ایراکد

ارائه راهکارهای خلاقانه جهت هوشمند سازی و مدیریت کسب و کار

نمونه کار های برنامه نویسی

متن سربرگ خود را وارد کنید

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

سامانه مدیریت بحران ایراکد

سامانه ثبت و نگهداری اطلاعات سازمان مدیریت بحران کشور

سازمان مدیریت بحران کشور یکی از سازمان های دولتی ایران میباشد که زیر نظر وزارت کشور ایران فعالیت میکنند. و وظیفه پیشگیری و آمادگی از بحران ها، مدیریت آنها و ارائه کمک های اولیه به آسیب دیدگان و ساماندهی و بازسازی مناطق آسیب دیده را بر عهده دارد. این سازمان از سال 1387 در زمان دولت نهم شروع به فعالیت کرده و در تعیین قوانین و چهارچوب های به دست آمده از نحوه عملکرد سازمان های مشابه که پیش از آن در در ایران بنا نهاده شده بودند و از عملکرد مطلوبی برخوردار نبوده و منحل شده بودند، بهره گرفته شده است.

سامانه مدیریت بحران دارای 11 زیر سیستم میباشد که در زیر به آنها پرداخته میشود

نرم افزار جامع اعضا و داوطلبان جمعیت هلال احمر کل کشور (ساجد)

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی بعد از بررسی های انجام شده بر آن شدند تا با طراحی سامانه ای جامع بانک اطلاعاتی اعضا و داوطلبان کشور را یکپارچه سازند. سامانه ای تحت وب که به ثبت نام اعضا و داوطلبان جمعیت هلال احمر میپردازد.  

زیر سیستم های سامانه ساجد:

نرم افزار جامع اعضا و داوطلبان جمعبت هلال احمر کل کشور
سامانه112 ایراکد

سامانه 112 جمعیت هلال احمر

سازمان مدیریت بحران کشور یکی از سازمان های دولتی ایران میباشد که زیر نظر وزارت کشور ایران فعالیت میکنند. و وظیفه پیشگیری و آمادگی از بحران ها، مدیریت آنها و ارائه کمک های اولیه به آسیب دیدگان و ساماندهی و بازسازی مناطق آسیب دیده را بر عهده دارد. این سازمان از سال 1387 در زمان دولت نهم شروع به فعالیت کرده و در تعیین قوانین و چهارچوب های به دست آمده از نحوه عملکرد سازمان های مشابه که پیش از آن در در ایران بنا نهاده شده بودند و از عملکرد مطلوبی برخوردار نبوده و منحل شده بودند، بهره گرفته شده است.

زیر سیستم های سامانه 112

سامانه یکپارچه مدیریت اطلاعات سازمان امداد و نجات (RAROMIS)

مجتمع برنامه نویسی ایراکد در راستای خدمت رسانی در سطح ملی و گسترده توانسته گام های موثری بردارد. این شرکت با تلاش شبانه روزی توانسته است نرم افزاری با قابلیت های فراوان برای سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور طراحی کند. این نرم افزار به درخواست سازمان امداد و نجات هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به منظور مدیریت اطلاعات سازمان امداد و نجات طراحی شده است. 

زیر سیستم های سامانه یکپارچه مدیریت اطلاعات سازمان امداد و نجات

سامانه مدیریت اطلاعات سازمان امداد و نجات ایراکد
سامانه مدیریت اطلاعات حوادث و سوانح ایراکد

سامانه مدیریت اطلاعات حوادث و سوانح کشور (DMIS)

DMIS سامانه ای تحت وب بنا به درخواست سازمان امداد و نجات کل کشور به منظور مدیریت اطلاعات حوادث و سوانح کشور توسط تیم برنامه نویسی ایراکد طراحی و پیاده سازی شده است.  

زیر سیستم های سامانه

سامانه امداد هوایی سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور

امداد رسانی به موقع در حوادث اثرات نامطلوب را به حداقل می رساند. مدت زمان این امداد رسانی و انتقال صحیح مجروحان به مناطق امن و یا مراکز درمانی براي خدمات رسانی، بسیار حائز اهمیت است. هر اندازه زمان امداد رسانی و انتقال مصدومین کمتر باشد میزان مرگ و میر به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت. امداد هوایی از جمله مواردی است که ضرورت آن خیلی احساس میشود.

زیر سیستم های سامانه

سامانه امداد هوایی ایراکد
سامانه اعزام خودرو شخصی راهیان نور ایراکد

سامانه اعزام خودرو شخصی راهیان نور

گاهی افراد میخواهند خانوادگی و با خودروهای شخصی خود به سفرهای راهیان نور عازم شوند. ستاد راهیان نور این امکان را نیز برای این دسته از افراد فراهم کرده است تا با خودروهای شخصی و به صورت کاروانی به این مناطق سفر نمایند. با طراحی سامانه اعزام خودرو شخصی راهیان نور افراد بدون هیچ دغدغه ای به این مناطق سفر میکنند.

زیر سیستم های سامانه

سامانه تماس راهیان نور کشور

سامانه تماس راهیان نور با استفاده از اطلاعات و ابزارهای کارآمد و هوشمند مبتنی بر فناوری اطلاعات طراحی شده است و وظیفه آن جمع‌آوری منسجم اطلاعات در سرزمین راهیان نور و ارائه خدمات امدادرسانی، مشاوره، راهنمایی و دریافت انتقادات و پیشنهادات برای زائران کوی شهیدان می باشد

زیر سیستم های سامانه

سامانه تماس راهیان نور ایراکد
سامانه اعزام کاروانی راهیان نور ایراکد

سامانه اعزام کاروانی راهیان نور کشور

ستاد راهیان نور کل کشور به منظور دسترسی آسان کاربران همچنین برنامه ریزی راحت تر برای این کاروانیان اقدام به تهیه سامانه ای نموده است.

زیر سیستم های سامانه

سامانه خادمین راهیان نور

سامانه خادمین راهیان نور کشور که توسط برنامه نویسان ایراکد نوشته شده است هم اکنون در کل کشور در حال اجرا بوده و خدمت بزرگی برای افرادی که میخواهند به عنوان خادم در این مناطق حضور داشته باشند انجام داده است.

سامانه به دو بخش مجزا تفکیک میشود:

سامانه خادمین راهیان نور
سامانه امدادگران امداد و نجات هلال احمر کشور

سامانه امدادگران سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور

زیر سیستم های سامانه

نرم افزار جامع تجهیزات

با گسترش روز افزون علم مهندسي و تقويت بخش مهندسي مستقر جهت نظارت اين بخش بر بازديدها و تعميرات دستگاههاي موجود ، اميد است شاهد بهبود كيفي و كاهش هزينه هاي نگهداري تجهيزات باشيم . با تهيه نرم افزار مديريت تجـهيزات پزشکی جهت نگهداري شناسنـامه تجـهيزات و سوابق تعمير ، نگهداري و يا کنترل کیفی آنها سعي در تسهيل برآورده شدن اهداف شده است.

آمار تجهیزات

نرم افزار جامع تجهیزات ایراکد
سامانه کشیک ایراکد

سامانه کشیک سازمان امداد و نجات

این سامانه به منظور سرعت بخشی و نظم دهی به اشخاص برای خدمت رسانی به مردم در زمانی که حادثه ای رخ میدهد، طراحی و پیاده سازی شده است.

زیر سیستم های سامانه

سامانه جامع، ملی و یکپارچه راهیان نور کشور

زیرسیستم های سامانه

سامانه راهیان نور ایراکد
نرم افزار مسکن مهر تهران ایراکد

نمونه کار طراحی نرم افزار مسکن مهر تهران

این سامانه برای سهولت در دستیابی به اطلاعات متقاضیان طراحی گردیده است؛ با استفاده از این سامانه، کارمندان سازمان می توانند از طریق اینترنت به اطلاعات متقاضیان همچون “مشخصات فردی، تاریخ واریز وجوه پرداختی، اطلاعات انتخاب واحد، اطلاعات قراردادی و …” دسترسی داشته باشند.

توضیحات پروژه

نرم افزار مسکن مهر تهران به سفارس سازمان زمین و مسکن زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی کشور توسط دپارتمان برنامه نویسی مجتمع برنامه نویسی حرفه ای ایرانیان با برند ایراکد در سال 1391 طراحی و تا کنون خدمات پشتیبانی و توسعه این سیستم انجام می شود. نرم افزار مسکن مهر تهران کلیه فراینده های مربوط به ثبت نام متقاضی های مسکن مهر از ثبت نام اولیه تا ارسال مدارک و ثبت هزینه های مالی را انجام داده و تا مرحله انتخاب واحد به صورت الکترونیکی و gis توسط متقاضی و عقد قرار داد طراحی شده است .

سامانه سازمان بهزیستی

این سامانه از طریق دفاتر پیشخوان دولت در راستای خدمات رسانی با قابلیت دسترسی بیشتر، بهتر، سریع تر، و تکریم ارباب رجوع رسیدگی بهتر به مشکلات جامعه محترم توانخواهان، و همچنین تسهیل در امر دسترسی به آمار جامعه راه اندازی شده است.

امکانات سامانه سازمان بهزیستی

سامانه مدیریت و برآورد خسارت

سامانه ای تحت وب که برای ثبت خسارات ناشی از بلایای طبیعی طراحی و پیاده سازی شده است. بعد از ثبت حادثه توسط مسئول مربوطه و گزارش آن به نهادهای بالاتر خسارات وارده به منطقه برآورد میشود و بودجه مورد نیاز برای بازسازی آن منطقه توسط وزیر محترم صادر میشود.  

 

توضیحات پروژه

بعد از ورود به سامانه اطلاعاتی سما، کاربر می تواند اطلاعات حادثه را که اتفاق افتاده است ، ثبت کند. و بعد از ثبت حادثه، می بایست خسارات مربوط به آن (در صورت داشتن خسارت) ثبت شود. بدین منظور کاربر می تواند از زیر منوی سامانه خسارات، گزینه ثبت خسارات را انتخاب کند. سیستم لیستی از حوادث اخیر را به کاربر نمایش می دهد (کاربر می تواند تعداد سطرهای بیشتر یعنی تعداد حوادث بیشتری را برای نمایش انتخاب کند). بعد از مشاهده لیست برای ثبت خسارت، کاربر گزینه نمایش فرم های خسارت را برای سطر مورد نظر انتخاب می کند. سیستم اطلاعات تخصصی، عمومی و خسارات اولیه را به کاربر نمایش می دهد.

سامانه جامع مرکز مدیریت اطلاعات و هماهنگی عملیات(ایموک)

سامانه کشیک:

سامانه جامع مرکز مدیریت اطلاغات و هماهنگی عملیات
مشخص کردن ایده و طرح گرافیکی طراحی اپلیکیشن

انجام پروژه های برنامه نویسی

برنامه نویسی کامپیوتر فرایند طراحی ، تولید و ساخت یک برنامه قابل اجرا شدن برای محاسبه و رسیدن به نتایجی خاص است. یک پروژه برنامه نویسی کامپیوتری شامل مجموعه ای از دستورالعمل ها ، الگوریتم ها و روابط بین اجزای مختلف است. در یک پروژه برنامه نویسی عوامل و المان های مختلف طبق استانداردی واحد کنار هم قرار می گیرند تا یک کارکرد و ساختار قابل اجرا را شکل دهند. استاندارد واحد در حقیقت زبان های برنامه نویسی هستند که کد های برنامه در قالب آنها ساختار، معنی و عملکرد خاص خود را پیدا می کنند.

سوالات متداول