ایراکد

ارائه راهکارهای خلاقانه جهت هوشمند سازی و مدیریت کسب و کار

طراحی سایت دولتی

ایراکد

برای مشاوره رایگان و اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره 4737 481 0912 تماس بگیرید.

+ 0
مشتریان
+ 0
پروژه های انجام شده​
+ 0
سابقه فعالیت های ایراکد​
0 +
تجربه با کشور های بزرگ

اصول طراحی سایت دولتی و سازمانی

وقتی صحبت از طراحی سایت دولتی به ‌‌میان ‌می‌ آید، یک چیز را نمی‌توان انکار کرد: این که طراحی یک وبسایت دولتی قوانین و اصول خاص خود را دارد. به ه‌‌مین علت، طراحان وبسایت باید دانش خود را در زمینه استاندارد‌ها و عرف طراحی وب سایت دولتی، دائما به روز کنند. تنها به این صورت ‌‌می‌توانند طراحی کارآمدی ارائه دهند.

 این موضوع بدان معنی نیست که طراحی وب سایت‌های دولتی مهارت بیشتری نسبت به دیگر سایت‌ها ‌می‌طلبد. بلکه به این معنا است که طراحی چنین سایت‌هایی، اصول و ضوابط خاص خود را دارد. علاوه بر آن، هنگام طراحی یک سایت دولتی، اغلب اوقات طراحان نیاز دارند که در مورد قوانین اساسی کشور نیز چیزهای اضافه ای بدانند. چرا که طراحی سایت مورد نظر باید این ضوابط و قوانین را نیز به نحوی در خود شامل شود.

طراحی سایت دولتی و خدمات طراحی سایت دولتی چیست؟

طراحی یک سایت دولتی، به معنای طراحی کردن سایت برای مشاغل دولتی است. اگر ‌می‌خواهید برای یکی از مشاغل دولتی وب سایت طراحی کنید، نیاز است که اصول و ضوابط خاصی را رعایت کنید. در این مقاله، ما برخی از مهم ترین اصول طراحی سایت دولتی و گام‌های انجام این کار را توضیح خواهیم داد.

طراحی سایت دولتی چه تاثیری بر کسب و کار دارد؟

اگر در مشاغلی مانند پلیس آگاهی، پست‌های بیمارستانی، کار‌های مربوط به کتابخانه‌های دولتی، شغل‌های فرهنگی و … مشغول باشید، طراحی یک سایت دولتی برای کسب و کار شما قطعا ‌‌می‌تواند تاثیر زیادی بر رشد کسب و کار تان داشته باشد. امروزه افراد بیشتر و بیشتری به جای بازدید کردن حضوری از یک مکان یا تلفن کردن به آن، از سایت مربوط به مکان مورد نظر شان دیدن ‌می‌کنند. بنابراین با طراحی یک سایت دولتی ‌‌می‌توانید در مورد مرکزی که در آن فعالیت ‌می‌کنید اطلاع رسانی کنید و آگاهی عمو‌می‌ را نسبت به آن بیشتر و بیشتر کنید.

سفارش طراحی سایت دولتی خود را به ما بسپارید:

با یک جستجوی سریع در اینترنت، ‌‌می‌توانید تیم‌های طراحی سایت بسیاری را پیدا کنید و سفارش طراحی سایت دولتی خود را به آنها بدهید. در این مورد، ما به شما توصیه ‌می‌کنیم که کار طراحی سایت خود را به یک تیم مجرب بسپارید. سعی کنید یک تیم مجرب در این زمینه را پیدا کنید که قبلا هم تجربه طراحی سایت دولتی داشته باشد. در صورت امکان حتما نمونه کار‌های آنان را ببینید تا مطمئن شوید که روش کار آنها مطابق ‌‌میل شما است.

همچنین، حتما تمام جزئیاتی که برای سایت دولتی تان در نظر دارید را با تیم طراحی در ‌‌میان بگذارید. باید به طور واضح و دقیق  به تیم طراحی توضیح ندهید که چه خواسته‌هایی از آنها دارید و ‌می‌خواهید که چه مواردی در طراحی سایت شما در نظر شوند. در غیر این صورت، نمی‌توانید انتظار داشته باشید که آنها ذهن شما را بخوانند.

تاثیر طراحی سایت دولتی

گام‌های طراحی سایت دولتی

گام های طراحی سایت دولتی
۱. اهداف مشخصی برای وب سایت تعیین کنید

به هنگام طراحی سایت دولتی، باید اهدافی که وب سایت آن‌ها را دنبال ‌می‌کند را به طور واضح و مشخص بدانید و تعیین کنید. پس قبل از این که کار را شروع کنید، باید دقیقا بدانید که وب سایت شما قرار است چه هدفی را دنبال کند. در غیر این صورت، محتوای سایت و همچنین طراحی سایت نا متمرکز خواهد بود. در نتیجه، سایت شما ضعیف خواهد شد.

آیا هدف تان از طراحی این سایت دولتی صرفا آن است که اطلاعات خاصی را به بازدیدکنندگان انتقال دهید؟ آیا ‌می‌خواهید بازدید کنندگانی را به سایت تان جذب کنید که با محتوای سایت شما ارتباط برقرار ‌می‌کنند و مکرراً به آن سر ‌می‌زنند؟ از خودتان بپرسید که ‌می‌خواهید هدف بازدیدکنندگان از دیدن کردن از سایت شما چه چیزی باشد؟ ‌می‌خواهید بازدید کنندگان چه تجربه ای از دیدن کردن از سایت شما داشته باشند؟ این اهداف را برای خود به طور مشخص تعیین کنید. سپس، در حین طراحی سایت و پیش بردن آن، این اهداف را ملکه ذهن تان کنید.

۲. از نقشه سایت شروع کنید

نقشه سایت در واقع لیست صفحاتی است که به گوگل و دیگر موتور‌های جستجو کمک ‌می‌کنند که محتواهای خاصی را در سایت شما پیدا کنند. نقشه سایت به عبارت دیگر، یک چکیده مفید و مختصر از وب سایت شما است. در نقشه سایت لینک هر کدام از صفحات سایت را به همراه عنوان آنها قرار دهید. به این صورت بازدیدکنندگان به راحتی ‌‌می‌توانند به محتوای صفحات مختلف سایت شما دسترسی پیدا کنند.

۳. طراحی سایت شما باید کارآمد باشد.

 طراحی کارآمد، ویژگی‌های زیر را دارا خواهد بود:

  • وقتی که بازدید کننده ای با گوشی موبایل از وب سایت بازدید ‌می‌کند، تمام نوشته‌ها به طور اتوماتیک به سایز مناسب تغییر پیدا ‌می‌کنند.
  • دکمه وب سایت در سایز مناسب قرار دارند. به این معنا که به اندازه کافی بزرگ هستند که بازدیدکنندگان بتوانند به راحتی بر روی آنها کلیک کنند.
  • زمانی که بازدیدکنندگان با تبلت یا گوشی موبایل از سایت بازدید ‌می‌کنند، ممکن است بخواهند اسکرین گوشی را به حالت افقی یا عمودی تغییر دهند. اگر طراحی سایت شما کارآمد باشد، در هنگام تغییر جهت اسکرین، نوشته‌های وب سایت به راحتی در جای مناسب قرار ‌می‌گیرند.
  • ویدیوهایی که در وب سایت پست شده اند، فارغ از این که با چه دستگاهی از آن سایت بازدید ‌می‌کنید، به راحتی به صورت تماس صفحه پخش ‌می‌شوند. زمانی که طراحی وب سایت شما کارآمد باشد، بازدید کنندگان تجربه خوبی از بازدید از آن وب سایت خواهند داشت.
۴. چه محتواهایی برای جامعه شما مفید است؟

یک سایت دولتی موفق، به یک مرجع اطلاعات برای افراد آن جامعه تبدیل خواهد شد. البته این اتفاق به خودی خود نمی‌افتد. این اتفاق زمانی رخ خواهد داد که محتوای آن سایت برای جامعه هدفش کارآمد و بسیار مفید باشد.

هنگام طراحی سایت دولتی از خودتان بپرسید که جامعه شما چه نوع اطلاعاتی از شما طلب ‌می‌کند؟ زمانی که به پاسخ این سوال برسید، ‌‌می‌توانید محتوای مناسب برای آن سایت دولتی را پیدا کنید. برای مثال، ‌‌می‌توانید یک تقویم طراحی کنید و در وب سایت قرار دهید که رویداد‌های مربوط به شهر یا کشور مربوطه را به صورت کاملا به روز نشان ‌می‌دهد.

  فارغ از این که چه محتوایی که در این سایت قرار ‌می‌دهید، باید از یک چیز اطمینان حاصل کنید: این که محتوای وب سایت شما باید دائما به روز شود. بسیاری از سایت‌های دولتی محتوای به روزی ندارند. در نتیجه، پاسخگوی نیاز بازدید کنندگان نخواهند بود.

۵. موفقیت سایت تان را ارزیابی کنید

در نهایت، بسیار مهم است که موفقیت سایت دولتی خود را ارزیابی کنید. به این صورت ‌‌می‌توانید متوجه شوید که سایت شما چه نقاط ضعف و چه نقاط قوتی دارد. برای ارزیابی عملکرد یک وب سایت دولتی، ‌‌می‌توانید به سوالات زیر توجه کنید:

  • وب سایت دولتی شما چه تعداد بازدید کننده دارد؟
  • جامعه هدف وب سایت شما چه افرادی هستند؟ به عبارت دیگر، چه قشری از افراد جامعه بیشتر از این سایت دیدن ‌می‌کنند؟
  • این افراد چه مدت زمان در سایت صرف ‌می‌کنند؟ آیا بعد از یکی دو ثانیه سایت را ترک ‌می‌کنند یا این که مدت بیشتری در سایت ‌میمانند؟
  • بازدیدکنندگان در کدام یک از صفحات سایت وقت بیشتری صرف ‌می‌کنند؟ کدام یک از صفحات سایت محبوب تر هستند؟ کدام یک از محبوبیت کمتری برخوردار هستند؟

حتی ‌‌می‌توانید یک نفر از اعضای تیم را به طور خاص مسئول ارزیابی عملکرد سایت و ارائه گزارشاتی از ‌میزان موفقیت سایت کنید.

سفارش طراحی سایت دولتی

پیشنهاد شرکت ایراکد به عنوان بزرگترین  شرکت طراحی سایت ایران به شما این است که اگر تصمیم به ساخت سایت دولتی دارید پیش از هر اقدامی از مشاوره رایگان با ما ( با شماره تلفن 021-88881772 ) استفاده کنید. سایت اختصاصی چگونه می‌تواند فروش بیشترتان کمک کند. این ها بخشی از سوالاتی است که پیش از سفارش بهتر است جواب آن‌ها با مشاوره گرفتن از یک متخصص بدانید.

ویژگی‌های طراحی سایت دولتی

زبان‌ها

بسیاری اوقات سایت‌های دولتی باید حتما دو یا چند زبانه باشند. البته این موضوع برای تمام سایت‌های دولتی صدق نمی‌کند، اما در مواردی ممکن است نیاز باشد که این چنین سایت‌ها به صورت دو زبانه یا حتی چند زبانه طراحی شوند. اگر از شما درخواست شده است که طراحی سایت دولتی دو یا چند زبانه را انجام دهید، باید اطمینان حاصل کنید که سایت مورد نظر عملکرد مناسبی در هر دو زبان دارد. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که محتوای وب سایت نیز در هر دو زبان، به صورتی قابل فهم و درک نوشته شده است.

رنگ‌ها

اگرچه وب سایت‌های دولتی نباید چندان پر از زرق و برق باشند، اما این موضوع به این معنا نیست که نمی‌توانند به نحوی زیبا طراحی شوند. قبل از این که کار خود را شروع کنید، کمی‌ زمان بگذارید و برخی از بهترین سایت‌های دولتی جهان را ببینید. ‌‌می‌توانید از برخی سایت‌های دولتی مثل سایت White House یا State Duma بازدید کنید. در طراحی چنین سایت‌هایی بهتر است از رنگ‌های لطیف استفاده کنید. منظور از رنگ‌های لطیف یا همان Subtle colors، رنگ‌هایی هستند که بیش از حد روشن یا بیش از حد قوی نیستند. برای مثال توجه کنید که رنگ زرد یک رنگ کاملا روشن، و رنگ قرمز یک رنگ قوی محسوب ‌می‌شود. در طراحی یک سایت دولتی معمولا از چنین رنگ‌هایی پرهیز ‌می‌شود. در عوض ‌‌می‌توانید از رنگ‌های خنثی مثل خاکستری، طوسی، قهوه ای، کرمی‌، بژ و ... استفاده کنید. اگر واقعا احساس ‌می‌کنید که نیاز است رنگ‌های روشن تر به کار ببرید، ‌‌می‌توانید از این رنگ‌ها در یک تناژ مات استفاده کنید. به این صورت بیش از حد روشن یا قوی نخواهند بود.

امکانات طراحی سایت دولتی برای سازمان های دولتی

سایت شما علاوه بر داشتن ویژگی‌های مناسب، باید امکانات مناسبی را نیز در اختیار بازدید کنندگان قرار دهد. برخی از این امکانات، عبارت اند از وجود نقشه‌های مورد نیاز، عکس‌های مفید، و همچنین لینک‌هایی که ‌‌می‌توانند به بازدید کنندگان شما کمک کنند. در این قسمت در مورد چگونگی فراهم آوردن این امکانات توضیحات بیشتری خواهیم داد.

ارجاع دادن به سایت‌های مفید

ممکن است شما بخواهید یک سایت دولتی برای یک شهر خاص طراحی کنید. گاهی اوقات در چنین شرایطی ممکن است نیاز باشد که سایت شما، بازدیدکنندگان را به هتل‌ها، رستوران‌ها یا بنگاه‌های آن شهر ارجاع دهد. بنابراین ‌‌می‌توانید از لینک سایت‌های آن مکان‌ها در طراحی سایت تان استفاده کنید. این لینک‌ها ‌‌می‌تواند برای افرادی که با آن شهر آشنایی ندارند مفید باشند. به این وسیله میتوانید با یک تیر دو نشان بزنید. در واقع هم میتوانید به بازدید کنندگان کمک مفیدی کنید، و هم ‌‌می‌توانید به کسب و کارهای شهرتان کمک کنید و از جامعه تان حمایت نمایید.

استفاده مناسب از عکس و نقشه

سایت دولتی که شما طراحی ‌می‌کنید فقط توسط افرادی که ساکن آن شهر یا آن کشور هستند بازدید نمی‌شود. افرادی از شهر‌ها و کشور‌های مختلف ممکن است از آن وب سایت بازدید کنند. وب سایتی که شما طراحی ‌می‌کنید ‌‌می‌تواند منبع ارزشمندی برای توریست‌ها، مسافران داخلی، و یا حتی سرمایه گذاران باشد. به ه‌‌مین خاطر، استفاده از نقشه شهر‌ها یا نقشه کشور، و همچنین استفاده از عکس‌هایی از مکان‌های مهم و تاریخی آن شهر یا کشور، و برخی اطلاعات این چنینی ‌‌می‌تواند در طراحی سایت دولتی مفید باشد.

چه سازمان ها و ارگان هایی باید از طراحی سایت دولتی استفاده کنند؟

تما‌می‌ ارگان‌های دولتی یک شهر یا کشور، به طراحی سایت دولتی نیاز دارند. برای مثال، اداره‌های پلیس آگاهی، کتابخانه‌های دولتی، آتشنشانی‌ها، بیمارستان‌ها، سایت‌های مربوط به شهرداری، و … همه و همه جزو سایت‌های دولتی محسوب ‌می‌شوند و در نتیجه به این نوع طراحی نیاز دارند. اگر سری به سایت‌های کتابخانه‌ها، بیمارستان‌ها، مکان‌های فرهنگی شهر تان بزنید، متوجه خواهید شد که این نکات در طراحی آنها رعایت شده است.

ارگان های طراحی سایت دولتی
مزیت های ارگان های طراحی سایت دولتی

مزیت‌های طراحی سایت دولتی برای ارگان ها و سازمان ها:

ممکن است در نگاه اول به نظر بیاید که طراحی سایت، بیشتر برای فروشگاه‌ها و یا مراکزی که مشتریانی دارند مناسب است. اما در واقع اینطور نیست. درست است که دولت یک کشور چیزی به نام “مشتری” ندارد، اما ساکنین آن ‌‌می‌توانند استفاده‌های بسیاری از سایت‌های دولتی داشته باشند. 

 ساکنین یک شهر بسیاری اوقات برای دسترسی سریع به کتابخانه‌ها، بیمارستان‌ها، و مراکز دولتی و فرهنگی به سایت‌های این مراکز سر ‌می‌زنند. البته این سایت‌ها تنها برای ساکنین یک شهر یا کشور مفید نیستند. بلکه ‌‌می‌توانند برای گردشگران نیز بسیار مفید و قابل استفاده باشند. بنابراین طراحی سایت دولتی یکی از زمینه های مهم و کاربردی در طراحی سایت است.

سئو در طراحی سایت دولتی چه اهمیتی دارد؟

موارد ذکر شده در این مقاله به شما کمک ‌می‌کنند که سئوی سایت دولتی خود را نیز بالا ببرید.  این موضوع تاثیر بسیاری بر سئو و بهینه سازی سایت شما خواهد داشت. حتما باید از کلمات کلیدی مناسب در نقشه سایت تان استفاده کنید. به این صورت، صفحات سایت شما امتیاز بالاتری خواهند داشت.

در مورد کارآمد بودن طراحی نیز صحبت کردیم. سایت‌هایی که طراحی کارآمدی ندارند و در نتیجه بر روی دستگاه‌های مختلف به طور انعطاف پذیر عمل نمی‌کنند، سئوی کمتری خواهند داشت. بنابراین اگر مایل هستید سئوی سایت خود را بالا ببرید یک بار دیگر تیتر مربوط به این موضوع را مطالعه کنید.

 در نظر گرفتن تمام نکات ذکر شده در این مقاله ‌‌می‌تواند امتیاز سئوی سایت شما را به نحو چشمگیری افزایش دهد.

میخوای کسب و کار آنلاین خودت رو داشته باشی؟

خدمات ایراکد فقط شامل طراحی سایت نمی شود و میتوانی از دیگر خدمات گسترده ایراکد استفاده کنی.

راه کارهای کسب و کار آنلاین

سایت فروشگاهی

یکی از بهترین روش های توسعه کسب و کار طراحی یک سایت فروشگاهی است که محدودیت زمانی و مکانی را برای فروش محصولات, ار بین میبرد. فروشگاه ایراکد با بهترین خدمات در خدمت شماست.

ربات تلگرام

ربات تلگرامی یکی از پرکاربرد ترین امکانات تلگرام است و باعث میشود کسب و کار خود را متحول کنید. ایراکد این افتخار را دارد تا بهترین ربات های تلگرام در خدمت شما همراهان عزیز میباشد.

سئو و بهینه سازی سایت

ایراکد با خدمت خود در زمینه سئو و بهینه سازی سایت, تمام پارامترها و اقداماتی که میتواند شما در در صفحه اول گوگل قرار دهد, انجام میدهد. با ما همراه باشید تا تجربه بهترین بودن را درک نمایید.

سفارش طراحی سایت دولتی

برای ثبت سفارش طراحی سایت دولتی فرم مقابل را کامل کنید تا کارشناسان ایراکد درخواست شما بررسی کرده و با شما تماس بگیرند.
اگر ایده ای در ذهن دارید تیم تخصصی ایراکد با انجام مشاوره رایگان و با استفاده از تکنولوژی های روز, رویای شما را به واقعیت تبدیل میکند.

شماره تماس  09124814737