ایراکد

ارائه راهکارهای خلاقانه جهت هوشمند سازی و مدیریت کسب و کار

تبلیغات در گوگل

برای مشاوره رایگان و اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره 4737 481 0912 تماس بگیرید.

 

با تبلیغات گوگل ادز همیشه درخط اول جستجوی گوگل باشید

تبلیغات کلیکی گوگل به عنوان یکی از تبلیغات اینترنتی در واقع به نوعی از تبلیغ در گوگل گفته می‌شود که هزینه آن بر حسب تعداد کلیک‌ها محاسبه می‌شود. به عبارت دیگر، تبلیغ کنندگان به ازای هر بار که یک بازدید کننده بر روی تبلیغ آن‌ها کلیک می‌کند، باید پول پرداخت کنند.

تبلیغات کلیکی گوگل انواع متفاوتی دارند. یکی از محبوب ترین نوع این تبلیغات، تبلیغات موتور جستجو هستند. این نوع تبلیغات زمانی که مردم در یک موتور جستجو، مثل گوگل، چیزی را جستجو می‌کنند نمایش داده می‌شوند. خصوصا وقتی که جستجوی آنها، جستجویی بازرگانی باشد. (یعنی زمانی که محصولی را برای خرید جستجو کنند.) 

بنابراین در یک جمله می‌توانیم بگوییم که زمانی که در گوگل محصول یا خدماتی را جستجو می‌کنید، بیشتر احتمال دارد که این تبلیغات برای شما نشان داده شود.در تبلیغات کلیکی گوگل، تبلیغ کننده فقط زمانی باید پول پرداخت کند که یک کاربر واقعاً بر روی آن تبلیغ کلیک کند.

اگر کسب و کار شما در اینترنت، فضایی رقابتی دارد، یکی از مهم‌ترین مواردی که باید از آن استفاده کنید، تبلیغات در گوگل است. 

تبلیغات در گوگل موثرترین راه فروش

من در یک نگاه می‌توانم بگویم که آیا تبلیغ شما موفق خواهد شد یا نه. غیب گو نیستم! اما شما هم با آگاهی از موارد زیر، می‌توانید تشخیص دهید که چه نوع تبلیغی می‌توان در گوگل به بیشترین موفقیت برسد. البته دانستن این اصول کافی نیست. تیم شرکت ایراکد، با سال‌ها مطالعه، تحقیق و تجربه، اکنون قادر است بر اساس نوع کسب و کار شما، اصولی‌ترین و موثر‌ترین کمپین‌های تبلیغات در گوگل را برگزار کند.

کلمه کلیدی؛ کلید موفقیت شما در تبلیغات گوگل

احتمالاً آنقدر در مورد اهمیت کلمات کلیدی شنیده اید که دیگر دل تان نمی‌خواهد در این مورد برای تان بگوییم. اما ذکر این موضوع از واجبات است! کلمات کلیدی حقیقتاً از اهمیت فراوانی برخوردار هستند. مردم برای کلمات کلیدی پرطرفدار، پول زیادی می‌پردازند.

اما حقیقت این است که اگر کمپین شما به اندازه کافی مشهور و معروف نباشد، اگر از کلمات کلیدی بسیار پر طرفدار استفاده کنید، تبلیغ شما در گوگل کلیک‌های زیادی دریافت نخواهد کرد! چرا که رقبای بسیاری از آن استفاده می‌کنند که بسیاری از آنها ممکن است از شما محبوب تر باشند. بنابراین، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که به جای این که به سراغ کلماتی بروید که به طور کلی بیشترین طرفدار را دارند، از کلماتی استفاده کنید که به طور خاص در زمینه مربوط به تبلیغ شما طرفدار زیادی دارند.

البته بررسی این موارد، همگی به‌صورت تخصصی توسط تیم ما انجام می‌شود تا بهترین کلمه کلیدی برای دریافت بهترین نتیجه از کمپین، انتخاب شود.

تبلیغات اینترنتی

انتخاب تبلیغاتی حرفه‌ای و موثر

برای دریافت بهترین نتیجه از کمپین تبلیغات گوگل، باید با اصول تبلیغ نویسی به‌خوبی آشنایی داشته باشید. یکی از موارد بسیار موثر در این مسیر نیز، تیتر تبلیغات شما است. 

تیم شرکت ایراکد، ساعت‌ها روی انتخاب تیتر و دیگر موارد موثر فکر می‌کنند و بر اساس جدیدترین و موثرترین متدهای تبلیغ‌نویسی، برای انتخاب تیتر تبلیغات گوگل شما، انتخاب خواهند کرد.

 

از تبلیغات متنی گسترش یافته استفاده کنید.

در حالی که مختصر و مفید گفتن معمولاً یک مزیت محسوب می‌شود، اما وقتی صحبت از تبلیغ در گوگل می‌شود اختصار بیش از حد می‌تواند بهCTR شما آسیب بزند.

زمانی که صحبت از بهینه سازی تبلیغات گوگل می‌شود، باید بدانیم که گاهی یک اشاره مختصر و کوتاه کفایت نمی‌کند. اینجا است که تبلیغات متنی گسترش یافته، به کار شما خواهند آمد.

تبلیغات متنی گسترش یافته به شما این امکان را می‌دهند که تبلیغ خود را با توضیح مفصل تری درج کنید. بنابراین، اگر از عبارت کلیدی طولانی تری استفاده می‌کنید یا به ارائه توضیح طولانی تری در مورد محصول و یا خدمات تان احتیاج دارید، از تبلیغات متنی گسترش یافته استفاده کنید. برای مثال، به عکس زیر توجه کنید. قسمت‌هایی که با فلاش علامت گذاری شده اند، با استفاده از گزینه تبلیغات گسترش یافته، اضافه شده اند.

 

تولید محتوای محصولات:

از مهم‌ترین اهداف تولید محتوا جذب مشتری است. محتوا ممکن است غیرمستقیم مشتری را به سمت خرید و یا دریافت خدمات سوق بدهد،  یا اینکه به طور مستقیم در مورد محصولی توضیح دهد. یکی از کاربردهای مهم تولید محتوای متنی، تولید محتوای محصولات می‌با‌شد. به این نوع نوشتار، توضیح محصول نیز گفته ‌می‌شود. فروشگاه‌های اینترنتی برای معرفی محصولات خود معمولا از کلمات بهره می‌گیرند. محتوانویس هنگام نوشتن توضیح محصول، سعی می‌کند تا با استفاده از تکنیک‌های تبلیغات، محصول را به گونه‌ای برای مشتری توصیف کند که تمایل وی را به خرید بیشتر کند. 

 
تبلیغ در گوگل
تبلیغ در گوگل

به نظر شما کدام یک از این دو تبلیغ تعداد کلیک بیشتری دریافت می‌کنند؟ اگر جواب شما تبلیغ دومی‌(طولانی تر) است، حق با شماست. آمار نشان می‌دهد که ارائه یک توضیح جذاب در مورد تیتر، و استفاده از کلمات کلیدی بیشتر، می‌تواند آمار کلیک شما را افزایش دهد.

 
تبلیغ در گوگل

به تبلیغات سایت‌های رقیب توجه کنید.

در هر زمینه ای که مشغول به کار باشید، قطعا رقبایی دارید. اگر تبلیغات رقبای شما بازخورد خوبی دارد، می‌توانید با آنالیز کردن آن تبلیغات، راز و رمز‌های موفقیت آنها را بیاموزید. سایت spy fu در این زمینه می‌تواند کمک بزرگی به شما کند. آدرس زیر را در گوگل جستجو کنید.

SpyFu.com

به وسیله این سایت، می‌توانید متوجه شوید که رقبای تان از چه کلمات کلیدی در تبلیغات شان، و همچنین در محتوای سایت شان، استفاده می‌کنند.

عکس نمایی از سایت اسپای فو است. همانطور که می‌بینید، یک کادر جستجو در این سایت وجود دارد. مشابه عکس ، آدرس سایت رقیب تان را در این کادر تایپ کنید و بر روی علامت جستجو(ذره بین) کلیک کنید. با این کار، می‌توانید عملکرد کلمات کلیدی که رقبای تان در سایت شان استفاده می‌کنند را ببینید. همچنین می‌توانید ببینید که آنها در طول ماه، چند کلیک بر روی تبلیغات شان دریافت می‌کنند. 

تبلیغ در گوگل
تبلیغ در گوگل

به این صورت شما می‌توانید در این باره که رقبای تان با چه رموزی به موفقیت می‌رسند، اطلاعات کافی به دست آورید. می‌توانید از کلمات کلیدی مشابه کلمات کلیدی آنها استفاده کنید تا شما هم موفقیت بیشتری کسب کنید. همچنین می‌توانید به جای این کار، صرفا از عملکرد آنها الهام بگیرید. آنالیز کردن تبلیغات آنها، می‌تواند به شما کمک کند که تبلیغات موفق تری بسازید.

 

تعرفه تبلیغات گوگل

تبلیغ در گوگل چقدر هزینه خواهد برد؟ باید بگوییم که نمی‌توان جوابی قطعی به این سوال داد. چرا که نمی‌شود برای تمام تبلیغات، یک نسخه پیچید! این موضوع به این دلیل است که تعرفه تبلیغات گوگل، بستگی به عوامل مختلفی دارد. اما اگر مایل هستید که تعرفه ای حدودی برای تبلیغات گوگل بدانید، باید به این شرح توضیح داد:

تعرفه تبلیغات گوگل در سال 2020 به طور متوسط بین 1 دلار تا 2 دلار به ازای هر کلیک است. تبلیغاتی که پر طرفدار ترین کلمات کلیدی در آنها استفاده شده است، می‌توانند به ازای هر کلیک تا 50 دلار هزینه داشته باشند. که البته منطقی است. چرا که استفاده از کلمات کلیدی بیشتر، به این معنی است که تبلیغ شما برای افراد بیشتری نمایش داده خواهد شد.

 
تولید محتوا متنی

با خدمات گوگل ادز در گوگل تبلیغ کنید و فروشتان را چند برابر کنید

1- یک حساب کاربری در گوگل ایجاد کنید
2-بودجه مورد نیاز برای تبلیغ تان را محاسبه کنید ( در قسمت تعرفه تبلیغ در گوگل، در این مورد توضیح داده ایم.) به شما پیشنهاد می‌کنیم که در ابتدا از بودجه ای کم شروع کنید و به تدریج آن را افزایش دهید.
3.موقعیت جغرافیایی خود را تعیین کنید. گوگل این امکان را به شما می‌دهد که موقعیت جغرافیایی برای تبلیغ خود تعیین کنید. به این صورت، تبلیغ شما برای افرادی نمایش داده خواهد شد که واقعاً مشتری‌های بالقوه ای برای شما باشند. نه افرادی که آن سر دنیا زندگی می‌کنند!
4.نتورک خود را انتخاب کنید. شما می‌توانید بین دو گزینه "نتورک جستجو یا همان Search Network" و "نتورک نمایش یا همان Display Network"، یکی را برای تبلیغ خود انتخاب کنید. ما به شما توصیه می‌کنیم که نتورک جستجو را انتخاب کنید.
5.کلمات کلیدی خود را انتخاب کنید. در قسمت "بهینه سازی تبلیغات گوگل" در این مورد توضیح داده شده است.
6- بیدینگ را انتخاب کنید. گوگل دو روش برای این کار در اختیار شما می‌گذارد. بیدینگ دستی، و بیدینگ هوشمند. درست است که در بیدینگ هوشمند، مسئولیت کمتری به عهده شما خواهد بود. اما با انتخاب بیدینگ دستی، کنترل بیشتری بر کار خواهید داشت.
7- محتوای تبلیغ تان را بنویسید. در قسمت "بهینه سازی تبلیغات گوگل" در این زمینه توصیه‌هایی ارائه داده شده است.


با تبلیغ در گوگل حتما شگفت زده خواهید شد

1. بازدید بسیار بالا

کمتر می‌توان موتور جستجو یا هر پلتفرم آنلاین دیگری را پیدا کرد که بیشتر از گوگل بازدید داشته باشد. زمانی که مردم سوالی در ذهن دارند و در جستجوی پاسخ آن هستند، اولین قدم آنها جستجو در گوگل است. آیا به دنبال راه حلی برای کمر دردتان هستید؟ آن را در گوگل سرچ کنید. آیا می‌خواهید بدانید که آیا ابزاری وجود دارد که کار شما را به عنوان یک وبلاگ نویس راحت تر کند؟ در گوگل سرچ کنید. مردم سراسر جهان نیاز‌های خود را در گوگل سرچ می‌کنند. بنابراین، میان این جستجو‌ها، قطعا افرادی وجود دارند که به دنبال محصول یا خدماتی که شما ارائه می‌دهید باشند. مردم برای پیدا کردن جواب سوالات شان در گوگل سرچ می‌کنند. بنابراین، اگر شما بتوانید جواب سوال شان را با یک تبلیغ به آنها ارائه دهید، قطعا موفق خواهید شد.

2. پلتفرم مناسب و افراد مناسب

بزرگترین تفاوت میان افرادی که در گوگل جستجو می‌کنند، و افرادی که از دیگر پلتفرم‌های اینترنتی استفاده می‌کنند، نیت آنها است. برای مثال، افرادی که در شبکه‌های اجتماعی تبلیغ شما را می‌بینند، در واقع در آن پلتفرم‌ها منتظر دیدن یک تبلیغ نیستند. مردم در شبکه‌های اجتماعی به دنبال جواب سوالات شان و راه حل مشکلات شان نمی‌گردند. بلکه به دنبال دیدن عکس‌های خانوادگی، ارتباط با دوستان شان، و... هستند. در نتیجه می‌توان گفت که تبلیغ کردن کسی که به دنبال یک تبلیغ نیست، ایده چندان فوق العاده ای نمی‌تواند باشد. اما زمانی که در گوگل تبلیغ می‌کنید، در واقع افرادی را تبلیغ می‌کنید که اغلب به دنبال یک راه حل و یا یک محصول هستند. بنابراین، تبلیغ شما می‌تواند دقیقا جواب سوال و یا دغدغه آنها باشد. پس زمانی که از طریق تبلیغ در گوگل اقدام می‌کنید، در واقع بجای این که مزاحم بازدید کننده‌ها باشید، آنچه آنها ممکن است در جستجوی آن باشند را به آنها ارائه می‌دهید.

3. افزایش آگاهی از برند شما

زمانی که صحبت از تبلیغ در گوگل به میان می‌آید، بیشتر مردم به افزایش بازدید وب سایت شان فکر می‌کنند. درست است که یکی از نتیجه‌های ارزشمند تبلیغات کلیکی گوگل، بالا بردن بازدید سایت شما است. اما تبلیغ در گوگل می‌تواند فواید ارزشمند دیگری نیز برای سایت و برند شما داشته باشد. از طریق تبلیغات گوگل، شما نه تنها بازدید وب سایت خود را بالا می‌برید، بلکه آگاهی عمومی را نیز در زمینه برند خود بالا خواهید برد. تحقیقات نشان می‌دهد که موفق ترین کمپانی‌ها و بازاریابان، بسیار مشتاق هستند که آگاهی عمومی را نسبت به برند شان بالا ببرند. زمانی که محصول و یا خدمات خود را در گوگل تبلیغ می‌کنید، به این معنی است که افراد بسیاری آن را خواهند دید. بنابراین، حتی اگر بر روی آن کلیک نکنند، اما نام برند شما و خدمات تان در ذهن شان خواهد ماند. به این صورت برند شما شهرت بیشتری کسب خواهد کرد. متعاقباً، هرچه شهرت برند تان بیشتر باشد، اعتبار آن نیز نزد مردم بیشتر خواهد شد.

تبلیغات بنری گوگل

اگرچه تبلیغات بنری گوگل یکی از انواع تبلیغ در گوگل محسوب می‌شوند، اما عملکرد آنها نسبت به تبلیغات موتور جستجوی گوگل متفاوت است. تبلیغات بنری گوگل، فقط برای افرادی که در زمینه مرتبط با تبلیغ شما جستجو می‌کنند نمایش داده نمی‌شود. و در تبلیغات بنری گوگل نمی‌توان همانند تبلیغات موتور جستجوی گوگل، یک موقعیت جغرافیایی خاص را تعیین کرد. بنابراین، اگر تبلیغ شما بازار هدف جغرافیایی مشخصی دارد، تبلیغات موتور جستجوی گوگل برای شما مناسب تر خواهند بود. اما اگر جغرافیای بازار هدف برای تان اهمیتی ندارد و به طور جهانی به ارائه محصول و یا خدمات می‌پردازید، می‌توانید از تبلیغات بنری گوگل نیز استفاده کنید. 

 یک عامل دیگر که می‌توان به آن نیز توجه کرد، نوع تبلیغ شما است. اگر در رابطه با موضوعی تبلیغ می‌کنید که بیشتر جنبه بصری دارد، مثل پوشاک، طراحی داخلی، و یا … تبلیغات بنری گوگل می‌تواند برای شما مناسب تر باشد.

تبلیغ در گوگل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *