سئو اینستاگرام چیست؟ 7 تکنیک طلایی

سئو اینستاگرام

چکیده

آنچه در این مقاله می خوانید:

اینستاگرام، شبکه اجتماعی قدرتمندی که روز به روز در حال پیشرفت و جذب رضایت مخاطبان خود می‌باشد. شاید در ابتدا با هدف اشتراک گذاری عکس و ویدئو با دوستان و همکاران شکل گرفت اما پتانسیل و ایده جالبی که در پشت صحنه بود، سبب شد تا از آن سادگی خارج شود و در حال حاظر با الگوریتم‌های پیچیده و هدفمند فعالیت نماید. به دنبال محبوبیت این شبکه اجتماعی، مفهوم سئو اینستاگرام نیز راه خود را به این جریان باز کرد و بسیاری را برای رقابت به میدان دعوت کرد. اگر شما هم در اینستاگرام فعال هستید و از این راه درآمد کسب می‌کنید، باید برای دیده شدن به دنبال آموختن تکنیک‌های سئو اینستاگرام باشید. پس این مقاله را از دست ندهید که ضرر می‌‌کنید! می توانید برای برخورداری از مزایای شرکت خدمات سئو با ما در تماس باشید.

در نوامبر 2020، اینستاگرام به‌روزرسانی بسیار مهمی را در عملکرد جستجوی خود انجام داد. به جای اینکه فقط بتوانید نمایه‌ها، هشتگ‌ها و مکان‌ها را جستجو کنید، اکنون می‌توانید کلمات کلیدی عمومی را جستجو کنید و همه پست‌هایی که شامل آن کلمات خروجی هستند را نشان می‌دهد.

این به معنای دو چیز است: اول اینکه الگوریتم اینستاگرام تغییر کرده است. دوم این که سئو اینستاگرام باید بخشی از استراتژی بازاریابی شما باشد.

همه ما با سئو برای گوگل آشنا هستیم، اما باید به خاطر داشته باشیم که پلتفرم های رسانه های اجتماعی نیز به طور گسترده ای از توابع جستجو استفاده می کنند! و با این عملکرد جستجوی گسترده در اینستاگرام، بهینه‌سازی پروفایل و پست‌های شما برای جستجوی اینستا راهی عالی برای افزایش دسترسی شما به رقابت شماست.

سئو اینستاگرام چیست؟

چندی است که اینستاگرام به بستری امن برای معرفی و راه اندازی کسب و کارهای کوچک و خانگی تبدیل شده است. مدیران اینستاگرام نیز برای جلب رضایت کاربران خود همواره در تلاش برای بهبود امکانات و قابلیت‌های آن هستند. از همین روی کسب و کارها و برندهای مطرح نیز برای عقب نماندن از سایرین و استفاده از این فضای فوق‌العاده، وارد میدان شده‌اند.

اما زمانی که این حجم از استقبال و فعالیت در این شبکه اجتماعی وجود دارد، چه شانسی برای معرفی کسب و کارمان داریم؟!

اینجاست که پرداختن به سئو اینستاگرام به شما کمک می‌کند تا از رقبا سبقت بگیرید و به سادگی در اکسپلور آن دیده شوید! در واقع هر زمان که بحث جستجو مطرح شود، سئو یا بهینه سازی نیز به دنبال آن خواهد آمد. شرکت خدمات سئو و بازاریابی شبکه های اجتماعی میتواند با ایجاد بسترهایی برای رتبه گرفتن شما در رتبه های بالا کمک نماید.

اگر با سازوکارهای سئو وبسایت آشنایی داشته باشید، می‌دانید که مفهوم سئو اینستاگرام نیز همان معنا را دارد. به عبارت دیگر شما با استفاده از تکنیک‌ها و راهکارها تلاش می‌کنید تا زمانی که کاربران در اینستاگرام کلمه کلیدی را جستجو می‌کنند، جز اولین نتایج باشید. این یعنی افزایش بازدید و در نهایت بازاریابی موفق برای فروش چندین برابر!

برای مطالعه مقالات بیشتر از سایت ایراکد در زمینه شبکه های اجتماعی می توانید روی لینک زیر کلیک کنید.

تاثیر سرعت سایت در سئو

سئو اینستاگرام

آموزش سئو اینستاگرام

در دنیای امروز، شبکه‌های اجتماعی بخش بزرگی از زندگی مردم را شامل می‌شوند و برای شرکت‌ها و کسب‌وکارها همچنان یکی از راه‌های مهم تبلیغات و فروش است. اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی است که بیشتر از 1 میلیارد کاربر فعال در سراسر جهان دارد. در واقع، اینستاگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی مورد علاقه برای شرکت‌های کوچک و بزرگ در سراسر جهان است.

اما به عنوان یک شرکت یا کسب‌وکار، چگونه می‌توانید از این شبکه‌ی اجتماعی به بهترین شکل ممکن بهره‌مند شوید؟ یکی از مهمترین عواملی که برای موفقیت در اینستاگرام باید در نظر گرفته شود، سئو یا بهینه‌سازی موتورهای جستجو است.

بهینه‌سازی موتورهای جستجو یا سئو به معنی بهبود جایگاه یک وب‌سایت در نتایج جستجوی موتورهای جستجو است. در این مقاله، با بهینه‌سازی سئو اینستاگرام و بهینه‌سازی پروفایل شما در این شبکه‌ی اجتماعی، شما می‌توانید به بالا بردن شمار دنبال‌کنندگان و جذب کاربران بیشتر در اینستاگرام کمک کنید.

کلمات کلیدی مهم را انتخاب کنید

برای شروع بهینه‌سازی سئو اینستاگرام، باید با انتخاب کلمات کلیدی مناسب آغاز کنید. این کلمات باید با محتوایی که در اینستاگرام منتشر می‌شود، مرتبط باشند. برای مثال، اگر شما در حوزه‌ی آرایش و زیبایی فعالیت می‌کنید، کلماتی مانند آرایش، لوازم آرایشی، زیبایی، مراقبت از پوست و مو و … به عنوان کلمات کلیدی مناسب برای بهینه‌سازی پروفایل شما در نظر گرفته می‌شوند.

استفاده از کلمات کلیدی در بیوگرافی

بیوگرافی پروفایل شما یک فرصت عالی برای استفاده از کلمات کلیدی است. شما می‌توانید در بخش بیوگرافی خود از کلمات کلیدی استفاده کنید و به دنبال‌کنندگان جدید بگویید که شما در چه حوزه‌ای فعالیت می‌کنید. همچنین، می‌توانید لینک به وب‌سایت یا فروشگاه اینترنتی خود را در بیوگرافی قرار دهید و برای کاربران اینستاگرام دسترسی به آن فراهم کنید.

استفاده از هشتگ‌های مرتبط

استفاده از هشتگ‌های مرتبط با محتوای منتشر شده در پست‌های شما، یکی از روش‌های موثر برای بهبود سئو پروفایل شما در اینستاگرام است. با استفاده از هشتگ‌های مناسب، پست‌های شما در جستجوی موتورهای جستجو پیدا می‌شوند و برای کاربران اینستاگرام قابل مشاهده هستند.

ارتباط با دنبال‌کنندگان

ارتباط با دنبال‌کنندگان خود در اینستاگرام یکی دیگر از روش‌های موثر برای بهبود سئو پروفایل شما است. با پاسخ دادن به نظرات و پیام‌هایی که از طرف دنبال‌کنندگانتان دریافت می‌کنید، می‌توانید با آنها در ارتباط باشید و اعتماد آنها را جلب کنید. برای مثال، با پاسخ به سوالات مرتبط با حوزه‌ی فعالیت شما، می‌توانید به دنبال‌کنندگان خود نشان دهید که شما در زمینه‌ی خود ماهر هستید و قابل اعتماد هستید.

منتشر کردن محتوای با کیفیت

منتشر کردن محتوای با کیفیت، یکی دیگر از عوامل مهم در بهبود سئو پروفایل شما در اینستاگرام است. با منتشر کردن محتوایی که به مخاطبان شما جذابیت دارد و ارزش افزوده برای آن‌ها ایجاد می‌کند، می‌توانید به دنبال‌کنندگان بیشتری دسترسی پیدا کنید و در نتیجه، سئو پروفایل خود را بهبود بخشید.

استفاده از ابزارهای بهینه‌سازی عکس

استفاده از ابزارهای بهینه‌سازی عکس مانند نام دقیق فایل عکس، توضیحات عکس و عنوان عکس، به عنوان عوامل موثر در بهبود سئو پروفایل شما در اینستاگرام محسوب می‌شود. با دقت در نام دقیق فایل عکس، توضیحات عکس و عنوان عکس، می‌توانید به موتورهای جستجو پیام دهید که شما در چه حوزه‌ای فعالیت می‌کنید و به کاربران اینستاگرام پیشنهاد شوید.

به‌روزرسانی منظم پروفایل

به‌روزرسانی منظم پروفایل، یکی دیگر از روش‌های موثر برای بهبود سئو پروفایل شما در اینستاگرام است. با به‌روزرسانی پروفایل و منتشر کردن محتوای جدید، می‌توانید به کاربران اینستاگرام نشان دهید که پروفایل شما همواره فعال و در حال رشد است.

به طور کلی، بهینه‌سازی پروفایل شما در اینستاگرام یک فرایند پیچیده و چندگانه است که نیازمند صبر، تمرکز و کاربردی کردن روش‌های مختلف است. با اعمال این روش‌ها و تکنیک‌ها، می‌توانید بهبود سئو پروفایل خود را بهبود بخشید و در نتیجه، به دنبال‌کنندگان بیشتری دسترسی پیدا کنید و بازدهی بیشتری داشته باشید. امیدواریم که این مقاله به شما کمک کرده باشد تا در بهینه‌سازی سئو پروفایل خود در اینستاگرام موفق باشید.

علت اهمیت سئو اینستاگرام چیست؟

زمانی که اینستاگرام به بهشتی برای کسب و کارهای خانگی تبدیل شده است و روزانه ده‌ها پیج بیزینسی جدید ظاهر می‌شوند، اگر فعالیت اصولی و طبق معیارهای اینستاگرام نداشته باشید، چطور انتظار دارید فروشی حاصل شود؟!

سئو اینستاگرام برای ماندن در نتایج جستجوی کاربران و دریافت بازدیدهای حیرت‌انگیز به شما کمک بزرگی می‌کند. بهینه‌سازی پیج اینستاگرام همانند یک بازاریاب خبره، شما را به مشتریان احتمالی‌تان پیشنهاد داده و باعث می‌شود تا کاربران بسیاری از بیزینس شما دیدن نمایند.

زمانی اهمیت سئو اینستاگرام را درک خواهید کرد که آن را امتحان کنید، تعداد بازدید، لایک و یا کامنت‌هایی فراتر از حد انتظارتان را شاهد خواهید بود.

 

تکنیک‌هایی برای آن که سئو اینستاگرام خود را به سقف بچسبانید!

در این بخش 7 تکنیک یا راهکار که برای بالا بردن رنک پیج اینستاگرام مفید و موثر هستند را مطالعه خواهید کرد. هر کدام را که تا پیش از این از یاد برده بودید را به کار ببندید و از رسیدن به درآمدهای هیجان‌انگیز از اینستاگرام لذت ببرید!

پروفایل و بیو پیج را به دقت تنظیم کنید:

پروفایل و بیو پیج معرف بیزینس و نوع فعالیت شماست. واضح و روشن بودن متن بیو نه تنها کاربر را از حوزه کاری شما آگاه می‌کند، که اینستاگرام را نیز از این موضوع باخبر می‌کند و در نتیجه شما را به مشتریان هدفتان پیشنهاد خواهد داد.

پس در بیو پیج از کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار خود استفاده نمایید. همچنین نام کاربری خود را طوری انتخاب نمایید که شامل نام برند و موضوع اصلی فعالیت پیج باشد.

خواهشمندیم محتوای زرد تولید نکنید!

خوشبختانه از دوره‌ای که تیترهای نامربوط و دروغین کاور پست‌ها را پوشانده بود، عبور کردیم. اما هنوز هم این تیترهای زرد را به دفعات می‌بینیم. لطفا محتوای مفید و کاربری و البته به روز تهیه و منتشر کنید، باور کنید کاربر امروزی برای این قبیل فعالیت‌ها ارزش بالاتری قائل است.

هشتگ‌ها را از یاد نبرید:

هشتگهای مرتبط و اصولی نقش مهمی در سئو اینستاگرام دارند. هشتگ‌ها راه ارتباطی کاربران برای یافتن شما هستند، پس برای هر پست از 3 تا 5 هشتگ استفاده کنید که مرتبط و شناخته‌شده باشند.

هشتگ ها در سئو اینستاگرام

از ویدئو و تصاویر باکیفیت و جذاب کمک بگیرید:

یکی دیگر از نکات سئو اینستاگرام، ویدئو و تصاویر باکیفیت و بهینه شده است. از امکانات اینستاگرام یعنی IG TV و ریلز کمک بگیرید و محتواهای ویدئویی متنوع و کاربردی تهیه کنید تا فالوورهای بیشتری را به سمت پیج خود جذب نمایید.

منظم و برنامه‌ریزی شده فعالیت کنید:

بدون شک فعالیت مداوم و به اندازه کمک می‌کند تا نام تجاری شما در خاطر کاربر ماندگارتر شود. پس با حفظ تعادل و با برنامه‌ریزی پست، استوری و دیگر محتواهای خود را منتشر نمایید تا سئو اینستاگرام را نیز رعایت کرده باشید.

لوکیشن یا موقعیت مکانی را ثبت نمایید:

ثبت لوکیشن نیز برای بهبود سئو اینستاگرام موثر است اما روال خاص خود را دارد. اگر کسب و کار شما خدمات خود را فقط در شهر خودتان ارائه می‌دهد، بهتر است موقعیت مکانی را روی همان شهر تنظیم کنید، اما اگر خدمات شما برای سایر هموطنان نیز قابل ارائه است، پس لوکیشن را هر از چند گاهی تغییر دهید.

تگ alt یا متن جایگزین را تنظیم کنید:

تگ alt متنی جایگزین برای تصاویر است و در مورد محتوای آن تصویر توضیح می‌دهد. اضافه کردن این تگ در اینستاگرام نیز مانند وبسایت، به شناسایی و ایندکس شدن محتوا توسط موتور جستجو کمک شایانی می‌کند، پس استفاده از آن را فراموش نکنید.

تگ در سئو اینستاگرام

و در پایان؛ از تجربه کردن نترسید!

در این مقاله به بررسی عوامل تاثیرگذار در سئو اینستاگرام پرداختیم و 7 تکنیک تضمین شده برای بهینهسازی پیج اینستاگرام عنوان کردیم. اما توصیه نهایی ما این است که از تجربه کردن نترسید و عوامل مختلف را مورد سنجش قرار دهید، زیرا تفاوت در جامعه هدف و نوع کسب و کار پیج‌ها، عوامل موفقیت را نیز تحت تاثیر قرار داده است. پس نکات مفید و منفی مختص بیزینس خود را با تجربه، شناسایی کرده و برای بهبود موقعیت درآمدی خود از آن‌ها کمک بگیرید.

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره رایگان

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form