آکادمی ایراکد

آموزش برنامه نویسی به روش نوین

Menu

قدرت محتوا در بازاریابی

 

مفهوم بازاریابی محتوا و اهمیت آن در دنیای امروز

راه های بسیار زیادی برای اینکه تبلیغات ارائه دهیم، کاربر را جذب کنیم و محصول خود را بفروشیم. یکی از بهترین راه ها content marketing است. یعنی محتوای خوب و ارزشمندی ارائه دهیم تا کاربر از آن استفاده کند و به مرور زمان با محصولات و برند ما آشنا شود و در نهایت از وب سایت ما خرید کند. به طور کلی بازاریابی محتوا یک پروسه در کار ما است که با ایجاد یک محتوای خوب و ارزشمند شروع می شود، کاربر را جذب می کند و محتوا را در اختیار کاربر قرار می دهد و بعد از مدتی کاربر با محتوا و برند ما آشنا خواهد شد. این پروسه زمان بر است ولی یک اتفاق بلند مدت است که به راحتی شکست نمی خورد.

مثال هایی از بازاریابی محتوا

برای مثال کتاب های الکترونیکی، فایل های صوتی و ویدئویی و … از نمونه های content marketing هستند که باعث آشنا شدن کاربر با وب سایت تولید کننده آن است و به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد. اگر این ارائه محتوا به صورت پیوسته انجام شود می تواند تبلیغ بسیار خوبی برای آن برند باشد.

دومین مثال مجموعه تپسل است که یک پلتفرم تبلیغات موبایلی است که در اپلیکیشن های موبایل تبلیغات انجام می دهد. یک محصول و سایت خیلی خوبی که دارد کالج تپسل است. کالج تپسل جایی برای یادگیری دیجیتال مارکتینگ است و تمام محتواهای موجود در آن به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرد.

مطالعه مقاله  چگونه بازاریابی محتوای موفقی داشته باشیم؟ (قوانین تاثیرگذار)

اهمیت بازاریابی محتوا

یکی ار مهمترین دلایل اهمیت بازاریابی محتوا، استفاده زیاد افراد از اینترنت است. این استفاده هر ساله در حال رشد و افزایش است. به همین دلیل محتواهای تولید شده خود را می توانید در گوگل با مهمتر از آن در شبکه های اجتماعی قرار دهید تا بیشتر دیده شوید و برند خود را رشد دهید. استفاده از اینترنت دستیابی کاربر را به محتوا آسان کرده و کاربر می تواند با صرف کمترین هزینه نسبت به مارکتینگ سنتی به محتوای مورد نظر خود دست پیدا کند.

خدمات ایراکد

  • برای صحبت با کارشناسان ما میتوانید با شماره 02128423358 تماس بگیرید