آکادمی ایراکد

آموزش برنامه نویسی به روش نوین

سئوی وب سایت

 

در این مقاله می‌خواهیم راجع به این صحبت کنیم که ما می توانیم پروژه سئوی وب سایت مان را به یک شرکت بسپاریم یا نه؟ اصلاً چرا باید این کار را بکنیم،  چه مزایا و معایبی دارد و بهترین راه حل چیست؟

نکاتی درباره سئوی وب سایت

نکاتی که در این مقاله می گوییم را صرفاً از روی تجربیات و صحبت هایی که در بعضی وبسایت ها بوده با شما به اشتراک می گذاریم و لزوما ممکن است که این صحبت‌ها درست نباشد و در یک سری شرایط ممکن است عکس آن کار درستی باشد که بتوانیم انجام دهیم.

خیلی از افراد هستند که می خواهند یک کسب و کاری داشته  و یک وبسایت داشته باشند و معمولا می‌آیند و پروژه سئو خودشان را در واقع برون‌سپاری می کنند یعنی آن را به یک شرکت سپرده  و آنها انجام می دهند و خب ممکن است بعد از چند ماه یک سری اتفاقات خوب سئویی بیفتد و افزایش ترافیک داشته باشند اما آن چیزی که ایده‌آل شان هست اتفاق نیفتد و  بعد از شش ماه یا یک سال قراردادشان تمام شود و دیگر نخواهند که دوباره یک قرارداد دیگر برای سال آینده ببندند.

سئوی وبسایت برای فضای آفلاین:

ما اول باید بیاییم حجم کار وب سایتمان را در نظر بگیریم،  یک موقع هست که می خواهیم یک وب سایت شرکتی داشته باشیم، یکسری کلمات کلیدی هستند که لازم است با آنها بالا باشیم همین کفایت می کند و بیشتر کارمان شاید آفلاین باشد صرفاً به خاطر اینکه شرکتی هستیم و حالا همه در فضای آنلاین اند دوست داریم که در واقع با چند کیبورد به صفحه اول گوگل بیایم. که این شاید خوب باشد که بتوانیم آن را برون سپاری کنیم که روی همین کیبوردها کار شود.

 

سئوی وبسایت در فضای آنلاین:

یک زمانی هم هست که ما کلاً کسب و کارمان در فضای آنلاین است یعنی می‌خواهیم یک وب سایتی داشته باشیم که فروش محصول داشته باشد، خدمات آنلاین و یکسری محتوا داشته باشد.

اینها در واقع اتفاقاتی هست که نیاز به تیم دارد،  یک تیم که کار محتوا را انجام دهد و در کنارش دوستانی که کار محتوا را انجام می دهند به نوعی با اصول سئو آشنا باشند و یک شخصی از خود مجموعه یا به صورت  فریلنس کار سئو را پیش ببرد. از این نظر که به طور کلی کسب و کارمان به صورت آنلاین است دیگر صحبت از یک کیبورد یا دو کیبورد و اینها نیست،  صحبت از این است که ما چطور بتوانیم مخاطبین هدف بیشتری را که در گوگل سرچ می کنند جذب کنیم.

به همین خاطر است که باید یک استراتژی خیلی خوب داشته باشیم یعنی علاوه بر اینکه یک استراتژی کانتنت لازم داریم، یک استراتژی سئوی خیلی خوب هم لازم داریم که روی کیبوردهایی کار کند که شاید خیلی هم سرچ نشوند و خیلی هم رقابتی نباشند اما برای ما مهم است که آن یوزر ها وارد سایت ما شوند محصولات و محتوای ما را بخوانند و بخرند و حالا بسته به نوع کاری که داریم عمل کنند.

زمانی که این نوع کسب و کار را داریم و در واقع این پروژه را برون سپاری می‌کنیم یک سری مشکلات به وجود می آید که یکی از مشکلات آن این است که وقتی ما نیروی محتوا داخل خود مجموعه داریم و یک شرکت سئویی این کار را انجام می دهد این دو تا با هم خیلی سینک نیستند یعنی نیروی محتوا  دارد یکسری برنامه ها را  به جلو می برد و شرکت سئو هم دارد یک سری کارها را انجام می دهد و هر کدام یک کاری را انجام میدهند ممکن است با هم یک جاهایی در ارتباط باشند ولی خب چون در یک مجموعه نیستند و آن شرکت سئو هم چندین و چند پروژه را به جلو می‌برد ممکن است که با نیروی محتوای شما خیلی در ارتباط نباشد و نیروی محتوای شما یا تیم کانتنت شما به آن صورت نمی تواند در واقع با آن هدفی که میخواهد یوزر را از گوگل جذب کند و کار را به جلو ببرد.

سئوی وبسایت و مشکلات رایج آن:

حالا این وسط سوالی که ممکن است به وجود بیاید این است که خب خیلی از دوستان می گویند ما شرکتی که با آن کار میکنیم صرفاً کارهای آف پیجمان را انجام میدهد که خوب اینکه ما خودمان کارهای آن پیج را انجام دهیم و یک شرکت دیگر کارهای آف پیج را انجام دهد باز می تواند مشکلات خیلی زیادی داشته باشد چون این دو تا مکمل هم اند و در واقع باید خیلی با هم در ارتباط باشند.

نمی‌توانید شما یک سری کیبورد ها را به یک شرکت بسپارید  که روی آن کار کند و شما اینجا خودتان برای خودتان یکسری کارهایی را انجام دهید مثلا کار آن پیج انجام دهید و یا صفحات جدید ایجاد کنید اینها در واقع با هم مشکل دارند و مشکلاتی به وجود می آید.اما یک زمان دیگری هم هست که شما نیروی محدودی دارید  یعنی صرفاً خودتان و یک دوست دیگر هستید و یا یک تیم دو یا سه نفره کوچک هستید و می خواهید که حتماً سئویتان خیلی جدی جلو برود و می خواهید که یک هزینه هنگفتی برایش کنید و خودتان هم خیلی تخصصی راجع به آن ندارید.

حال باید با سئوی وبسایتمان چه کار کنیم؟

یک نکته را باید به شما بگوییم که آن قدر هم از سئو نباید بترسید، وقتی یک تیم کوچک به وجود می آید، اگر بخواهد این کار را برون‌سپاری کند احتمال اینکه به مشکل بخورد خیلی زیاد است،  در واقع بهتر است که خودش اصول سئو را یاد بگیرد و خودش سراغ آموزش ها برود.

به خاطر همین است که اگر نگاه کنید خیلی از مجموعه هایی  که خودشان آژانس هستند و کار سئو را انجام می دهند و یا شرکت طراحی سایت هستند خودشان آموزش سئو را انجام میدهند، به خاطر این که این نیاز را می بینند که بیزینس اونرها، کسانی که تیم های کوچک و استارتاپ های کوچک دارند لازم هست که اصول سئو را بدانند و خودشان آن  را رعایت کنند یعنی در واقع می‌آیند ماهیگیری یاد میدهند به جای اینکه بیایند دونه به دونه برای هر شرکتی کار سئو انجام دهند.

این را هم در نظر داشته باشید که اگر بخواهید یک هزینه یک میلیونی، دو میلیونی، سه میلیونی، پنج میلیونی و یا ده میلیونی برای آموزش داشته باشید و وقت بگذارید و کار سئو را خودتان یاد بگیرید، قطعا اگر این کار را خوب پیش ببرید، بردید! بخاطر اینکه آن آموزشی که یاد میگیرید و کاری که برای سئو وب سایت خودتان انجام می دهید اولا خیلی لذت بخش است، دوما در شش ماه یا یک سال آینده آنقدر آورده برایتان دارد که در مقابل هزینه ای که کردید قابل قیاس نیست .

 

سئوی وبسایت و چگونگی انجام آن:

و این را هم در نظر بگیرید که سئو مفهومی نیست که پیش نیازهای زیادی داشته باشد، یک زمانی هست که شما میگویید، می خواهید کار برنامه نویسی یاد بگیرید و خودتان پروژه‌های شرکت را به جلو ببرید که خب در زمینه برنامه نویسی معمولاً یک سری مشکلاتی در طی آموزش هست ولی در  سئو به آن معنا نیست.

یعنی در واقع اگر شما اصول پایه آن را یاد بگیرید و وقت بگذارید و با سایت خودتان بتوانید آنها را تست و آزمایش کنید نتایج خیلی خوبی برایتان دارد و چیزی نیست که بگویید کسی نمی تواند یاد بگیرد به همین خاطر پیشنهاد ما این است که اگر یک پروژه کوچک دارید، اگر یک تیم دارید یا اگر کلاً کسب و کارتان برای فضای آنلاین است این کار را نکنید و سعی کنید که کارهای سئویتان را خودتان پیش ببرید.

نتیجه گیری:

خداروشکر امروزه میتوانید از سی ام اس های مختلفی مثل وردپرس استفاده کنید که از لحاظ سئو تکنیکال تا حد خوبی بتواند پاسخگوی شما باشد به همین خاطر است که بیشتر لازم است شما بحث های آن پیج ، کانتنت سئو و کمی آف پیج بلد باشید و یک سری اصول کلی را بدانید و کارتان را پیش ببرید و یا اگر در حوزه خاصی هستید،  یک نیروی متخصص بیاورید که او کارها را انجام دهد اما اینکه او بیرون شرکت باشد و یک هزینه‌های هنگفتی بکنید به نظر خیلی نمی تواند برای شما جالب باشد!

حتی اگر دقت کنید وقتی سراغ شرکت‌های سئو می روید اگر شرکت های خیلی خوب و در واقع قدیمی باشند ، هزینه های خیلی زیادی به شما میدهند به خاطر اینکه اولاً دنبال دردسر نمی گردند چون از آن طرف هم خیلی مشکلات برای شرکت ها هست ، ثانیا اینکه دنبال این هستند که چند تا پروژه بگیرند که خب یک مجموعه هست که اصلا تیم مخصوص ندارد و بیشتر شاید کارش در فضای آفلاین باشد و صرفا می خواهد یک وبسایت داشته باشند و با چند تا کیبورد بالا بیاید و در واقع تیمی باشد که پشتیبان این قضیه باشد.

خدمات ایراکد

  • برای صحبت با کارشناسان ما میتوانید با شماره 91015061-021 تماس بگیرید