آکادمی ایراکد

آموزش برنامه نویسی به روش نوین

Menu

چگونه بازاریابی محتوای موفقی داشته باشیم؟ (قوانین تاثیرگذار)

 

بازاریابی یا محتوا؟

در بازاریابی محتوا، محتوایی که قرار است ارائه شود از اهمیت بیشتری نسبت به بازاریابی برخوردار است و نمیتوان به وزن مشابهی به آنها داد. چون قرار است محتوایی تولید کنیم که ارزشمند باشد، کاربر به آن جلب شود و در کنار آن بتوانیم به تبلیغ محتوا و برند خود بپردازیم. در واقع باید مرز بین تبلیغ و محتوا مشخص شود.

مثال هایی از محتوای ناموفق

  • مثلا شما در حوزه طراحی وب سایت فعالیت می کنید و قصد دارید یک کتاب الکترونیکی درباره اصول طراحی وب سایت منتشر کنید. طبیعتا این یک محتوای کاملا آموزشی محسوب می شود که مخاطبان آن و لحن بیان مطالب کاملا مشخص است. در کنار این محتوا خوب است که به معرفی برند خودتان نیز بپردازید ولی اگر این تبلیغ و معرفی بیش از حد و در تمام صفحات باشد درست نیست چون محتوای ارائه شده آموزشی است. به طور کلی نیازی نیست که 50 درصد محتوای آموزشی باشد و 50 درصد تبلیغ! چون اگر محتوای ارائه شده شما مفید باشد کاربر خودش به دنبال سایت ارائه دهنده آن خواهد رفت. پس چه بهتر که 80 درصد محتوا تولید کنیم و درکنار آن 20 درصد تبلیغ از خودتان قرار دهید.
  • یا زمانی که در حوزه ورزشی فعالیت می کنید و می خواهید یک پیج اینستاگرام داشته باشید. در این پیج می توانید محتوای آموزشی ارائه دهید یا ویدئوهای آموزشی قرار دهید. اگر در کنار اینها به صورت مختصر تبلیغ برند خود را قرار دهید ایرادی ندارد ولی اگر این تبلیغ بیش از حد باشد کاربر گمان می کند که در حال تماشای یک ویدئوی تبلیغاتی است نه آموزشی! که این کار درستی نیست.
مطالعه مقاله  قدرت محتوا در بازاریابی

معایب تبلیغات مستقیم در محتوا

  1. اگر این کار را همیشه تکرار کنید و کاربر به دفعات در محتواهای تولید شده شما تبلیغات مشاهده کند دیگر به سراغ آنها نمی آید.
  2. ممکن است از محتوای شما استفاده کنند ولی فقط در حد رفع نیازشان است و مسلما چون محتوای شما دارای تبلیغات زیادی بوده هیچوقت به سراغ استفاده از برند شما و معرفی آن به دیگران نخواهند رفت چون تصویر ذهنی خوبی از محتوای شما ندارند.
  3. ایراد سوم این است که ممکن است محتوای شما مورد استفاده قرار بگیرد ولی وایرال نمی شود. به عبارتی کاربر در عین حال که ممکن است از آن استفاده کند ولی آن را برای دیگران ارسال نمی کند و به همین دلیل محتوای شما به دیگران معرفی نمی شود.

نتیجه گیری

در نتیجه در بازاریابی محتوا باید سعی کنید خیلی مشخص و متمرکز روی یک حوزه فعالیت کنید و از پراکنده گویی بپرهیزید. به عبارت دیگر بهتر است در یک حوزه مشخص به تولید محتوا پرداخته و سعی کنید در همان حوزه به صورت عمیق به موضوعات بپردازید. در این حالت کاربران جذب برند و محتوای شما خواهند شد و آن را به دیگران معرفی خواهند کرد.

خدمات ایراکد

  • برای صحبت با کارشناسان ما میتوانید با شماره 02128423358 تماس بگیرید