آکادمی ایراکد

آموزش برنامه نویسی به روش نوین

بهترین شرکت برنامه نویسی تخصصی در ایران

 

 

بهترین شرکت برنامه نویسی ایران

مهمترین معیار انتخاب بهترین شرکت برنامه نویسی چیست؟ چگونه میتوان به شرکت های برنامه نویسی اعتماد کرد؟ آیا صرف دانستن برنامه نویسی برای انتخاب بهترین شرکت برنامه نویسی کافیست؟

با ما همراه باشید تا در این مقاله به این موضوعات و بپردازیم.

برنامه نویسی فرایندی است که یک سیستم مثل کامپیوتر آن را متوجه و یکی پس از دیگری آنها را اجرا میکند. برای بسیاری از کارهای کاربردی در کامپیوتر میتوان از نرم افزارهای تولید شده در بستر وب و ویندوز استفاده نمود تا کارها آسانتر و در زمان کمتری انجام شود.

به عنوان مثال برای مدیریت هزینه ­ها، گرفتن فاکتور و… شما می­توانید از نرم افزار اکسل استفاده کنید که به دنبال هزینه کم، کارایی پایین­تری نیز به دنبال خود دارد؛ اما با بزرگ ترشدن کسب و کار خود آرام آرام احساس نیاز به یک نرم افزار اختصاصی در سازمان ایجاد میشود وبه فکرخرید یک نرم افزارحسابداری می افتید.

فرق نرم افزارهای عمومی با نرم افزارهای تخصصی:

گرچه رتبه نرم­ افزارهای عمومی از­ نرم افزارهای اختصاصی بالاتر است ولی باید به این نکته توجه کرد که نرم افزار های عمومی برای استفاده­ های عمومی به وجود آمده اند پس طبعاً نمی­توان از این دسته از نرم افزار­ها انتظار داشت در تمامی زمینه­ ها کامل و بدون کاستی باشند؛ در مواردی نیز دیده می­شود سازمان­ها، ارگان­ها و حتی بسیاری از کسب و کارهای کوچک نیاز­های بسیار خاصی را احساس می­کنند که نیازمند دانش­های خاص است.

برای این کار شما حتما باید کار را به افرادی بسپارید که از تکنولوژی و متد­های جدید و به ­روز استفاده می­کنند. اگر به این­صورت نباشد در بلند مدت به مشکلاتی مانند ناهمخوانی با نرم افزار­ها و سخت ­افزار­های جدید و کارآیی پایین­تر از دیگر نرم افزار­ها می­خورید. همچنین پیچیدگی بیش از حد هم باید به این موارد اضافه کرد.

حال باید بدانیم شرکت های برنامه نویسی معتبر برای ایجاد اعتماد و جلب نظر مشتری چه کارهایی انجام میدهند؟ در این نوشته به بررسی های لازم در خصوص شرکت های طراحی نرم افزارهای تخصصی پرداخته و اینکه باید چه خدماتی را ارائه دهند تا به عنوان بهترین شرکت برنامه نویسی انتخاب شوند.

 

معیارهای انتخاب بهترین شرکت برنامه نویسی تخصصی:

 

معیارهای انتخاب شرکت برنامه نویسی

 • امنیت بالای نرم افزار های تولید شده بهترین شرکت های برنامه نویسی:

 

 

به کوچکی و بزرگی شرکت ها کاری نداریم داشتن امنیت و شبکه های امنیتی برای هر نرم افزاری واجب و ضروری است این برنامه های امنیتی برای محفوظ ماندن اطلاعات نرم افزار است. هر شرکت باید یک برنامه امنیتی داشته باشد و این برنامه امنیتی برای همه ی کارمندان شرکت نیز تعریف شده باشد. هر چه امنیت نرم افزار بالاتر باشد مشتریان بیشتری به سمت شما کشیده میشوند. یک برنامه امنیتی خوب باید از داده های شرکت به خوبی محافظت کند و اگر خرابکاری در نرم افزار در حال وقوع است به سرعت شناسایی کرده و در جهت رفع آن بر آید از طرفی باید به روز هم باشد تا خطرات به کمترین حد ممکن خود برسد.

 

 • کیفیت و کارایی نرم افزار:

توليد نرم افزارهای کاربردی روزبه روز گسترش می يابد و لزوم بکارگيری روش ها و اصول مهندسی نرم افزار در مراحل توسعه، مديريت و پشتيبانی آنها بيشتر نمود پيدا مي کند.

کيفيت نرم افزار (Software Quality) شاخص حياتی برای توليد نرم افزارهای با کيفيت بالاست که ضمن بالا بردن بهره وری در توليد نرم افزار ها، به ايجاد نرم افزار های قدرتمند و شکست ناپذير منجر می گردد.

مهندسی نرم افزار، يک روش علمی، رياضی و اقتصادی برای توليد نرم افزارها است که بر اساس آن، نرم افزار در طی يک فرايند علمی، تجزيه و تحليل، طراحی، پياده سازی، آزمايش و پشتيبانی میشود. بکارگيری مهندسی نرم افزار برای پياده سازی نرم افزارهايی که اهداف مهم و حياتی دارند يک ضرورت است.

در مهندسی نرم افزار برای ساخت يک سيستم نرم افزاری سه فرآيند مهم تاثير گذار مي باشند:

فرایند توسعه (Development Process):
سازماندهي فعاليت ها براي ساخت يک سيستم.
فرايند مديريت (Management Process):

انتخاب افراد، تجهيزات و فرايندها براي توسعه يک سيستم و کنترل و نظارت بر روند اجراي پروژه.

فرايند پشتيباني (Maintenance):

کنترل و پشتيباني نرم افزار پس از توليد آن.

در فرايند توسعه هدف آن است که يک سيستم با مشخصات خواسته شده توليد شود. فرايند توسعه از مرحله طرح يک راه حل مفهومی برای مساله خواسته شده (مطالعه امکان سنجی) آغاز شده، پس از دريافت خواسته ها و بررسی سيستم، طراحی صورت گرفته و در نهايت اين طراحی با کمک ابزارهای پياده سازی تبديل به يک سيستم واقعی می شود. هدف اين فرآيند آن است که از يک سو برآورده ساختن نيازهای کاربران و از سوی ديگر کيفيت مناسب عملکرد سيستم تضمين گردد و بنابراين بايستی حاوی مکانيسم هايی برای اعتبار سنجی نرم افزار ( Validation) و وارسي پذيري نرم افزار (Verification) باشد.

با فرض اينکه تمامی نرم افزار های ايجاد شده بر اساس، فرآيند مهندسی نرم افزار توليد شده باشند، باز هم با هم تفاوت هايی دارند. مسئله تفاوت بين نمونه ها برای تمام محصولات توليد شده توسط انسان وجود دارد. تفاوت های بين نمونه ها ممکن است بدون کمک تجهيزات دقيق اندازه گيری ابعاد فنی و مهندسی آن امکان پذير نباشد اما حتی با دستگاه هايی که به اندازه کافی هم دقيق و حساس نيستند بازهم به اين نتيجه می رسيم که هيچ دو نمونه نرم افزاری شبيه هم نيستند. آنچه در اين ميان اهميت دارد و باعث وضوح اين تفاوت ها می شود، کيفيت نرم افزارهاست.

QC یا همان کیفیت نرم افزار  که شرکت ها باید این مجوز را کسب کرده باشند. با مشاهده گواهی کیفیت شما خیالتان از طرف کیفیت کارهای نرم افزاری یک شرکت راحت میشود. مجتمع برنامه نویسی ایرانیان با داشتن نیروهای متخصص در زمینه ی برنامه نویسی کیفیت های نرم افزارهای خود را تضمین کرده و رضایت مشتریان را سرلوحه ی کار خود قرار میدهد.

 

 • سرعت لود و بارگذاری نرم افزار:

سرعت لود و بارگزاری نرم افزار

نرم افزار قابل استفاده باید سریع و با سرعت بالا باشد زیرا ما در دوره ای زندگی میکنیم که سرعت و زمان حرف اول را میزند. پس باید سرعت نرم افزار بالا بوده تا نیاز به نصب نرم افزارهای جانبی برای نصب بر روی آن نباشد. بخش مهمی از سرعت سایت مربوط به هاست  و سرور سایت میباشد. به همین دلیل انتخاب هاست مناسب در سرعت نرم افزار خیلی تاثیر گذار است. ما در مجموعه ایرانیان با با ارائه هاست و لینوکس حرفه ای توانسته ایم گام مهمی در هاست حرفه ای برداشته باشیم.

 • یکپارچگی تمامی زیر سیستم های بهترین شرکت برنامه نویسی :

یکپارچگی زیر سیستم ها

شما باید به دنبال یک محصول یکپارچه باشید. به همین دلیل باید مشخص کنید که چه بخش هایی از نرم افزار میخواهید که به هم مرتبط باشد و آن را برای طراح نرم افزار توضیح دهید تا بهترین استفاده را از نرم افزار خود ببرید.

نیاز سازمان‌ها به سیستم اطلاعاتی به موضوع مهمی تبدیل‌شده است، راهکارهای زیادی برای پاسخ به این نیاز از گذشته تاکنون ایجادشده است که می‌توان در سه راهکار مورد بررسی قرار داد:

1- راهکار اول طراحی نرم‌افزارهای جزیره‌ای (Single) بود که برای رفع نیاز هر یک از واحدها نرم‌افزار جداگانه‌ای طراحی و مورد استفاده قرار می‌گرفت اما مشکل اساسی عدم ارتباط نرم‌افزارها با یکدیگر بود که دسترسی به اطلاعات را مشکل می‌کرد به‌طور مثال برای تهیه بک گزارش از عملیاتی که بر روی یک کالا در انبار، تولید، فروش و خدمات پس از فروش انجام‌شده است، می‌بایست گزارشات مستقلی از بخش‌های مختلف انبار، خرید، فروش و خدمات پس از فروش تهیه شود.

2- راهکار دوم طراحی نرم‌افزارهای جزیره‌ای با امکان لینک به یکدیگر بود که به اصطلاح نرم‌افزار مرتبط (LINK)گفته می‌شد که زیرسیستم‌ها با وجود استقلال از یکدیگر به‌صورت مرتبط با یکدیگر اطلاعات را ارسال و دریافت می‌کردند. مشکلات مذکور در این روش تا حدودی مرتفع شده ولی یک مشکل اساسی که هنوز خودنمایی می‌کرد پراکندگی اطلاعات، عدم همخوانی و هم‌زمانی اطلاعات در سطح سازمان بود.

3- نرم‌افزارهای یکپارچه (Integrated) به‌عنوان راهکار سوم مطرح می‌شود که یک بستر یکپارچه را برای اطلاعات در نظر می‌گیرد که منجر به انتشار سرتاسری اطلاعات در کل سازمان می‌شود.

 

همکاران ما در مجتمع برنامه نویسی ایرانیان با جلساتی در این زمینه تمامی امکانات سایت را از کارفرما جویا شده و بعد از تجزیه و تحلیل نرم افزار یکپارچگی را در آن سنجیده و نرم افزاری کاملا اصولی و بهینه و با یکپارچگی خاص برای کارفرما کدنویسی و برنامه نویسی میکنند.

 

 

 • سازگاری نرم افزار:

هر چه نرم افزار طراحی شده به ویژگی های  مد نظر شما نزدیک تر باشد سازگاری آن نیز بالا میرود. وقتی یک نرم افزار قدیمی باشد ممکن است با نرم افزارهای دیگر سازگاری نداشته از این رو برای کاربران خود مشکل ایجاد میکند. نرم افزار های قدیم و جدید باید با یکدیگر سازگاری داشته باشند و داد ها و اطلاعات هر نرم افزار کلید سازگاری همه ی نرم افزار است و عدم ناسازگاری نرم افزارهای قدیم و جدید ممکن است باعث از بین رفتن اطلاعات آن نرم افزار میشود. پس نیازهای خود را اولویت بندی کنید و در اختیار طراحان قرار دهید. نرم افزارها باید این قابلیت را داشته باشد که در تمامی مرورگرها به یک شکل باشد و به سرعت بالا آمده و باعث رنجش کاربر نشود.

همکاران ما در ایرانیان با انطباق و سازگاری نرم افزارها باعث کاربری راحت تر نرم افزار خود شده اند تا اطلاعات و داده های نرم افزار به هیچ وجه از بین نرود.

 

 • انعطاف پذیری نرم افزار :

 

اگر نرم افزارهایی که طراحی میشوند به صورت پارامتریک باشد و بتوان تنظیمات ساده را بر اساس سلیقه ی خود روی آن پیاده سازی نمود میتوان گفت آن نرم افزار انعطاف پذیر است. به گونه ای که بتوان با کمترین هزینه نیازمندی های داخلی و خارجی آن را برطرف نمود. هر چه نرم افزار انعطاف پذیری بیشتری داشته باشد در موقع تصمیم گیری در مورد معماری سیستم، تحلیل نیازمندی ها و طراحی مولفه های معماری، پیش بینی های لازم صورت می پذیرد. انعطاف پذیری در شبکه و سرور به توانایی تطبیق منابع موجود شبکه مانند جریان ها یا توپولوژی در زمان تغییر در الزامات طراحی مثلا توزیع ترافیک مختلف اشاره می کند.

ایرانیان با بیش از 14 سال در زمینه ی برنامه نویسی های تخصصی به ویژگی انعطاف پذیری توجه خاصی نموده و بر اساس نیاز مشتری تمامی اطلاعات را در داخل نرم افزار قرار میدهند ولی تغییرات کوچک را، کارفرما میتواند خود بدون هیچ هزینه ای به آن اطلاعات اضافه نماید.

 

 • ظاهر خوب و به روز نرم افزار:

کاربران نرم افزار چون همیشه با نرم افزار سر و کار دارند پس باید نرم افزار به صورت به روز و با طراحی زیبا  و کاربرپسندطراحی شده باشد. تا حداقل بتوانند طراحی قسمت هایی از آن را به سلیقه ی شخصی خود انجام دهند. عدم پیچیدگی نرم افزار هم از دیگر معیارهای کاربر پسند بودن است.

پشتیبانی نرم افزار

 • پشتیبانی نرم افزار:

یکی از مهمترین معیارها برای انتخاب بهترین شرکت طراحی نرم افزار پشتیبانی یا همان خدمات پس از فروش است. شما باید با بررسی گواهی حسن انجام کار شرکت فروشنده و یا تماس تلفنی با شرکت به نحوه ی پشتیبانی شرکت ها پی ببرید. پاسخ به سوالات مشتریان یکی از مهمترین پارامترها برای انتخاب شرکت میباشد.

ارائه خدمات پشتيباني و نگهداري نرم افزار در ادامه استقرار و راه اندازي  سيستم ها و به منظور حفظ کارائي سيستم ها و تداوم سرويس دهي آنها بوده که در قالب قراردادهاي نگهداري و پشتيباني و شامل موارد زير ميگردد:

–    برپانگهداشتن نرم افزار و رفع اشکالات بوجود آمده جهت بهره برداري مطلوب
–    انجام تدابير ضروري به منظور حفظ و نگهداري اطلاعات و ذخيره سازي مطمئن آنها
–    ارايه آخرين ويرايش هاي نرم افزارکه توسط تيم فني طراحي و پياده سازي ميگردد و نصب و راه اندازي اين ويرايش ها برروي کامپيوترهاي کارفرما
–    انجام عمليات تکميلي و ارتقاء نرم افزار به منظور پاسخگوئي به نيازهاي جديد

خدمات پشتيباني و نگهداري با روش هاي زير قابل ارايه خواهند بود:

–    پاسخگوئي از طريق تلفن
–    پشتيباني از طريق اينترنت و با برقراري ارتباط برخط(ONLINE) با کامپيوترهاي کارفرما و رفع اشکال آني
–    حضور کارشناسان در محل کارفرما و رفع اشکال حضوري

 

خدمات پس از فروش شرکت برنامه نویسی ایرانیان در ابتدای استقرار نرم افزار به مدت سه ماه به صورت رایگان بوده و بعد از مدت تعیین شده، کاربران میتوانند با تهیه خدمات پشتیبانی VIP ، در هر ساعت از شبانه روز اشکالات و ابهانمات نرم افزار خود را رفع نمایند.

 • قیمت نرم افزار:

انتخاب یک نرم افزار کارآمد میتواند از بسیاری از دوباره کاری ها جلوگیری کند به همین دلیل قیمت نباید منجر به این شود که یک نرم افزار ضعیف انتخاب کنید. زیرا زمانی که برای طراحی صرف میکنید و کیفیت کار مهم است. البته قیمت یکی از مهمترین ویژگی ها برای طراحی یک نرم افزار میباشد ولی باید این نکته را هم در نظر داشت که شرکت هایی که قیمت های خیلی پایین را برای نرم افزارهای خود در نظر میگیرند ممکن است از نظر کیفیتی به مشکل بر خورده و نتواند کارایی مد نظر شما را اجرا کنند.

 • آموزش و استقرار نرم افزار:

آموزش استقرار نرم افزار

شرح و نحوه ی استفاده و استقرار نرم افزار باید به گونه ای باشد که ابهامات و سوالاتی که در نرم افزار به وجود میآید حل نموده و کاربران در این مورد دچار مشکل نشوند. این آموزش ها یا به صورت حضوری و یا به صورت مجازی و یا به صورت فایل هایی باشد تا از هر گونه ابهام در استقرار و نحوه ی استفاده از نرم افزار صورت نگیرد.

شرح وظایف متخصص استقرار نرم افزار:

 • نصب نرم افزار بر روی سرور یا کامپیوتر مشتری و اطمینان از صحبت عملکرد آن پس از نصب
 • انجام تنظیمات اولیه نرم افزار متناسب با درخواست های کارفرما (مشتری)
 • شرکت در جلسات پروژه که مدیر پروژه آن را برنامه ریزی می کند و ارائه نظرات تخصصی به منظور اجرای بهتر نرم افزار در محل مشتری
 • آموزش کاربران مشتری در خصوص نحوه استفاده از نرم افزار، اخذ گزارش ها و روش برخورد با خطاهای احتمالی
 • ساخت و یا متناسب سازی فرم ها و گزارش های خاص مورد نیاز مشتری
 • مستند کردن مراحل مختلف انجام کار و کسب تأییدیه انجام کار از کاربران به منظور تکمیل پرونده پروژه استقرار نرم افزار
 • ارائه گزارش های دوره ای به مدیریت پروژه
 • راهنمایی کاربران برای استفاده صحیح از نرم افزار و رفع مشکلات احتمالی آنها  در حین انجام کار

 

 

 • بومی سازی نرم افزار:

هر ویژگی خاصی که در مجموعه ی خود دارید را به اطلاع طراح و کارشناس سیستم بگذارید این کار از دوباره کاری و خستگی مجریان ودلزدگی جلوگیری میکند. شرکت ایرانیان با توجه به آشنایی کامل با متدهای پیاده سازی روش هایی برای بومی سازی و انجام عملیات داخلی و یکپارچگی سیستم ها مطمئن میسازد. بطوریکه تراکنشها و استانداردهای پرداخت در سطح بین المللی مورد تایید باشد.

 

مجتمع برنامه نویسی حرفه ای ایرانیان از جمله شرکت هایی است که با داشتن نمونه کارهای قوی در این زمینه همیشه حرف اول را میزند. این شرکت برای تهیه ی نرم افزارهای خود 5 مرحله را در نظر میگیرد و با انجام آن کیفیت نرم افزارو تمام ویژگی های ذکر شده را را در نظر میگیرند:

 • مرحله تحلیل و تفسیر سیستم
 • مرحله تعیین و تغییر اطلاعات
 • توسعه و تست نرم افزار
 • یکپارچگی سیستم
 • پشتیبانی سیستم

 

از جمله محصولات نرم افزاری شرکت میتوان به پروژه های ملی طراحی شده توسط این مجتمع نام برد.  شرکت ایرانیان که اکنون با برند ایراکد به فعالیت خود ادامه میدهد از سال 85 فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرد است. ویژگی های مهم نرم افزارهای این مجموعه عبارتند از: کیفیت بالای کدنویسی، طراحی انعطاف پذیر ، مشاوره و پشتیبانی، طراحی اختصاصی، امنیت بالا و کاربری آسان .

امنیت از جمله معیارهای مهم برای طراحی نرم افزار میباشد و این شرکت با کدنویسی های اختصاصی توانسته به بهترین شکل ممکن نرم افزارهایی با امنیت بالا طراحی کند.

معرفی مجتمع برنامه نویسی ایرانیان

گروه ما با داشتن رزومه ای موفق درطراحی نرم­ افزار­های اختصاصی از قبیل CRM ، CMS ، BPMS و… با توجه به استفاده از متد و تکنولوژی­های جدید مدت زمان کار و هزینه را به حداقل رسانده ایم. شما می­توانید نرم­افزار مورد نظر خود را در مدت زمانی کوتاه و با هزینه­ای پایین از ما تحویل بگیرید.

نمونه کارهای موفق این شرکت در زمینه نرم افزارهای تخصصی:

 • سامانه جامع اعضا و داوطلبان  جمعیت هلال کشور
 • سامانه webGis
 • سامانه مدیریت بحران کل کشور
 • تمامی سامانه های راهیان نور کشور
 • نرم افزار جامع تاکسیرانی
 • نرم افزار 137 مدیریت شهری
 • نرم افزار ساختار شهرداری
 • سامانه آرامستان ها

امید است با مطالعه این مقاله بتوانید فاکتورهای مهمی که برای نرم افزار احتیاج دارید را مدنظر قرار داده و به شما در انتخاب بهترین شرکت های برنامه نویسی برای سپردن پروژه های اختصاصی کمک کرده باشد. تمام شرکت های برنامه نویسی فقط به کد نویسی اختصاصی بسنده نکرده و با در نظر گرفتن تمامی معیارها، نرم افزارهایی با کیفیت بالا طراحی کنند. مجتمع برنامه نویسی ایرانیان با ارائه بهترین نرم افزارها آماده ی همکاری با تمام کسانی است که میخواهند کار و فعالیت خود را به روز کنند.

 

خدمات ایراکد

 • برای صحبت با کارشناسان ما میتوانید با شماره 91015061-021 تماس بگیرید