چگونه با ساختار سیلو در صفحه اول گوگل قرار بگیریم؟[آموزش]

ساختار سیلو

چکیده

آنچه در این مقاله می خوانید:

موتورهای جست‌وجو در صورتی یک سایت را در صدر نتایج جست‌وجو قرار می‌دهند که کلمه کلیدی آنها مرتبط با موضوع کلی سایت و هم‌راستا با هدف کاربر باشد. این کار با ساختار سیلو یا همان ساختار بندی در سئوی سایت انجام میشود. می توانید برای برخورداری از مزایای شرکت خدمات سئو با ما در تماس باشید.

بسیاری از وب سایت های عالی از دید موتور جست‌وجو پنهان مانده‌اند، زیرا سئو را دست کم گرفته‌اند و یا استراتژی آنها حول یک موضوع مشخص تدوین نشده است. وب سایتی که شامل اطلاعات متفرق و نامرتبط باشد و موضوع کلی آن مشخص نباشد، به صفحه اول گوگل راه نخواهد یافت.

ساختار سیلو به شما این امکان را می دهد که موضوع کلی وب سایت خود را مشخص کنید و در پر‌رقابت‌ترین کلمات کلیدی جایگاه کسب کنید.

بنابراین، ساختار سیلو هسته‌ی اصلی تعیین ساختار کلی سایت شما است و هر سیلو بیانگر موضوعی خاص در وبسایت شماست.

ساختار سیلو

این گروه بندی در سئو بسیار حائز اهمیت است زیرا موتورهای جست‌وجو بهای زیادی به کلمات کلیدی مرتبط با موضوع کلی سایت شما می‌دهند.

برترین وبسایتها عموماً وب سایت هایی هستند که عنوان، چکیده، فهرست مطالب و غیره را به وضوح مشخص کرده‌اند و تولیدمحتوای آنها در راستای موضوع کلی وبسایت صورت گرفته‌است.

در این مقاله، هرآنچه باید در مورد بهبود شفافیت موضوع وبسایت خود از طریق ساختار سیلو بدانید آورده شده‌است. با ما همراه باشید.

 

ساختار سیلو چیست؟

برای کسب بهترین رتبه در موتورهای جست‌وجو، هم برای کلمات کلیدی گسترده و هم برای کلمات کلیدی خاص، وب سایت شما باید دارای محتوای کاملاً سازمان یافته باشد. تا کاربر بتواند مرتبط ترین پاسخ برای جست‌وجوی خود را بیابد.

دلیل این امر این است که موتورهای جستجو به دقت ساختار وب سایت شما را بررسی می کنند تا بتواند موضوع اصلی وب سایت شما را تعیین کنند و از مرتبط بودن محتوای سایت با کلمه‌کلیدی منتخب شما اطمینان حاصل کنند.

ساختار سیلو به معنای “گروه بندی صفحات مرتبط با هم” از نظر ساختاری است تا ماهیت سایت شما مشخص شود.

همانند کشاورزان که از سیلوهای جداگانه برای ذخیره انواع مختلف غلات استفاده می‌کنند، وبمستران نیز می‌توانند بخشهای مختلف یک سایت را سیلو‌بندی کنند تا بتوانند موضوع کلی سایت خود را برای موتورهای جست‌وجو مشخص کنند.

استفاده از ساختار سیلو معماری منظمی به وبسایت شما می‌دهدو مشخص می‌کند که سایت شما در مورد چیست و شما را به منبعی معتبر تبدیل می‌کند.

موتورهای جستجو به سایتهایی امتیاز می‌دهند که ساختار سایت خود را به طور واضح براساس کلمه کلیدی مورد نظر تعیین کرده‌اند و موضوع و ماهیت کلی سایت آنها هم‌راستا با هدف جست‌وجوی کاربر است.

با این حال، این بدان معنی نیست که صفحات باید با کلمات و عبارات کلیدی پر شوند، به ویژه با وجود الگوریتم پاندا گوگل که کیفیت محتواهای یک سایت را به دقت بررسی می‌کند.

بنابراین ، تمام آنچه شما نیاز دارید این است که وب سایت خود را پیرامون مضامینی بسازید که مبتنی بر کلمات کلیدی هستند، نه فقط خود عبارات جستجوشده توسط کاربر.

ساختار سیلو در سئوی وبسایت فروشگاهی

انواع سیلوبندی در ساختار سیلو عبارت است از:

سیلوبندی فیزیکی:

دو روش برای سیلوبندی یک سایت وجود دارد. سیلوبندی فیزیکی که به‌وسیله رسم ساختار درختی صورت میگیرد و سیلوبندی مجازی که بوسیله تعیین ساختار لینک دهی انجام می‌شود.

URL ای که برای یک صفحه از سایتتان در نظر میگیرید می‌تواند سرنخ‌های مهمی در مورد موضوع آن صفحه به مخاطبان شما بدهد.

به‌عنوان مثال آدرس زیر مشخص می‌کند که در این صفحه به خدمات طراحی سایت فروشگاهی پرداخته شده‌است.

www.iracode.com/services/store-web-design

بنابراین وقتی شما با استفاده از این ساختار URL  سایت خود را سازماندهی می‌کنید در واقع درحال ساخت سیلو برای مطالب سایت خود هستید.

در ساختار سیلو هر موضوع وبسایت شما به دسته‌بندی خاصی تعلق می‌گیرد که گروهی از صفحات مشخص را در بر می‌گیرد به عنوان مثال دیجیتال مارکتینگ.  و هر دسته‌بندی زیرمجموعه‌های متفاوتی را در بر می‌گیرد.

بنابراین هر صفحه دسته‌بندی مخصوص به خود را دارد و هرگز یک صفحه در دو دسته‌بندی متفاوت قرار نمی‌گیرد.

برای سیلوبندی فیزیکی باید یک ساختار درختی معین داشته باشید که تمامی موضوعات سایت شما را در بر می‌گیرد.

سیلوبندی مجازی:

به استفاده از لینکهای داخلی برای مشخص کردن ساختار سایت و ارتباط بین صفحات، سیلوبندی مجازی گفته می‌شود.

به زبانی دیگر شما باید بین صفحات مرتبط به هم ارتباط برقرار کنید و صفحات غیرمرتبط را جدا کنید.

همانطور که گفته شد در ساختار سیلو فیزیکی، صفحات مرتبط بهم در یک دسته بندی قرار می‌گیرند و به وسیله ساختار درختی مشخص می‌شود، در حالیکه در ساختار مجازی  صفحات مربوط بهم به وسیله یک انکر تکست بهم لینک داده می‌شوند.

اگر صفحات مرتبط بهم را بهم لینک دهید حتی در صورت نبود سیلو افقی می‌تواند بر سئو سایت شما اثر بگذارد زیرا خزندگان موتورهای جست‌وجو محتوای یک وبسایت را با دنبال کردن لینکهای داخلی آن بررسی می‌کنند.

بنابراین سیلوبندی مجازی مهمتر و تاثیرگذارتر است.

از لینکدهی متقابل بین سیلوها باید اجتناب شود زیرا ارتباطات بی‌معنی بین سیلوها می تواند رباتهای موتورهای جست‌وجو را در درک ماهیت سایت شما دچار مشکل کند که بر سئو سایت شما تاثیر منفی می‌گذارد.

بنابراین ، هیچ زیر صفحه ای در یک سیلو نباید به یک زیر صفحه در سیلوی دیگر پیوند داده شود.

دقت داشته باشید که لینک سازی داخلی ارتباط بین صفحات وبسایت شما را تعیین میکند و ساختار موضوعی وبسایت شما را  مشخص می‌کند. و در عین حال صفحات اصلی وبسایت شما را که میخواهید در آنها رتبه کسب کنید را قوی می‌کند.

بنابراین ساختار سیلو به این شکل کار می‌کند و می‌تواند در رتبه‌بندی سایت شما تاثیر به سزایی بگذارد.

پیشنهاد ما به شما این است که برای تاثیر بیشتر این استراتژی از سیلوبندی مجازی استفاده کنید و آن را به وسیله سیلو بندی فیزیکی تقویت کنید.

برای مطالعه مقالات بیشتر از سایت ایراکد در زمینه شبکه های اجتماعی می توانید روی لینک زیر کلیک کنید.

رسیدن به صفحه اول گوگل با ترفندهای سئو ویدیو

 

فرآیند سازماندهی وبسایت از طریق ساختار سیلو

  1. موضوع سایت خود را مشخص کنید:

در ابتدا باید موضوع سایت خود و انواع محتوایی را که در سایت خود دارید یا میخواهید داشته باشید را مشخص کنید.

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که موضوع سایت خود را براساس نتایج تحقیقات خود در زمینه کلمات کلیدی مشخص کنید.

  1. استراتژی سیلوبندی سایت خود را مشخص کنید:

در قدم بعدی باید ساختار سایت خود را به گونه ای طراحی کنید که موضوع و ماهیت سایت شما را مشخص کند.

شما باید استراتژی ساختار سیلوی سایت خود را مشخص کنید. آیا میخواهید از سیلوبندی فیزیکی و مجازی با هم استفاده کنید یا از سیلو بندی مجازی به تنهایی استفاده کنید.

  1. ساختار لینکدهی خود را مشخص کنید:

بعد از آن باید ساختار لینکهای خود را بررسی کنید و تصمیم بگیرید که چگونه بین صفحات به منظور تقویت موضوع کلی سایت ارتباط برقرار کنید.

به یاد داشته باشید که شما حداقل باید 5 صفحه محتوا برای تشکیل یک سیلو داشته باشید.

  1. سیلوهای خود را بسازید:

در آخرین مرحله، شما باید محتوای با کیفیت منتشر کنید که شامل کلمات کلیدی هدفمند شما برای هر سیلو میباشد.

صفحات مرتبط بهم در یک سیلو را بهم لینک دهید تا صفحه اصلی هر سیلو را تقویت کنید.

 

در پایان، در این مقاله به یکی از موضوعات مهم و پیشرفته سئو پرداختیم.امیدواریم اکنون بتوانید وب سایت خود را با نگاه جدیدی ببینید.

با در نظر گرفتن این ساختار وب سایت، میتوانید تعیین کنید که آیا ساختار وبسایت شما موضوع وبسایت شما را به طور واضح برای خزندگان گوگل مشخص میکند یا فقط آنها را در مورد موضوع و ماهیت وبسایت شما گیج میکند.

 

منبع sh

 

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره رایگان

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form