آکادمی ایراکد

آموزش برنامه نویسی به روش نوین

موضوع محتوا و روش های انتخاب آن

 

بحث ما در مورد این است که چطور می توانیم موضوع محتوا را برای مطلبی که می خواهیم در بلاگ منتشر  کنیم، انتخاب کنیم. برای انتخاب موضوع روش های مختلفی داریم ولی نمی شود از یک نسخه برای تمامی بلاگ ها استفاده کرد.

روش های انتخاب موضوع محتوا

انتخاب موضوع

1. چگونگی بررسی ۱۰ لینک اول

قبل از اینکه بخواهیم به موضوع محتوا برسیم خیلی خوب است که تحقیق کلمات کلیدی داشته باشیم. برای مثال: می خواهیم در مورد استارتاپ مطلبی بنویسیم و می خواهیم کسی که جستجو می کند به مطلب ما برسد. اولین و مهمترین سوال در این رابطه، سوال “استارتاپ چیست؟” است. پس اولین کلیدواژه ای که باید سرچ شود همین است. وقتی آن را سرچ کردیم به 10 لینک صفحه اول می رسیم. تمام این 10 لینک را باز می کنیم. چون مسلما این 10 لینک کارهای زیادی انجام داده اند که جزو 10 لینک اول شده اند. بررسی می کنیم که در مورد چه موضوعاتی نوشته اند در نتیجه می فهمیم که در مورد چه موضوعاتی باید بنویسیم. همینطور می توانیم موضوعات مرتبط با سرچ ما وجود دارد که آنها را هم می توانیم بررسی کنیم.

کمک گرفتن از ترین ها در موضوع محتوا

2. کمک گرفتن از “ترین‌ها”

منظور از ترین ها چیست؟ برای مثال یعنی توضیح می دهیم استارتاپ چیست و از نظر چندین کارآفرین ایرانی و خارجی آن را بررسی می کنیم. در آخر استارتاپ های ایرانی و خارجی را هم توضیح می دهیم و مثال می آوریم.

3. خلاقیت در Meta Data

بعد از انجام موارد بالا، باید ببینیم چه متا دیتایی می توانیم استفاده کنیم تا CTR بالایی داشته باشیم. خلاقیت در نوشتن متا خیلی می تواند به ما کمک کند. همیشه باید خودمان را جای کاربری بگذاریم که سرچ می کند و ببینیم چه موضوع و عنوانی برای او جذاب است و سعی کنیم همان را انتخاب کنیم و از انتخاب عناوین تکراری مانند بقیه سایت ها بپرهیزیم.

 

در مقاله “چگونه بازاریابی محتوایی موفقی داشته باشیم ” قدرت موضوع محتوا برای

خدمات ایراکد

  • برای صحبت با کارشناسان ما میتوانید با شماره 91015061-021 تماس بگیرید