بهترین زبان ها برنامه نویسی پر درآمد برای یادگیری در سال 2024

مقدمه

با در نظر گرفتن تنوع گسترده دانش برنامه نویسی مدرن، تصمیم گیری برای شروع مطالعه می تواند کار دشواری باشد. اما اگر هدف شما تسلط بر این حرفه و کسب درآمد خوب و پیدا کردن بهترین زبان برنامه نویسی  با استفاده از مهارت های خود در آینده باشد، همه چیز بسیار آسان تر می شود.

آنچه در این مقاله می خوانید:

با در نظر گرفتن تنوع گسترده دانش برنامه نویسی مدرن، تصمیم گیری برای شروع مطالعه می تواند کار دشواری باشد. اما اگر هدف شما تسلط بر این حرفه و کسب درآمد خوب و پیدا کردن بهترین زبان برنامه نویسی  با استفاده از مهارت های خود در آینده باشد، همه چیز بسیار آسان تر می شود.

ما لیستی از پردرآمدترین زبان های برنامه نویسی در سال 2021 را بر اساس مطالعات و آمارهای مختلف برای شما گردآوری کرده ایم که آگاهی از آن ها به شما کمک می کند هم اکنون و هم در سال های آینده درآمد خوبی داشته باشید.

بر اساس نتایج نظرسنجی توسعه دهندگان 2021 که توسط Stack Overflow انجام شده است، زبان های برنامه نویسی زیر مترادف با دستمزدهای بالا (داده های جهانی) هستند:

بهترین زبان های برنامه نویسی

توسعه دهندگان Clojure بالاترین میانگین حقوق را دارند، 14 هزار بیشتر از رتبه دوم که متعلق به F# است.

هنگامی که حقوق را بر اساس نوع توسعه دهنده بررسی می کنیم، این متخصصان با بالاترین حقوق مرتبط هستند (داده های جهانی):

آمار زبان های برنامه نویسی در آمریکا

 

بهترین زبان برنامه نویسی  برای آموزش برنامه نویسی  (طبق نظر استخدامی 2021 State of Software Engineers ):

زبان برنامه نویسی پر درآمد

عامل مهم دیگری که بر دستمزد توسعه دهندگان تأثیر می گذارد، نوع کار آنها است. این آمار چندین مورد از بزرگترین هاب فناوری اطلاعات در جهان است (توسط Stack Overflow ):

اکنون بیایید نگاهی دقیق‌تر به محبوب‌ترین و بهترین زبان برنامه نویسی آنها بیندازیم، زیرا اگرچه روندها اغلب تغییر می‌کنند، اما تقاضا برای برخی چیزها نسبتاً ثابت می‌ماند.

بیشتر بخوانید :

اسکالا

زبان برنامه نویسی اسکالا

اسکالا برنامه نویسی شی گرا و کاربردی را در یک زبان مختصر و سطح بالا ترکیب می کند. انواع استاتیک اسکالا به جلوگیری از اشکال در برنامه های پیچیده کمک می کند و زمان اجرا JVM و جاوا اسکریپت به شما امکان می دهد سیستم هایی با کارایی بالا با دسترسی آسان به اکوسیستم های عظیم کتابخانه ها بسازید.

مزایای زبان اسکالا:

فوق العاده مختصر؛
بسیار مقیاس پذیر؛
یادگیری اسکالا برای برنامه نویسان شی گرا آسان است.
تراز مدولار ترکیب.
یکی از مزایای اسکالا تغییر ناپذیری است و این به معنای جلوگیری از عوارض جانبی و امکان پردازش موازی است. به همین دلیل یک مورد استفاده بسیار محبوب از این زبان برنامه نویسی برای داده های بزرگ و یادگیری ماشین است.

 

go

زبان برنامه نویسی برو

زبان برنامه نویسی Go توسط گوگل توسعه داده شد و در نوامبر 2009 معرفی شد. به عنوان یک پلتفرم متن باز، به طور فعال برای پروژه های داخل شرکت و تعدادی از خدمات شناخته شده در سطح جهانی (SoundCloud، Netflix، Dropbox) استفاده می شود.

در چند سال گذشته، محبوبیت Go به لطف مزایای کارهای چند رشته ای مانند پردازش کارآمد فرآیندهای موازی، زمان راه اندازی سریع و استفاده از حافظه تنها در مواقع ضروری افزایش یافته است. بسیاری آن را زبان سرور آینده می دانند.

 Objective-C

زبان برنامه نویسی objc

زبان برنامه نویسی Objective-C برای توسعه برنامه ها در اکوسیستم اپل استفاده می شود: برای Mac OS X و iOS. با وجود ظهور زبان برنامه نویسی جدید به نام سوئیفت، زبان Objective-C همچنان یکی از گزینه های محبوب در میان توسعه دهندگان است.

علاوه بر این، ارتباط آن با اپل جستجوی کار برای یک متخصص را تسهیل می کند و فرصت های بیشتری را برای دستیابی سریع به سطح بالایی از درآمد به شما می دهد.

کاتلین

زبان برنامه نویسی کاتلین

زبان برنامه نویسی Kotlin که توسط شرکت فناوری اطلاعات JetBrains توسعه یافته است به زبان رسمی توسعه اندروید تبدیل شده است. این به طور رسمی در کنفرانس Google I/O در سال 2017 اعلام شد.

مزایای زبان برنامه نویسی کاتلین:

آسان برای درک و نحو لاکونیک.
سازگاری کامل با جاوا؛
پشتیبانی از گوگل؛
جامعه در حال رشد
کاملاً ممکن است که به زودی برنامه های دستگاه های اندرویدی منحصراً با استفاده از Kotlin نوشته شوند، بنابراین به کسانی که مایل به پیشرفت در مسیر توسعه تلفن همراه هستند توصیه می شود که نگاهی دقیق تر به آن بیندازند.

بیشتر بخوانید :

رابی

زبان برنامه نویسی رابی

به عنوان ابزاری برای توسعه برنامه های وب، بیشترین محبوبیت را به دست آورد و برای توسعه بخش سرور بسیاری از سرویس های محبوب در سراسر جهان استفاده شد. شما اغلب می توانید آن را در انواع رتبه بندی ها و لیست ها با توصیه هایی برای مطالعه مشاهده کنید.

هدف اصلی زبان روبی که از اصل “کمترین شگفتی” پیروی می کند، ایجاد برنامه های قدرتمند و در عین حال قابل فهم است که سرعت برنامه مهم نیست، بلکه زمان کوتاه توسعه، وضوح و وضوح برنامه مهم است. سادگی

 سی شارپ

زبان برنامه نویسی سی شارپ

این توسط گروهی از مهندسان مایکروسافت برای توسعه برنامه ها بر روی پلت فرم دات نت توسعه یافته است. اگر قصد دارید در زمینه ایجاد برنامه های بومی تحت MS تجربه کسب کنید – پس C# برای شما مناسب است. مزیت فوق العاده این زبان، سادگی نسبی آن، توانایی تمرکز بر روی الگوریتم و نه بر روی جزئیات پیاده سازی است.

در حال حاضر، زبان برنامه نویسی C# برای توسعه بسیاری از برنامه های متنوع استفاده می شود: از برنامه های دسکتاپ کوچک گرفته تا پورتال های وب بزرگ و خدمات وب که هر روز به میلیون ها کاربر خدمات ارائه می دهند.

پایتون؛ بهترین زبان برنامه نویسی

زبان برنامه نویسی پایتون

چارچوب‌های با کیفیت، حجم عظیمی از مواد آموزشی، جامعه دوستانه، سادگی کدنویسی: همه این‌ها زبان برنامه نویسی پایتون را به یک زبان واقعاً رقابتی تبدیل می‌کند که بعید است در سال 2018 از موقعیت خود دست بکشد.

پایتون یکی از قوی ترین زبان های برنامه نویسی است: برای محاسبات ریاضی، تجزیه و تحلیل داده ها، توسعه وب، یادگیری ماشین و اتوماسیون وظایف استفاده می شود. از آن برای توسعه برنامه هایی مانند یوتیوب، دراپ باکس، ردیت و گوگل استفاده شد.

جاوا

زبان برنامه نویسی جاوا

به گفته تیم گیت هاب، زبان برنامه نویسی جاوا یکی از پرتقاضاترین زبان ها در میان کارفرمایان و محبوب ترین زبان در میان توسعه دهندگان است. جاوا برای توسعه محصولات در بخش بانکی و در تست های خودکار استفاده می شود. به لطف JVM به دلیل کراس پلتفرم آن مورد قدردانی قرار گرفته است. این یک زبان برنامه نویسی مناسب و امیدوارکننده برای یادگیری است.

جاوا به طور فعال برای ایجاد برنامه های سرور و موبایل استفاده می شود و همچنین ابزار اصلی برای توسعه برنامه های بومی برای اندروید است.

 

سوئیفت

زبان برنامه نویسی سوئیفت

Swift – زبان اصلی برای توسعه برنامه‌ها برای macOS، iOS، watchOS و tvOS. این یک زبان برنامه نویسی جهانی برای کار با محصولات اپل است که چندی پیش در سال 2014 توسعه یافت.

مزیت اصلی آن سرعت است: هم در کار بر روی پروژه و هم هنگام راه اندازی برنامه آماده. به دلیل این مزیت است که نام خود را نسبت به سایر زبان ها گرفت (سازندگان آن ادعا می کنند که بهترین ها را از سایر زبان های برنامه نویسی جذب کرده است).

 

خلاصه مطلب بهترین زبان برنامه نویسی:

کمبود توسعه دهندگان با استعداد همیشه یک مشکل فوری برای بازار بوده و هنوز هم باقی مانده است. دانش هر یک از زبان های برنامه نویسی ذکر شده در بالا و تجربه کاری کافی فرصت های بسیار خوبی را برای متخصصان ایجاد می کند.

علاوه بر این، لازم نیست فقط به یک زبان محدود شود. شما همیشه می توانید شروع به کسب دانش در جهات مختلف با تسلط بر زبان های جدید در تئوری و عمل کنید. تنها چیزی که نیاز دارید میل است، زیرا در زمان ما بیش از فرصت های کافی برای یادگیری وجود دارد.

اگر به طور جدی به چشم انداز شغلی در IT فکر می کنید، امیدواریم مقاله ما به شما در انتخاب درست و موفقیت در آن کمک کند!

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره فنی و تخصصی رایگان

جهت دریافت خدمات مشاوره و یا سفارش طراحی سایت و اپلیکیشن، سئو و سایر خدمات شرکت فرم زیر را تکمیل نمایید.مشتاقانه پاسخگوی شما خواهیم بود

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form