ایراکد

ارائه راهکارهای خلاقانه جهت هوشمند سازی و مدیریت کسب و کار

خدمات سئو چیست؟ چگونه به خط اول گوگل برسم؟

خدمات سئو چیست؟ چگونه به خط اول گوگل برسم؟

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

فهرست محتوا

خدمات سئو چیست

برای کسب نتیجه مناسب و کسب جایگاه مناسب در گوگل باید مسیر دقیق و روشنی را طی کنیم. درست است که تنوع موضوعات و سایت های اینترنتی موجب میشود تعریف دقیقی از خدمات سئو نداشته باشیم و سناریوی اجرا برای هر سایت کاملا متفاوت باشد؛ ولی اگر به صورت جامع به خدمات سئو نگاه کنیم میتوانیم به یک ساختار مشابه و قابل تعریف برای تمام پروژه ها برسیم.  انواع خدمات سئو می تواند با کسب رتبه و جایگاه در صفحه اول موتور های جستجو مثل گوگل باعث دیده شدن سایت شما و افزایش فروش شود.همچنین هنگامی که یک وب سایت در کلمات کلیدی خود در جایگاه های بالای موتورهای جستجو قرار گرفت نیازمند آن است تا جایگاه خود را حفظ نماید.

خدمات سئو چیست؟

بطور کلی به فعالیتی که داخل وب سایت و بیرون از وب سایت با هدف بهبود جایگاه شما در نتایج جستجو (گوگل) انجام می شود، خدمات سئو می گویند. فرآیند انجام سئوی یک وب سایت معمولا با بهینه سازی ساختار کدنویسی و رعایت قوانین و استانداردهای سئو در سایت شروع میشود. سپس مرحله استراتژی محتوایی و تولید محتوای ارزشمند آغاز شده و فرآیند ایندکس و کسب جایگاه در نتایج شروع میشود.

بعد از گذشت چند ماه از فعالیت یک سایت، میتوان با به کارگیری تکنیک های لینک سازی جایگاه آن را در نتایج جستجو بهبود بخشید. پس از کسب جایگاه در نتایج گوگل و حضور در صفحه اول فرآیند حفظ جایگاه و بهبود آن تا حد ممکن آغاز میشود. در این مرحله به صورت مداوم در حال آنالیز کلمات هدف و شناسایی فرصت های جدید هستیم و تلاش میکنیم تا محتوای خود را متناسب با جستجوی کاربران بهینه کنیم. بنابراین برای موفقیت در سئو به تخصص قابل توجهی نیاز خواهد بود.

با انواع خدمات سئو در کانون توجه باشید!

سئو تکنیکال چیست؟

اولین مرحله از پروژه سئو، سئو فنی یا تکنیکال می باشد. اگر زیر ساخت فنی سایت مناسب نباشد؛ هیچ استراتژی روی آن خروجی مطلوب را نمی‌دهد. پس متخصص سئو باید در اولین مرحله ساختار سایت و کدها را بررسی کند و اشکالات آن برطرف نماید. در سئو تکنیکال تمرکز شما باید روی ظاهر‌سایت، تنظیمات کلی، کیفیت محتوا و مسائل فنی و بروز مانند واکنش‌گرایی باشد.

اما تفات سئو داخلی و تکنیکال چیست؟ منظور ما از سئو داخلی بهینه‌سازی و رفع مشکلات در یک برگه سایت است در صورتی که بهینه‌سازی در سئو تکنیکال در مورد تمام سایت یعنی مجموع برگه‌ها، نوشته‌ها، تنظیمات و خلاصه هر چیزی که مربوط به سایت است، راهکار و روش بهینه‌سازی ارائه می‌دهد.

مهم‌ترین خدمات در حوزه سئو تکنیکال به شرح زیر است:

 • بررسی سلامت کلی سایت ( مدیریت Robots ، Sitemaps ، Redirect و سایر موارد مشابه)
 • نشانه گذاری استاندارد
 • بهبود سرعت و تجربه کاربری
 • استاندارد های کدنویسی معنایی
 • بهینه سازی یا پیاده سازی نسخه موبایل سایت

انواع خدمات سئو

خدمات بازاریابی محتوا چیست؟

می بایست برای وب سایت روی کلمات کلیدی مورد نظر محتوای مناسب آماده نمود. تولید محتوا و مدیریت محتواهای قدیمی یکی از مهم‌ترین بخش‌های خدمات سئو است. انواع خدمات سئو در بخش بازاریابی محتوا به سه دسته اصلی تقسیم می‌شود؛ تولید محتوا، آموزش و نظارت بر تیم محتوای کارفرما، بهینه‌سازی و به‌روزرسانی محتوا.  صنعت بازاریابی محتوا روز‌به‌روز در حال توسعه و پیشرفت است. سلیقه مخاطب تغییر کرده است و دیگر هر حرفی را بسادگی نمی‌پذیرد. کاربر دنبال مفاهیم عمیق، درست و در عین‌حال با بیانی ساده و دور از پیچیدگی است.

مهم‌ترین خدمات در حوزه بازاریابی محتوا به شرح زیر است:

 • شناسایی و آنالیز کلمات کلیدی ارزشمند
 • تدوین ساختار محتوایی سایت و صفحات هدف
 • برنامه زمانی و استانداردهای تهیه محتوا
 • تهیه محتوای مستمر متناسب با استانداردهای سئو
 • مدیریت عنوان و توضیحات مناسب برای سئو
 • تدوین استراتژی لینک سازی داخلی سایت

لینک‌سازی یا لینک بیلدینگ  هدفمند یکی از انواع خدمات سئو

اگر استراتژی لینک سازی مناسب نداشته باشید، احتمال این که رتبه سایت‌تان بهبود یابد بسیار کم خواهد بود. لینک سازی برای سایت اصولا برای بهبود جایگاه کلمات است، اما گاهی سازوکار دیگری مانند برندینگ نیز دارد.

مهم‌ترین خدمات در حوزه لینک‌سازی به شرح زیر است:

 • بررسی وضعیت فعلی سایت و آنالیز رقبا
 • بررسی بک لینک‌های فعلی و حذف لینک‌های مخرب
 • تدوین استراتژی مناسب، شروع لینک سازی و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی
 • تدوین برنامه رپورتاژ کمپین‌ها

کدام یک از انواع خدمات سئو برای وبسایت من مناسب است؟

تشخیص آن که چه خدماتی برای سئو سایت شما مناسب است برعهده متخصص سئو خواهد بود. البته این مسئله به نوع کسب‌وکار و وضعیت فعلی سایت‌ شما بستگی دارد. بعضی از موارد در مورد همه وب سایت‌ها باید انجام شوند. مثلا سئو تکنیکال برای همه سایت‌ها لازم است.

بعضی از موارد نیز ممکن است قبلا انجام شده باشند و نیازی به اجرای مجدد نباشد. متخصص سئو قبل از شروع پروژه، موارد مورد نیاز را بررسی می‌کند و به اطلاع‌ شما می‌رساند. در پروژه‌های بزرگ، لازم است تیم طراحی سایت، تولید محتوا و سئو با هم همکاری داشته باشند. در این شرایط، متخصص سئو استراتژی‌ها را تدوین می‌کند و در اختیار تیم‌های دیگر می‌گذارد.

 

چرا کسب و کارها به خدمات سئو نیاز دارند؟

از جمله برجسته‌ترین تفاوت‌های انواع خدمات سئو در مقایسه با دیگر روش‌های تبلیغاتی، هدفمند بودن خدمات سئو و بهینه‌سازی سایت می باشد. زیرا روش‌های تبلیغاتی مانند تلویزیون، رادیو، تبلیغات محیطی و… هیچ کدام از هدفمندی مطلوب و زیادی برخوردار نیستند. همان طور که می‌دانید تبلیغ با روش‌های دیگر به غیر از سئو، دارای ماندگاری بالایی نیستند و به محض اتمام شارژ دیگر قادر به معرفی کسب و کارتان نخواهید بود در حالی که خدمات بهینه سازی سایت این چنین نیست. هزینه‌های کم و پایین‌تر خدمات سئو نسبت به سایر روش‌های تبلیغاتی باعث شده تا تمامی کسب و کارها به آن احتیاج پیدا کنند.

 

هزینه خدمات سئو

 

و در پایان، هزینه انواع خدمات سئو به عوامل مختلفی بستگی دارد. مواردی مثل نوع و سطح خدماتی که نیاز دارید (تکنیکال،  سئو محلی و … / سئو داخلی یا خارجی)، میزان رقابت در کلمات کلیدی هدف و … بنابراین رقم دقیق، پس از تحلیل و آنالیز سایت مشخص می‌شود. خدمات  سئو مانند روح تازه‌ای در کالبد وب‌سایت شماست و بدون استفاده از این تکنیک هرگز نمی‌توانید خود را در عرصه کارآفرینی آنلاین به مراتب بهتر و بالاتر برسانید. حتما با ارسال نظرات، تجربیات و پیشنهادات خود در قسمت دیدگاه ها ما را در بهبود کیفیت مقالات یاری نمایید.

منبع tiny

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 7 =