برندسازی چیست؟ تاثیر بازاریابی محتوایی در آن

برندسازی چیست؟ تاثیر بازاریابی محتوایی در آن

مقدمه

بازاریابی محتوا همچنان یکی از قوی‌ترین روش‌ها برای هدایت ترافیک هدفمند و جلب مشتریان جدید است – و هیچ نشانه‌ای از کاهش سرعت در سال ۲۰۲۲ نشان نمی‌دهد. در واقع، به نظر می‌رسد هر سال استراتژی‌های جدیدی پدیدار می‌شوند و تولیدکنندگان بیشتری را قادر می‌سازند تا محتوای جذاب‌تر و جذاب‌تری تولید کنند. تولید ترافیک تنها یکی از مزایای بازاریابی محتوا است. برای برندسازی کسب و کارهای تازه تاسیس و در حال رشد، محتوا می تواند راهی برای قرار دادن خود در نقشه باشد. ما در مورد برندسازی صحبت می کنیم. در اینجا نحوه استفاده از بازاریابی محتوا و سئو برای افزایش دیده شدن برند خود و حتی جذب مشتریان جدید در این فرآیند آورده شده است. خدمات دیجیتال مارکتینگ و خدمات تولید محتوا در فرایند آگاهی از برند بسیار میتواند برای کسب و کارها مفید باشد.

آنچه در این مقاله می خوانید:

بازاریابی محتوا همچنان یکی از قوی‌ترین روش‌ها برای هدایت ترافیک هدفمند و جلب مشتریان جدید است – و هیچ نشانه‌ای از کاهش سرعت در سال ۲۰۲۲ نشان نمی‌دهد. در واقع، به نظر می‌رسد هر سال استراتژی‌های جدیدی پدیدار می‌شوند و تولیدکنندگان بیشتری را قادر می‌سازند تا محتوای جذاب‌تر و جذاب‌تری تولید کنند. تولید ترافیک تنها یکی از مزایای بازاریابی محتوا است. برای برندسازی کسب و کارهای تازه تاسیس و در حال رشد، محتوا می تواند راهی برای قرار دادن خود در نقشه باشد. ما در مورد برندسازی صحبت می کنیم. در اینجا نحوه استفاده از بازاریابی محتوا و سئو برای افزایش دیده شدن برند خود و حتی جذب مشتریان جدید در این فرآیند آورده شده است. خدمات دیجیتال مارکتینگ و خدمات تولید محتوا در فرایند آگاهی از برند بسیار میتواند برای کسب و کارها مفید باشد.

 

برندسازی و استراتژی آگاهی از برند

 

برندسازی چیست؟

آگاهی از برند به سطحی اشاره دارد که مصرف کنندگان با برند، کالاها یا خدمات شما آشنا هستند.

درجات مختلفی از آگاهی از برند وجود دارد، از برخورد ساده با محصول یک برند گرفته تا شناخت و به خاطر سپردن نام تجاری. برای برندهای جدید، به آشنایی اجمالی از برند آنها نقطه شروعی برای به دست آوردن مشتریان بیشتر و افزایش دیده شدن آنها در طول زمان است.

 

آگاهی از برند بر جستجو تاثیر دارد؟

من با بسیاری از مشتریانی کار کرده‌ام که برندهای جدیدی راه‌اندازی کرده‌اند و نمی‌دانند وقتی نوبت به استراتژی برندسازی می‌رسد از کجا شروع کنند. من همیشه می گویم که آگاهی از برند در جستجو نقش دارد (به معنای جستجوی گوگل) و بالعکس .به این ترتیب، آگاهی از برند به هیچ وجه از سئو حذف نمی شود.

به این فکر کنید که چگونه روند رسانه های اجتماعی بر آگاهی کاربران از برندهای خاص تأثیر می گذارد. ما این را با فیجت اسپینرها دیدیم که برای اولین بار در شبکه اجتماعی ظاهر شدند. سپس کاربران برای جستجوی این اسباب بازی ها به گوگل سرازیر شدند. بنابراین، ما شاهد افزایش جستجو برای “فیجت اسپینرها” بودیم… و پس از اینکه فیجت اسپینرها از مد افتادند، به سرعت کاهش یافت.

با در نظر گرفتن این موضوع، اتخاذ یک استراتژی بازاریابی محتوای جامع پتانسیل افزایش دید جستجو و هدایت ترافیک ارگانیک به سایت شما را دارد. هرچه کاربران بیشتر از برند شما آگاه باشند، بیشتر شما را در گوگل جستجو خواهند کرد.

 

جستجو بر روی دید برند و برندسازی تأثیر می گذارد؟

به همین ترتیب، استفاده از شرکت خدمات سئو به نفع خود , یکی از راه‌های افزایش آگاهی از برند است. ممکن است هنوز تشخیص نام نداشته باشید، اما می توانید از عبارات جستجوی غیر مارکی برای هدایت کاربران به وب سایت خود استفاده کنید.

به عنوان مثال، فرض کنید که به تازگی یک SaaS صورتحساب جدید برای صاحبان کسب و کار راه اندازی کرده اید. حتی اگر نام تجاری شما ممکن است هنوز جستجوهای گوگل نداشته باشد، می توانید عباراتی مانند «نرم افزار صورتحساب کسب و کار کوچک» یا «نحوه ایجاد فاکتور کسب و کار» را هدف قرار دهید تا کاربران را به وب سایت خود جذب کنید. سپس، آنها اولین برخورد خود را با برند جدید شما خواهند داشت.

 

برندسازی و بازاریابی محتوا

 

این چه معنایی برای برند شما دارد؟

همه موارد فوق به این معنی است که بازاریابی محتوا برای تأثیرگذاری بر ترافیک ارگانیک شما و افزایش آگاهی از برند ضروری است. استراتژی محتوای شما باید از نظر ایجاد محتوایی که نام برند شما را در سراسر پلتفرم‌ها و در هدایت ترافیک ارگانیک به سایت شما نشان دهد، حداقل دوگانه باشد.

بازاریابی محتوا می تواند به برند شما کمک کند:

 •  جذب فالوورهای بیشتری در شبکه های اجتماعی
 • ترافیک اجتماعی و ارجاعی به وب سایت خود ایجاد کنید
 • مشارکت های استراتژیک برند را شکل دهید
 • رتبه ارگانیک وب سایت خود را بهبود بخشید
 • بک لینک هایی با اعتبار بالا به سایت خود کسب کنید
 • حفظ مشتری را در طول زمان بهبود بخشید

اینها تنها تعدادی از مزایای متعدد بازاریابی محتوا برای دیده شدن برند هستند.اکنون، بیایید به نحوه ایجاد محتوای خود برای شما کمک کنیم – و نام تجاری خود را به یک نام آشنا تبدیل کنیم.

 

12 تاکتیک بازاریابی محتوا برای برندسازی:

به عنوان یک استراتژیست محتوای سئو، من طرفدار زیادی از ایجاد محتوایی هستم که اهداف متعددی را دنبال می کند. با در نظر گرفتن این موضوع، استراتژی‌های زیر نه تنها به تلاش‌های آگاهی از برند شما کمک می‌کند، بلکه به طور بالقوه دید و ترافیک شما را در سایر پلتفرم‌ها افزایش می‌دهد.

تاکتیک های بازاریابی محتوا برای برندسازی

 

1. بازار هدف و مخاطب خود را برای برندسازی تحقیق کنید

قبل از اینکه کلمه ای از محتوا را تایپ کنید، باید بازار هدف و مخاطب ایده آلی را که می خواهید با برند خود به دست آورید، تعیین کنید. بدون این مرحله، خطر ایجاد نوع نامناسب محتوا در پلتفرم های اشتباه برای مخاطبان اشتباه را دارید – و زمان خود را در این فرآیند تلف می کنید.

خوشبختانه، اکنون که ابزارهای زیادی در اختیار داریم، تحقیقات بازار بسیار آسان‌تر شده است. مورد علاقه من Google Forms است که می توانید از آن برای نظرسنجی از مخاطبان احتمالی و سنجش علاقه آنها به مارک هایی مانند شما استفاده کنید.در اینجا نحوه انجام تحقیقات بازار سریع و آسان آمده است:

با سؤالات زیر فرم Google ایجاد کنید:

 • هدف شماره 1 شما در مورد [موضوع اصلی برند] چیست؟
 • برای حل این مشکل تاکنون چه راه حل هایی را امتحان کرده اید؟
 • چه مشکلاتی با آن راه حل ها داشتید؟
 • اگر بخواهید راه حل ایده آل خود را تعریف کنید، آن چه خواهد بود؟
 • امیدوارید با [راه حل] چه کاری انجام دهید؟

سپس، از کانال‌های اجتماعی، فهرست ایمیل‌های موجود، شبکه و سایر جوامعی که به آنها دسترسی دارید استفاده کنید. از افراد در بین مخاطبان احتمالی خود نظرسنجی کنید. هدف دریافت بیش از 10 پاسخ متداول ترین پاسخ های نظرسنجی خود را محاسبه کنید. در نهایت، از بینش برای اطلاع رسانی پیام برند خود و اینکه مشتریان ایده آل شما ممکن است باشند، استفاده کنید.

با گذشت زمان، توصیه می‌کنم از ابزارهایی مانند Google Analytics برای ردیابی عملکرد واقعی و تشخیص بهتر افرادی که با محتوای شما درگیر هستند، استفاده کنید. با این حال، در این بین، یک نظرسنجی اولیه به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که بر اساس ورودی مخاطب عمل می کنید، نه فرضیات خود.

 

بازار هدف و برندسازی

 

2. پیشنهاد فروش منحصر به فرد برندسازی خود را تعریف کنید

برای اینکه در بازار خود متمایز شوید، باید چیزی منحصر به فرد را تعریف کنید که برند شما به بازار می آورد. این ممکن است یک راه کارآمدتر برای حل یک مشکل مشتری، یک راه حل مقرون به صرفه تر، خدمات بهتر به مشتری، یا طیفی از آنچه ما نقاط فروش منحصر به فرد می نامیم باشد.

پیشنهاد فروش منحصر به فرد شما (USP) بیانیه ای است که نکات کلیدی فروش برند شما را برجسته می کند و آنها را به گونه ای چارچوب می دهد که ارزش را به مخاطبان هدف شما منتقل کند.به عنوان مثال، خیلی کلی است که بگوییم شما یک بازاریاب هستید که خدمات بازاریابی ارائه می دهد. یک USP مانند «آژانس X خدمات بازاریابی دیجیتال سفارشی را برای کمک به رشد برندها با مقیاس، دقت و اطمینان ارائه می‌دهد». طلای واقعی اینجاست. -USP شما پایه و اساس تمام تلاش های بازاریابی شما خواهد شد. این چیزی است که شما را در بازار متمایز می کند، مشتری ایده آل شما را جذب می کند و مشخص می کند که چرا مصرف کنندگان باید از شما خرید کنند.

 

3. محتوای وب قابل جستجو ایجاد کنید

در این مرحله، افراد بسیار کمی ممکن است در مورد برند شما، به خصوص بر اساس نام تجاری، اطلاعات داشته باشند. اینجاست که می‌توانید از جستجوی بدون برند به نفع خود استفاده کنید تا ترافیک وب‌سایت خود را افزایش دهید.

شاید شما یک بوتیک لباس محلی دارید که به تازگی در تهران افتتاح شده است. در حالی که ممکن است مردم هنوز از ویترین فروشگاه شما آگاه نباشند – مگر اینکه از آنجا عبور کنند – شما هنوز هم می توانید از SEO برای افزایش ترافیک آنلاین و غیر فعال استفاده کنید. در این مورد، برخی از اصطلاحات برای هدف ممکن است:

 [فروشگاه لباس مرکز شهر تهران] که حدود 320 جستجو در ماه دارد

[فروشگاه لباس قدیمی تهران] که حدود 260 جستجو در ماه دارد

[لباس زنانه تهران] که حدود 20 جستجو در ماه دارد.

سپس می‌توانید محتوای وب‌سایت خود را – در درجه اول – صفحات وب – با توجه به این عبارات جستجو بهینه کنید. اگر به خوبی انجام شود، می توانید کاربران جدید را به وب سایت خود و حتی لیست های محلی خود (مانند پروفایل های کسب و کار Google) هدایت کنید.

 

محتوای قابل جستجو و برندسازی

 

4. مشارکت های صنعتی استراتژیک برای برندسازی

به‌عنوان یک استارت‌آپ یا کسب‌وکار جدید، اغلب مستلزم ایجاد شراکت نزدیک با دیگر صاحبان کسب‌وکار است. هرگز قدرت ارجاعات و بازاریابی دهان به دهان را دست کم نگیرید.

در حالی که شبکه های حضوری مطمئناً در خدمت این منافع هستند، بازاریابی محتوای شما نیز می تواند. در اینجا چند راه برای استفاده از محتوا برای ایجاد مشارکت صنعتی وجود دارد:

 •  محتوای رهبری فکری را در لینکدین منتشر کنید و ارتباطات جدید ایجاد کنید.
 • به گروه های فیس بوک بپیوندید و بینش خود را با دیگر متخصصان صنعت به اشتراک بگذارید.
 • برای افزایش فالوورهای خود، یک گفتگوی زنده فیس بوک یا سایر چت های زنده را میزبانی کنید.
 • محتوای ویدیویی آموزنده را پست کنید و در نظرات با دیگر صاحبان مشاغل ارتباط برقرار کنید.
 • برای ایجاد فرصت‌های انتشار شخص ثالث، ارتباط ایمیلی را انجام دهید.
 • از صاحبان مشاغل دعوت کنید تا در وبلاگ شما مشارکت کنند یا در آن با آنها مصاحبه شود.

 مزایای ایجاد این مشارکت ها بسیار است. برای یکی، می توانید شبکه گسترده ای از ارجاعات را برای کسب و کار خود ایجاد کنید. دوم، شما می توانید از اختیارات و دسترسی سایر مشاغل برای به اشتراک گذاری محتوای خود استفاده کنید. این فعالیتی است که تا زمانی که بخواهید برندسازی ایجاد کنید باید ادامه داشته باشد.

 

5. در وب سایت های شخص ثالث منتشر کنید

اگر کسب‌وکار جدیدی دارید، به احتمال زیاد وب‌سایت شما فاقد قدرتی است که محتوای شما را به بالای نتایج جستجوی Google برساند. این موضوع تا حد زیادی به سن دامنه شما، تاریخچه بک لینک شما و میزان محتوای بهینه شده در سایت شما مربوط می شود.

خوشبختانه، شما می توانید از قدرت و نفوذ سایر وب سایت ها برای تقویت وب سایت خود استفاده کنید. در اینجا نحوه کار این است:

1.    فهرستی از وب‌سایت‌های مرتبط با صنعت ایجاد کنید که احتمالاً محتوای شما را منتشر می‌کنند (به کسب‌وکارهای کوچک فکر کنید)

2.از طریق ایمیل با ناشر یا صاحب کسب و کار تماس بگیرید و بپرسید که آیا می توانید محتوای وبلاگ را به صورت دوره ای ارائه دهید. مشخص کنید که این برای اهداف پیوند نیست، بلکه برای به اشتراک گذاشتن تجربه صنعت شما است.

3. پس از پذیرش، مطالبی را در مورد موضوعاتی بنویسید که برای مخاطبان ارزشمند است (دوباره، USP خود را در نظر داشته باشید). با این حال، از خودفروشی خودداری کنید.

4. این محتوا را با مخاطبان رو به رشد خود به اشتراک بگذارید. نتایج انتشار محتوای خود را در پلتفرم های بزرگتر مشاهده کنید. “پست مهمان”، همانطور که به این نام گفته می شود، به ویژه اگر مخاطبان بسیار کمی دارید مفید است. با پست مهمان، می توانید نگاه بیشتری به تجربه، محتوا و در نهایت برندسازی خود داشته باشید.

 

انتشار محتوا در وبسایت ثالث و برندسازی

 

6. از اینفلوئنسر مارکتینگ کمک بگیرید

مشابه موارد فوق، می توانید از اینفلوئنسر مارکتینگ برای دستیابی به مخاطبان بیشتری استفاده کنید. این امر به ویژه برای برندهای تجارت الکترونیک رایج است که با تأثیرگذاران برای به اشتراک گذاری و تبلیغ محصولات خود درگیر هستند.

اینفلوئنسرها را در صنعت خود پیدا کنید که ممکن است علاقه مند به فریاد زدن برند شما باشند. این ممکن است در ازای محصولات رایگان یا انگیزه های دیگر باشد. اگر آنها قبول کنند، این می تواند راه خوبی برای افزایش فالوور شما باشد.

برای آشنایی بیشتر با دیجیتال مارکتینگ خواندن مقالات زیر در سایت ایراکد توصیه میشود. 

استراتژی محتوایی چیست؟ ۳ استراتژی کلیدی بازاریابی محتوا

 

7. اجازه دهید داده ها محتوای شما را هدایت کنند

موفقیت بازاریابی محتوای شما به استفاده از داده ها برای هدایت محتوای شما متکی است. روش “انتشار و دعا” به سختی به عنوان یک استراتژی واقعی کار می کند. به همین دلیل است که ما برنامه محتوای شما را با تحقیق در مورد مخاطب شروع می کنیم.

ابزارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای کمک به تفسیر داده های کاربر و استفاده از آن برای اطلاع رسانی استراتژی محتوای خود استفاده کنید. برخی از این ابزارها عبارتند از:

 • Google Analytics – برای بینش عملکرد، جمعیت شناسی کاربر و رفتار کاربر.
 • سرچ کنسول گوگل – برای عملکرد کلمات کلیدی، نرخ کلیک و موقعیت.
 • SEMRush – برای تحقیقات کلمات کلیدی، تجزیه و تحلیل رقبا، تجزیه و تحلیل محتوا و گزارش های بک لینک.
 • Hootsuite – برای تعامل در رسانه های اجتماعی، برداشت ها و برندسازی.

پیشنهاد می‌کنم این ابزارها را به صورت هفتگی نظارت کنید تا ببینید در حال حاضر پلتفرم‌های شما چگونه کار می‌کنند، چه محتوایی بیشترین آگاهی را از برند شما ایجاد می‌کند و کاربران چگونه با محتوای وب‌سایت شما درگیر می‌شوند.

 

گوگل آنالیتیکس و برندسازی

8. استراتژی محتوای خود را متنوع کنید

هنگامی که برای اولین بار شروع به کار می کنید، تقریباً غیرممکن است که بدانید کدام پلتفرم ها و کدام نوع محتوا بیشتر در بین مخاطبان هدف شما طنین انداز می شود.
شما باید استراتژی محتوای خود را متنوع کنید تا ببینید کدام استراتژی بیشترین تأثیر را بر برند خاص شما دارد. در واقع، محتوای شما باید به منظور انتقال ارزش های شما به عنوان یک تجارت باشد. همانطور که در مرحله 2 تعریف شده است، این به USP شما مربوط می شود. سپس، می توانید از انواع مختلف محتوا برای جذب مخاطبان خود استفاده کنید:

 • فیلم ها.
 • مقالات وبلاگ
 • پادکست ها
 • اینفوگرافیک
 • پست های رسانه های اجتماعی
 • ویدیوهای زنده
 • پست های مهمان
 • مصاحبه ها
 • پست های آموزشی
 • کمپین های ایمیلی
 • تبلیغات پولی
 • میزبانی رویدادها

با گذشت زمان، تجزیه و تحلیل شما نشان می دهد که کاربران با کدام نوع محتوا بیشتر درگیر هستند. این به شما راهنمایی می‌کند که چه محتوایی را بیشتر منتشر کنید و کدام نوع را از استراتژی محتوای خود حذف کنید.

 

استراتژی محتوا و برندسازی

 

9. از ابزارهای شنیداری اجتماعی استفاده کنید

تجزیه و تحلیل احساسات از یادگیری ماشینی استفاده می‌کند تا اساساً به مکالماتی که کاربران آنلاین دارند «گوش می‌کند» و تعیین می‌کند که مردم چگونه درباره برند شما صحبت می‌کنند. این می تواند بسیار ارزشمند باشد، زیرا به شما امکان می دهد ببینید که آیا نام تجاری شما در یک نور مثبت به تصویر کشیده می شود (یا نه).
بیشتر از آن، این فرصت را به شما می دهد که روایت را در اختیار داشته باشید. ابزارهایی مانند Brandwatch ممکن است به شما قدرت دهند که ببینید چه چیزی مردم را سر و صدا می کند، اما محتوای شما همان چیزی است که به مرور زمان مکالمه را شکل می دهد.

عصر جدید هوش مصرف کننده به بسیاری از برندها این امکان را داده است که از زمانه جلوتر باشند، دیدگاه خود را تغییر دهند و برندسازی بیشتری را به صورت آنلاین افزایش دهند.

 

10. یک استراتژی انتشار محتوا ایجاد کنید

بر اساس تحقیقات مخاطب، تجزیه و تحلیل داده‌ها، و بینش‌های شنیداری اجتماعی، ممکن است اکنون بدانید چه چیزی را منتشر کنید – اما در واقع انتشار محتوا داستان متفاوتی دارد. ایجاد برندسازی اغلب زمان شکننده ای است که پیام رسانی و ثبات واقعاً تفاوت را ایجاد می کند.

اگر در برنامه انتشار خود سهل انگاری کنید، ممکن است فرصت هایی را برای افزایش برندسازی از دست بدهید. اگر در پیام های خود ناسازگار باشید، ممکن است مخاطبان خود را در مورد اینکه برند شما در مورد چیست گیج کنید.ایجاد یک برنامه زمان‌بندی انتشار – با موضوعات و تاریخ‌های مشخص شده – به شما کمک می‌کند تا برای ایجاد محتوا به طور منظم پاسخگو باشید. به علاوه، شما سابقه ای از آنچه قبلا منتشر کرده اید خواهید داشت تا در آینده تلاش های خود را تکرار نکنید.

 

استراتژی انتشار محتوا و برندسازی

 

11. مکالمات نشانه دار و بدون نشانه داشته باشید

وسوسه انگیز است که سعی کنید تنها صدای برند خود باشید، اما باید در مکالمات غیر مارکی نیز حضور داشته باشید.

 • آیا دانش خود را در مورد موضوعات خاص صنعت به اشتراک می گذارید؟
 • آیا از کاربران می‌پرسید که به چه چیزی علاقه دارند یا با چه چیزی دست و پنجه نرم می‌کنند؟
 • آیا به روندهای اخیر توجه می کنید؟

هدف در اینجا این است که انگشت خود را روی نبض آنچه در صنعت شما اتفاق می افتد، نه فقط کسب و کار شما، نگه دارید. هر چه بیشتر بتوانید با مخاطبان خود “گفتگو” کنید، شانس بیشتری برای مواجهه با برندسازی خود به آنها می دهید.

 

12. پیگیری را فراموش نکنید

هنگامی که محتوای شما در دسترس قرار می گیرد، به مخاطبان فرصت های زیادی می دهید تا با برند شما آشنا شوند. اما شما به همین راحتی می توانید از رادار آنها بیفتید. اینجاست که پیگیری اهمیت دارد.
این ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 •  پیگیری مشترکین ایمیل از طریق ایمیل.
 • اجرای تبلیغات هدفمند مجدد برای بازدیدکنندگان وب سایت.
 • شروع گفتگو با فالوورهای رسانه های اجتماعی خود.
 • پیگیری مشتریان فعلی
 • پاسخگویی به نظرات و پیام ها
 • چک کردن با مخاطبین و شرکای حرفه ای خود.

اجازه ندهید کاربران یک بار با برند شما روبرو شوند و دیگر هرگز شما را نبینند. یک استراتژی بازاریابی محتوای قوی، کاربران را در چندین نقطه تماس درگیر می کند و این تعامل را به رابطه ای تبدیل می کند که می تواند به یک مشتری پولی تبدیل شود.

 

تکرار برند و تاثیر آن در برندسازی

 

بینش بازاریابی محتوا برای رشد نام تجاری شما

هنگامی که بسیاری از صاحبان کسب و کار به “برندسازی” فکر می کنند، به انتشار محتوا در رسانه های اجتماعی فکر می کنند و امیدوارند که کاربران مورد توجه قرار گیرند. اما وقتی از بینش به نفع خود استفاده می کنید، استراتژی محتوای شما می تواند بسیار استراتژیک تر باشد.
تحقیقات مخاطبان، تحقیقات کلمات کلیدی، تجزیه و تحلیل رقبا و تجزیه و تحلیل وب سایت می توانند برای اطلاع رسانی استراتژی محتوای شما مورد استفاده قرار گیرند. به این ترتیب، مطمئن هستید که با محتوای مناسب در زمان مناسب به کاربران مناسب دسترسی خواهید داشت – و برندسازی خود را تا زمانی که آماده خرید شوند در سرلوحه ذهن خود نگه دارید.

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره رایگان

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form