ایراکد

ارائه راهکارهای خلاقانه جهت هوشمند سازی و مدیریت کسب و کار

برنامه نویسی وب

کسب و کارتان را تبدیل به ماشین پولسازی کنید

نمایش ویدیو درباره کاور ویدیو برنامه نویسی وب

برنامه نویسی چیست؟​

برنامه‌نویسی یک علم است که به کمک آن می‌توان به کامپیوتر دستوراتی برای اجرا داد. دستورات را در قالب کدهایی به کامپیوتر می‌دهیم این اطلاعات و دستورات در مغز کامپیوتر (CPU) پردازش می‌شوند و خروجی کار به کاربر نمایش داده می‌شود.

چرا به طراحی نرم افزار و برنامه نویسی نیاز است؟

آیا میدانستید نرم افزارهای تحت وب نسبت به دیگر نرم افزارهای اجرا شده در سیستم از قیمت بسیار مناسب تری برخوردار هستند؟

خدمات برنامه نویسی ایراکد

استارتاپ ها

استارت آپ به پروژه‌هایی گفته می‌شود که در جریان آن، یک ایده خام، به کمک تلاش و کوشش یک گروه به تولید یک محصول می‌انجامد و زمینه برای فروش آن محصول فراهم می‌شود.ایراکد ایده های استارتاپی شما را به واقعیت تبدیل کرده و ایده های جدید برای پیشرفت شما ارائه میدهد.

داکر

Docker یک سکوی متن باز برای ساخت، طراحی و اجرای اپلیکیشن های توزیع شده است . توسط داکر می توانید اپلیکیشن های خود را سریع تر و راحت تر منتشر کنید.و به صورتی عمل می کند که عملیات بسته بندی ، حمل و توسعه هر برنامه کاربردی را بطور خودکار انجام دهد.

نرم افزارهای تحت وب

نرم افزار تحت وب روی کامپیوتر کلاینت نصب نمی شود و کاربر با استفاده از Browser های مرسوم مانند (گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا، اکسپلورر) به آن دسترسی پیدا می کنند و از یک هسته پایدار بهره می برند و با تغییر در عملکرد یا آپدیت برای همه کاربران در سطح شبکه جهانی اینترنت تغییر می کند.

توسعه دهنده موبایل pwa

PWA تجربه‌هایی که کاربران موبایل می‌خواهند داشته باشند را با تمام چیزهای خوبی که از یک برنامه موبایل که به صورت native دارند ارائه می‌کند.شما می‌توانید از یک وب اپلیکیشن پیشرو انتظار داشته باشید که از این موارد تبعیت کند.

big databass

پایگاه داده مجموعه‌ای از داده‌های ذخیره‌شده و ثابت است که به‌صورت یک سیستم، بر پایه‌ی یک ساختار مشخص و به شکل صوری (با حداقل افزونگی) تعریف شده است. یک سیستم کنترل متمرکز این مجموعه را مدیریت می‌کند.

mashin lerning

یادگیری ماشین (Machine Learning) یکی از زیر مجموعه های هوش مصنوعی است که به سیستم ها این امکان را می دهد تا به صورت خودکار یادگیری و پیشرفت داشته باشند بدون اینکه برنامه نویسی صریحی برای آن داشته باشند. تمرکز اصلی یادگیری ماشینی بر توسعه برنامه های رایانه ای است .

اینترنت اشیا و دستگاه های متصل( iot conection)

اینترنت اشیا یک شبکه از شبکه ها است که رفتار ، فعالیت ها و داده های جمع آوری شده از حسگر را از دستگاه های متصل جمع آوری کرده و این داده ها را برای توسعه خدمات جدید پردازش میکند

بلاکچین

یک نوع سیستم ثبت اطلاعات و گزارش است که اطلاعات ذخیره‌شده روی این نوع سیستم، میان همه اعضای یک شبکه به اشتراک گذاشته می‌شود. با استفاده از رمزنگاری و توزیع داده‌ها، امکان هک، حذف و دستکاری اطلاعات ثبت‌شده، تقریباً از بین می‌رود.

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی یا artificial intelligence شاخه ای از علوم رایانه است که هدف اصلی‌اش آن است که ماشین‌های هوشمندی تولید کند که توانایی انجام وظایفی که نیازمند به هوش انسانی است را داشته باشد. هوش مصنوعی در حقیقت نوعی شبیه سازی هوش انسانی برای کامپیوتر است.

زبان های برنامه نویسی مورد استفاده ایراکد

پایتون

یونیتی

Swift

PHP

سیمفونی

جاوا

انواع متدلوژی مهندسی نرم افزار ایراکد

متدلوژی مهندسی نرم افزار

متدلوژی های تولید نرم افزار که یک فرآیند مهندسی نرم‌افزار است، به منظور تحلیل، طراحی و پیاده ‌سازی سیستم های نرم افزاری مورد استفاده قرار می گیرد. این فرآیند یک روش نظام‌مند برای تخصیص کارها و مسئولیتها در تیم توسعه نرم‌افزار می‌باشد. هدف فرآیند مهندسی نرم‌افزار، تولید نرم‌افزار با کیفیت بالا جهت تامین نیازهای کاربران نهایی توسط برنامه با بودجه قابل پیش‌بینی می باشد که در نهایت موجب افزایش رضایت مشتری شود.در متدلوژی های تولید نرم افزار هدف ساخت یک محصول جدید نرم افزاری و یا بهینه ساری و بهبود نرم افزار موجود می باشد. ایراکد برای انجام پروژه های برنامه نویسی از متدولوژی اسکرام بر پایه agile استفاده کرده و در مدیریت پروژه ها کوچکترین خطایی رخ نخواهد داد. و پروژه در موعد مقرر برای شما نصب و پشتیبانی خواهد شد.

متدولوژی Scrum

اسکرام یک چارچوب سبک وزن است که به افراد ، تیم ها و سازمان ها کمک می کند تا از طریق راه حل های سازگارانه برای مشکلات پیچیده ارزش تولید کنند.

متدولوژی Agile

یک رویکرد تکراری برای مدیریت پروژه و توسعه نرم افزار است که به تیم ها کمک می کند تا سریعتر و با سردرد کمتر ارزش را به مشتریان خود برسانند.

متدولوژی rup

تولید نرم افزار با استفاده از متدلوژی Rup بدین صورت که در تولید یک محصول تعدادی تکرار در نظر گرفته می شود این تکرارها در فاز های Rup صورت می پذیرد در هر فاز Rup ممکن است چندین تکرار داشته و در پایان هر تکرار یک محصول ارائه میشود.

فریم ورک اختصاصی ایراکد

ساختار ایراکد حاصل چندین سال تحقیق و تحلیل متخصصان و برنامه نویسان ایراکد میباشد که در سال 99 به پایان رسیده و هم اکنون در بسیاری از نرم افزارهای تولید شده ی این شرکت مورد استفاده قرار میگیرد. این ساختار طی ورژن های مختلف توسعه و ارتقا یافته است و انعطاف پذیر بودن آن، قابلیت راه اندازی امکانات مورد نیاز مشتریان در سطوح مختلف اداری و تجاری را فراهم نموده است.

تکنولوژی اختصاصی ایراکد:

فریم ورک لاراول:

لاراول یکی از محبوب‌ترین فریم ورک های PHP است. این فریم ورک در بین سایر فریم ورک‌های PHP از امنیت و سرعت توسعه‌ی بیشتری برخوردار است و از طریق آن شما قادر خواهید بود بدون اینکه تغییری در کدهای اصلی ایجاد کنید، عملکرد بسیاری از بخش‌ها را تغییر دهید.

فریم ورک yii:

فریم ورک yii همانند سایر این برنامه ها یک پلتفرم برای استفاده برنامه نویسان php است که در سال ۲۰۰۸ توسط تعدادی از برنامه نویسان مجرب و حرفه ای که مدت زمان زیادی را بر روی پروژه های توسعه php framework مثل پروژه prado صرف کرده بودند عرضه شد. yii بسیاری از قابلیتهای پروژه موفق prado را به ارث برده است.

ساختار اختصاصی ایراکد برای طراحی نرم افزارهای خود از تلفیقی از این دو فریم ورک استفاده میکند. و طراحی نرم افزار را به صورت حرفه ای و کاربردی انجام میدهد.

معماری اختصاصی ایراکد:

Model View Controller

به اختصار MVC نوعی روش معماری نرم‌افزار است که در توسعهٔ وب اپلیکیشن‌ها بسیار پرکاربرد است و ورود آن به صنعت توسعهٔ نرم‌افزار به دههٔ 1970 بازمی‌گردد. امروزه فریمورک‌های مطرحی که در توسعهٔ نرم‌افزارهای کوچک و بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرند.

هدف از معماری سه‌لایهٔ ام‌وی‌سی مجزاسازی بخش‌های مختلف نرم‌افزار از یکدیگر است به طوری که بتوان هر کدام از این بخش‌ها یا ماژول‌ها را به صورت مستقل توسعه داد و در نهایت مابین آن‌ها ارتباط برقرار ساخت. به عبارت دیگر، چندین و چند دولوپر مختلف می‌توانند روی پروژه‌هایی با این نوع معماری کار کنند بدون آنکه در کار یکدیگر تداخلی ایجاد نمایند. ساختار اختصاصی ایراکد معماری mvc را برای طراحی نرم افزارهای خود استفاده میکند.

زیر ساخت ساختار اختصاصی ایراکد:

front end:

زمانی که در مورد فرانت اند وب صحبت می کنیم، منظور آن بخشی است که قابل دیدن است و با آن تعامل می کنیم. فرانت اند “Frontend” معمولا از دو بخش تشکیل می شود: طراحی سایت و توسعه فرانت اند وب. اگر به عنوان مثال قصد خرید یک بلیت از وب سایتی را داشته باشید، معمولا سایت را باز میکنید و با فرانت اند “Frontend” تعامل می کنید.

back end:

بک اند عموما از سه بخش تشکیل می شود: یک سرور، یک برنامه و یک پایگاه داده (دیتابیس). که این ذخیره سازی طی فرایندهایی توسط کدهایی با هر زبان برنامه نویسی انجام میشود که برنامه آن اطلاعات را در پایگاه داده هایی که روی سرور قرار دارد ذخیره می کند. 

ایراکد در ساختار اختصاصی خود در قسمت بک اند از تکنولوژی های فریم ورک لاراول و yii  استفاده میکند و برای قسمت فرانت اند نیز از تکنولوژی vue.js استفاده کرده و برنامه های کاربردی زیادی را بر اساس این ساختار طراحی و پیاده سازی نموده است.

امنیت ساختار اختصاصی ایراکد:

اهداف امنیتی هر نرم افزار را میتوان به سه بخش راز داری، جامعیت و دسترس پذیری نام برد.

رازداری:یکی از اهداف امنیت در راستای حفاظت از افشای داده ­ها و توابع حساس سیستم برای کاربر و یا موجودیت غیرمجاز دربرگیرنده رازداری است.

جامعیت: جامعیت هدفی است که طی دستاوردهای آن داده­ها و اطلاعات نباید تغییر کنند مگر آنکه به طور صریح مجاز به تغییر باشند. یعنی جامعیت تضمین می­کند که محتوای پیام از لحظه خروج از مبدأ تا تحویل به گیرنده در مقصد، تغییری نکرده است.

دسترس پذیری:حفاظت از منابع سازمان در مقابل تهدیدات انکار سرویس­ دهی است که ممکن است دسترس ­پذیری سیستم را مورد تأثیر قرار دهد.

ساختار ایراکد برای امنیت و سطوح دسترسی کاربران علاوه بر موارد بالا پسورد اختصاصی و کد کپچا را در نظر گرفته است. همچنین سیستم دارای قفل خودکار بوده و کاربران بعد از مدتی استفاده نکردن از نرم افزار صفحه قفل شده و دوباره باید به نرم افزار متصل شوند.

چرا باید طراحی نرم افزار خود را به ایراکد بسپاریم؟

چرا باید به ایراکد اعتماد کنیم؟

سابقه درخشان

ایراکد در مدت 14 سال فعالیت خود توانسته بیش از 4000 پروژه در حوزه های برنامه نویسی از جمله طراحی نرم افزارهای ملی را با بالاترین کیفیت به سرانجام رسانده و از این حیث جایگاه ویژه ای کسب کند. به علاوه بخشی از این پروژه ها مربوط به شرکت های بین المللی می باشد که نشان می دهد شهرت ایراکد تنها به مرزهای ایران محدود نمی شود.

تیم تخصصی

ما در ایراکد این افتخار را داریم که با جمعی از بهترین و مجرب ترین افراد در قالب تیم های تخصصی در هر حوزه همکاری کرده و به ارائه خدمات می پردازیم. به گونه ای که شما می توانید صفر تا صد پروژه های برنامه نویسی خود از مشاوره تا تدوین استراتژی و اجرا را به متخصصان ایراکد سپرده و در کوتاه ترین زمان ممکن تحویل بگیرید.

هزینه مناسب

مسلما بخش مالی هر پروژه از مهمترین دغدغه های صاحبان کسب و کار است. ما در ایراکد با درک این مسئله همواره تلاش خود را بر این گذاشته ایم تا خدمات را با بالاترین کیفیت و هزینه معقول و مناسب به مشتریان خود ارائه دهیم.
برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن حرفه ای

چرا ایراکد؟

هدف ایراکد کمک به رشد کسب و کار های نوپا و همچنین توسعه هرچه بیشتر کسب و کار های با قدمت بیشتر است. در راستای تحقق این هدف، ایراکد اساس کار خود را بر رضایت مشتریان قرار داده و تمام تلاش خود را به کار می برد تا بهترین خدمات را در سریع ترین زمان ممکن به دست مراجعه کنندگان برساند.

به گونه ای که تعداد مشتریان و پروژه های داخلی و بین المللی ایراکد و همچنین میزان رضایت آنها در طول این 14 سال به خوبی تخصص و کیفیت کار ایراکد را بیان می کنند.

همین حالا سفارش دهید.

اگر در سفارش استارتاپ و یا نرم افزارهای تخصصی مردد هستید و یا سوالی در ذهنتان  برای شما ایجاد شده است، کافی است با تیم ایراکد تماس بر قرار کنید.

امکانات اختصاصی ایراکد برای برنامه نویسی

کیفیت بالا کدنویسی

طراحی انعطاف پذیر

مشاوره و پشتیبانی

طراحی منحصر به فرد

امنیت بالا

کاربری ساده

طراحی اختصاصی

نکات تکمیلی برنامه نویسی اختصاصی

تاریخچه برنامه نویسی:

قدیمیترین نمونه عملی از برنامه نویسی به سال 1801 در کشور فرانسه توسط شخصی بنام جکارد برمی گردد. او یک دستگاه بافندگی طراحی کرده بود که می توانست اعمال خاصی از بافندگی را که روی کارتهای سوراخ شده (Punched card) ثبت شده بودند به ترتیب انجام دهد. این تکنولوژی اجازه تولید بافت های پیچیده و با کیفیت تر را به کارگران معمولی می داد. اکنون به جای کارگران متعدد و ماهر، فقط یک نفر برای مدیریت کل دستگاه کافی بود. روند تقریبا مشابهی نیز در خلال انقلاب صنعتی در انگلیس به وقوع پیوست. به دنبال استفاده از ماشینهای خودکار و کاهش نیروی کار انسانی، جنبشی تحت عنوان لودیت ها به راه افتاد. این جنبش متشکل بود از افرادی که مخالف توسعه تکنولوژی بودند و برای جایگاه شغلی، نان و رزق و روزی خود با تکنولوژی می جنگیدند.

بهترین زبان های برنامه نویسی:

از بهترین زبان های برنامه نویسی میتوان به زبان هایی که در آینده بسیار مورد استفاده قرار میگیرد و بازار خوبی دارد را نام برد. ولی از بین تمامی زبان های دنیا میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

پایتون، جاوا، جاوا اسکریپت، سی پلاس پلاس، سی شارپ، سویفت، php، زبان برنامه نویسی go، زبان برنامه نویسی متلب

استخدام برنامه نویس در شرکت های معتبر:

استخدام در شرکت های برنامه نویس یکی دیگر از معیارهای مهم برای نیروی کار است که به دنبال جایی معتبر برای برنامه نویسی میگردند و میخواهند در این شرکت ها استخدام شوند. تخصص و کارایی افراد یکی از معیارهای مهم برای استخدام در این شرکت ها است. استخدام با معیارهای روز جهانی مورد استفاده قرار گرفته و با بهترین عنوان ها برای شرکت ها مورد استفاده قرار میگیرد.

هوش تجاری در پروژه های برنامه نویسی چیست؟

هوش تجاری، Business Intelligence یا به اختصار BI یک فرآیند تکنولوژی محور برای تحلیل داده هاست. این فرآیند در نهایت به مدیران، صاحبان کسب و کار و تمام تصمیم گیرنده‌های اساسی یک کسب و کار، اطلاعاتی عملی می‌دهد. ابزارهای BI برای آنالیز و تحلیل داده‌ها به صورت‌های مختلفی ارائه می‌شود؛ مثلا گزارش، داشبورد، چارت، نقشه، گراف و تمام ابزارهایی که بتوانند اطلاعات و داده‌های خام را در قالب‌های بصری و قابل استفاده به نمایش درآورند. این تکنولوژی در برنامه نویسی بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. و بسیار در این حوزه کمک کننده میباشد. هوش تجاری با اطلاعات به روزی که در اختیار مدیران قرار می‌دهد کمک می‌کند که وضعیت مالی شرکت به سمت مثبت حرکت کنید و تصمیمات درست گرفته شود.

سوالات متداول

گاهی پروژه نرم‌افزاری، به دلایل مختلفی در یک نقطه بحرانی قرار می‌گیرد و این قدرت برنامه‌نویس است که می‌تواند آن را نجات دهد. عکس‌العمل مناسب در این زمان، می‌تواند ارائه راهکاری موقت، استفاده از ماژول‌های آماده، نادیده‌گیری فازهای توسعه آینده برای مدت کوتاه و امثال آن باشد. بنابراین برنامه‌نویس باید بتواند از پس مشکلاتی که برای اجرای پروژه در سر راهش قرار می‌گیرد، بربیاید. عضویت فعال در وب‌سایت‌هایی مانند  Stackoverflow  که مرجع جهانی برنامه‌نویسان است، می‌تواند یک تمرین عالی برای این مواقع باشد.

  • Logical errors یا خطاهای منطقی – این نوع از خطا زمانی که در برنامه کامپیوتر، یک منطق نادرست پیاده سازی شده باشد، بروز میدهد. از آنجایی که هیچ گزارش برایشان تعریف نشده، این error ها پیچیده‌ترین نوع خطاها برای مقابله و تصحیح میباشد.
  • Runtime errors – زمانی که برنامه شامل عملیات غیر مجاز باشد بروز میدهد. برای مثال، تقسیم یک عدد به صفر. اینها تنها نوع از error ها هستند که هنگام اجرای برنامه مستقیما نمایش داده میشوند. هنگام بروز خطای runtime، اجرای برنامه متوقف شده و پیام تشخیص آن خطا نمایش داده میشود.
  • Syntax errors یا خطاهای سینتکس – زمانی بوجود می‌آیند که یک یا چند قانون دستوری زبان برنامه‌نویسی مورد استفاده، نقض شود. چنین خطاهایی در زمان کامپایل برنامه شناسایی میشوند.

مستندات برنامه، توضیحات نوشته شده برای الگوریتم‌‌(ها)، نحوه کدنویسی، تست طراحی و استفاده مناسب از یک برنامه کامپیوتری خاص میباشد. مستندسازی برای کسانی که بصورت روزانه قصد استفاده از برنامه را دارند و همچنین برای برنامه‌نویس(هایی) که قصد اصلاح و بروزرسانی برنامه را دارند، بسیار ارزشمند و حائز اهمیت است.

عملگرها برای اجرای عملیات معین روی داده‌ها در یک برنامه کامپیوتری بکار میروند. عملگرها با استفاده از علامت‌هایی نشان داده میشوند. مانند: / نشان‌دهنده عملیات تقسیم در ریاضی، * نشان‌دهنده عملیات ضرب در ریاضی. ۴ نوع اصلی از عملگرها به شکل زیر میباشند:

  • Arithmetic – حسابی: برای محاسبه عملیات ریاضی استفاده میشوند.
  • Assignment – واگذاری: برای ذخیره نتایج محاسبات درون متغیرها استفاده میشود.
  • Logical – منطقی: امکان تصمیم‌گیری بر اساس شرایط مختلف را برای کامپیوتر فراهم میکند.
  • Relational – رابطه‌ای: برای تعریف یا testing نوعی رابطه بین دو موجودیت بکار میرود. این عملگرها true یا false را ارزیابی میکنند و مقدار غیر صفر تولید میکنند

 machine code یک زبان برنامه‌نویسی سطح پایین است. بر حلاف زبان‌های برنامه‌نویسی سطح بالا که بواسطه کامپایلر کدهای سطح بالا را برای اجرا به کدهای ماشین یا machine code تبدیل میکنند، میکرو پردازنده‌ها کدهای ماشینی را بصورت مستقیم و بدون کامپایل و تبدیل پردازش میکنند.

همچون برنامه‌نویسی، تست نرم‌افزار هم یک جنبه بسیار مهم از چرخه توسعه نرم‌افزار میباشد. تحت پروسه تست نرم‌ افزار، نرم‌ افزار در شزایط معین جهت بررسی کیفیت تست میشود. یکی دیگر از جنبه‌های مهم تست کردن نرم‌ افزار کامپیوتر، ارزیابی تجربه کاربری نرم افزار میباشد. سایر جنبه‌های تست نرم افزار شامل موارد زیر میشود:

  • بررسی جهت پیشرفت و توسعه
  • اطمینان از کارایی مناسب
  • پاسخ به نیازهای کاربر

 انتشار نسخه بتا از برنامه کامپیوتری به معنی آماده بودن آن جهت انتشار بصورت public نیست بلکه به منظور ایجاد تغییرات و بروزرسانی برنامه بر اساس بازخوردهای کاربران دریافت شده در تست بتا، در نسخه‌های بعدی است.

کامپایلر یک برنامه کامپیوتری است که کد نوشته شده در یک زبان برنامه‌نویسی را به یک زبان دیگر ترجمه میکند. معمولا، کامپایلر به برنامه‌ای اشاره دارد که یک زبان برنامه‌نویسی سطح بالا را به زبان برنامه‌نویسی سطح پائین ترجمه و تبدیل کند تا یک برنامه قابل اجرا تولید شود.