لوگو

توسعه نرم افزارهای تحت وب

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

فهرست محتوا

deve

یک برنامه تحت وب برنامه ای است که در طول اتصال شبکه با استفاده از HTTP در دسترس است. برنامه های کاربردی مبتنی بر وب اغلب در داخل یک مرورگر وب اجرا میشوند. با این حال برنامه های مبتنی بر وب وب نیز ممکن است مبتنی بر سیستم گیرنده باشند. در ادامه میخواهیم انواع مختلف برنامه های وب را طبقه بندی کنیم. با ما همره باشید.

انواع مختلف توسعه دهنده برنامه های تحت وب

برنامه وب استاتیک

از اولین برنامه های تحت وب است که این نوع برنامه نمایش کمتری دارد و و بسیار انعطاف پذیر نیست. آنها معمولا در HTML و CSS توسعه می یابند. با این حال، اشیاء متحرک مانند آگهی ها، GIF ها، فیلم ها و غیره نیز ممکن است در آنها گنجانده شود و نمایش داده شود. آنها همچنین می توانند با jQuery و Ajax توسعه یابند.

علاوه بر این، تغییر محتویات برنامه های وب استاتیک آسان نیست. برای انجام این کار ابتدا باید کد HTML را دانلود کنید، سپس آن را تغییر دهید و در نهایت دوباره آن را به سرور آپلود کنید. این تغییرات تنها می تواند توسط وب مستر یا شرکت توسعه ایجاد شود که برنامه را برنامه ریزی و طراحی می کند.

برنامه وب دینامیک

برنامه های وب دینامیک بسیار پیچیده تر هستند. آنها از پایگاه داده ها برای بارگیری داده ها استفاده میکنند و محتویات داده ها با هر بار که کاربر به آنها دسترسی پیدا میکند، به روز میشوند.

بسیاری از زبان های برنامه نویسی مختلف را می توان برای توسعه برنامه وب دینامیک استفاده کرد. PHP و ASP رایج ترین زبان هایی  هستند که برای این منظور استفاده می شوند زیرا آنها به شما اجازه می دهند محتوا را ساختار  دهید.  

فروشگاه آنلاین یا تجارت الکترونیک

اگر نرم افزار وب یک نرم افزار یا یک فروشگاه باشد توسعه آن احتمالا شبیه یک سایت تجارت الکترونیک است. این نوع فرایند توسعه برنامه پیچیده تر است. زیرا باید پرداخت های الکترونیکی را از طریق کارت های اعتباری، و یا سایر روش های پرداخت فعال کند.

برنامه وب پورتال

با استفاده از پورتال، ما به یک نوع برنامه کاربردی اشاره می کنیم که در آن به چند بخش از طریق صفحه اصلی دسترسی پیدا می کنیم. این برنامه ها می توانند شامل موارد زیادی باشند: انجمن ها، چت، ایمیل، مرورگرها، مناطق دسترسی به طریق ثبت نام، آخرین مطالب و غیره.

برنامه وب متحرک

این روش برنامه نویسی برای ارائه محتوای متحرک استفاده میشود. و یکی از تکنولوژی های خلاقانه برای مدیران خلاق است. اشکال این نوع برنامه ها این است که برای موقعیت وب و اهداف بهینه سازی سئو مناسب نیست. زیرا موتورهای جستجو نمیتوانند اطلاعاتی که در آنها وجود دارد را بخوانند.

برنامه وب با سیستم مدیریت محتوا

محتوای مربوط به توسعه وب مرتب به روز شده بنابراین یک سیستم مدیریت محتوا یک گزینه جدی برای بررسی است. مدیر میتواند از این به روز رسای ها برای پیاده سازی تغییرات و به روز رسانی ها استفاده کند. برخی از سیتم های مدیریت محتوا عبارتند از:

وردپرس، جوملا، درپال

سخن نهایی

هر نوع برنامه وب دارای نقاط ضعف و قوت خود است. آنها دارای برنامه بومی نیستند. و در ظاهر شبیه هم به نظر میرسند ولی شما باید امنیت برنامه را در مقابل حملات هکرها تقویت کنید. همانگونه که با وبسایت ها انجام میشود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما در ایراکد چه خدماتی ارائه می دهیم:

دپارتمان طراحی سایت | دپارتمان طراحی اپلیکیشن | دپارتمان برنامه نویسی | دپارتمان دیجیتال مارکتینگ