بازاریابی شبکه های اجتماعی

خدمات بازاریابی شبکه های اجتماعی با استراتژی و ارائه راهکارها و ترفندهایی برای رشد کسب و کار

بازاریابی شبکه های اجتماعی یا سرمایه‌گذاری پرسود در برند!

بازاریابی شبکه­ های اجتماعی به عنوان یکی از زیرمجموعه های خدمات دیجیتال مارکتینگ، استفاده از بسترهای رسانه­ های اجتماعی برای برقراری ارتباط با مخاطبان برای ایجاد برند شما، افزایش فروش و افزایش بازدید وب سایت است.

این شامل انتشار محتوای عالی در پروفایل­های شبکه­ های اجتماعی شما، گوش دادن به مخاطبان و درگیر کردن آن­ها، تجزیه و تحلیل نتایج و تبلیغات رسانه ­های اجتماعی است. همچنین طیف وسیعی از ابزارهای مدیریت شبکه­ های اجتماعی وجود دارد، که به کسب و کارها کمک می­کند تا از سیستم عامل­های رسانه ­های اجتماعی ذکر شده در بالا بهره ببرند. به عنوان مثال، اینستاگرام بستری از ابزارهای مدیریت شبکه های اجتماعی است، که می­تواند با تولید محتوا و بازاریابی شبکه­ های اجتماعی به موفقیت شما کمک کند. چه بخواهید یک برند بسازید و چه تجارت خود را گسترش دهید، شبکه ­های اجتماعی به شما در موفقیت کمک کنند.

خدمات بازاریابی شبکه های اجتماعی

network marketing

خدمات بازاریابی شبکه های اجتماعی

شبکه سازی اجتماعی در فیسبوک

شبکه سازی اجتماعی در لینکدین

میکروبلاگینگ توییتر

میکروبلاگینگ تامبلر

اشتراک عکس در اینستاگرام

اشتراک عکس در پینترست

اشتراک ویدئو در یوتیوب

اشتراک ویدئو در ویمئو

یک قدم جلوتر از رقبا باشید!

با انجام خدمات دیجیتال مارکتینگ از رقبایتان پیشی گرفته و فقط به کسب درآمد بیشتر بیاندیشید.

بازاریابی هدفمند

فرآبند شناسایی مشتریانی که به محصولات شما نیاز دارند یکی از خدمات دیجیتال مارکتینگ و از جمله مهم ترین آنهاست.

targeted marketing
conversion rate

افزایش نرخ تبدیل

conversion rate یکی از مفاهیم مهم دیجیتال مارکتینگ است که در کسب وکارهای اینترنتی باید به طور کامل به آن پرداخت.

برندینگ

استراتژی برندسازی به منظور افزایش گاهی از برند و تقویت جایگاه برند در ذهن مخاطب صورت می پذیرد.

branding
lead generation

جمع آوری لید

lead generation یکی از اصطلاحات کلیدی در حوزه بازاریابی است و به نوعی تبلیغات و مدیریت ارتباط با مشتری را در برمی گیرد.

بازاریابی شبکه های اجتماعی اینستاگرام

مزایای بازاریابی شبکه های اجتماعی

Brand awareness یا آگاهی از برند یکی از مزایای مهم بازاریابی در شبکه های اجتماعی است.
Lead generation یا تولید سرنخ های با کیفیت برای افزایش فروش بیشتر
conversion rates یا همان بهبود نرخ تبدیل از دیگر مزایای استفاده از بازاریابی شبکه های اجتماعی
Increase inbound traffic یا افزایش ورودی وبسایت
Customer behavior شناسایی رفتار مشتریان
اینها از موارد مهم بازاریابی شبکه های اجتماعی است که اگر درست و با کیفیت و به صورت مستمر انجام شود بسیار در رشد و بهبود کسب و کار تاثبیر گذار است.

Steps

مراحل انجام بازاریابی شبکه های اجتماعی

تعیین دستاورد بازاریابی

شناسایی مشتربان ایده ال

استراتژی محتوا

اجرا و ایده پردازی

Before social media marketing

قبل از انجام بازاریابی شبکه های اجتماعی باید بدانید...

blue sketch

Further Details

هر آنچه باید درباره بازاریابی شبکه های اجتماعی بدانید...

اینستاگرام:

یکی از شبکه های اجتماعی پر مخاطب در ایران استفاده مستمر و همیشگی کاربران از اینستاگرام است. با قرار دادن عکس و ویدئوی محصولات در این پلتفرم میتوانید روزانه کاربران زیادی را جذب نمایید. اگر در انتشار مطالب به روز خلاق و به روز عمل نمایید جزو آن دسته از افرادی خواهید بود که به درامدهای زیاد دست پیدا خواهید کرد. اینستاگرام به دلیل ماهیت بصری که دارد با چشم و ذهن مخاطب کار دارد اگر بتوانید با خلق تصاویر جذاب و کپی رایتینگ حرفه ای مخاطبان هدف خود را شناسایی کنید قدم بزرگی در موفقت کسب و کار خود برداشته اید. همانطور که میدانید بسیاری از کاربران ایرانی در اینستا حضور دارند بهتر است با پست های آموزشی مرتبط با برتد به کاربران خود اهمیت داده و انها را درگیر محتوای برند خود کنید.

فیسبوک:

دیگر شبکه اجتماعی پر طرفدار در جهان فیسبوک است که میتوان با اشتراک محتوای جذاب مرتبط با کسب و کار و رعایت استمرار مخاطبان خود را بدست آورید. البته از آنجا که این رسانه در ایران هنوز جای خود را پیدا نکرده است چندان رسانه مناسبی برای فعالیت هاییی که جنبه عمومی دارند نمیباشد ولی باز هم مخاطبان ختاص خود را دارد.

توییتر:

اگر فعالیت های مستمر در این شبکه اجتماعی داشته باشید، مانند اینستاگرام در رشد و توسعه برند میتواند کارگشا باشد. محتوای این شرسانه به دلیل کوتاه و همه فهم بودن و از آنجا که بیشتر جنبه اطلاع رسانی و فان دارد بسیار در ذهن مخاطب نقش میبندد. اگر کمی چاشنی خلاقیت را به تولید محتوای این رسانه اضافه نمایید خواهید دید که بهترین نتیجه را نصیب خود خواهید کرد.

لینکدین:

لینکدین یک شبکه تخصصی برای حوزه های کاری است. و بیشتر افراد متخصص را در خود جای داده است. این شبکه امکان برقراری ارتباط بین افراد و شرکت های مختلف را فراهم نموده است. محتواهی مربوط با با دانش کاری و همینطور محتوای مربوط به مسائل فرهنگی راهی درست و حساب شده در این شبکه اجتماعی برای تبلیغ و برند شدن در کسب و کار است.

تلگرام:

با رشد کانال ها و گروه های مختلف کاری در تلگرام، این شبکه اجتماعی هم راهی برای توسعه برند به کار میرود. محتوای این شبکه اجتماعی بیشتر در قالب مطالب آموزشی انتشار یافته تا در روند رشد کسب و کار شرکت بتواند گام هایی بردارد.

حال با توجه به نوع کسب و کار باید شبکه اجتماعی درست برای توسعه برند و فعالیت مستمر در شبکه های اجتماعی را انتخاب نمود.

 

زمانی موفقیت در بازاریابی شبکه های اجتماعی حاصل میشود که محتوایی مناسب با حوزه کسب و کار در زمان و مکان دست انتشار یابد. این محتوا ممکن است عکس باشد که در صفحه اینستاگرام به اشتراک بگذارید یا توییتی باشد که در توییتر انتشار یابد و به مطالب وبسایت ارجاع داده شود. اگر محتوای جالب مخصوص برند خود انتشار دهید مخاطبان بسیاری به سمت شما سرازیر میشوند. بهتر است در ابتدای کار بازاریابی شبکه های اجتماعی به مقاصد و اهداف خود فکر نکنید و فقط مخاطبان را هدف قرار داده و به خلق ارزش برای مخاطبان خود بیاندیشید.در این زمان افراد برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت و شبکه های اجتماعی تان رجوع میکنند و اطلاعات کافی از کسب و کارتان را بدست می اورند. باید درباره انچه برند شما را متمایز میکند در بازارابی شبکه های اجتماعی خود صحبت کنید و بیشتر به خلق ارزش به مخاطب فکر کنید.

فعالیت های شبکه های اجتماعی به سه قسمت روزانه، هفتگی و ماهانه تقسیم میشوند:

فعالیت های روزانه شبکه های اجتماعی:

 • بررسی و آپدیت تقویم محتوایی
 • پاسخ به کامنت ها و سوالات
 • کشف و رصد کلمات کلیدی ترند کسب و کار
 • بررسی فعالیت ها و پسب های رقبا
 • دنبال کردن موضوعات و اخبار مرتبط با حوزه کاری
 • بررسی هشتگ های ترند
 • کامنت گذاری در پست های اینفلوئنسرهای مرتبط

فعالیت های هفتگی شبکه های اجتماعی:

 • هماهنگی فعالیت های تیم
 • شناسایی بهترین پست های رقبا
 • تهیه تقویم پست گذاری منظم هفته آینده
 • دنبال کردن نتایج کمپین های در حال اجرا

فعالیت های شبکه های اجتماعی ماهانه:

 • جمع آوری آمار و ارقام ماهانه
 • تحلیل استراتژی شبکه های اجتماعی رقبا
 • مقایسه عملکرد خود با رقبا
 • تعیین نسبت پست های آموزشی و سرگرمی برای ماه آینده
 • تحقیق درباره رویدادها و اخبار آینده
 • شناسایی موفقیت های ماه پیش و ادغام آنها در استراتژی شبکه های اجتماعی

 

بازاریابی شبکه اجتماعی اینستاگرام:

مشاغل می­توانند فروش بالایی در بازاریابی شبکه های اجتماعی اینستاگرام کسب کنند. اولین قدم برای تبدیل فالوورهای اینستاگرام خود به مشتری، ایجاد یک نمایه خلاقانه است که در جهت جلب توجه خریدار می­تواند باشد. در بیوگرافی خود، از مشتریان در فروشگاه خود استقبال کرده و یک فراخوان واضح برای اقدام را درج کنید. متخصصان ما در ایراکد، با به کارگیری روش های تبلیغات در اینستاگرام ، پیج شما را به یکی از بهترین پیج های اینستاگرام برای تبلیغ تبدیل می‌کنند. پس فرصت درآمد اینستاگرام را از دست ندهید. فرم ثبت سفارش را پر کنید و با دریافت مشاوره رایگان، رضایت‌بخش‌ترین همکاری در تبلیغات اینستاگرام را با ایراکد تجربه کنید.

بازاریابی از طریق شبکه اجتماعی لینکدین

لینکدین یک منبع ارزشمند برای تولید محتوا و بازاریابی شبکه­ های اجتماعی است همچنین شبکه سازی حرفه­ ای و بازرگانی می­باشد. با استفاده از آن منابع و پشتیبانی را بدست آورید.

همچنین می­توانید با مشتریان و شرکای بالقوه ارتباط داشته باشید. این برای صاحبان مشاغل مستقر در خانه و ارتباط از راه دور ایده­آل است، زیرا می­تواند به آن­ها در ایجاد شغل و حرفه خود و همچنین ارتباط با دنیای خارج کمک کند. لینکدین بزرگترین شبکه حرفه­ای جهان را با بیش از ۱۵۰ میلیون متخصص در سراسر جهان مارک می­کند. برخلاف برخی از کانال­های اجتماعی که به دوستان و خانواده متمرکز شده است، تمرکز لینکدین بر روی هویت حرفه­ ای کاربر است و به کاربر امکان کنترل آنلاین آن را می­دهد.

این کانال دارای تمرکز تجاری است که در آن کاربران در مورد صنعت خود، تجربه کار، مهارت، فعالیت­ های روزمره خود به اشتراک می­گذارند و ایجاد تماس­های جدید یا تمدید تماس­های موجود از طریق آن انجام می­شود.

بازاریابی از طریق شبکه اجتماعی تلگرام

برای تولید محتوا و بازاریابی شبکه های اجتماعی می توانید از طراحی تلگرام استفاده کنید. تلگرام یک برنامه پیام رسان است که از طریق اینترنت کار می کند، دقیقاً مانند واتساپ و یا فیس بوک می ماند. این بدان معناست که شما می توانید با استفاده از اتصال وای فای یا کمک هزینه داده تلفن همراه خود (به شرط داشتن اطلاعات کافی) پیام ها را به صورت رایگان ارسال کنید. مهم ترین نکته فروش تلگرام امنیت است. این ادعا می کند تمام فعالیت های خود، از جمله گپ ها، گروه ها و رسانه ها، رمزگذاری شده اند، به این معنی که حتی در صورت رهگیری، بدون رمزگشایی قابل مشاهده نخواهند بود. در ایراکد، ما با تبلیغات کانال تلگرام و به کارگیری اصول بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، پیشروی موثر برند شما در تلگرام را تضمین می‌کنیم. شما می‌توانید هم‌اکنون، در کمتر از ۲ دقیقه سفارش خود را ثبت کنید و از مشاوره رایگان بهره‌مند شوید. پس زمان خود را از دست ندهید.

 

در زیر به برخی موارد و ترفندهای رشد و بازاریابی شبکه های اجتماعی میپردازیم با ما همراه باشید:

 

 1. تدوین استراتژی محتوا
 2. استفاده از داستان سرایی
 3. پرداخت هزینه های لازم تبلیغات
 4. استراتژی محتوای ویدئویی
 5. استفاده از تبلیغات هدفمند
 6. استمرار در تولید و توزیع محتوا
 7. تمرکز روی ارتباط با فالوورها
 8. تبدیل مشتربان به سفیر برند
 9. برقراری تعامل دو سویه
 10. شناخت دقیق مخاطب هدف
 11. نشان دادن جنبه های جذاب کسب و کار
 12. خلق شخصیت برای برند
 13. استفاده از آمار و ارقام اینفوگرافی
 14. برگزاری مسابقات و مناسبت های چالشی
 15. معرفی خودتان به عنوان منبع معتبر و موثق

FAQ

سوال از شما، پاسخ از ما

چطور بهترین زمان پست گذاشتن را انتخاب نمایم؟
با استفاده از Engagement hourly و ابزارهای آنالیز اینستاگرام مانند CoCO ساعت پست هایی که بیشترین Engagement را داشته اند پیدا کنید.
چرا باید شبکه های اجتماعی خود را آنالیز کنم؟
برای درک بهتر مشتریان آنلاین خود بهتر است تجزیه و تحلیل شبکه های اجتماعی خود را در اولویت قرار دهید. با استفاده از این تحلیل ها میتوانند از میزان تلاش خود و کارایی شبکه اجتماعی مد نظر آگاه شوند.
هزینه بازاریابی در شبکه های اجتماعی چقدر است؟
بالطبع هزینه بیشتر در شبکه های اجتماعی بازخورد بهتری به دنبال خواهد داشت. اما بهتر است ابتدا با هزینه کم شروع کرده تا برای فعالیت های بعدی دیتا و اطلاعات کافی داشته باشید.
کدام شبکه اجتماعی بیشترین تغییر را داشته است؟
شبکه اجتماعی Tik Tok یکی از بیشترین تغییرات را داشته است . این پلتفرم سال 2016 ساخته شد و در کمتر از 6 ماه به نیم میلیون کاربر فعال دست یافت. این پلتفرم هم اکنون 800 میلیون کاربر فعال دارد که برای این پلتفرم دارای رشد زیادی است.

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form