راهنمای ثبت نام سامانه هلال من

آنچه در این مقاله می خوانید:

راهنمای ثبت نام سامانه هلال من

چکیده

هلال احمر یکی از سازمان‌های غیر دولتی در داخل کشور و عضوی از نهضت بین المللی صلیب سرخ میباشد که با هدف امداد رسانی به آسیب دیدگان به هنگام وقوع بلایای طبیعی و یا جنگها و مخاطرات انسانی با انجام کمک‌های اولیه تشکیل شده است. جمع آوری کمک‌های مردمی و رساندن آن به مردم آسیب دیده از جمله وظایف سازمان بزرگ کمک رسانی در ایران به شمار می‌آید.

از طرف دیگر هلال احمر هر ساله و در یک بازه زمانی مشخص جذب و عضوگیری داوطلبان سازمان را از میان اقشار مختلف مردم انجام میدهد.
در سال 1396 هلال احمر اقدام به طراحی سامانه‌ای تحت عنوان سامانه جامع اعضا و داوطلبان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با هدف آموزش به داوطلبان و عضوگیری نموده است و در سال 1401 با تغییر نام سامانه به سامانه هلال من تغییرات چشمگیری در طراحی و افزودن امکانات متنوع انجام داده است. ما در این مقاله قصد داریم به منظور راهنمایی کاربران سامانه هلال من به معرفی این سامانه بپردازیم و نحوه ورود و ثبت نام در سایت هلال من را به شما آموزش دهیم.

معرفی سامانه هلال من

سازمان هلال احمر در راستای آموزش به داوطلبان و جذب آنها سامانه‌ای را با نام هلال من به آدرس helaleman.rcs.ir  به گونه‌ای طراحی نموده که تمامی اقشار جامعه از دانش آموزان تا افراد دارای مدرک دکتری و سایر افراد بتوانند از امکانات این سامانه همچون آموزش‌های همگانی در خصوص مواجه با مخاطرات انسانی و طبیعی و دیگر امکانات آن بهره مند شوند.
گفتنی است عضویت و استفاده از امکانات سامانه هلال من به صورت کاملا رایگان در اختیار کاربران قرار میگیرد و بدون هیچ محدودیتی میتوان در این سامانه عضو شد. باید خاطر نشان کرد علاقه مندان به شرکت در دوره‌های آموزشی هلال احمر میتوانند از طریق سامانه نسبت به ثبت نام در دوره‌های حضوری و مجازی اقدام نمایند.
تکمیل فرم ثبت نام برای علاقه مندان به عضویت در جمعیت هلال احمر از طریق سامانه هلال من امکان پذیر است. این در حالی است که پس از کامل نمودن فرم پس از تایید از سوی سازمان هلال احمر عضویت آنها ثبت نهایی خواهد شد.
لازم به ذکر است در طراحی سامانه هلال من شرایطی فراهم شده است تا معلمان بتوانند با استفاده از شماره تلفن همراه خود ثبت نام 150 دانش آموز را انجام دهند. هم چنین اولیای دانش آموزان نیز قادرند با یک شماره تلفن همراه به صورت همزمان تا 5 فرزند را در سامانه هلال من ثبت نام کنند.

نحوه ورود به سامانه هلال من

اگر در سامانه هلال من ثبت نام کرده باشید برای ورود به آن میتوان از چند روش استفاده نمود:

ورود از طریق سامانه هلال من

کاربر برای ورود از طریق سامانه هلال من کافی است پس از ثبت نام در فیلد کد کاربری، کد ملی خود را وارد کند و با وارد نمودن شماره تلفن همراه در فیلد رمز عبور پس از تکمیل فیلد کد امنیتی به راحتی وارد سایت شود. البته ناگفته نماند در صورت فراموشی رمز عبور، کاربر میتواند با انتخاب گزینه “رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟” رمز عبور خود را تغییر دهد و مجدد یک رمز عبور جدید انتخاب کند.

ورود از طریق سامانه هلال من

ورود از طریق سامانه پنجره ملی خدمات دولت هوشمند

از دیگر روش‌های ورود به سامانه هلال من میتوان به ورود از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند اشاره کرد. گفتنی است با ورود به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند میبایست شماره تلفن همراه شخص را در فیلد مشخص شده وارد نمود. پس از آن باید فیلد کد امنیتی را مطابق با کد نمایش داده شده تکمیل گردد. برای دریافت رمز یکبار مصرف، شخص میتواند بر روی گزینه ” ارسال رمز یکبار مصرف” کلیک کند. هم چنین کاربر میتواند از طریق کد QR به سامانه وارد شود.

ورود از طریق سامانه پنجره ملی خدمات دولت هوشمند

ورود از طریق رمز یکبارمصرف

در این مرحله کاربر با وارد نمودن رمزی که به صورت پیامک به شماره تلفن همراه ارسال شده است میتواند به صفحه اصلی سایت ورود نماید. اما در حالتی که کاربر رمزی را دریافت نکرده باشد میتواند پس از چند دقیقه دوباره برای ارسال مجدد تلاش کند و یا میتواند با شماره گیری کد #40 *4* برای دریافت کد اقدام نماید. هم چنین برای ارسال مجدد کد به شماره تلفن همراه میتوان بر روی ارسال ایمیل کلیک نمود تا کد فعالسازی از طریق ایمیل ملی ارسال شود.

ورود از طریق رمز یکبارمصرف

صفحه اصلی پنجره ملی خدمات دولت هوشمند

حال پس از وارد نمودن رمزیکبار مصرف، پنجره‌ای تحت عنوان صفحه اصلی سایت پنجره ملی خدمات دولت هوشمند باز میشود. برای دسترسی به سامانه هلال من بایستی بر روی ورود به سامانه‌های ملی و استانی کلیک نمود. پس از آن با انتخاب گزینه دسته بندی وزارتخانه میتوان از میان وزارتخانه‌ها جمعیت هلال احمر را پیدا نمود و بر روی آن کلیک کرد.

صفحه اصلی پنجره ملی خدمات دولت هوشمند

جست و جوی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی

برای آن که بتوانید به کار خود سرعت ببخشید کافی است در فیلد جست وجو نام جمعیت هلال احمر را وارد نمایید و پس از آن به راحتی میتوان بر روی “جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی” کلیک کرد.

جست و جوی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی

ورود به سامانه هلال من

پس از کلیک بر روی وزارتخانه جمعیت هلال احمر میتوان به سامانه جامع اعضا و داوطلبان جمعیت هلال احمر وارد شد. حال برای ورود به سامانه هلال من کافی است نشانگر را بر روی گزینه سامانه جامع اعضا و داوطلبان جمعیت هلال احمر برده و پس از آن از میان دو گزینه نمایش داده شده گزینه ورود به سامانه را انتخاب کرده و به راحتی به صفحه اصلی سامانه هلال من دسترسی پیدا کنید.

ورود به سامانه هلال من

نحوه ثبت نام سامانه هلال من

برای ثبت نام در سامانه هلال من نیاز است تا مراحل زیر را پشت سر گذاشت:

گام اول

در این مرحله پس از ورود به سامانه هلال من به نشانی https://helaleman.rcs.ir/ میبایست فیلدهای کد ملی، شماره همراه و تاریخ تولد که در قسمت راست صفحه قرار گرفته اند را به ترتیب کامل نمود.

گام اول

گام دوم

پس از کلیک بر روی گزینه گام بعدی، صفحه جدیدی تحت عنوان اطلاعات فردی باز میشود که متقاضی بایستی اطلاعاتی همچون نام، نام خانوادگی، نام پدر، استان و شهرستان محل فعالیت خود را در فیلدهای تعیین شده وارد نماید.

گام دوم

گام سوم

در گام سوم به منظور اعتبار سنجی، کد 4 رقمی به شماره تلفن همراه متقاضی ارسال خواهد شد که بایستی پس از دریافت، آن را وارد نموده و بر روی گزینه ثبت نام کلیک نماید .

گام سوم

گام چهارم

در آخرین مرحله، کاربر میتواند به حساب کاربری خود دسترسی داشته باشد و به صورت آنلاین از خدمات و امکانات سامانه هلال من بهره مند شود.

گام چهارم

فرم ثبت نام جوانان هلال احمر سامانه هلال من

همانطور که در بخش‌های قبلی گفته شد، متقاضی برای ثبت نام در سامانه هلال من نیاز است تا پس از ورود به سامانه مراحلی را پشت بگذارد. اما این مراحل به منظور ثبت نام اولیه برای متقاضی در نظر گرفته شده است. بنابراین برای عضویت در سامانه هلال من، نیاز است فرم ثبت نام جوانان هلال احمر در این سامانه تکمیل گردد. به همین منظور کاربر با ورود به حساب کاربری خود میبایست بر روی گزینه پروفایل که در قسمت منو قرار دارد کلیک نماید.

فرم ثبت نام جوانان هلال احمر سامانه هلال من

پس از آن کاربر برای تکمیل نمودن فرم ثبت نام، بایستی اطلاعاتی نظیر اطلاعات سازماندهی، اطلاعات فردی، اطلاعات شغلی، محل سکونت، آشنایی با زبان‌های خارجی و اطلاعات تحصیلی را در فیلدهای مشخص شده وارد نماید.

فرم ثبت نام جوانان هلال احمر سامانه هلال من

و در انتها برای آن که تکمیل عضویت با موفقیت انجام شود کافی است کاربر مدارک مورد نیاز را در سامانه هلال من بارگذاری نماید.

دانلود اپلیکیشن هلال من

سازمان هلال احمر در کنار سایت هلال من، اپلیکیشن هلال من را نیز به منظور سهولت در دسترسی کاربران راه اندازی نموده است. البته ناگفته نماند در حال حاضر تنها برای تلفن‌های هوشمند با سیستم عامل اندروید، این اپلیکیشن قابل دسترسی است که به راحتی میتوانید دانلود برنامه هلال من و نصب آن را انجام دهید.

 

 

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form