آکادمی ایراکد

آموزش برنامه نویسی به روش نوین

مخاطب شناسی و تاثیر آن در سئو

مخاطب شناسی

مخاطب شناسی از جمله موارد مهم در اصول سئو میباشد زیرا زمانی که می خواهیم روی سئو کار کنیم، معمولا اول این نکته را مورد بررسی قرار می دهیم که کدام کلمات کلیدی در حوزه کاری ما بیشتر مورد جستجو قرار می گیرند. وقتی این موضوع را مورد بررسی قرار می دهیم ممکن است هزاران کلمه کلیدی بیابیم که در حوزه تخصصی ما مورد جستجو قرار می گیرند، که این امر کار را برای ما مشکل می سازد  و نمیتوانیم آنها را به درستی دسته بندی  کنیم و اطلاعات حاصل از آن برای ما کارآمد نخواهد بود.

برای رفع این مشکل اگر در یک مرحله قبل از بررسی کلمات کلیدی، مخاطبان حوزه خود را بشناسیم می تواند در دسته بندی کلید واژه ها به ما کمک کند. با شناخت مخاطبان می توانیم متوجه شویم که آنها در گوگل کدام کلمات کلیدی را بیشتر مورد جستجو قرار می دهند و آنها را در وب سایت خود مورد استفاده قرار دهیم. این روش باعث می شود سایت ما دارای سئو بالاتری باشد و در رتبه های بالاتر گوگل قرار می گیرد و به دنبال آن ترافیک سایت ما افزایش می یابد و می تواند مخاطبان را به خریداران محصولات ما تبدیل کند.

تاثیر شناخت مخاطب در سئو

برای شناخت اصول سئو و بهبود سئوی سایت خود به سایت ما در ایراکد سری بزنید. 

راه های شناسایی مخاطب هدف

اگرچه شناخت مخاطبان در فضای آنلاین می تواند از طریق ایجاد فرم هایی در این زمینه صورت گیرد ولی به طور کلی می توان گفت مخاطب شناسی در فضای آنلاین فایده چندانی ندارد و تجربه ها نشان می دهد زمانی که مخاطب را به صورت حضوری ملاقات می کنید یا به صورت تلفنی با آنها ارتباط برقرار می کنید، می توانید به نتایج بهتری دست پیدا کنیم و در نتیجه وب سایت های خود را به صورتی کاربرپسند از لحاظ محتوایی طراحی کنیم و به دنبال آن موجب بالاتر رفتن سئوی سایت خود شده و آن را در رتبه های بالای نتایج گوگل قرار دهیم.

خدمات ایراکد

تماس با ما
  • برای صحبت با کارشناسان ما میتوانید با شماره 91015061-021 تماس بگیرید