راهکارهای کاربردی افزایش فروش در اینستاگرام

راهکارهای کاربردی افزایش فروش در اینستاگرام

مقدمه

اینستاگرام، بستری جدید برای راه‌اندازی یک فروشگاه اینستاگرامی موفق است. در تیرماه 1398، این شبکه‌ی اجتماعی با بیش از 1 میلیارد کاربر در سراسر جهان، جز 10 شبکه‌ی اجتماعی محبوب معرفی شد.نکته مهم در موفقیت بازاریابی شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام در سال 1400 ، مانند سایر شبکه های اجتماعی ، ایجاد تعاملی عمیق با کاربران است تا بتوانید فضایی مناسب را برای فروش محصولات خود  فراهم کنید.  اگر صاحب کسب‌وکاری کوچک هستید و به دنبال موفقیت در اینستاگرام هستید  این مقاله را ازدست ندهید. برای برخورداری از خدمات  بازاریابی شبکه های اجتماعی می توانید از شرکت های دیجیتال مارکتینگ کمک بگیرید.

آنچه در این مقاله می خوانید:

اینستاگرام، بستری جدید برای راه‌اندازی یک فروشگاه اینستاگرامی موفق است. در تیرماه 1398، این شبکه‌ی اجتماعی با بیش از 1 میلیارد کاربر در سراسر جهان، جز 10 شبکه‌ی اجتماعی محبوب معرفی شد.

نکته مهم در موفقیت بازاریابی شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام در سال 1400 ، مانند سایر شبکه های اجتماعی ، ایجاد تعاملی عمیق با کاربران است تا بتوانید فضایی مناسب را برای فروش محصولات خود  فراهم کنید.  اگر صاحب کسب‌وکاری کوچک هستید و به دنبال موفقیت در اینستاگرام هستید  این مقاله را ازدست ندهید. برای برخورداری از خدمات  بازاریابی شبکه های اجتماعی می توانید از شرکت های دیجیتال مارکتینگ کمک بگیرید.

اینستاگرام-فروش-لایک-کامنت-

در ادامه  15 نکته‌ی کاربردی و مهم برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی موفق در اینستاگرام  در سال 1400 آورده شده‌است:

راهکارهای افزایش فروش در اینستاگرام

1. business account بسازید.

هنگام پیوستن به اینستاگرام، می توانید انتخاب کنید که حساب شما یک حساب شخصی باشد یا یک حساب تجاری. مورد دوم برای کسب‌وکار شما مناسب‌تر است. زیرا به شما این امکان را می دهد تا  آمار فروشگاه خود را تحلیل کنید و با دیدی بهتر به جلو حرکت کنید. ساخت business account، برندسازی را برای شما آسان‌تر می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد که با استراتژی و یک برنامه جامع و دقیق فروشگاه خود در اینستاگرام را مدیریت کنید.

2. Bio مناسب انتخاب کنید.

Bio شامل 150 کاراکتر می‌شود و باید در آن هر آنچه که مخاطبانتان باید در مورد فروشگاه شما بدانند ذکر شود و باید از آن هوشمندانه استفاده کنید. شما می‌توانید در bio خود از هشتگ استفاده کنید، که باعث می‌شود فروشگاه شما به افراد بیشتری معرفی شود.

اگر سایت فروشگاهی نیز دارید، حتما آدرس سایت خود را در این قسمت اضافه کنید.

3. هویت و ظاهر فروشگاه خود را تثبیت کنید.

اینستاگرام یک پلتفرم بصری است، بنابراین ظاهر فروشگاه شما بسیار اهمیت دارد. اطمینان حاصل کنید تا ویترینتی جذاب برای مخاطب خود ایجاد کنید تا در همان بازدید اول به مشتری تبدیل شود.

استفاده از پالت رنگی و فونت‌های منحصربه‌فرد بسیار در این امر می‌تواند به شما کمک کند. همچنین، استفاده از سبک خاصی از چیدمان عکس‌ها که متناسب با برند و محتوای شما باشد می‌تواند فروشگاه شما را در ذهن مخاطبان اینستاگرام ثبت کند.

4. رقبای خود را بشناسید.

مطمئنا فروشگاه‌های زیادی در حوزه‌ی کسب‌وکار شما در اینستاگرام در حال فعالیت هستند. این فروشگاه‌‌ها را شناسایی کنید و از ایده‌های آن‌ها الهام بگیرید. به‌دقت محتوای آنها، هشتگ‌های مورد استفاده، عکس‌برداری، میزان تعامل کاربران و استراتژی‌های بازاریابی آن‌ها را مورد بررسی قرار دهید و از آنها برای گسترش کسب‌وکار خود استفاده کنید و نقاط ضعف آن‌ها را شناسایی کنید و آن‌ها را تبدیل به نقطه‌ی قوت کسب‌وکار خود کنید.

5. تقویم محتوایی بسازید.

حال نوبت آن است که استراتژی محتوایی خود را بچینید.

پست‌ها و استوری‌هایی که می‌خواهید منتشر کنید، هفتگی یا ماهانه مشخص کنید و آن‌ها در یک تقویم محتوایی جای دهید تا با یک برنامه‌ریزی دقیق و کامل، بتوانید جز بهترین‌ فروشگاه‌های اینستاگرام باشید.

6. از هشتگ‌ها به‌درستی استفاده کنید.

هشتگ ها از مهمترین ویژگی های اینستاگرام برای فروشگاه‌های آنلاین هستند. استفاده از این ابزار قدرتمند باعث می‌شود افراد بیشتری صفحه‌ی شما را شناسایی کنند. قدرت هشتگ‌ها برای توسعه‌ی کسب‌وکارتان را دست کم نگیرید فقط سعی کنید هوشمندانه از آنها استفاده کنید.

در استفاده از آن‌ها زیاده‌روی نکنید و برای هر پست 3 تا 8 هشتگ را انتخاب کنید. و سعی کنید از هشتگ‌های کوچک و کم رقابت استفاده کنید تا احتمال حضور شما در صفحه‌ی اکسپلور بیشتر شود.

برای مطالعه مقالات بیشتر از سایت ایراکد در زمینه شبکه های اجتماعی می توانید روی لینک زیر کلیک کنید.

تولید محتوای اینستاگرام باید چگونه باشد؟

7. در قسمت کامنتها از هشتگ استفاده کنید.

برای یکپارچه شدن کپشن، بهتر است هشتگ‌ها را در اولین کامنت قرار دهید.

8. هشتگ‌های جدید را پیدا کنید.

شناسایی هشتگ‌های جدید به اندازه‌ی استفاده از هشتگ حائز اهمیت است. لیستی از هشتگ‌های مورد استفاده‌ی خود و جدیدترین هشتگ‌ها تهیه کنید. و آمار پست‌های خود را بررسی کنید تا بتوانید بهترین هشتگ‌ها را شناسایی کنید.

instagram hashtag

9. استوری را جدی بگیرید.

استفاده‌ی درست از استوری‌ها باعث تحول کسب‌وکار شما می‌شود.  استفاده‌ی بیشتر از استوری‌ها باعث پررنگ‌تر شدن برند شما در ذهن مخاطب می‌شود. هم‌چنین استوری‌ها امکانات متنوع‌تر و جذاب‌تری نسبت به پست‌ها دارند. پس استوری‌ها باید بخشی جداناپذیر از صفحه‌ی فروشگاهی شما باشند.

استوری را در فروشگاه خود در اینستاگرام جدی بگیرید

برای داشتن استوری‌هایی جذاب مقاله زیر را از دست ندهید.

10. از ویدئوها و پست‌های چندگانه بیشتر استفاده کنید.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که اینستاگرام علاوه بر آماری که در قسمت insight  صفحه‌ی شما آورده می‌شود به مقدار زمانی که کاربران در صفحه‌ی شما سپری می‌کنند هم امتیاز می‌دهد. بنابراین هرچه کاربران مدت زمان بیشتری را در صفحه‌ی شما سپری کنند امتیاز شما بالاتر خواهد بود و مسلما جایگاه بالاتری را هم کسب خواهید کرد. استفاده از ویدیو ها و پست‌های چندگانه در این زمینه بسیار به شما کمک خواهد کرد . پس استفاده از آن‌ها را نسبت به محتوای تصویری اولویت خود قرار دهید.

instagram video content

11. با دیگران تعامل برقرار کنید

یکی از نکات بسیار مهم برای موفقیت کسب‌وکارهای کوچک ویا بزرگ در اینستاگرام ، تعامل سازنده با صفحات دیگر است. صفحات جذاب را دنبال کنید، پست‌های آنها را لایک کنید، برای آن‌ها کامنت بگذارید. هرچقدر بیشتر این‌کار را انجام دهید بیشتر دیده می‌شوید و در نتیجه توسعه‌ی کسب‌وکار اینستاگرامی  شما آسانتر خواهد بود. و تعامل بیشتر شما باعث می‌شود که به اولین پست اینستاگرام راه یابید.

 

با دیگران در فروشگاه اینستاگرامی خود تعامل برقرار کنید

12. به کامنتها پاسخ دهید

یکی از مهم‌ترین نکات برای کسب‌وکارهای کوچک، یادگیری بازاریابی در اینستاگرام در قسمت کامنت است.

پاسخگویی به همه‌ی کامنت‌ها باعث می‌شود مشتری متوجه ارزش  و احترامی که برای او قائل هستید شوید.

instagram video

13. نرم تعامل را با پرسش افزایش دهید

یکی از راه‌های تاثیرگذار در افزایش تعامل مشتریان با شما در اینستاگرام، تشویق کردن مخاطب به کامنت گذاشتن است. برای اینکه این را انجام دهید می‌توانید از آن‌ها سوالی بپرسید و یا از آن‌ها بخواهید تا فرد یا افراد دیگری را تگ کنند. این کار باعث می‌شود نرخ تعامل شما به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

 14. زمان‌های درخشان پیج خود را بشناسید

تولیدمحتوا در زمان اوج حضور کاربر در اینستاگرام باعث افزایش نرخ تعامل می‌شود. این زمان برای هر فروشگاه و کسب‌وکاری متفاوت است و به مخاطبانشان بستگی دارد و بهترین راه برای پیدا کردن این ساعات و روزها آزمایش است.

15. با اینفلوئنسرها و سایر فروشگاه‌ها همکاری کنید

همکاری با سایر کسب‌وکارها و اینفلوئنسرها باعث سود هر دو طرف می‌شود. به طور مثال فرستادن محصولاتتان برای یک بلاگر موفق می‌تواند بسیار سودآور باشد و باعث معرفی فروشگاه شما به تعداد بیشتری از مخاطبان هدفتان در سطح اینستاگرام می‌شود و زمینه را برای رشد بیشتر کسب‌وکار شما فراهم می‌کند.

در ایراکد، انواع خدمات بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام ارائه می‌شود و شما با استفاده از این خدمات می‌توانید در کمترین زمان ممکن به فروش دلخواه خود دست یابید.

و در پایان، بازاریابی در اینستاگرام ممکن است کار سخت و چالش برانگیزی به نظر بیاید ، اما می‌تواند لذت بخش هم باشد. پس تمام تلاش خود را کنید تا از این مسیر لذت ببرید. تنها کافیست با مخاطبانتان دوست باشید، الگوریتم اینستاگرام را بشناسید و مطابق آن فعالیت کنید تا شاهد رشد روزافزون فروشگاه خود باشید.

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره رایگان

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form