ایراکد

ارائه راهکارهای خلاقانه جهت هوشمند سازی و مدیریت کسب و کار

روش های مدیریت رسانه در جوملا

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

فهرست محتوا

joomla

در بخشهای قبل توضیحات مختصری در زمینه افزودن فایل و تصویر به مطالب داده شد. در این بخش میکوشیم توضیحات مفصل تری در زمینه ایجاد دسته بندی، نامگذاری و افزودن فایل و تصویر و همچنین آدرس دهی به تصاویر و فایلها در جوملا به شما آموزش دهیم. برای ورود به مدیریت رسانه ها از زیرمجموعه منوی محتوا،مدیریت رسانه را انتخاب میکنیم.

در صفحه ی مدیریت رسانه ها مجموعه ای از کلیدها در قسمت بالا سمت راست و فولدربندی قسمت فایلهای سایت در سمت راست و نماش مجموعه ای از فولدرها و تصاویر در قسمت میان صفحه میباشد.

برای بارگذاری فایل و تصاویر در قسمت رسانه ابتدا باید فایلها را دسته بندی و در قالب فولدرها باشد.

با اعمال دسته بندی صحیح سرعت دسترسی به فایلها و تصاویر بیشتر خواهد شد. همچنین میتوانید از فایلهایی ک قبلا به سیستم اضافه نموده اید در مطالب مختلف استفاده نموده و حجم اضافی از سایتتان تلف ننمایید.

ایجاد پوشه

برای اینکار ابتدا از کلیدهای بالا سمت راست صفحه مدیریت رسانه روی کلید ایجاد پوشه کلیک میکنیم که در این صورت فیلدهای ایجاد پوشه مانند تصویر نمایش داده خواهد شد.در کادر سفید مابین کلید ایجاد پوشه و آدرس فولدر،عنوان پوشه مورد نظرمان را اضافه میکنیم.سپس روی کلید ایجاد پوشه کلیک میکنیم.برای اضافه کردن یک پوشه زیرمجموعه ی پوشه ی دیگر کافیست ابتدا وارد پوشه موردنظر شده(با انتخاب عنوان پوشه از فهرست سمت راست صفحه و یا با ورود به پوشه موردنظر از طریق پوشه های وسط صفحه )و نسبت به ایجاد پوشه جدید اقدام نمایید.

بارگذاری تصویر (فایل)

برای این کار می بایست ابتدا به فولدری که میخواهید فایل خود را به آن اضافه نمایید وارد شده و سپس از طریق کلیدهای قسمت بالا سمت راست صفحه روی کلید سبزرنگ بارگذاری کلیک کرده تا کادر آپلود فایل در صفحه فعال شود.

با کلیک روی browseمیتوان به فایلهای موجود در رایانه خود دسترسی پیداکرده و تصویر موردنظر خود را انتخاب کرده و سپس با کلیک روی کلید آغاز آپلود فایل(ها)خود را به فولدری ک داخل آن هستید اضافه نمایید.

فرمت تصاویر تنها باید شامل png,gif,jpg،فرمت نرم افزار آفیس،فرمت pdf و در کل فرمت های پرکاربرد برای سیستم تعریف شده اند.

نامگذاری فایلها

در نامگذاری فایلها باید به دو نکته توجه کرد ابتدا اینکه از حروف کوچک استفاده کرد چون بعضی از مرورگرها بین حروف کوچک و بزرگ تفاوت قائل شده و ممکن است فایل موردنظر شما به صورت صحیح لود نشود،لذا استفاده از حروف کوچک میتواند از این مشکل جلوگیری نماید همچنین فقط از علائم مجاز استفاده نموده و بع هیچ عنوان از فاصله یا سایر علامتها مانند علامت تعجب ،درصد و … استفاده ننماییم تا سایت در نمایش فایلها دچار مشکل نشود.به طور کلی کارکترهای مجاز برای نامگذاری فایلها امل کلیه ی حروف کوچک،اعداد و خط تیره و زیر خط میباشند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.