تاثیر سرعت سایت در سئو که نمی توانید تصور کنید!+10 ترفند افزایش سرعت سایت

تاثیر سرعت سایت در سئو

چکیده

آنچه در این مقاله می خوانید:

تا سال 2010 سرعت سایت اهمیتی نداشت. اما پس از آن گوگل اعلام کرد تاثیر سرعت سایت  در سئو یکی از عواملی می‌باشد که از اهمیت زیادی برخوردار است و مورد بررسی قرار خواهد گرفت. سرعت سایت بی شک یکی از مهمترین فاکتورهای بهینه سازی و سئو سایت به شمار می رود. زمانی که سرعت سایت کاهش می یابد، بازدیدکنندگان باید چندین لحظه را منتظر لود شدن صفحات بمانند که برای آنها خسته کننده است. در نتیجه بدون اینکه منتظر باز شدن صفحه بمانند، فورا آن را بسته و به سراغ سایت دیگری می روند. با ترک سریع صفحات توسط بازدیدکنندگان، موتورهای جستجو نسبت به سایت بدبین شده و رتبه آن را کاهش می دهند. می‌توان گفت بعد از تولید محتوای مفید، سرعت سایت در سئو شما تاثیرگذار خواهد بود. می توانید برای برخورداری از مزایای شرکت خدمات سئو با ما در تماس باشید.

 

سرعت برای یک وب سایت بسیار مهم است. این بسیار مهم است که گوگل آن را به یک فاکتور رتبه بندی واقعی تبدیل کرده است. با گذشت زمان، گوگل با ارائه مجموعه ای از ابزارها برای توسعه دهندگان و مدیران وب سایت ها، برای بهبود سرعت بارگذاری وب سایت ها اقدام کرده است. یکی از این ابزارها Google Lighthouse است.

 

اما این ابزار PageSpeed ​​Insights از گوگل واقعا چگونه کار می کند؟ و مهمتر از آن، آیا سرعت صفحه بر سئو تاثیر می گذارد ؟ همه چیزهایی را که باید بدانید در این مقاله پیدا خواهید کرد.

تاثیر سرعت سایت در سئو چگونه است؟

سئو مجموعه ای از فعالیت ها است و نمی توان یک معیار آن را به عنوان برترین و مهمترین معیار شناخت، پس اگر سایتی از سرعت مطلوبی برخوردار باشد و سایر فاکتورهای مهم مثل محتوای با کیفیت، بک لینک و… را دارا نباشد، نمی توان انتظار داشت رتبه بالایی در نتایج جستجو کسب کند. همچنین اگر یک سایت محتوای باکیفیتی و سئو شده داشته باشد اما مدت زمان بارگذاری آن بسیار زیاد باشد، بازهم نمی تواند رتبه و رنک خوبی نزد گوگل داشته باشد، پس این مجموع فعالیت های مرتبط با بهینه سازی سایت است که درنهایت منجر به نتیجه می شود، اما سرعت سایت در سئو تاثیرهای مختلف مستقیم و غیرمستقیمی دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم. با شرکت خدمات سئو ایراکد میتوانید سئو سایت خود را بهبود بخشیده و برای رتبه های برتر گوگل آماده باشید.

 

سرعت سایت در سئو

 

اهمیت سرعت سایت برای گوگل

گوگل در سال 2012 در یک اعلان عمومی سرعت بارگزاری سایت را جزو یکی از عوامل تاثیر گذار در رتبه بندی نتایج گوگل معرفی کرد. با توجه به اینکه در جستجو هایی که وزن فاکتور های تجربه کاربری و محتوا بالا باشد سرعت لود بالا می تواند به شما در خلق ux بهتر کمک نماید. از طرفی اگر سایت شما حجم پایین و سرعت لود بالایی داشته باشد توسط خزنده های گوگل نیز روزانه به سرعت بررسی و ایندکس می شود و بودجه خزش شما به صفحات بیشتری از سایتتان اختصاص داده می شود .

یکی دیگر از دلایل مهم تاثیر گذار در رتبه بندی نتایج سایت نرخ خروج کاربر هست که توسط گوگل اندازه گیری می شود سرعت لود بالا میتواند حوصله کاربر را سر ببرد و کاربر سریع سایتتان را ببند ولی اگر سرعت لود مناسبی داشته باشید کاربر بین صفحات شما میچرخد و این امر باعث پایین آمدن نرخ خروج کاربران می شود. پس در نتیجه اگر شما هدفتان رشد و موفقیت هر چه بیشتر کسب و کار اینترنتی خود هست باید حتما به مولفه سرعت بیشتر از قبل اهمیت بدهید.

 

تاثیر سرعت سایت در فروش اینترنتی

این روزها خرید وبسایت فروشگاهی رشد سرسام آوری داشتند و می توان ادعا کرد هیچ محصول یا خدمتی نیست که نتوانید به صورت اینترنتی خریداری کنید. همین مسئله باعث شده تا رقابت بین این فروشگاه ها روز به روز افزایش یابد تا بتوانند مشتریان خود را بیشتر و به همین منوال درآمد بیشتری نیز کسب کنند .یکی از مسائلی که باید در این رقابت تنگاتنگ به آن توجه کرد، سرعت وب سایت است. کاهش سرعت سایت باعث می شود تا علاوه بر آن که سئو شما ضربه ببیند، بازدیدکنندگان نیز سایت شما را در چند ثانیه کوتاه ترک کنند و به سراغ رقبای شما بروند!

 

بهبود رتبه ی گوگل

سرعت وب سایت یکی از فاکتور هایی است که توسط الگوریتم گوگل برای رتبه بندی آن وب سایت استفاده می شود. وقتی سایت شما کند است، موتور های جستجو با توجه به ظرفیت خود، صفحات کمتری را جستجو می کنند. و کمتر بودن تعداد صفحات جستجو شده بر نحوه ایندکس شدن سایت شما تاثیر منفی می گذارد.

برای مطالعه مقالات بیشتر از سایت ایراکد در زمینه شبکه های اجتماعی می توانید روی لینک زیر کلیک کنید.

سئو اینستاگرام و 7 تکنیک طلایی برای قرار گرفتن در رتبه های بالا

 

تاثیر سرعت سایت در سئو چگونه است

 

 بالا بردن نرخ تبدیل

اگر هر بازدید کننده ای برای دیدن محتوای سایت شما بیش از حد معطل شود، شما نه تنها بازدید کننده ها را از دست می دهید بلکه مشتریان بلقوه ی خود را نیز از دست خواهید داد.علاوه بر تاثیر سرعت سایت در سئو اگر سرعت سایت شما زیاد باشد، کسب و کار شما هم بهتر خواهد شد. بازدید کننده های وب سایت شما هم قطعا خوشحال خواهند شد و انگیزه ی بیشتری برای دیدن صفحات دیگر خواهند داشت. Strange Loop در مورد این موضع تحقیقاتی انجام داد و متوجه شد هر ثانیه تعلل در لود محتوای وب سایت می تواند به اندازه ی 7% فروشش هزینه داشته باشد. و کسب و کارهای آنلاین می توانند بدین وسیله تحت تاثیر قرار بگیرند که اگر زمان لود وب سایت زیاد باشد مشتریان خرید خود را کامل نمی کنند.

 

تاثیر سرعت سایت در تجربه کاربری

بهبود سرعت سایت در همه جا به معنای خوشحال کردن کاربر است. آن ها از تعامل با سایت شما لذت خواهند برد، بیشتر خرید خواهند کرد و بیشتر اوقات برمی گردند تا محتوای شما را مشاهده کنند (در صورت داشتن محتوای با کیفیت در کنار سرعت مطلوب) و این بدان معناست که گوگل سایت شما را به عنوان یک نتیجه جستجوی عالی می نگرد.

 

بررسی سرعت وب سایت

صفحه فرود مهمترین قسمت سایت است. زمانی که بازدیدکنندگان سایت را باز می کنند، وارد صفحه ورود می شوند. به همین دلیل صفحه فرود باید بهینه شود. سرعت بالای این صفحه تاثیر زیادی در سئو و بهینه سازی سایت دارد. برای این کار می توان تعداد نمایش پست ها را در صفحه فرود کاهش داد. سرعت وب سایت و صفحه فرود باید هر چند وقت یکبار انجام شود. این امر می‎تواند از طریق وب سایت ها‏یی چونGoogle PageSpeed ، Website speed test , GTmetrix , WebPagetest صورت بگیرد. که ایراداتی که ممکن است پس از قرار دادن محتوا یا عکس های جدید ایجاد شده شناخته و برطرف شوند.

10 روش افزایش سرعت وب سایت

روش های افزایش سرعت وب سایت

چند مورد از روش هایی که برای افزایش سرعت وب سایت استفاده می شود در زیر عنوان شده است:

  1. تنظیم سایز عکس ها قبل از آپلود
  2. بهینه کردن ویدئوها و تصاویر
  3. حذف پلاگین های غیر ضروری
  4. به روز رسانی کردن وب سایت
  5. استفاده از CDN ها
  6. فعال کردن حافظه ی موقت مرورگر
  7. استفاده از ها‏ست مجازی یا اختصاصی
  8. عدم استفاده از افزونه های متعدد تا حد امکان
  9. استفاده از سیستم های کش به منظور افزایش سرعت
  10. فشرده سازی خروجی سرور

 

نتیجه گیری

توجه داشته باشید که یک سایت هر قدر از لحاظ ساختاری ، محتوایی و موارد دیگر قوی باشد بدون داشتن سرعت بالا توفیق خوبی نخواهد داشت. به همین جهت پیشنهاد می کنیم حتما این مورد را در دستور کار خود قرار داده و سرعت نمایش سایت را بهبود ببخشید. حتی اگر فرض کنیم که سرعت سایت تاثیر بر سئو و رتبه بندی گوگل نخواهد داشت، جلب رضایت کاربران و افزایش تعداد صفحات بازدید شده انگیزه مناسبی برای رعایت نکات گرافیکی و کدنویسی و کاهش حجم صفحات خواهد بود.

دانلود نسخه PDF مقاله

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره رایگان

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form