10 شبکه اجتماعی محبوب و ترند سال 2023

10 شبکه اجتماعی محبوب و ترند سال 2023

مقدمه

رسانه های اجتماعی ستون زندگی روزمره بسیاری از افراد است. گزارش آمار جهانی دیجیتال 2022 آوریل نشان داد که 4.65 میلیارد کاربر در بهترین رسانه های اجتماعی کره زمین وجود دارد. این 58.7 درصد از جمعیت جهان است که بسیاری از آنها از رسانه های اجتماعی به عنوان منبع اصلی اطلاعات استفاده می کنند. از اخبار (و اطلاعات نادرست) گرفته تا نکات مربوط به سبک زندگی، تصمیم‌گیری تا تحقیقات محصول، کاربران رسانه‌های اجتماعی می‌توانند تمام اطلاعات مورد نیاز خود را جمع‌آوری کنند، بدون اینکه از بستر انتخابی خود خارج شوند. و این فقط در ایالات متحده نیست (اگرچه 84٪ از آمریکایی ها حداقل از یک شبکه رسانه اجتماعی استفاده می کنند). چین با وجود داشتن تقریباً 415 میلیون شهروند بدون دسترسی به اینترنت، اکنون بیش از 1 میلیارد کاربر رسانه های اجتماعی دارد. برای بازاریابان، اینها چیزی بیش از اعداد چشم نواز هستند - آنها مشتریان احتمالی هستند. و اگر یک استراتژی بهترین رسانه های اجتماعی مناسب داشته باشید، آنها می توانند مشتریان واقعی شوند. کافیست با یک استراتژی و هدف درست و مشاوره با یکی خدمات بازاریابی شبکه های اجتماعی و بازاریابی شبکه های اجتماعی به درآمدهای بالایی برسید. 

آنچه در این مقاله می خوانید:

رسانه های اجتماعی ستون زندگی روزمره بسیاری از افراد است. گزارش آمار جهانی دیجیتال 2022 آوریل نشان داد که 4.65 میلیارد کاربر در بهترین رسانه های اجتماعی کره زمین وجود دارد. این 58.7 درصد از جمعیت جهان است که بسیاری از آنها از رسانه های اجتماعی به عنوان منبع اصلی اطلاعات استفاده می کنند.
از اخبار (و اطلاعات نادرست) گرفته تا نکات مربوط به سبک زندگی، تصمیم‌گیری تا تحقیقات محصول، کاربران رسانه‌های اجتماعی می‌توانند تمام اطلاعات مورد نیاز خود را جمع‌آوری کنند، بدون اینکه از بستر انتخابی خود خارج شوند.
و این فقط در ایالات متحده نیست (اگرچه 84٪ از آمریکایی ها حداقل از یک شبکه رسانه اجتماعی استفاده می کنند). چین با وجود داشتن تقریباً 415 میلیون شهروند بدون دسترسی به اینترنت، اکنون بیش از 1 میلیارد کاربر رسانه های اجتماعی دارد.
برای بازاریابان، اینها چیزی بیش از اعداد چشم نواز هستند – آنها مشتریان احتمالی هستند. و اگر یک استراتژی بهترین رسانه های اجتماعی مناسب داشته باشید، آنها می توانند مشتریان واقعی شوند. کافیست با یک استراتژی و هدف درست و مشاوره با یکی خدمات بازاریابی شبکه های اجتماعی و بازاریابی شبکه های اجتماعی به درآمدهای بالایی برسید.

متأسفانه، به آسانی این نیست که شینگیل خود را در فیس بوک بچرخانید و منتظر بمانید تا کسب و کار شروع شود.

شما باید یک استراتژی برای افزایش آگاهی از برند، ارتباط با مشتریان احتمالی و تعامل با مخاطبان خود داشته باشید. و بخش مهمی از آن قرار گرفتن در جای مناسب است.

برای مثال، اگر خانه‌های سالمندان می‌فروشید، TikTok احتمالاً مکان مناسبی برای شما نیست، زیرا 47.4 درصد از کاربران زیر 30 سال هستند.
به طور مشابه، اگر می‌خواهید افراد بومی چینی را هدف قرار دهید، فیس‌بوک احتمالاً پلتفرم مناسبی برای شما نیست، زیرا تنها 3.3 میلیون کاربر در چین دارد.

 

بهترین رسانه های اجتماعی سال 2022


بنابراین، چگونه انتخاب می‌کنید که زمان خود (و هزینه تبلیغات احتمالی) را کجا بگذرانید؟

مگر اینکه شرکت شما جیب‌های عمیقی داشته باشد و به نتایج اهمیتی ندهد، رویکرد تفنگ ساچمه‌ای، که در آن سعی می‌کنید همه را، در همه جا، همزمان هدف قرار دهید، مؤثر نیست.
باید در نظر بگیرید که کدام کانال برای مخاطبان شما مناسب است.
قبل از اینکه در یک سایت رسانه اجتماعی همه کاره شوید، چندین سایت را آزمایش کنید. ببینید آیا به نتایجی که می‌خواهید می‌رسید یا نه، و سپس به صورت استراتژیک انتخاب کنید که کدامیک را می‌خواهید دو برابر کنید.
در این بخش، ما به برخی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی نگاه می‌کنیم، مروری سریع از آنها به شما ارائه می‌کنیم و در مورد نوع کسب‌وکاری که ممکن است برای آن کار کنند، پیشنهاداتی ارائه می‌کنیم.

 

مقایسه 10 پلتفرم برتر بهترین رسانه های اجتماعی

 

مقایسه رسانه های اجتماعی 

 

10 برنامه برتر رسانه های اجتماعی توسط کاربران فعال ماهانه

 

10 برنامه برتر رسانه های اجتماعی

 

10 سایت و پلتفرم بهترین رسانه های اجتماعی:

10 سایت و پلتفرم بهترین رسانه های اجتماعی

1. فیس بوک:

دفتر مرکزی: منلو پارک، کالیفرنیا
راه اندازی: 2004
کاربران فعال ماهانه: 2.9 میلیارد

 درآمد: 86 میلیارد دلار (2022)

بنیانگذاران: مارک زاکربرگ، ادواردو ساورین، اندرو مک کولوم، داستین موسکوویتز، کریس هیوز
فیس بوک دیگر شماره یک نیست. مطمئناً، پلتفرمی که با مادر، معلم کلاس سوم و همسایه‌تان ارتباط برقرار می‌کنید، هنوز وجود دارد، و همچنان مثل همیشه محبوب است (در واقع حتی بیشتر).
اما اکنون متا است. یا حداقل شرکتی که آن را در اختیار دارد، اینستاگرام و واتس اپ، اکنون متا هستند.
این پلتفرم شاهد تغییرات جمعیتی بوده است، اما همچنان آدم بزرگی در بلوک رسانه های اجتماعی است.

برخی از صنایع پیشرو در فیس بوک عبارتند از خدمات مالی، تجارت الکترونیک، خرده فروشی، بازی، سرگرمی، رسانه، مخابرات، فناوری، کالاهای مصرفی، و کسب و کارهای خودرو.
News Feed- به طور فزاینده ای پست های تجاری را سرکوب می کند، اما هنوز راه هایی برای تقویت تعامل بدون سرمایه گذاری در تبلیغات وجود دارد.
با این حال، اگر واقعاً می‌خواهید از مخاطبان خود اقدام کنید، تبلیغات فیسبوک راهی عالی برای انجام آن است. پیوستن (یا ایجاد) گروه‌ها، استفاده از ربات چت فیس‌بوک مسنجر، یا استفاده از ویدیوی زنده برای افزایش تعامل خود را در نظر بگیرید.

 

2. یوتوب:

دفتر مرکزی: سن برونو، کالیفرنیا

راه اندازی: 2005
کاربران فعال ماهانه: 2.2 میلیارد
درآمد: 28.8 میلیارد دلار (2022)
بنیانگذاران: جاوید کریم، استیو چن، چاد هرلی
پلتفرم اصلی رسانه اجتماعی ویدیویی، یوتوب، تسلط خود را در آن بازار حفظ می کند. در حال حاضر این پلتفرم با 2.2 میلیارد کاربر فعال ماهانه دومین پلتفرم پر استفاده است.

پتانسیل دسترسی در YouTube بی رقیب است، به طوری که 81٪ از بزرگسالان ایالات متحده از این پلت فرم استفاده می کنند. اعداد را نمی توان نادیده گرفت.
یوتوب یک پایگاه کاربری قوی در تمام گروه های سنی دارد. این شامل  افراد بالای 65 سال در  جمعیت فضای مجازی می شود که دسترسی به آن دشوار است، 49 درصد از آنها از این پلتفرم استفاده می کنند و پس از فیس بوک در رده دوم قرار دارند.
-YouTube همه ژانرها را از زیبایی، بازی، و آموزش گرفته تا بهبودهای خانه DIY(خودت انجام بده) را پوشش می دهد. این بستری است که اکثر برندها می‌توانند روی آن سرمایه‌گذاری کنند و ویدیو رسانه‌ای رو به رشد برای بازاریابی محتوا است.

برای مطالعه مقالات بیشتر از سایت ایراکد در زمینه شبکه های اجتماعی می توانید روی لینک زیر کلیک کنید.

نکات فعالیت در شبکه های اجتماعی

 

یوتیوب - بهترین رسانه های اجتماعی

 

3. واتس اپ:

دفتر مرکزی: منلو پارک، کالیفرنیا

راه اندازی: 2009
کاربران فعال ماهانه: 2 میلیارد
درآمد: 5.5 میلیارد دلار (2022) برآورد شده است
بنیانگذاران: برایان اکتون، جان کوم
واتس‌اپ همچنان محبوب‌ترین اپلیکیشن پیام‌رسان اجتماعی است که در مقابل مسنجر فیسبوک قرار دارد.
برنامه پیام‌رسانی بسته ممکن است انتخاب واضحی برای برندها به نظر نرسد. اما در نظر بگیرید که پیامک دارای نرخ باز شدن 98 درصد در مقایسه با 20 درصد برای ایمیل است. این یک مخاطب اسیر است. و بر خلاف اس ام اس، ارسال پیام های واتس اپ رایگان است.
اگر از واتس اپ برای خدمات و حفظ مشتری استفاده می کنید، احتمالاً قبلاً متوجه شده اید که پتانسیل آن برای برندها بسیار زیاد است و به طور مشخصی از اهرم استفاده نمی شود.
اگر بتوانید واتس اپ را شکست دهید، یک کانال بازاریابی مستقیم برای مخاطبان خود خواهید داشت.

 

4. اینستاگرام، بهترین رسانه های اجتماعی:

دفتر مرکزی: منلو پارک، کالیفرنیا
راه اندازی: 2010
کاربران فعال ماهانه: 2 میلیارد
درآمد: 24 میلیارد دلار (2022)
بنیانگذاران: کوین سیستروم، مایک کریگر
اینستاگرام جزء بهترین شبکه های اجتماعی است که در آن کسب و کارهای مبتنی بر محصول، اینفلوئنسرها و مربیان می توانند رشد کنند.
از زمان معرفی پست‌های قابل خرید در سال 2018، بازگشت سرمایه بالقوه برای مشاغل مبتنی بر محصول بیشتر از همیشه است – نه تنها B2B می‌تواند با مخاطبان زیادی ارتباط برقرار کند، بلکه می‌تواند اطلاعات محصول و فروش را مستقیماً از Gram مرتبط کند.
اگر جمعیت هدف شما زیر 35 سال است، اینستاگرام یک معدن طلا است: 67 درصد از جوانان 18 تا 24 ساله از اینستاگرام استفاده می کنند که 67 درصد از نسل Z و 58 درصد از هزاره ها روزانه از این برنامه استفاده می کنند.

 

اینستاگرام - بهترین رسانه های اجتماعی

 

5. TikTok:

دفتر مرکزی: کالور سیتی، کالیفرنیا
راه اندازی: 2016
کاربران فعال ماهانه: 1 میلیارد
درآمد: 11 میلیارد دلار (2022)

بنیانگذاران: ByteDance Ltd، Zhang Yiming، Toutiao
-TikTok خود را به عنوان “مقصد پیشرو برای ویدئوهای کوتاه موبایل” با ماموریت شرکت الهام بخشیدن به خلاقیت و ایجاد شادی معرفی می کند.
-TikTok مطمئناً موفق شده است زیرا جوانترین برنامه موجود در بازار است اما قبلاً رشد باورنکردنی داشته است.
در سال 2017، تنها پس از یک سال، این برنامه به سریع ترین برنامه در حال رشد در سراسر جهان تبدیل شد.
علیرغم تلاش برای ممنوعیت TikTok در ایالات متحده و ممنوعیت در هند، از سال 2021، این برنامه بیش از 3 میلیارد بار در سراسر جهان دانلود شده است.
اگر می‌خواهید با نسل Z ارتباط برقرار کنید، TikTok پلتفرمی است که باید بررسی کنید.
در ایالات متحده، 25 درصد از مخاطبان نوجوان یا جوان تر هستند. آن کاربران نیز بسیار درگیر هستند. با میانگین جلسه کاربر نزدیک به 11 دقیقه، که دو برابر بیشتر از Pinterest، نزدیکترین برنامه بعدی است.

 

6. اسنپ چت:

دفتر مرکزی: لس آنجلس، کالیفرنیا
راه اندازی: 2011
کاربران فعال ماهانه: 538 میلیون
درآمد: 1.06 میلیارد دلار (2022)
بنیانگذاران: ایوان اشپیگل، بابی مورفی، دانیل اسمیت، دیوید کراویتز، لئو نوآ کاتز
اگر جمعیت هدف شما جوان است، قطعاً می خواهید وارد اسنپ چت شوید.
فعال ترین کاربران در اسنپ چت نوجوانان 13 ساله هستند و روزانه بیش از 30 دقیقه را در این برنامه صرف می کنند. اسنپ ​​چت بهشتی برای محتوای تولید شده توسط کاربر، ویدیوهای پشت صحنه، پیشنهادات انحصاری و تصاحب اینفلوئنسرها است.

 

اسنپ چت - بهترین رسانه های اجتماعی

 

7. Reddit:

دفتر مرکزی: سانفرانسیسکو، کالیفرنیا
راه اندازی: 2005
کاربران فعال ماهانه: 430 میلیون
درآمد: 289.9 میلیون دلار (2022)

بنیانگذاران: استیو هافمن، الکسیس اوهانیان، آرون سوارتز
Reddit خود را به عنوان “صفحه اول اینترنت” معرفی می کند و طبق رتبه بندی الکسا، Reddit یکی از 20 سایت برتر پربازدید است.
-Reddit دارای ترکیبی منحصربه‌فرد از محتوا و جامعه است، با بیش از 2.8 میلیون انجمن یا ساب ردیت که به هر موضوعی که قابل تصور است اختصاص داده شده است.با تعداد زیادی مباحث خاص ، مکانی برای هر برند و کسب‌وکاری وجود دارد – موضوع یافتن جایگاه‌هایی است که مشتریان احتمالی شما در آن‌ها فعال هستند و در آنها بحث می‌کنند.با این حال، هشدار داده می شود: Reddit یک مکان بی ثبات است و خود تبلیغی آشکار را تحمل نمی کند.همانطور که شروع به پیمایش می کنید، به آرامی قدم بردارید زیرا اگر لحن شما اشتباه باشد، مفسران به سرعت وارد می شوند و می توانند یک نام تجاری را حذف کنند.

 

8. پینترست:

دفتر مرکزی: سانفرانسیسکو، کالیفرنیا
راه اندازی: 2010
کاربران فعال ماهانه: 444 میلیون
درآمد: 574 میلیون دلار (2022)
بنیانگذاران: بن سیلبرمن، پل اسکیرا، ایوان شارپ
برخی از محبوب ترین مطالب در Pinterest شامل مد، غذا، دکور، عروسی، تمرین، و پین های مربوط به DIY است.
علاوه بر این، هر چیزی با تصاویری غنی می تواند در Pinterest پیشرفت کند.
قابل ذکر است که 60 درصد از کاربران پینترست زن هستند. اگر مخاطبان عمدتاً زن دارید، این دلیل قانع‌کننده‌ای برای سرمایه‌گذاری در بازاریابی رسانه‌های اجتماعی در Pinterest است.

این بدان معنا نیست که مردان در پینترست نیستند – درصد مخاطبان مرد 40٪ است.

 

پپینترست - بهترین رسانه های اجتماعی

 

9. توییتر:

دفتر مرکزی: سانفرانسیسکو، کالیفرنیا
راه اندازی: 2006
کاربران فعال ماهانه: 217 میلیون (2021)

درآمد: 1.2 میلیارد دلار (2022)
بنیانگذاران: جک دورسی، ایوان ویلیامز، بیز استون، نوآ گلس
برخلاف دیگر شبکه‌های اجتماعی، توییتر در سال گذشته شاهد کاهش تعداد کاربران بود. این ممکن است به ممنوعیت رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ و ترس از سانسور محافظه کار نسبت داده شود.
تا لحظه نگارش این مقاله، سایت در حال تکمیل فروش 44 میلیارد دلاری به ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا است. این اعلامیه منجر به نوسانات زیادی در تعداد فالوورها شد، زیرا ترکیب سیاسی کاربران تغییر کرد، فرآیندی که توییتر از آن به عنوان ماهیت “ارگانیک” یاد می‌کند.
علیرغم درک روشنی از آینده این پلتفرم، اگر کسب و کار شما با سرگرمی، ورزش، سیاست، فناوری یا بازاریابی مرتبط است، در این برنامه مشارکت فوق العاده ای کسب خواهید کرد.
در توییتر، برندها فرصتی برای ساخت و تقویت صدای خود دارند. جا برای باهوش بودن و با شخصیت بودن، در عین حال آموزنده و مفید بودن وجود دارد.
وارد تاپیک ها شوید، ارزش ارائه دهید، محتوای خود و دیگران را به اشتراک بگذارید و به گفتگوی بی وقفه بپیوندید.

 

10. لینکدین:

دفتر مرکزی: Sunnyvale، CA
راه اندازی: 2003
کاربران فعال ماهانه: 830 میلیون (2022)

درآمد: 8.05 میلیارد دلار (2020)
بنیانگذاران: رید هافمن، کنستانتین گوریکه، آلن بلو، ژان لوک ویلانت، اریک لی

در شبکه عظیم حرفه ای آن، بیش از 61 میلیون کاربر در موقعیت های ارشد در لینکدین پیدا خواهید کرد.
اگر به دنبال تصمیم گیرندگانی هستید که قدرت استخدام شرکت شما، سهام محصول یا شراکت با شما را داشته باشند، لینکدین بهترین مکان است.
آیا می دانستید که میانگین درآمد کاربران لینکدین بیش از 2000 دلار بالاتر از میانگین ملی است؟ یا اینکه هر هفته 50 میلیون نفر از آن برای جستجوی شغل استفاده می کنند؟
لینکدین یک پلتفرم رسانه اجتماعی بسیار متمرکز است و به همین دلیل، پتانسیل نامحدودی برای ارتباط با گروه نخبه ای از متخصصان دارد که می توانند برای کسب و کار شما تفاوت ایجاد کنند.

 

لینکدین - بهترین رسانه های اجتماعی

 

از کدام پلتفرم(ها) یا بهترین رسانه های اجتماعی باید استفاده کنید؟

بهترین رسانه های اجتماعی همه جا هستند. و همه از آن استفاده می کنند، از همسایه نوجوان شما که سعی دارد با جدیدترین رقص در TikTok وایرال شود، تا مادربزرگ 86 ساله شما که از فیس بوک برای ردیابی دوستان گمشده استفاده می کند.
اما، همه پلتفرم ها برای هر کسب و کاری کار نمی کنند. بنابراین، اگر امیدوار بودید که به پایان این قطعه برسید و یک پاسخ آسان در مورد اینکه شرکت شما باید در کدام یک باشد وجود دارد، خوب، شانس این بار با شما یار نبود.
این بدان معنا نیست که پاسخی وجود ندارد، فقط این است که هر ترکیب رسانه های اجتماعی منحصر به فرد خواهد بود. پلتفرم های مختلف عملکردهای متفاوتی دارند که اغلب آنها را برای برندها و صنایع خاص مناسب تر می کند.
آیا به دنبال افزایش تعامل مشتری هستید؟ دسترسی خود را افزایش دهید؟ تجربه های فراموش نشدنی برند ایجاد کنید؟
شما باید بفهمید که می‌خواهید از حضور در رسانه‌های اجتماعی چه چیزی به دست آورید و سپس تعیین کنید که کدام استراتژی به شما در دستیابی به این اهداف کمک می‌کند.
انتخابی باشید، پلتفرم یا پلتفرم هایی را که مخاطبانتان استفاده می کنند پیدا کنید و سپس کمپین خود را برای دسترسی به آنها سفارشی کنید.

اگر در حال حاضر فرصت مطالعه این مقاله را ندارید، می توانید فایل PDF آن را دریافت کنید

related blogs

مقالات مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

همیشه در کنار شما هستیم

برای توسعه کسب و کارتان ، تا انتها در کنار شما هستیم . بدون نگرانی به فکر پیشرفت باشید.

آکادمی ایراکد

مشاوره رایگان

Comments

دیدگاه ها و سوالات شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم ثبت سفارش

Registration Form