آموزش بازاریابی ایمیلی برند گردشگری و تاثیر بلاگ

چکیده

آنچه در این مقاله می خوانید:

بازاریابی ایمیلی برند گردشگری: بازاریابی ایمیلی در چند سال اخیر با هزینه کم، نرخ بازشگت سرمایه یا ROI بالا و روش ساده برای درگیر نگه داشتن مشتریان داشته است. اخیراً سؤالاتی در مورد اینکه آیا اشتراک گذاری محتوا از طریق ایمیل بهتر از ارسال آن در وبلاگ است یا خیر، مطرح شده است.

ایجاد محتوای وبلاگ و بازاریابی ایمیلی دو نوع محتوا کاملا متفاوت هستند و هر دو مزایای خود را دارند. با این حال، اگر یک برند گردشگری جدید هستید که نمی‌دانید روی کدام قالب تمرکز کنید، یا می‌خواهید استراتژی بازاریابی خود را با ریختن منابع بیشتر در یک رویکرد تغییر دهید، قطعاً ارزش بررسی هر کدام را با چندین عامل مختلف در ذهن دارد. این پست به شما در انجام این کار کمک می کند. شرکت خدمات دیجیتال مارکتینگ با استراتژی این موارد میتواند در این خصوص کمک کننده باشد.

 

بازاریابی برند گردشگری

 

مزایای محتوای وبلاگ

وبلاگ نویسی قالبی است که اکنون چندین دهه است که وجود دارد. چه یک برند گردشگری بزرگ با وبلاگی در وب‌سایت خود باشید یا یک علاقه‌مند به سفر باشید که وبلاگی را برای به اشتراک گذاشتن داستان‌های خود راه‌اندازی می‌کند، این نوع محتوا مزایای زیادی دارد.

اولین مزیت بیشتر در مورد برندهایی با وب سایت هایی که محصول یا خدماتی را ارائه می دهند قابل استفاده است. داشتن یک وبلاگ راهی عالی برای هدایت ترافیک بیشتر به سایت شما و دستیابی به مشتریان بالقوه است که ممکن است تحت تأثیر مطالب تبلیغاتی سنتی قرار نگرفته باشند.

به طور متوسط، شرکت‌هایی که وبلاگ دارند 55 درصد بازدیدکنندگان وب‌سایت بیشتری نسبت به آن‌هایی که ندارند، می‌بینند، بنابراین پتانسیل زیادی برای رشد پایگاه مشتریان شما وجود دارد.از منظر سئو، داشتن وبلاگی که به طور منظم با محتوای جدید به روز می‌کنید، می‌تواند برای رتبه‌بندی وب‌سایت شما در موتورهای جستجو شگفت‌انگیز باشد. نه تنها می توانید با تولید محتوایی که کلمات کلیدی طولانی را هدف قرار می دهد، ترافیک را افزایش دهید، بلکه داشتن یک وبلاگ همچنین به فهرست بندی کمک می کند تا از رتبه بندی صفحات تجاری شما پشتیبانی کند.

وبلاگ همچنین می تواند یک ابزار واقعا مفید در ساخت لینک باشد که مجددا به افزایش رتبه وب سایت شما کمک می کند. محتوای وبلاگ می تواند به تثبیت برند شما به عنوان منبعی از اعتبار در صنعت شما کمک کند. با به اشتراک گذاشتن مداوم بینش ارزشمند و جذاب، به عنوان یک منبع قابل اعتماد از اطلاعات شهرت کسب خواهید کرد. این منجر به آگاهی بیشتر از برند می شود و به رشد پایگاه مشتری شما کمک می کند.در نهایت، وقتی صحبت از تصویر برند به میان می‌آید، محتوای وبلاگ یکی از بهترین راه‌ها برای ایجاد صدا و لحنی است که مخاطبان شما آن را تشخیص می‌دهند.

اشتراک‌گذاری مرتب پست‌های جدید در وبلاگ سفرتان که همگی ارزش‌های برند شما را نشان می‌دهند، به بهبود شناخت و تقویت تصویر شما کمک می‌کند، به‌ویژه اگر این لحن در تمام کانال‌های بازاریابی دیگر شما منعکس شود.

 

 

وبلاگ برند گردشگری

 

مزایای بازاریابی ایمیلی

ایمیل مارکتینگ فواید زیادی مانند نوشتن محتوای وبلاگ دارد، خواه ارسال خبرنامه های منظم، انتقال مشتریان احتمالی به سمت پایین funnel خریدار، حفظ ارتباط با مشتریان فعلی یا افزایش تعامل بین مخاطبان هدف شما. برندهای تجاری بیشتر تمایل دارند از بازاریابی ایمیلی برای تبلیغ محصولات و پیشنهادات استفاده کنند، اما بازاریابی ایمیلی اغلب کانال دیگری برای به اشتراک گذاری محتوا و برقراری ارتباط با مشتریان در صنعت سفر است.

یکی از بزرگترین مزایای بازاریابی ایمیلی برند گردشگری یا سایر برندها این است که یک استراتژی بسیار کم هزینه است، که اگر یک تجارت نسبتا کوچک یا یک وبلاگ نویس مسافرتی هستید که به تنهایی کار می کند ایده آل است. همچنین اگر مایل به انجام کار در ابتدا هستید، می‌توانید کمپین‌ها را بدون تلاش زیاد اجرا کنید، که اجرای این روش را حتی بدون تجربه زیاد بسیار ساده می‌کند. یکی از مزایای کلیدی که اغلب در بازاریابی ایمیلی ذکر می شود، بازگشت سرمایه قابل توجه آن (ROI) است.

ارقام دقیق بسته به صنعت و نوع کمپین شما متفاوت خواهد بود، اما به طور متوسط، برندها می توانند به ازای هر 1 دلاری که در بازاریابی ایمیلی خرج می شود، حدود 36 دلار درآمد داشته باشند، که آمار قابل توجهی است.ماهیت بازاریابی ایمیلی به این معنی است که گیرندگان محتوای شما باید اطلاعات تماس خود را برای پیوستن به لیست پستی شما ارائه دهند، به این معنی که هرکسی که محتوای شما را می‌خواند از قبل به آنچه به اشتراک می‌گذارید علاقه دارد.

این بدان معناست که مخاطبان شما بسیار بیشتر از هر کانال دیگری با محتوای شما درگیر می شوند که منجر به سطوح بیشتری از تعامل و تبدیل موفق تر می شود. مزیت دیگر این است که گیرندگان بی‌علاقه می‌توانند انصراف دهند، بنابراین زمان یا منابع خود را برای ارائه محتوای خود به افرادی که با آن درگیر نیستند تلف نخواهید کرد.

تعامل یک مزیت کلی از بازاریابی ایمیلی است، هم با مشتریان فعلی و هم با مشتریان احتمالی.وقتی محتوای ایمیل ارسال می‌کنید، پیام‌هایی (گاهی شخصی‌سازی‌شده) را مستقیماً در صندوق‌های ورودی مخاطبان خود ارسال می‌کنید، به این معنی که احتمال تعامل آنها با این محتوا بسیار بیشتر از سایر تلاش‌های بازاریابی شما است و به برند شما نزدیک‌تر می‌شوند.

از آنارسال محتوای ایمیل منظم می تواند برای برندهای مسافرتی که می خواهند پیشنهادات خود را در ذهن مخاطبان خود نگه دارند بسیار مفید باشد. برای مثال، وقتی مشتریان احتمالی تصمیم می‌گیرند که می‌خواهند تعطیلات را رزرو کنند، وب‌سایت آن برند ابتدا جایی است که می‌روند.

بازاریابی ایمیلی برند گردشگری تضمین می کند که شما به طور منظم با مخاطبان خود ارتباط برقرار می کنید و با این ارتباط ارتباط برقرار می کنید که امیدواریم منجر شود که مشتریان به طور مستقل به برند شما فکر کنند و نرخ تبدیل را افزایش دهند. در نهایت، یکی دیگر از مزایای کلیدی بازاریابی ایمیلی این است که کانالی درخشان برای توزیع محتوای شخصی سازی شده است.

80 درصد از مصرف‌کنندگان گفته‌اند که تمایل بیشتری به خرید از برندهایی دارند که تجربیات شخصی‌سازی شده را ارائه می‌دهند، بنابراین سفارشی کردن ایمیل‌های خود و ارائه فهرست پستی خود با محتوای مرتبط به این معنی است که احتمال افزایش مخاطبانتان بسیار بیشتر است.

 

بازاریابی ایمیلی برند گردشگری

 

تعامل با مخاطب در بازاریابی ایمیلی

تلاش برای قرار دادن بازاریابی ایمیلی برند گردشگری و محتوای وبلاگ در مقابل یکدیگر بی‌ثمر است. این دو رویکرد اهداف بسیار متفاوتی دارند و اغلب با هم به عنوان بخشی از یک استراتژی بازاریابی گسترده تر استفاده می شوند. با این حال، یکی از زمینه های همپوشانی بین این دو، درگیری با مخاطب است که نکات جالبی را برای مقایسه ارائه می دهد.

تعامل بخشی ضروری از تجربه مشتری است و تجربه خوب مشتری کلید ایجاد تصویر مثبت از برند، تکرار مشتریان و رشد کسب و کار است. مصرف کنندگان امروزی نسبت به محتوای خود و برندهایی که حمایت می کنند، بیش از هر زمان دیگری انتخاب دارند.

صنعت سفر بخشی است که رقابت در آن به ویژه شدید است، بنابراین تعامل چیزی است که تقریباً هر برندی در تلاش برای بهبود آن است.اگر برای ایجاد محتوای جالب، احساسی و ارزشمندی که مخاطبان شما واقعاً از خواندن آن هیجان زده باشند، وقت بگذارید، محتوای وبلاگ سفر می‌تواند تعامل مخاطبان را بهبود بخشد.

هنگامی که یک خواننده در سایت شما قرار گرفت، از بنرها و فراخوان ها برای اقدام استفاده کنید تا او را وادار کنید تا با سایر پست های وبلاگ و صفحات فرود درگیر شود، برند شما را محکم تر در ذهن او تثبیت کند، و امیدواریم شروع به حرکت به سمت پایینfunnel  خریدار به سمت رزرو کنید.

با این حال، در وهله اول باید خوانندگان علاقه مندی را جذب کنید که به وبلاگ شما وارد شوند.و اگر آنها در اولین بازدید خود خرید یا پرس و جو نکردند، باید به اندازه کافی این تصور را ایجاد کنید که آنها به میل خود به وبلاگ شما باز می گردند و مطالب بیشتری را در آنجا مطالعه می کنند.

این یک چالش جهنمی است.وضعیت جهانی که ما امروز در آن زندگی می کنیم به این معنی است که برندها فقط برای جلب توجه مشتریان احتمالی با یکدیگر رقابت نمی کنند. آنها همچنین در حال رقابت برای پر کردن زمان محدودی هستند که مصرف کنندگان مدرن هر روز برای خواندن و تعامل با محتوای جدید دارند.

اکثر مردم زمان برای جستجوی چیزهای جدید برای مصرف ندارند. آنها می خواهند که محتوا به دست آنها برسد تا فوراً بدون تلاش زیاد درگیر شوند. اینجاست که بازاریابی ایمیلی خودش را نشان می دهد.وبلاگ نویسی مطمئناً اوج خود را داشت و یک کانال بسیار ارزشمند باقی می ماند که به این زودی ها از بین نمی رود.

اما برای جلب توجه مشتری در حین رفت و آمد، جوشاندن کتری، یا پیمایش قبل از خواب، خواندن ایمیلی که از قبل در صندوق ورودی آنها حاوی مجموعه‌ای از داستان‌ها، ایده‌ها و مطالعه بیشتر است، اولین انتخاب واضحی نسبت به جستجو خواهد بود. از یک پست وبلاگ برای تعامل با آن استفاده کنید.

آیا هنوز جایی برای وبلاگ هایی وجود دارد که به طور منظم محتوای طولانی را برای مخاطبان خود ارسال می کنند؟ صدالبته!

اما با کاهش دامنه توجه، افزایش اضطراب جدایی از دستگاه و افزایش میل به رضایت آنی از همیشه، بازاریابی ایمیلی بسیار مورد توجه قرار گرفته است که آن را به قالبی عالی برای دستیابی به مشتری امروزی و درگیر کردن آن تبدیل می کند.

 

تعامل مخاطب با برند گردشگری

 

چه زمانی باید محتوای وبلاگ ایجاد کنید؟

همانطور که در ابتدای این مقاله ذکر شد، در مقایسه وبلاگ نویسی با ایمیل مارکتینگ هیچ “برنده ای” وجود ندارد. موارد زیادی وجود دارد که ایجاد محتوای وبلاگ بهترین انتخاب در استراتژی بازاریابی مسافرتی است که در زیر فهرست کرده ایم.

 • شما می توانید حجم زیادی محتوا تولید کنید.
 • مخاطب هدف شما از درگیر شدن با محتوای طولانی و اطلاعات دهنده لذت می برد.
 • شما در نوشتن محتوایی مهارت دارید که خواننده را درگیر نگه می دارد، از نظر احساسی با آنها طنین انداز می شود و به انتقال آنها از لحظه حال کمک می کند.
 • شما در حال حاضر یک وبلاگ مستقر با چند خواننده تکراری دارید.
 • شما یک برند مسافرتی هستید که به همان اندازه که برای رزرو ارزش قائل هستید، به اشتراک گذاری مشاوره و بینش منحصر به فرد نیز اهمیت می دهد.
 • شما عبارات کلیدی بلند را به عنوان بخشی از استراتژی سئو هدف قرار می دهید.
 • شما به دنبال افزایش میزان ترافیک ورودی به وب سایت خود هستید.
 • شما می خواهید نام تجاری خود را به عنوان یک رهبر فکری یا منبع قابل اعتماد مشاوره در بخش خود تثبیت کنید.

 

چه زمانی باید محتوای ایمیل ایجاد کنید؟

برخی از عوامل نشان می دهد که ایجاد محتوای ایمیل مانند یک خبرنامه یا معمولی “جمع کردن” بهترین رویکرد خواهد بود.

 • شما منابع محدودی برای نوشتن محتوا دارید که به این معنی است که تولید خبرنامه های ایمیل کوتاه قابل مدیریت تر است.
 • شما بودجه محدودی برای ایجاد استراتژی بازاریابی خود دارید.
 • شما در نوشتن مطالب کوتاه تر و جذاب مهارت دارید.
 • شما می خواهید حس “همبستگی” را بین مشتریان خود ایجاد کنید و روابط نزدیک تری با آنها ایجاد کنید.
 • شما در حال حاضر حجم خوبی از محتوا در وب سایت خود دارید که می توانید به اشتراک بگذارید.
 • شما به دنبال راه هایی برای انتقال مشتریان احتمالی بیشتر به سمت پایین funnel خریدار هستید.

 

محتوای ایمیل بازاریابی در برند گردشگری

 

بازاریابی ایمیلی، بهترین راه رو به جلو

در صورت امکان، بهترین راه پیش رو این است که زمانی را به توسعه محتوای وبلاگ و محتوای ایمیل به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی گسترده تر خود اختصاص دهید.

بازاریابی ایمیلی می‌تواند اشکال مختلفی داشته باشد، از پیام‌های خودکار که به مشتریان یادآوری می‌کنند چه چیزی در یک وب‌سایت مشاهده کرده‌اند تا پیام‌های شخصی‌تر از برندهایی که داستان‌ها، بینش و توصیه‌ها را به اشتراک می‌گذارند.

بسیاری از خبرنامه‌های برند شامل پیوندهایی به محتوای وبلاگ خود می‌شوند، که راهی فوق‌العاده برای پیوند دادن این دو رویکرد به هم و تشویق ترافیک بیشتر وب‌سایت است و در عین حال نیاز مشتری به محتوای فوری و به راحتی قابل مصرف را جلب می‌کند.

بهترین راه پیش رو این است که رویکردهای خود را ترکیب کنید و از وبلاگ نویسی و بازاریابی ایمیلی برند گردشگری به روشی یکپارچه استفاده کنید. با تمرکز بر ایجاد محتوای جذاب و همیشه سبز وبلاگ شروع کنید. هنگامی که به حجم خوبی از محتوا رسیدید، تمرکز خود را بیشتر به ایمیل معطوف کنید، جایی که می توانید از آن محتوا برای ایجاد جامعه و تعامل فعال تر استفاده کنید.

اگر یک برند مسافرتی معتبر هستید، احتمالاً هر دوی این تکنیک ها را در استراتژی بازاریابی خود دارید. در این مورد، ارزش این را دارد که محتوای ایمیل شما چه تأثیری بر تعامل مشتری داشته باشد و اینکه آیا می‌توانید محتوایی را که ارسال می‌کنید برای بهبود این امر و در عین حال به روز نگه‌داشتن وبلاگ خود و پیوند مجدد به این پست‌های جدید در ایمیل‌هایتان، تطبیق دهید.

اگر برند جدیدی هستید که در حال توسعه استراتژی بازاریابی هستید، شرایط بالا را در نظر بگیرید و بسته به اهداف و ظرفیت خود تصمیم بگیرید که می‌خواهید تلاش‌های خود را در کجا متمرکز کنید.همانطور که در این پست مشخص شده است، هر دو بازاریابی ایمیلی و ایجاد محتوای وبلاگ دارای مزایای خود هستند. هر دو روش‌های فوق‌العاده مفیدی هستند که کسب‌وکارهای مسافرتی می‌توانند از آن‌ها برای ایجاد تصویر برند قابل تشخیص و جذب مخاطبان خود استفاده کنند.

به جای تاج گذاری برنده بین این دو، ارزشی را که هر یک از این قالب ها برای مصرف کنندگان امروزی دارند در نظر بگیرید و پیشنهاد خود را بر این اساس برای به دست آوردن بهترین نتایج ممکن تطبیق دهید.

برای آشنایی بیشتر با دیجیتال مارکتینگ خواندن مقالات زیر در سایت ایراکد توصیه میشود. 

بهترین راه بازاریابی برند گردشگری

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

[printfriendly current='yes']

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره رایگان

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form