مهارت های نویسنده ی محتوای سایت

چکیده

آنچه در این مقاله می خوانید:

نویسنده محتوای سایت: پیدا کردن نویسنده آسان است؛ آنها همه جا هستند – از جستجوی یک ثانیه ای در گوگل گرفته تا پرسیدن سؤال در LinkedIn.

اما بهترین ها کدام اند؟ این بازاریابان وظیفه هولناک و صاحبان مشاغل با آن روبرو هستند. و شما فقط به نویسندگان نیاز ندارید ، شما به نویسندگان تولید محتوای سئو استثنایی نیز نیاز دارید.

( صفحه خدمات تولید محتوا ایراکد را حتما یک بار هم که شده بازدید کنید تا دیدتان در مورد تولید محتوا تغییر کند. )

دلیل اصلی آن این است که گوگل (با نام بزرگترین بررسی کننده ترافیک اکثر سایت ها) از زمان به روزرسانی پاندا در سال 2011 و RankBrain در سال 2015 و بروزرسانی Fred در سال 2017 به بروز نگه داشتن ربات های اسکن کننده محتوا تلاش می کند .

واضح است که چگونه هر یک از این به روزرسانی های اصلی ترجیح گوگل را برای نویسندگان عالی سئو ارتباط برقرار می کنند:

اگر خواننده مکرر موز هستید ، احتمالاً می دانید که چگونه آنها کار می کنند – اما اگر اینطور نباشد: پاندا همه صفحات وب را با محتوا مجاز می کند که به هیچ وجه به افراد آنلاین اضافه نمی کند ، و به نمایش مطالب بیشتری که ارائه می دهند ، جریمه می کند. به تنهایی ، بروزرسانی RankBrain گوگل را تقریباً باهوش تر از انسان ساخته است – هنگام انتخاب مناسب ترین و باکیفیت ترین مطالب برای رتبه در صفحه شماره 1 صفحات نتیجه موتور جستجو (SERPs).

به روزرسانی “Fred” سایتهای با محتوای کم کیفیت را مرتفع می کند که چیزی فراتر از ارائه اطلاعاتی که از قبل در اینترنت در دسترس هستند انجام نمی دهند. همچنین سایتهایی را که در اولویت درآمد بالاتر از تجربه کاربر قرار دارند مجازات می کند.

 

بدیهی است که گوگل ، از طریق این به روزرسانی های اصلی ، به برند ها ، ناشران و بازاریابان نیاز دارد تا با نویسندگان محتوای SEO که نیاز آنها را می شناسند ، همکاری کنند. کسانی که می دانند چگونه با تسلط بر روی سئو بنویسند.

اما چگونه این کلمات کلیدی استثنایی را پیدا کنیم؟ بدون برنامه ، باید ده ها (یا حتی صدها) از آنها را به نمایش بگذارید تا کلماتی را که مناسب هستند را پیدا کنید.

اما بیایید این کار را برای شما آسانتر کنیم. در حالت کلی، نویسندگان ایده آل seo باید دو ویژگی اصلی داشته باشند:

  1. تخصص ایجاد سئو در صفحه 
  2. ایجاد صفحه ی زیبا برای کاربر (یعنی اضافه کردن تصاویر مرتبط ، قالب بندی و غیره)

یک نویسنده با این دو مهارت یک نویسنده عالی SEO است.

اما بیایید کمی عمیق تر به معنای این بنگریم.

(توجه: این پست در مورد استخدام نویسندگان در محتوای SEO است ) من فرض خواهم کرد که نویسنده ایده آل شما مواردی مانند قالب بندی ، SEO در صفحه و بارگذاری درست محتوا را در CMS شما می داند یا مسئولیت آن است.

1. دانش SEO در صفحه

اکنون می دانید SEO در صفحه چیست. اما اگر اینطور نباشد ، این فقط عناصری است که شما در یک سایت یا صفحه وب قرار می دهید تا موتورهای جستجو بدانند که شما در موضوعات خاصی افرادی دارید که در جستجوی آنها هستند.

بنابراین ، چگونه می دانید که آیا یک نویسنده از دانش SEO مطلوب روی صفحه برخوردار است؟

صادقانه بگویم ، “آیا می توانید نمونه های نوشتاری قبلی خود را برای من ارسال کنید؟” سؤال ایده آل برای پرسیدن از نویسندگانی است که در نظر دارید استخدام کنید. هنگامی که نمونه های خود را نشان دادند، سؤالات زیر را از خود بپرسید:

سؤال 1: آیا آنها در نمونه های قبلی خود “کلمات کلیدی تمرکز” را دارند؟

عوامل مختلفی در هنگام تلاش برای رتبه بندی هر صفحه وجود دارند ، اما نویسنده شما باید بداند که چگونه موارد را در کنار کلید واژه ها نگه دارد.

به نمونه های قبلی آنها توجه کنید. ببینید آیا آنها در گذشته مطالب مربوط به یک کلمه کلیدی خاص را بهینه کرده اند ، بنابراین متوجه می شوید که آیا آنها می توانند همین کار را برای محتوای شما انجام دهند یا خیر.

سوال 2: چگونه آنها از برچسب عنوان استفاده می کنند؟

موتورهای جستجو برای شناسایی عناوین موجود در محتوای شما از برچسب های عنوان استفاده می کنند.

شما می دانید که چگونه کار می کند: “استراتژی SEO” را وارد کنید – به عنوان مثال – در چند عناوین مربوطه در یک صفحه و موتورهای جستجو متوجه می شوند که صفحه در حال آموزش استراتژی SEO است.

در اصل ، نویسنده ایده آل SEO شما باید نحوه استفاده از آنها را برای بهبود رتبه خود و جذب کلیک از مشتریان بالقوه خود در نتایج جستجو به دست بیاورد.

به عنواین به کار رفته در تگ های html خود توجه کنید، این مواردی است که باید به دنبال آنها باشید.

از نظر ایده آل  برچسب های هدر نباید بیش از 60 نویسه باشد. این امر برای جلوگیری از نتیجه هایی که در SERP ها به نظر می رسد:

  1. سه نقطه مقابل عناوین شما UX بد را تشکیل می دهد – که Google در آن اخم می کند)
  2.  زیرنویس ها باید h2 باشد (لزوماً نیست ، اما به علاوه)
  3. عناوین زیر شاخه ها باید h3 باشد (همچنین لازم نیست ، اما به علاوه)

به دنبال این خصوصیات در کارهای خود باشید و می توانید تأیید کنید که آنها برچسب های عنوان را به درستی در محتوای خود پیاده سازی می کنند و می توانند همین کار را برای شما انجام دهند.

اما ممکن است برخی از نویسندگان بر روی برچسب های عنوان در آثار منتشر شده خود نظارت نداشته باشند – یعنی سایت هایی که برای آنها نوشتند احتمالاً به آنها چنین دسترسی پیدا نکردند. در این حالت ، از نمونه هایی که در سایت خود منتشر کرده اند درخواست کنید ، جایی که در واقع کنترل این برچسب ها را دارد.

سوال 3: آنها درباره پیوند داخلی چه می دانند؟

 مهم است که نویسندگان شما بدانند که چگونه می توانند ضمن نوشتن مطالب جدید ، به متن مطالب قدیمی خود پیوند دهند. و به دلایل خوب کار می کند؛ پیوند داخلی به شما کمک می کند:

  • ارتباط و ارزش صفحات خود را به Google ابلاغ کنید (هرچه پیوندهای بیشتر می شوند یک صفحه ، قدرت بیشتری در نظر گوگل دارد)
  • به Google نشان دهید که سایت شما حاوی مطالب عمیق درباره هر موضوع خاص است
  • به گوگل بگویید سایت شما دارای پیمایش آسان است – این بدان معنی است که UX خوبی دارد و ساختار خوبی دارد.

پیوند داخلی کلید اصلی برای رتبه بندی جستجو است ، بنابراین شما به نویسندگانی نیاز دارید که پیوندهای داخلی را در ابزارهای خود داشته باشند. همچنین اطمینان حاصل کنید که آنها این کار را با استفاده از متون مناسب انجام می دهند. در پستی که اخیراً در LinkedIn انجام شده است ، ویرایشگر خبره رنی سانوسی در مورد دو عنصر متن لنگر کلیدی به جستجوی نمونه های نامزد خود اشاره کرد:

  •  باید به وضوح توضیح دهد که خواننده شما را به کجا می برد
  •  نباید خیلی طولانی باشد

سوال 4: آیا آنها محتوای طولانی می نویسند؟

طبق تحقیقات انجام شده از Backlinko ، میانگین تعداد کلمات نتیجه صفحه اول گوگل 1800+ کلمه است .

گوگل از بدو تأسیس تا کنون درمورد مطالب حساس است. شما احتمالاً با اطلاعیه آنها آشنا هستید:

هر تغییر الگوریتمی که ایجاد می کنند در جهت دستیابی به این اطلاعیه است و رتبه بندی مطالب با فرم طولانی به آنها نیز در روند کمک می کند.

زیرا ، برای آنها نوشتن مطالب طولانی تر به این معنی است که می توانید اطلاعات بیشتری را بدست آورید که جستجوگرها به دنبال محتوای شما هستند.

بنابراین شما به نویسنده ی محتوای سایت احتیاج دارید که بتوانند محتوا با فرم طولانی تولید کنند. نمونه های آنها را بررسی کنید و تأیید کنید که آنها می دانند چگونه به صورت مرتب محتوای طولانی بنویسند.

سؤال 5: آیا برای کلمات کلیدی مهم رتبه بندی دارند؟

در نهایت ، شما باید نمونه هایی از کلمات کلیدی مهم را ببینید که نویسنده محتوای ایده آل شما در گذشته رتبه بندی کرده است. این بهترین آزمایش توانایی آنها برای هدایت ترافیک جستجوی راه شما است.

این برای یافتن نویسنده ی محتوای سایتی است که SEO در صفحه را می شناسند. اما همانطور که می دانید ، این تنها یک بخش از مهارتهایی است که یک نویسنده محتوای سئو عالی را ایجاد می کند.

نکته مهم دیگر توانایی آنها در نوشتن مطالبی است که انسان را درگیر می کند. به عبارت دیگر ، آنها باید بدانند که چگونه افراد را برای چند دقیقه (یا حتی چند ساعت)  صفحه شما را بخواند ، و آنها را به سمت انجام اقدامات مهم برای تجارت شما سوق دهد.

2. چشم بزرگی برای تجربه کاربری

نگه داشتن خوانندگان در صفحه برای مدت طولانی همچنین باعث رتبه بندی شما می شود.

در مطالع Back فوق الذکر Backlinko ، محققان 100،000 سایت را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند و دریافتند که “وب سایتهایی با نرخ گزاف گویی متوسط ​​پایین با رتبه های بالاتر همبستگی کامل دارند.”

و شما می دانید که چه معناست؛ نویسنده ایده آل SEO شما نه تنها باید برای رتبه بندی در موتورهای جستجو بنویسد ، بلکه باید آنها را نیز برای جلب توجه مخاطبان مورد نظر خود بنویسد.

بنابراین ، در نمونه های آنها به دنبال موارد زیر باشید:

عناوین و مقدماتی که خوانندگان را به خود جلب می کند

شما به نویسنده ی محتوای سایتی نیاز دارید که به اندازه کافی خبره باشند و انواع عناوین و پاراگراف های باز شده را بدانند.

پیدا کردن این یک مهارت سخت نیست. به نمونه های آنها نگاه کنید. اگر عناوین و مقدمه های آنها شما را تحت الشعاع قرار ندهد ، احتمالاً مخاطبان شما را تحت الشعاع قرار نمی دهند. واقعاً خیلی ساده است.

برای مطالعه مقالات بیشتر از سایت ایراکد در زمینه شبکه های اجتماعی می توانید روی لینک زیر کلیک کنید.

استراتژی انتخاب کلمات کلیدی

 

با تصاویر و عکس ها توضیح دهید

این گزارش همچنین نشان داد كه: “محتوائی با حداقل یك تصویر به طور قابل ملاحظه ای از محتوای بدون هیچ تصویری فراتر رفته است.”

اما مطمئناً ، آنها باید دارای تصاویر مربوطه (یا انواع دیگر تصویری) باشند. و بسیاری از اوقات (اگر نه بیشتر اوقات) ، این بدان معنی است که تصاویر توضیح دهنده – بنابراین به دنبال نمونه های آنها باشید. و دو نمونه از تصاویر توضیح دهنده وجود دارد:

مثال شماره 1: تصاویر توضیح دهنده با متن و نشانگرها

این یکی از عناصر (یک فلش و یک متن) بر روی آن ، توضیح می دهد که چگونه تصویر مربوط به موضوعی است که درباره محتوا مربوط است.

مثال شماره 2: تصاویر توضیح دهنده بدون متن و نشانگرها

چرا این تصویر هیچ متنی یا پیکان روی آن ندارد؟ به همین دلیل این یک تصویر صفحه توضیحی است.

مادامی که از آن استفاده مناسب – در جایی که “فروش آنلاین محصولات نایک” در محتوا ذکر شده باشد ، پیام خود را فرا می گیرد.

به طور کلی ، نویسندگان ایده آل SEO شما باید بدانند که چگونه از ابزاری مانند Skitch و Canva برای ایجاد این تصاویر استفاده کنند. به یاد داشته باشید ، شما در جستجوی موارد استثنایی هستید.

منابع و استناد به منابع

نویسنده ی محتوای سایت ایده آل شما باید به آمار یا مطالعات پیوند بخورد که نقاط قوت آنها را قوی تر می کند. این کاملاً کاملاً تبیین شده است. پیوندها را در نمونه های آنها بررسی کنید و مطمئن شوید که آنها منابع واقعی را ذکر می کنند.

مثال ها

مصورها درک را آسانتر می کنند. به خصوص اگر شما در یک صنعت فنی هستید (و بیشتر صنایع جنبه ژئویی دارند) ، نویسنده ی محتوای سایت ایده آل شما باید بداند که چگونه می تواند نکات خود را با مثال توضیح دهد.

به سادگی نمونه های آنها را جستجو کنید – با استفاده از Command + F (یا Ctrl F اگر از ویندوز استفاده می کنید) – برای مثال “” “یا” تصویر “این کار کنید ، زیرا نویسندگان معمولاً مواردی مانند” مثلاً “را ذکر می کنند. “به عنوان مثال” هنگام تهیه تصاویر.

نویسنده ی محتوای سایت عالی SEO = رتبه بندی جستجو بالاتر

یافتن نویسندگان محتوای سئو که دارای تمام مهارتهایی هستند که در این مقاله به آنها اشاره کردم ، می توانند پیدا کنند. و استخدام آنها به معنی رتبه بندی جستجوی بالاتر برای محتوای شما است. این نویسندگان ، دوباره ، همه جا هستند. اما این چیز است – و شما احتمالاً قبلاً آن را شنیده اید: آنچه را می پردازید پرداخت می کنید.

نویسندگان محتوای استثنایی SEO بهترین شرط بندی شما هستند ، اما ارزان نیستند. آنها می توانند ترافیک جستجوی شما را افزایش دهند. 

 اما مانند شما: آنها می خواهند برای افرادی کار کنند که بتوانند کیفیتی را که ارائه می دهند ، داشته باشند. بنابراین ، اگر قصد پیدا کردن آنها را دارید ، از همین الان خود را آماده کنید.

اما اطمینان حاصل کنید که نمونه های آنها را می گیرید و سؤالاتی را که در نظر دارید در این راهنما سؤال می کنید. اگر در حال پرداخت هزینه محتوایی هستید که به شما در رتبه بالاتر در Google کمک می کند ، پس باید واقعاً آنچه را برای آن پرداخت می کنید ، بدست آورید.

 

 

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

[printfriendly current='yes']

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره رایگان

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form