دو قسمت تشکیل شده است:استایل ها و قالب ها

در بخش استایل ها،استایل همگی قالب هایی که نصب شده و استفاده شده یا حتی استفاده نشده آورده شده است.در این بخش میتوانید از قسمت پیش فرض قالب هایی را که میخواهید استفاده کنید علامت بزنید و یا حتی میتوانید هر کدام که نیاز ندارید از لیست با علامت زدن کادر کوچک کنار نام استایل و کلیک کردن دکمه پاکسازی آنرا حذف کنید.

در این بخش حتی محل استفاده هرکدام از قالب ها را میتوانید از بخش “محل” که در بالای کادر استایل ها است مشاهده کنید به عنوان مثال محل قالب در سایت یا در بخش مدیریت.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.